Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: AlexValtchev   
Дата:   15-10-13 01:06

Снимам от известно време, и малко по малко от уста на уста започнах да получавам приложения да снимам за пари. Казват, ела да снимаш ресторанта ни ще си платим. Бебето ми прави 6 месеца, бих искала да я снимаш. Другата седмица права 18 ще ми снимаш ли рождения ден… и тн. Всеки път казвам „Ами до сега не съм снимал за пари, ще си помисля и ще ви кажа“. Снимах доста приятелки 18-26 и децата на познати от тях идват препоръките. Никога не съм мислил да снимам за пари, а предимно като хоби, но пък защо ли да не започна…
Тази Събота и Неделя ме питаха да снимам 2 рождени дни. Едното момиче прави 20 и иска снимки на нея „нещо като сесия на нея сама“, както и снимки в ресторанта с приятелките и. Каза че иска към 30тина снимки… за час, час и нещо (ако е възможно). Другото момиче прави 21, и тя иска в заведение и/или вкъщи за 2-3 часа (друго не каза като колко снимки или какво очаква.

Как се процедира? Какви пари се вземат? На час? На снимка? Пакет на час + за всяка снимка? Какви снимки се дават (обработени, необработени, а ако искат ROW?). Нямам никаква идея, за това моля само тези които снимат за пари да коментират.
Примерно:
50лв за първия час за снимане, и всеки допълнителен час по 25 ?
1 „леко“ обработена снимка с приятелите (групова) към 2-2.50 на снимка?
1 „пълно“ обработена снимка нейна лична (фотосесия) към 5лв на снимка?

Ако примерно снимам 2 часа това са (50 за първия + 25 за втория = 75)
Ако поръча 20 от леко обработените групови снимки по 2лв = 40лв.
Плюс 5 „изцяло“ обработени нейни снимки от фотосесия = 25 лв

140 лв за тези 2 часа за тези 25 обработени снимки. Без да полочва ROW оригиналите, а само максималното качество като JPG.

А какво правим ако искат всички необработени оригинали? Аз по принцип не мисля да ги давам дори и срещу заплащане, защото те представляват мен един вид работата е на половина свършена. Аз снимам само в RAW. Все едно като дърворезба която е недодялана…

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: Canon   
Дата:   15-10-13 01:15

Ти питаш, как да направиш дъмпинг на колегите си, които снимат за 250 за сесия.

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: asahi   
Дата:   15-10-13 01:16

В Павликени ли снимаш или в Симитли?
Винаги е по-лесно и коректно да попиташ колегите си професионалисти. Ако ще снимаш за пари няма смисъл да им подбиваш цените.
Давай само обработени файлове и в никакъв случай RAW.
Не се изненадвай ако се окаже, че те канят да снимаш без пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   15-10-13 01:19

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: Canon   
Дата:   15-10-13 01:21

А тези от 250, правят дъмпинг на 900, ..., да не стигаме до максималните цени

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: Lycan   
Дата:   15-10-13 01:25

снимай си за колкото искаш пич

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: Canon   
Дата:   15-10-13 01:29

Да де, няма лошо и дори ти да им плащаш. Все пак се учиш на тях ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: AlexValtchev   
Дата:   15-10-13 01:45

Става дума за Стара Загора. Не смятам да правя на никой дъмпинг (предполагам това е подбиване на пазара?) Както казах, дори не съм смятал да снимам за друго освен удоволсвие, ама да бягам ли сега като ми казват "Ще си платя колкото струва" За това питам, А КОЛКО СТРУВА? Ако искаш да го правя, нямаше да питам вас. Щом питам значи не знам, не съм на ясно и искам да знам ВИЕ как го правите, колко, защо, как... Всички числа горе са примерни, или трябаше само да питам без да пиша никакви цени? Аз мога и за 20 или за 250 да снимам, въпроса е че бих искал да знам по принцип как се прави, да съм в час с останалите, горе долу като време и цена и пакет с ослуга...

Защо на Българина винаги му е в крувта да се опита да оплюе другиа вместо да му помогне...

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: Canon   
Дата:   15-10-13 01:53

В сделката (това е твоето питане) няма примерни числа.
Пепа (от Стара загора), чете във форума твоите примерни числа отива при Четъшки и иска тези цени!
И после излиза, че той е лошия - щото това от форума била обичайната оферта!
Или са реални цени или не се пишат цени!

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: AlexValtchev   
Дата:   15-10-13 01:59

Благодаря. Ами определено не са реални цени... просто ги нахвурлях еи така. Не искам да убиждам никой, надявам се че не съм... Просто не знам как трябва да подходя, за това моля за съвет... Мислих че има "стандарт" или нещо като "прието средно" знам ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: LKanev   
Дата:   15-10-13 02:15

man, с това "убиждам" вече ме обиди и вече ти се сърдя...

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: hood   
Дата:   15-10-13 02:20

Цената зависи най вече от това какво качество можеш да предложиш ,просто поразгледай снимки на професионалисти/има много такива със сайтове/ и виж Ти къде се намираш като ниво,едва тогава си определяй цени ,успех:)

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: AlexValtchev   
Дата:   15-10-13 02:21

hood - благодаря. До сега най-адекватният отговор...

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: sir_sky   
Дата:   15-10-13 03:42

Аз не обичам да карам на дребно, обработена, полу-обработена... тези неща по-добре ги забрави, защото колко е обработена нищо не означава, например една добре снимана снимка необработена сигурно ще е много по добра от една калпава, обработена до неознаваемост снимка, имай го това в предвид!

Та огледай какво се предлага, и сравни с това което можеш да предложиш ти! Аз в началото си бях определил една минимална цена, която през определено време от се качваше! Когато натрупаш опит сам ще разбереш доста неща за ценообразуването! Успех![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: AlexValtchev   
Дата:   15-10-13 05:17

sir_sky [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: e-mil   
Дата:   15-10-13 08:00

Ето ти два метода за ценообразуване, писани от нашия съфорумец n1x0n. Разбира се той говори от гледната точка на фотографа, който печели само от фотография, но все пак е полезно.
http://f-start.com/?p=51



Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: gushev   
Дата:   15-10-13 08:03

Изобщо не им обръщай внимание на тези дето те плюят.Сам си прецени и както каза sir_sky от време на време вдигай :) Успех ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: bokata   
Дата:   15-10-13 08:53

Но преди всичко се научи да пишеш на български. ПОТРЕСАВАЩО Е !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: cameraman   
Дата:   15-10-13 08:59

....а [http://grabo.bg/varna/snimai-bebcho-0uksdg] ЕТО как се снима професионално.

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: sirteo   
Дата:   15-10-13 09:20

обработени снимки... абе, всички сте едни шопари [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: iasen2   
Дата:   15-10-13 10:41

Това са моите цени . По принцип необработени снимки от комерсиални фотосесии не давам , недей дава и ти щото ще си ги видиш във фейсбука необработени и ще те плюят после :)


Фотосесия един час , 5 обработени снимки - промо цена - 50 лв.

Модна фотосесия :
одобрени и обработени
от 1 до 10 фотографии - 15 лв. на кадър
след 11 до 40 фотографии - 10 лв. на кадър
над 41 фотографии - 5 лв. на кадър
Първа фотосесия на нов клиент я правя наполовин цена или 5 снимки безплатно .

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: tttodorov   
Дата:   15-10-13 12:16

Уважавай труда си колега :) Никой не ти мисли кадрите на апарата и това , че ще стоиш после 4-5 часа пред монитора :)
Моето първо снимане за пари бе 20 лева и то за кръщене :) Никой не е започна от висока цена , но разбери , че трябва да уважаваш труда си :)
Докато разбера , че трябва да се взимат пари от хората направих 20 000 кадъра и тази година няма компромиси вече , от силния сезон от юли до средата на октомври , съм изкарал 3500 лева и съм снимал - 4 сватби и 5 кръщенета + 2 рождени дни + 3 сесии на деца [shtrak]

Винаги бъди с мисълта , че всичко зависи от теб и ти ще запаметиш празника и ще им остане спомен от снимки :)
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: tonyboy79   
Дата:   15-10-13 13:05

Цени си труда защото в нашият град всички искат да им снимаш като за Воуг... ама за 30лв.
Успех! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: iasen2   
Дата:   15-10-13 13:39

tonyboy79 , то и в нашия е така .

Отговори на това съобщение
 Re: Ценоразпис / Колко да вземам?
Автор: imitev   
Дата:   15-10-13 13:42


Тц!

У Русйету е ако има как ти да им дадеш 30 леа [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »