Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: emo1   
Дата:   05-11-13 09:41

Извинявам се, знае ли някой дали и при Df фокусните точки ще са скупчени във средата, като на D600?
Имам предвид това че и двата са със фокусната система Nikon Multi-CAM 4800.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: boni   
Дата:   05-11-13 09:43

Да, на А900 е огромна пентапризмата и има уникално изображение, но въпреки това един растер в средата помага много.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: muu   
Дата:   05-11-13 09:49

офтопик: бони ти с колко мф обектива си снимал с това сони? да растер помага в някои случаи...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-11-13 09:54

Е как ще му сложат тоя аф? и 1/4000...и такава цена.

Майтап си напрайха...то д610-то 100-пъти по-добра оферта. Еб*** съм ти Пюр алабалата. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: boni   
Дата:   05-11-13 09:56

Имам преходник за М42 и съм снимал с 3-4 М42 обектива. Само че не е задължително да снимам с МФ обективи на ръчен фокус. Перфектна работа ми върши растер ако снимам през клони или особено през капки вода.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: darrell   
Дата:   05-11-13 10:55

Чета и се чудя...всички сме измамени, Никон отново се изложиха, тази камера е толкова ужасна с технология отпреди години...ала бала...Първо изпускате смисъла на нещата и второ, пак изпускате смисъла на нещата. Какво очакват всички? - а да ФФ камера с характеристиките на Никон Д4, натъпкана в тялото на Олимпус Пен на промоционална цена от 999 с подарък 64 гб карта и кожена чанта. Никон ДФ е перфектна камера за сегмента за който е пройзведена. Това е камера с огромен визьор, с голям сензор който ще предлага огромна динамика и ниско ниво на шум, с възможност да работиш с всички обективи пройзведени от тази фирма и да създаваш ФОТОГРАФИЯ. Дума кяото повечето от вас са я забравили. Само до преди няколко години 12 мегапикселов сензор беше революция, а сега са ви твърде малко. Няколко години по назад и 8 мегапиксела бяха голямо чудо, сага телефоните са с повече. Същото е с автофокуса, със скороста и с видеото. Винаги ви е малко. Ако се замислите малко онези невероятни снимки от миналото са правени с далеч не толкова хубави камери от който имате неистова нужда в момента. За мен тази камера е повече от перфектна точно защото е конкретизирана, те хората са си го казалаи сами Pure Photography. Не фотоапарат с видео, кафемашина, телевизор, прахосмукачка, GPS, фенерче и всичко това под андроид. ФОТОАПАРАТ бе хора, ФОТОАПАРАТ.

И все едно сте задължени да го имате, ако не ви харесва не го купувайте.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: vga   
Дата:   05-11-13 11:00

Екстра е, какво? Фотоапарат...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-11-13 11:06

Скъп е. По-слаба техниология от д610 с 2000лв отгоре.

Става въпрос за пари тука не за кое е камера и кое не.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: boni   
Дата:   05-11-13 11:08

A не, аз очаквах матрицата на Д600 и АФ система на Д4 (или поне на Д3), а не обратното..На огромен визьор със събрани в средата АФ точки съм се наситил - А900 е такава.

Също така очаквах хубав растер или комбинация растер с клин за улесняване на работата с МФ обективи. Въобще не съм очаквал тоя тип камера дори да няма сменяем фокус скрийн...Някак си не ми се вързва с концепцията.

Тези неща ме дразнят.
Иначе ако е за "ФОТОАПАРАТ бе хора", има F2,FM2, има филми ИЛФОРД от 100 до 3200.
КЕФ.



