Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-11-13 21:44

"fast_eyebrow, ако трябва да съм честен мисля че собствениците на Некс им отива шарена Хонда и размъкнати дрехи, ама това е друга тема."

Напълно съм съгласеН. Костюм на работа- размъкнати дрехи и хонда в свободното си време ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: boni   
Дата:   05-11-13 21:47

Ето един комплект F3 в базара:)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: estate   
Дата:   05-11-13 21:50

Като за първи опит им давам 4-ка,дано има втори опит та да оправят това-онова.
Отзад погледнат е твърде модерен ,не се връзва много с дизайна отпред.Като цяло е красива камера ,предполагам и на пипане и усещане ще е така.Техническите характеристики за мен лично са ок.Липсата не сменяеми фокусни екрани е минус но се преглъща.Фокусните точки и да бяха 51 пак същия праз,е една идея по-добре ама пак се преглъща.Цената ще се конкурира с D800/Е и там ще е дилема но всеки си знае....[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: E.Stanev   
Дата:   05-11-13 21:57

"fast_eyebrow, ако трябва да съм честен мисля че собствениците на Некс им отива шарена Хонда и размъкнати дрехи, ама това е друга тема."

Напълно съм съгласеН. Костюм на работа- размъкнати дрехи и хонда в свободното си време ;)


Ами почти костюм на работа, свободни casual дрехи за свободното време (не размъкнати дрехи) и бмв 5-ца [smilie7] . За сега не залитам по шарените хонди [smilie5] [smilie7], въпреки че vtec атмосферната бензинка 1.6 / 160 коня е егати кефа за каране [smilie6] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: emo1   
Дата:   05-11-13 23:25





Публикацията е редактирана (05-11-13 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: nomadsl   
Дата:   05-11-13 23:27

Df - digital fool?


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: turntablism   
Дата:   05-11-13 23:31

аз все си мисля че ... нали филмовите серии са Ф .. а това си е чист диджитъл Ф

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Патаран   
Дата:   05-11-13 23:35

Да направим едно залагане след колко време цанон ще последва по добрия [smilie5] , до коледа ще има ретро - цанон [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: muu   
Дата:   05-11-13 23:46

нцъ, философията на канон не предполага подобни модели...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: aeobs   
Дата:   05-11-13 23:47

Много нелепа камера за мен, което ме навява на друга мисъл. ФФ ДСЛР камерите стигнаха техническия си максимум, от тук нататък реално няма развитие, което могат да търпят и какво всъщност означава това.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Rand   
Дата:   05-11-13 23:59

Автор: Патаран
Дата: 05-11-13 23:35

Да направим едно залагане след колко време цанон ще последва по добрия [smilie5] , до коледа ще има ретро - цанон [smilie7]


То вече си имало [smilie18]


Nikon mimicking Canon with the Retro Nikon Df camera...

http://www.dpreview.com/forums/post/52466915




Публикацията е редактирана (06-11-13 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Патаран   
Дата:   06-11-13 00:07

Никон много точно уцелиха таргет групата на хора които са работили със класическите филмови апарати, знаещи какво точно искат от камерата си а не търсещи надбягване с пиксели и видео изгъзици. Ще ми бъде интерсна статистиката за продажбите, подозирам дефицит в дистрибуторската мрежа , след физически оглед ще бъда щастлив собственик на това бижу [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: hose   
Дата:   06-11-13 00:08

ЖЕСТОКО!!!!!!! [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-11-13 02:07

Аз нещо не мога да разбера ... Вие ще снимате ли с тази камера или ще се снимате с нея? Ама така изглеждала, ама онака изглеждала ... И к'во?! [smilie11]
Особено ме умиляват въпроси като "Сребристият вариант ли ви кефи повече или черният?". Да им се чудиш на Никон как са пропуснали да пуснат и "бронзова модификация"!
Дори и на заклетите никонианци вече взе да им става ясно, че Df е едно голямо и скъпо недоразумение. За съжаление, при Никон това е тенденция. Том Хоган е дал точна диагноза:
"Like the D610, D5300, and AW1, the Df seems to me like a time-buying variation on current gear while Nikon rethinks what a camera really needs to be."
Ако с Df Никон наистина са тръгнали да си "купуват време", дали няма да им излезе прекалено скъпо?
Не ме разбирайте погрешно! Изобщо не се кефя, че Никон се издъниха с това тяло! Конкуренцията между фотографските фирми е много полезна - състезанието е майка на прогреса. Щом един от големите играчи в бизнеса направи сериозен фал, останалите стават мързеливи. А това никак, ама никак не е добре! За никого!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: nyamago   
Дата:   06-11-13 02:27

@chrisnoch : Логиката ти е вярна при положение, че за Никон това е следващото стъпало в еволюцията на техните камери. Вероятно това си очаквал и затова си така разочарован.

Но това е твърде линейно мислене, опитай да погледнеш латерално. Това НЕ Е заислено като следващо ниво, това е ход ВСТРАНИ. Следващото ниво ще дойде догодина, дали ще е радикално или малко козметично предстои да се види, сега сигурно работят по него. Но ФД запълва ниша, която е добре дефинирана и опозната; НЕ ЗАМЕСТВА нито отменя никой съществуващ модел и цели да донесе допълнителни доходи (което несъмнено ще направи), а не да се хареса на всички.

Има и такива животни, приеми го без толкова пяна [smile]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-11-13 02:35

Аз изобщо не се пеня, споко! [smile]
Никон отдавна не са правили истинска крачка напред. Крачката встрани не е ли излишен лукс? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: kadans   
Дата:   06-11-13 06:39

Мен това ме тревожи, няма нова камера без проблем

http://www.dslrbodies.com/cameras/camera-articles/nikon-dslr-weak-points.html

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: rorus   
Дата:   06-11-13 08:00

Когато говорим за ретро и ергономия - няма как да не включим Olympus PEN:)[smile]

Пипнах си отново тялото, с което започна всичко това - Olympus PEN EP1. Уникалното е, че според мен това първо тяло е с най-добрата ергономия от всички Пенове досега. Просто всичко му е улучено - по-добре е даже от OM-D-M5! Метално с минимален брой копчета и бърз достъп до ISO/WB/AF/Exp - какво ти трябва повече?


https://photo-forum.net/static/forum/2013-11/ngrk6290.JPG


http://www.dpreview.com/reviews/OlympusEP1/images/allroundview.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: AKK   
Дата:   06-11-13 09:13

chrisnoch, изобщо не намирам тялото за провал. Няколко пъти чета твой постове в различни теми, от които яко ми лъха на хейт към всичко що има огледало... Кога излезе тялото, кога вече предрече пълния му провал... звучиш като врачка от Канал 3.

Тялото изглежда супер, както и концепцията му. Струва ми се добре позиционирано сред останалите тела и правилно насочено към определена и не малка целева група. Дизайна е красив и оригинален на фона на съвременните ДСЛР-и, ергономията е добра, а съм сигурен, че управлението на тази машинка ще е тръпка само по себе си. Модерните любители си имат Д600, пикселоманите Д800, протата Д4, а тези с "гъдел" - ДФ.

В сайта на Никон чета, че дизайна е вдъхновен от класическите СЛР, а не че е копие на такъв. Безогледалките си имат ретро стил в лицето на Оли и Фуджи и то отличен, но беше време и хората, които обичат звука на огледалото да се поглезят с подобен дизайн.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: turntablism   
Дата:   06-11-13 09:22

Подкрепям AKK! Най-малкото в камерата няма технологична иновация, новото и най-набиващото се в нея е външният вид. Защо трябва отново да дъвчем технически характеристики, които сме дъвкали безброй пъти. Тук вече усещането е друго, не за удоволствието от готовата снимка, а удоволствието при снимане (като не игнорирам и първото). В този ред на мисли естествено ме вълнува дали е черен или сребрист, какъв е проблема? Наистина има голям хейт, но пък е забавен[smile]



Публикацията е редактирана (06-11-13 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-11-13 09:30

Започвам да си мисля, че никон нямат достатъчно ресурс или ноу-хау за истински иновации. Друга причина не виждам, защо тъпчат на едно място.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: estate   
Дата:   06-11-13 09:39

Не е от ресурса ,нямат или инжинерна мисъл или нещо има куца в идейно естество.То затова и още го няма D400.Ако се почви изобщо предричам че ще има същия ефект както имаше D300 навремето.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-11-13 09:41

Значи ноу-хау? Всъщност, може и да греша естествено, но каква точно иновация никон са въвели някога в сферата на камерите? В моя бранш на подобни им викаме "генерици".

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: estate   
Дата:   06-11-13 10:01

Имаше едно клипче по случай 90 години Никон и там ги изброяваха.Но дори и да са "генерици",което според мен не е лошо да вземеш идея и да я усъвършенстваш ,Nikon пак са големи.Сещам се за спотовото мерене и вкарват Wi-Fi през 2005 в Nikon P1 и чрез външен модул в D2H в дaлечната 2003[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: ararat   
Дата:   06-11-13 10:07

...каква точно иновация никон са въвели някога в сферата на камерите...

Отговорите почват след 2:17
http://www.youtube.com/watch?v=dFUcOrs5LrM

Доста рекламно е филмчето, че и старо, но е доста пресилено да наричате точно Никон "генерици", дори и ако сте фен на други марки...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »