Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: BlindStar   
Дата:   18-10-13 11:43

Здравейте на всички страстни любители на фотографията,
Пускам тази тема, макар че сигурно са пускани доста такива (но нали за всеки е персонално), защото фотографията винаги ми е харесвала като изкуство. Вярвам че всеки, който я е превърнал в свое хоби, има по-голямо поле да изразява себе си като творец.
От 2 години насам силно желая да си купя качествен DSLR фотоапарат, но поради финансови невъзможности не си закупих такъв. Но дойде времето, в което изключително силно се реших да го направя. Чудя се с какъв фотоапарат да започна и падна голямото чудене - Canon или Nikon. Спрял съм се на няколко:
Canon - http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos60d/ или http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos650d/
Nikon - http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200403075004.html или http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000196.html
Пък след време, след като навляза повечко в нещата, бих искал да си закупя - http://test.photosynthesis.bg/offer/280503000292.html , но има доста вода да изтече дотогава. [smilie18]
Как бихте ме посъветвали?
Благодаря предварително :)

 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-10-13 11:45

Какво смяташ да снимаш ?
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: ivjordan   
Дата:   18-10-13 11:47

Я да видим на кой пост ще се препоръча Сони!?!
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-10-13 11:58

Апарат, добре, а обективи?
По принцип темата би трябвало да започне така: Имам ххх пари, искам апарат и обектив/и, като за начало искам да снимам това и това.
Като цяло, и истинско начало- избегнете трицифрени Канони и четирицифрени Никони, започващи с 3 или 5. Значи, според линковете- 60Д и Д7000 са избора. Мааалко по-добре е Никона, и то главно пак заради парите, по-евтини обективи имат.
Нещата са като за начало, а и по-нататък колко пари може да се отделят за съответните изисквания на потребителя. Един апарат с обектив, чанта, карта памет и втора батерия в повечето случаи са недостатъчни.
За други марки, да, ще се обадят, няма как. Нали си затварят темите да си говорят само те, като затворен кръг и така ще бъде и занапред.
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: BlindStar   
Дата:   18-10-13 11:58

Ами пейзажи, но най-вече ме блазнят портретните снимки и натюрморта. ;)
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: BlindStar   
Дата:   18-10-13 12:02

Добре, извинявам се тогава.
Да кажем, че разполагам с 2000 лв., но мога да дам и малко повечко. Не съм информиран за обективите, затова постнах такава тема тук, с надеждата, че щом говоря цялостно за качествен DSLR, съветващия ще ми обясни и за обективите. Но да кажем, че 35 mm и 50 mm за Nikon, не е ли добре за портретни снимки или? :)
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: pbosakov   
Дата:   18-10-13 12:03

Наскоро открих доста хубав сайт, който служи точно за сравнение на различни марки и модели. Разбира се, цените в България са различни, но като цяло можеш да му зададеш личните си критерии и дава добри препоръки: http://snapsort.com/
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: iliyanb   
Дата:   18-10-13 12:06

Тоя сайт с добрите препоръки си го ползвай ти, не знам кое му е доста хубавото, ама сравненията там са аматьорски и смешни.



Публикацията е редактирана (18-10-13 12:06)
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-10-13 12:10

Няма нужда от извинения, така всеки започва като е в началото с питанията.
За 2000лв, D7000 с 18-105, 35/1.8G, 50/1.8D, чанта, карта памет поне 4Гб, втора батерия ще стигнат. Това ще радва достатъчно дълго време.
За Канон ми е трудно да ги нагодя с 60Д.
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: BonoVox   
Дата:   18-10-13 12:11

Какъв DSLR, какви пет лева?! Те умряха с появата на Sony A7 и А7R, ти не знаеш ли?! [smilie5]
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: OIM   
Дата:   18-10-13 12:18

То д7000 хубаво , ама навсякъде - '' очаквайте скоро ''

 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: V-plod   
Дата:   18-10-13 12:24

Каквото и да си вземеш, отдели 5-10 лева за книжка или списание !
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: gggf1   
Дата:   18-10-13 12:27

И поста за Сони не закъсня [smilie3]
не бързай със скъпите обективи и DSLR
каквото и да си харесаш след време ще разбереш точно какво ти трябва
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-10-13 12:27

Няма нужда да дава пари за такива неща, след като са безплатни в интернет. Може да се дадат десетки източници.
Но пък са задължителни, като се почне от упътването на апарата.



Публикацията е редактирана (18-10-13 12:28)
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-10-13 14:54

В този форум е пълно с ортодоксални почитатели на Канон и Никон. Те ще ти проглушат ушите със заклинания като:
"Професионалистите снимат само с Канон и Никон!"
"Канон и Никон са най-продаваните фотоапарати!"
"Всички останали копират Канон/Никон и дишат прахоляка след тях!"

Това са отчаяни вопли на заклети фенове, които пищят, защото са здраво настъпани по опашките от безспорните постижения на една "четирибуквена фирма за телевизори" - SONY!

Бас държа, че ще прочетеш какво ли не за SONY:
"Тези пък кога се пръкнаха?! Видяла жабата, че подковават вола - и тя вдигнала крак!"
- Нищо подобно! Сони градят постиженията си върху наследството от Минолта - една от най-уважаваните и най-напредничавите компании в света на фотографията. През 1985 г. Минолта първи наложиха автофокусните SLR системи като световен стандарт. Всички останали дълги години ги догонваха.
- Сони са единствените, които запазиха пълната съвместимост на всичките си камери с автофокусните обективи, произведени от Минолта/Сони/Карл Цайс от 1985 г. насам. Съвместимоста на Канон, Никон, Пентакс и т.н. варира в широки граници според класа на тялото - т.е. не е гарантирана пълна функционална съвместимост на тялото с обектива, нищо че са на една и съща компания.

"Сони са новаци и имат малък пазарен дял!"
- Новаци - друг път! Сони държат всички патенти и разработки на Минолта от 1928 г. насам.
- Сони произвеждат 52% от всички фотографски сензори в света. Никон отдавна използват сензори на Сони, а и всичките им нови DSLR модели са със сензори на Сони.

"Никой не приема сериозно измишльотините на Сони"
- Дрън-дрън! Всички се опитват да догонят Сони! Особено след дебюта на А7 и A7r!

Сега (почти) всички в този форум ще ревнат в един глас срещу мен. И какво от това? Кучетата си лаят, керванът си върви!

Целият този вой на правоверните каниконианци е заради това, че не могат да приемат факта, че хлопащото огледало отива в историята, защото от него вече няма нужда!

След дългото въведение (предизвикано от отровната атмосфера в този форум), ето и моите конкретни предложения:
Sony A58
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200307010013.html

- Най-ниският клас DSLT на Сони, но и най-новото тяло в този клас. Ако си любител (или дори напреднал любител) ще мине доста време, преди да ти потрябва камера с повече възможности. Това леко и компактно тяло бие Canon 650D и Nikon D7000 с качественото си 20 МП изображение. В Интернет има много съпоставки, които го доказват.
Sony A65
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200307010008.html

- Тяло с 24 МП - по-голяма функционалост, но от по-старо поколение. Оптимизирано е за напреднали любители.
Sony A77
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200307010009.html

- 24 МП във влаго- и прахозащитено тяло с магнезиев корпус от по-старо поколение. Новите попълнения се очкват през пролетта на 2014 г.

Горепосочените тела с А-байонет на Сони имат няколко основни предимства:
- Вградена стабилизация в тялото. Няма нужда от скъпи оптично стабилизирани обективи.
- Неподвижно полупрозрачно огледало, което позволява точна и бърза автофокусна система - дори и във видео режим.
- "Live View" режим с безпрецедентна функционалност. Конкуренцията няма думата тук - особено Никон, които все не смогват да си оправят бъгавия "Live View" режим.
- 1200-точкова екпонометрия чрез основния сензор. Освен че е много по-точна, тази функция прави работата с ръчнофокусни обективи много по-лесна.
- Електронен визьор с контрол върху всички функции + дигитален нивелир + хистограма в реално време + избор на количеството информация, която се изобразява. Оптичните визьори на конкуренцията са с ниско увеличние ("тунелен" тип) и орязана функционалност. Ако не снимаш по цял ден сватби, кръщенета и спортни събития, предимствата са в полза на електронния визьор.

Дано не съм ти объркал мислите!
Успех![smile]
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-10-13 14:58

И с кои прилични евтини обективи ще го комбинира това Сони? [smilie25]

Аз бих си взел някое прилично 60D/Д7000 втора ръка + един по общ зуум(16-85 никон, 18-135 is stm канон) и един евтин 50 1.8.

Това ако говорим за огледални де, за това което ще снимаш има интересни безогледални апарати, които аз бих разгледал [beer]



Публикацията е редактирана (18-10-13 15:02)
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: ivjordan   
Дата:   18-10-13 15:00

Off Topic: Отровната атмосфера в този форум се създава от шепа фанатизирани (или платени) поклонници на четирибуквената компания.
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: ikoveliko   
Дата:   18-10-13 15:07

купи си, каквато марка имат твои приятели или познати, така ще можете да си менкате обективи [beer]

 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: anjsan   
Дата:   18-10-13 15:11

Купи си хубав обектив примерно 50/1.4 и фотоапрат с остатъка от парите . Може да не е последен модел , ако е скъпо , ама да не е и много стар . По-добре доказано як и добре работещ , отколкото неизпитан нов . Поне 16 мп да е , още по-добре 24мп . Зумове има и втора ръка запазени после ще си намериш постепено. 35мм(понякога и 18мм даже) ще ти трябва да кажем за пейзажи,интериор ... ама всичко с времето си . Повечето ще ти препоръчат 18-55, но недей си го купува . Марка - всяка става .
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-10-13 15:16

Никон д5200/д7000 18-105 + 35 или 50 1.8 Г
[beer]
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: Seifi   
Дата:   18-10-13 15:18

Според мен ще ти трябва един обектив като 10-20 или 12-24 в зависимост от марката която избереш

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=21347


Тук има сигмата 10-20 от която бях много доволен и А57 е с матрицата на старото ми Сони А580 което беше супер за кроп апарат. Взимаш после една Минолта 70-210 Ф4 и един 50мм 1.7 или 1.8 и един 35мм и може да ти останат пари даже и имаш всичко което ти трябва и остава четене и снимане.


Всичко е въпрос на вкус, единия съквартирант е с Пентакс, другия е Никонец а шефа ми канонец , аз съм със Сони.
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: Батко   
Дата:   18-10-13 15:39

chrisnoch [smilie24]

Canon и Nikon за мен са история.
4 години бях на Canon.

[shtrak] Sony [smitten]


Canon & Nikon [smilie25]

 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: Dalt   
Дата:   18-10-13 15:54

Още един глас за Сони А-58.

Хвърли едно око на http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280507000108.html
Като добавиш карта памет и http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211507073001.html и си готов за следващите 3-4 години ;)

[shtrak]
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: io_bs   
Дата:   18-10-13 16:02

D90/D7000 + 18-105/16-85 + 50/1.8 [shtrak] За пейзажите по-натам може и нещо истински широко.
 Re: Първи DSLR фотоапарат. Какъв?
Автор: Tuborg   
Дата:   18-10-13 16:04

BlindStar

Ако ми позволиш ще ти дам един съвет. Запиши един фото курс, прочети малко книжки и тогава сам ще решиш какво ти трябва. Няма такова нещо като най-добрия фотоапарат, най-добрия обектив, всичко е мнооого субективно.

Успех
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.