Публикацията е редактирана (05-11-13 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-11-13 11:12

Бони именно. Аз очаквах този сензор но с аф на д7100/д700 стария про-модул. 5к/сек е окей и разбирасе без малоумни лимитации като 1/4000 и тнт.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: sky-fan   
Дата:   05-11-13 11:17

Абе какво ви бърка скоростта - 1/4000 е предостатъчна. На туй отгоре имате ИСО 50 за всеки случай. По друг начин погледнете - защо искате нови неща и защо мислите, че новите неща ще правят по-добри снимки? Нима сега с Д3, Д4, Д800 не стават хубави снимки, че искате някаква нова технология?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-11-13 11:19

Аз не искам ама няма да платя тази цена за тази.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: didesignbg   
Дата:   05-11-13 11:20

Каквато и да е призмата със съвременните никонски фокусни екрани най-отворената диафрагма която виждаш е ф2,8. Ако акцента е върху ползването на ръчнофокусни обективи това е просто неуместно. Трябва си друго фокусно стъкло.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: rorus   
Дата:   05-11-13 11:20

Явно мненията за тази камера ще са доста полярни - или ще се отрича силно - или ще се харесва силно.

1. За мен изборът на сензор е ОК - перфектен за по-старите обективи и достатъчен за фотография.

2. По слабата AF система е недостатък - защо беше нужно, когато е ориентиран точно за фотография?

3. Интересен ми е въпросът за ергономията - дали работата с тези врътки ще бъде по-лесна и бърза отколкото преден/заден dial за дясна ръка и ляв бутон. За хората, които този дизайн ги кефи - въпросът няма смисъл разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: estate   
Дата:   05-11-13 11:22

1/4000 не е никакъв проблем ....издребнявате напразно.
Не е върха на сладоледа но определно става за снимане ,нали?

rorus ,аз бих бил доволен и на фокусна система от Nikon F5.



Публикацията е редактирана (05-11-13 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: boni   
Дата:   05-11-13 11:31

Ще трябва да го пипнем и пробваме първо, така е трудно да се каже... Дано да има позитивни изненади, защото по принцип съм много навит:)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: shubo.   
Дата:   05-11-13 11:34

едно време дядовците ви само с multicam 4800 са снимали ... в една друга тема имаше много правилен въпрос: къде остана фотографията?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: itilien   
Дата:   05-11-13 11:34

"3. Интересен ми е въпросът за ергономията - дали работата с тези врътки ще бъде по-лесна и бърза отколкото преден/заден dial за дясна ръка и ляв бутон. "

Eстествено, че няма да е по-бърза. Не случайно с времето са отпаднали и са били заменени с предния и заден дайъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: didesignbg   
Дата:   05-11-13 11:35

rorus, врътките на тази камера са козметични. Така или иначе тя по-често ще се управлява от двете врътки.
Шайбата за скорост е с позиция 1/3 която я изключва за сметка на врътката, обектива е най-често G, т.е. отиваш на варианта врътка. При сериозното исо представяне на сензора, има логика често да се ползва авто исо, което елиминира още една врътка. От цялото пренаселване отгоре ще ползваш PASM и компенсацията. Заключването на компенсацията е 50/50, но заключването на PASM ми изглежда не много удачно, може би ако беше с пъпка по-средата щеше да е по-добре.
За цялата недоклатеност на ситуацията доказателство е и горният дисплей.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: sauron69   
Дата:   05-11-13 11:57

Както винаги, като излезне нещо ново, без още никой да го е видял и пипнал, започва мълна от недоволства, критики и мърморения [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Emoxide   
Дата:   05-11-13 12:01


https://photo-forum.net/static/forum/2013-11/vnnm6449.JPG


http://img17.imageshack.us/img17/450/mvo5.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Тед   
Дата:   05-11-13 12:14

Аз с подобна камера освен кеф друго не виждам по-сериозно да правя...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-11-13 12:34

Според мен никон си оставят дупка за още един фф, този не е за техничарите, а за феновете на ретрото. Единствените недостатъци са несменяемия фокусен екран и цената до някъде. Другото мен ми харесва. И по този начин остава място за наследник на д700 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: fibre   
Дата:   05-11-13 12:35

Интересен пример са сложили с новия 58мм, почти цялата вежда е на фокус [cool] .


https://photo-forum.net/static/forum/2013-11/jhhx8730.JPG


http://chsvimg.nikon.com/lineup/dslr/df/img/sample/img_06_l.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Нова Nikon ФФ ретро камера?
Автор: muu   
Дата:   05-11-13 12:42

http://nikon.bg/bg_BG/product/digital-cameras/slr/consumer/df

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »