Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-11-13 10:11

Добре де, извинявам, се, чак генерици не са. Малко тенденциозно се изшляпах [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: estate   
Дата:   06-11-13 10:18

Нищо де ,но пък и да лежиш на стари лаври също не е вариант.Факт е че в последно време нямат продукт направен с голям замах.Бутат много леко сякаш ги е страх да направщт голяма крачка.Май повече мислята за джобовете си отколкото за фотография.Ще дам пример с Nikon 1 AW1 ,вярно че първия апарат по рода са ама за мен е смешна работа да го изтъкваш.Все едни такива ги измислят наполовина работа за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-11-13 10:24

Абе като им се купуват и така, що пък трябва да инвестират в иновации. "Никон" като бранд е много силен, и на лайно да го напишат пак ще се продава. До едно време обаче, после..[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: nomadsl   
Дата:   06-11-13 10:30

Не мога да разбера, как маркетолозите на производителите на фототехника не са дошли още до натрапващия се извод за избор на модули. Когато човек си купува автомобил е съвсем естествено да си избере двигател, аудио система, салон - цвят/материи, видове седалки, подгрявания, стъклен/метален покрив, системи за управление, скоростна кутия, окачване и т. н. и т. н.

Струва ми се логично и при фотоапаратите да е така. В дадено тяло да можеш да избереш матрица/процесор, фокусна система, затвор и др.

Може би затова тази камера силно ме разочарова - защото очаквах освен дизайн, да е изградена и с по-висок клас компоненти /затвор и фокусна система/.

Но ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-11-13 10:34

Ами ще струва много скъпо. На маркетолозите работата им е да продадат нещо за повече пари на повече хора с минимална инвестиция и ресурси.

Ако махнем хипотетично факторите цена и инвестиции, няма да съществува въобще такова понятие като маркетинг



Публикацията е редактирана (06-11-13 10:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Mogila   
Дата:   06-11-13 10:36

Автор: estate
Дата: 06-11-13 10:18

Бутат много леко сякаш ги е страх да направщт голяма крачка.Май повече мислята за джобовете си отколкото за фотография.


Представяш ли си да мислеха за фотография[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: nomadsl   
Дата:   06-11-13 10:36

Но при автомобилите този въпрос е решен положително.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   06-11-13 10:58

Въпреки че както беше казано в техническо отношение това изглежда като стъпка "встрани" усещането ми е, че ще продадат доста бройки от тази камера, 100 хил. бр. ми изглеждат твърде малко. Щатите, Япония и Зап.Европа са огромни пазари и ще има много хора които ще скочат на камерата, още повече като падне цената след 6 месеца. ... а ние тук ще преглъщаме лигите и ще търсим недостатъците, това е ясно.



Публикацията е редактирана (06-11-13 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: rorus   
Дата:   06-11-13 11:14

Ето един от резонните въпроси:

...Some of you are positively salivating over the return of the shutter speed dial. But note that Nikon had to put a small LCD behind it for a reason: if you're not in an exposure mode where you're setting shutter speeds directly (shutter priority or manual), you still need to know what shutter speed you're using ;~). Here's my problem with retro designs that are bolted on: to see and assess the "state" of the camera you have to look in a lot of places: shutter speed dial, exposure compensation dial, ISO dial, mode dial, and the top LCD. The good news is that all of those things are on the top of the camera. The bad news is that they're in five places. How that's an improvement on me looking through the viewfinder and seeing all that, or looking at the top LCD and seeing all that together?...

www.bythom.com

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: hose   
Дата:   06-11-13 11:22

тялото за мен е УНИКАЛНО
и ви гарантирам че ще има огромен успех

защо си губите времето да пишете всички тези глупости?! не разбирам…
не ви кефи - подминавайте
ама нямало 10000 милиона мега гига турбо изтребител
няма - то е направено да НЯМА
нарочно

просто и ясно
това е за хора които искат просто да снимат
нищо повече
както снимаха на лента
както създават изкуство

………..


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: jingov   
Дата:   06-11-13 11:39

Подкрепям hose- това е за хора които искат просто да снимат
нищо повече, както снимаха на лента/ и Mogila -Представяш ли си да мислеха за фотография/ , което пък само по себе си ни връща там откъдето е тръгнала филмовата фотография, но с малко повече възможности. /все едно да караш осъвременен ретро автомобил,
и ще се върна отново към "кефа цена няма " [smilie24] [thankyou] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Rand   
Дата:   06-11-13 11:44

Какво ще рече "както снимаха на лента"? Още малко ще излезе, че цифровите апарати пречат на хората да творят изкуство и видите ли новият фотоапарат ще направи от тях по-големи фотографи отколкото са били досега.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: didesignbg   
Дата:   06-11-13 11:44

Това въобще не е камера за хора които просто снимат. Това е камера за хора които някога като млади са снимали, преди 30-тина година. Сега не снимат, но пък имат достатъчно пари за трошене.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-11-13 11:49

Това въобще не е камера за хора !![smilie18]



Публикацията е редактирана (06-11-13 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: emo1   
Дата:   06-11-13 12:17

Df е определено стилен фотоапарат, приляга на успели мъже над 40г.(като този от клиповете) харесващи ретро стила и модерните технологии, същите имат скъп часовник със римски цифри, автомобила им е мощен със излъчване тип Ягуар, обзавеждането във дома им е от масивно дърво и т.н.
Тези хора със средни познания във фотографията не биха си взели апарат със малка матрица и Df ще е идеален за тях, като се замисля над 50% от потребителите във форума ако имаха възможност щяха да изберат подобен стил, аз също.
Стилната мода е огромна индустрия, и със този фотоапарат Никон удариха във десетката!


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Mogila   
Дата:   06-11-13 12:24

Ами да изглежда забавен апаратът. Ако бях фен на Никон със нормален западноевропейски доход бих си го взел и бих го предпочел пред другите фулфрейм модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: io_bs   
Дата:   06-11-13 12:24

> Df е определено стилен фотоапарат,
> приляга на успели мъже над 40г.(като
> този от клиповете) харесващи ретро
> стила и модерните технологии,

По-голяма част от собствениците му ще са 20-на годишни хипстъри с „олд скуул“ цайси с големи рамки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: boni   
Дата:   06-11-13 12:27

Ех, аз съм над 40, харесвам ретро стила, автомобила ми е мощен и е вече в клас ретро:) Ама не нося часовници и масивното дърво ми липсва[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (06-11-13 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: vga   
Дата:   06-11-13 12:34

Фактът, че вече три дни не мога да реша за себе си дали въобще ми харесва е достатъчно красноречив, че нещо не е тотално ОК. Като видях ретро фуджитата се разтреперих и се отрони "Искам...", но Никона не ме грабва веднага. Може би идиотската задна страна, която не отговаря стилово... това ще да е. Иначе концепцията е прекрасна - Pure photography [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: emo1   
Дата:   06-11-13 12:38

Перченето ни е във природата, представяте ли си подобен тип на круиз със окачен Df, какъв успех ще има сред дамите на мостика?


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-11-13 13:02

AKK,
Никога не съм твърдял, че Df е или ще бъде търговски провал! Не съм собственик на фирмата "Никон" и финансовите резултати не ме интересуват, пък и не съм "врачка от Канал 3", та да пророкувам щуротии. Казах само, че СПОРЕД МЕН това тяло е голяма издънка, защото е претоплена манджа от стари технологии, набутани в нова тенджера с "ретро" дизайн, за която имат нахалството да искат несъразмерно много пари. Хич не ми пука колко чичковци с дебели портфейли (нали уж те са таргета на Df?) ще си купят това недоразумение! Важното ЗА МЕН е, че то не предлага нищо принципно ново - т.е. не допринася с нищо за развитието на фотографската техника. Подчертавам, че става тук дума само за техника, а не за изкуството на фотографията!
Да, с Df сигурно могат да се правят страхотни снимки, има си хас! Само дето още по-страхотни снимки могат да се правят с куп друга железария, включително никонска, при това за по-малко пари.
Да, Df изгглежда "cool" и е много "retro", макар и само ако го гледаш отгоре. Сигурно носталгичните фенове ще получат оргазъм, веднага щом го пипнат, а празноглавите мацки ще припаднат, веднага щом го зърнат! И к'во? Според мен дизайнът не е самоцел, а е подчинен на ергономията и функционалността. Да се перчиш с външния вид на фотоапарата си е толкова глупаво, колкото да демонстрираш новите си лети джанти пред пернишка дискотека!
Най-жалкото е, че Df очевидно не е правен за фотографи - иначе нямаше да е такава купчина от архаични недомислици!
"Pure photography"??? Pure photographic nonsense!!!



Публикацията е редактирана (06-11-13 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: vga   
Дата:   06-11-13 13:14

Аз съвсем сериозно, за толкова страници дотук, не разбрах от кое сте недоволни в техническата част? Кое му е толкова старото технологично? Че хората и сега си купуват 1дс М2, защото снима хубаво, пък с какви технологии е той...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: turntablism   
Дата:   06-11-13 13:15

Щом всичко това ЗА ТЕБ е така както спомена, защо се опитваш да го наложиш на всички тук. Мисли си така, аз лично съм ОК с твоето мнение, но 100 пъти повтаряш едно и също , разбрахме. Успокой се малко.

Едит: Към chrisnoch



Публикацията е редактирана (06-11-13 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: estate   
Дата:   06-11-13 13:17

Отмина времето когато фирмите правеха модели на 4-5 че и повече години които наистина допринасяха за развитието на фотографската техника.Сега светът е друг ,стандарта на живот не е като през 70-те или 80-те години.Големите фирми смучат яко и на често,няма как всеки следващ модел да изкара нещо супер ново.Има технологично време за разработка тестове и.т.н.
Никон със сигурност с тази камера не са искали да разтърсят света,просто се плъзват леко в една ниша която им утърва.Много Никонци включително и аз поглеждаме към Fuji,Olympus,Panasonic.Даже за мен съм решил да минавам на Fuji хем ретро ,хем компактно ,хем леко.[shtrak]



Публикацията е редактирана (06-11-13 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Mogila   
Дата:   06-11-13 13:19

vga Ама купуват модели, излязли преди 5+ години и на цени 500-700 евро, а това тук е най-новият модел на цена от 2500-3000 евро. За това се дразнят хората.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »