Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: didesignbg   
Дата:   07-11-13 12:59

Х_C мислех да ти го пиша като пример, това за лайката.[smile] Само дето там файла не е линеен, а е кодиран с гама крива с цел да се спести място при писането на файла. Както виждаш не е някаква невероятна загуба, все пак лайка се отказаха от този подход, най-вероятно заради многото мрънкане по форуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Canon   
Дата:   07-11-13 13:14

M8 Digital specifications overview
◦Camera name: "Leica M8".
Product code: "#10701" (black) "#10702" (chrome)
◦10.3 MPixel Kodak KAF-10500 sensor
◦16/32-bit Analog Devices "Blackfin" DSP

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: didesignbg   
Дата:   07-11-13 14:49

м8 съхранява 8 битови DNG файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: didesignbg   
Дата:   07-11-13 14:57

Всъщност и никон прилагат подобна тактика при нефовете компресирани със загуба. Взема се под внимание факта че все пак сензора има шум при четене и се реже неравномерно, сенките не се закачат, а се махат нива от светлите области.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: X_C   
Дата:   07-11-13 18:40

Didesignbg, бях пращал 3FFF фаилове на Иван_А, преди време да ги разгледа, помня че каза, че не евиждал подобен файл. Не знам дали се дължи на битове или размер на диода, не ме и интересува особено. Просто любопитство. И без това вече ги нямам[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Ivan_A   
Дата:   07-11-13 20:42

Христо, намерих ги:


https://photo-forum.net/static/forum/2013-11/zvxo8564.JPG


http://i.minus.com/ivGkmNMT76qMk.jpg





https://photo-forum.net/static/forum/2013-11/iidp7173.JPG


http://i.minus.com/i96DhEfPqtzRR.jpg





https://photo-forum.net/static/forum/2013-11/jgbg2174.JPG


http://i.minus.com/ilozJc30FATTu.jpg





https://photo-forum.net/static/forum/2013-11/gnkc1711.JPG


http://i.minus.com/iog7899rdp4X5.jpg




Конвертирал съм ги на времето с ACR, струва ми се.



Още мисля така. [smilie24]

/... а може да е от магията Hasselblad - държи здраво! [smilie5] /





P.S. Автор е Х_С - пускам ги без да съм го питал.



Публикацията е редактирана (07-11-13 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: X_C   
Дата:   07-11-13 20:49

A, Ivane, няма проблем, аз дори не знам къде са тези файлове...инак гърба го продадох.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Ivan_A   
Дата:   07-11-13 20:55

При мен са 7 3FR файла и няколко ч.б. jpg.
Да ти ги пратя?


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: X_C   
Дата:   07-11-13 20:57

Не, благодаря - вероятно моите са в един от двата външни диска, които рядко поглеждам...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: luboar   
Дата:   07-11-13 21:04

впечатляващи композиции.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: bozo   
Дата:   07-11-13 22:32

Има ли вече някой с лични впечатления или още пърдите в темата?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Ivan_A   
Дата:   08-11-13 06:41

Да компенсирам оспамването на темата с Hasselblad:

" ... for the Df). Many are bickering over the cost…but why? Let me point out a few key points;

1. The $2800 Nikon Df houses the amazing D4 sensor. The D4 is $6000 and HUGE, HEAVY and BEASTLY.
2. The Nikon Df is weather sealed in a solid magnesium body.
3. The Nikon Df has a cool retro look and manual controls that MANY have been asking for.
4. The low light capabilities of this camera will be about the best you can get in full frame. Shoot anywhere, anytime.
5. It is attractive in an odd ugly kind of way, but me, I like it.
6. It can accept all Nikon F lenses. Modern, AIS, Ai and pre Ai.
7. 16Mp means better low light, smaller files and plenty of resolution for 99% of needs.
8. Worlds smallest full frame DSLR.
9. The Viewfinder is in reality sufficient for manually focusing classic lenses.
10. NO VIDEO! To me, this is a plus! There are many others that do video well, we do not need it in this camera. It represents PHOTOGRAPHY.


http://www.stevehuffphoto.com/2013/11/07/ten-reasons-to-like-the-nikon-df-by-steve-huff/


Nikon Df - [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: muu   
Дата:   08-11-13 08:26

[smilie24] един смислен пост по темата... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: vladopetrofff   
Дата:   08-11-13 08:32

Понеже темата се оспами достатъчно за да не я чета, някой дали се сети да благодари на Профайлд за цената!!! За пореден път изключително адекватно поведение! Ще ме прощавате ако се повтарям....

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: pmartinov   
Дата:   08-11-13 13:00

Vseki den s Ken!



Качество

Произведено в Япония.




Петък е [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: X_C   
Дата:   08-11-13 13:23

Преводът е уникален! обратно в хром!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: pmartinov   
Дата:   08-11-13 13:33

Няма звук или видео

Прав ти път. Не на FE от двамата. Използвайте вашия iPhone , тя се съсредоточава по-добре от един DSLR.


https://photo-forum.net/joro/emoticons/emoticons_dent2050.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: X_C   
Дата:   08-11-13 14:10

Единственото нещо, което ме смущава е, че лявата част на апарата е по-къса от тази на прототипа ФМ2 или ФМ3, или ФЕ, не знам кой точно апарат са ползвали като модел. А, фактът, че може да се ползват и страрите никори е супер. Цената е ок за подобен апарат. Сега си старите обективи, който се намират до 200 - 300 евро в ибей ще литнат в небесата...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: didesignbg   
Дата:   08-11-13 17:00

Майк - по известен като онлайн фотографът, избрани моменти от тук тук
...That out of the way, this was my reaction when I first saw the pictures of the Nikon Df: Omigod, be careful what you wish for.
People have been asking for a digital sensor in an FM2/FE2 body for a long time, and this is apparently that racehorse designed by a committee*.
*Old joke: A camel is a racehorse designed by a committee.

James Sinks: "When I finally saw pictures of the real deal, my first thought was, 'That is one ugly turd of a camera.' My second thought was, 'It must have been designed by people who grew up in the nineties based on what they think old farts want in a camera.' My third thought was, 'Why on earth would anyone want to pay D800 prices for a less functional, more complicated, more fiddly D600?' My fourth thought was, 'The Sony A7r seems like a real winner.'"

Jeff1000 (partial comment): "It’s retro in the way that the modern Volkswagen Beetle is retro: a Beetle body on a Golf chassis."


X_C хубави кадри.[smilie24] Не си мисли че Df дава някакво реално предимство за работа със стари обективи. Това че можеш да сгъваш аи опипвача ала ф3, при положение че непрепилени обективи не останаха... Пък и с фиксирано фокусно стъкло което вижда не по-отворено от 2,8...


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: X_C   
Дата:   08-11-13 17:21

Аз ДФ няма си купя. Въобще каквото и да е дигитално тяло. Няма сми. Ако някой иска нещо, има НАЕМ на всичко. Плащат си наема и готово. Пито платено.

П.П. Купих си това лято един Контакс Г1 с разкошен Планар Т 35/2. От снимките през ваканцията ми се струва, че АФ му се бърка много, и ме хваща яд...бях тръгнал за Никон Ф100, ся май, че продам Контакса и ще взема Ф100.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: rorus   
Дата:   08-11-13 17:40

Абе тази камера ще се купува с емоция, а не с логика:)
Интересно, колко броя ще се продадат в БГ?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: jey6   
Дата:   08-11-13 18:04

снимките с хасела с кой гръб са?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: X_C   
Дата:   08-11-13 18:19

CFV II 16 MP

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: didesignbg   
Дата:   20-12-13 08:41

Nikon Df dpReview
Най-ниско оцененият в класа на аматьорските фулфрейми.

So does the Df fulfill Nikon's promise of 'Pure Photography'? Not quite, in our experience. No matter how well the controls have been integrated, that promise needed more than some traditional dials stuck on top of what is essentially an enthusiast-grade Nikon with the video mode disengaged.

In our review of the D600, we noted several shortcomings that had resulted from the need to keep the costs down. But the difference is that the Df costs considerably more, yet shares much of the same cost-cutting. With the Df, it was clear Nikon wasn't aiming to build the best camera it could (that's what the D4 is), but we think it might have benefited from a more committed approach to the 'classic' concept. A split prism focusing screen option and a lower price tag might have made more sense than combining the company's best low-light sensor with an autofocus system that starts to struggle as soon as you take the camera indoors.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: hotsnail   
Дата:   20-12-13 08:58

dide малко опит имам с никон ама Аф с-мата на Д600 не е никак лоша. Просто точките са в центъра, което е тъпо. Като точност и скорост и чувствителност не ми е правил проблеми, нито пък Д700 ми е показал коренно различна скорост ан работа. Неудобна е тая система и е глупаво да я има в апарат за 1000 лева пък в тоя по-скъп модел да я няма...ама това е положението, така са решили.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »