Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  30 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Rand   
Дата:   29-10-13 22:29

hostnail, благодаря за отговоря [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: didesignbg   
Дата:   29-10-13 22:37

Какъв е смисъла да взимаш а7 пред а99? Така и така едни и същи обективи ще използваш, а7 с адаптера за аф нито е малък, нито красив. А това за 3-те обектива Е, дето щели да са половин кило ще го доразвиеш ли че ми стана интересно. За най-острото сони макро - преди 10 години сони и понятие си нямаха от огледално рефлексни обективи[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   29-10-13 22:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   29-10-13 22:53

didesignbg 100 макро е наследство от Минолта и само смениха надписа. Това не го прави по-лош обектив. Не е нов модел. Сигурно по-новите макрота като 60-ката на Никон, са по-хубави в някои отношения.

За адаптера...позлвах 85/1.4 с НЕКС-7 и адаптер. Като имаш идея какво искаш да снимаш и си отделяш времето и усилията, не е проблем за използване. Апаратите имат удобен грип и самия адаптер не пречи. Не изглежда супер дизайнерски издържана комбинация, макар че Сони са окичили подобна снимка на сайта си....


http://www.sony.bg/res/images/image/33/1237487141833.jpg



..че и сенник на 135мм-ия са сложили....с А7r ще е по-добра картинката.

Сега имам Д700 и 85/1.8. Има неща дето са по-удобни от некс-а доста. Ама в крайна сметка резултата не се влияе толкова от размера на тялото. Некс-а ми си има и той някои удобства дето д700 ги няма - например нивелира на д700 е гротеска, на некс-7 имам и хистограма освен нивелир с 2 оси, мога да си подреждам разните надписи във визьора, авто исото на некс-а е по-добре измислено от д700, или поне аз повече съм му свикнал....

За носене напред назад 35 или 55 обктивите явно ще са варианта. Ма ти и с ДСЛР да го мъкнеш на врата ти с 70-200 или 16-35/2.8 ....ми не става, благодаря.


ПП Сега умувам дали не ми трябва точно тоя бичмак от по-горе, като портретен обектив горе долу точно във сниманата комбинация. Ама портрети докато снима на дали ще ми пречи....



Публикацията е редактирана (29-10-13 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Rand   
Дата:   29-10-13 23:20



Това изглежда доста нелепо, не само като външен вид, но и като ергономия. Ако ще мъкна няколко големи обектива в раницата(и статив може би), каква ми е ползата от по-малкото тяло? Харесва ми тялото като идея, но ако ще слагам същите големи и тежки обективи на него, някак ми се губи идеята за компактност. А наситина ми сеиска да имам компактна система ФФ. Но пък и оптиката явно си има своите ограничения, поне към момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-10-13 23:25

[smilie18] то самата система е смешна.

Много по-светно си е едно пенче с 25/1.4 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   29-10-13 23:33

pd беги си земи 2 пенчета и едно пентаксче. Всеки има право на грешен избор

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   29-10-13 23:36

@Rand и със 70-400 не е по-елегантно. Новите аапрати по-добре ще седят де, имат и грип за портретни снимки.

Обектива горе е 135/1.8 той си е такъв. 200/2 дори със много голям ДСЛР пак изглежда внушително


http://farm4.staticflickr.com/3313/3306987797_1a834445bd_z.jpg



Инак НЕКС-7 от горната снимка изглежда ето така горе долу повечето време. Това ми е любимия обектив, 50/1.8 с със сходни размери, 35-ците са по-малки и двете кропската и фул фрейма


http://www.lense.fr/wp-content/uploads/2011/08/sony-nex-7-live-06-600x406.jpg




Публикацията е редактирана (29-10-13 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-10-13 23:38

Приятел аз ще бегам. Кажи ми само що възхваляваш нещо ,което не ти трябва. 7р бил по-добър от д800 (без Е).

И на кой му пука? Кво ще прая с тез 36мп....за кво ми е тая камера?

Стой си с д700 далеч по интелигентен избор.[smilie3]

Ще земеш 7р и 50 1.8 кво? Ко ще стане? Ще мерим тука исо-та и динамики по форумите? хахаха аре ходи се застеляй някъде. И ти го казвам не за да те обидя. Ти си готин ама виж са кви ги пишеш то твойто е крайна техномастурбация.

Баа тез сонита ? Ко могат нищо...сензори с недомислена система.
Евала!!!!

Аз предпочитам да снимам система и аксесоарите които предлага и обективите които мога да имам.

За кой ми е тва? [smilie7]

Бих махнал огледалото само за всекидневна малка и евтина система като 4/3 20 1.7 или 25 1.4.

За кво да махна огледалото и да зема безогледалния кютук? Дет нема никва ергономия с тия стъклариии...



Публикацията е редактирана (29-10-13 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   29-10-13 23:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Rand   
Дата:   29-10-13 23:55

Едната система радва едни хора, другата радва други хора. Да се радваме, че има разнообразие и да правим повече готини снимки. Един ще снима птички, друг ще снима тухлени стени - за всеки ще има по нещо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   30-10-13 00:08

pd разни хора разни идеали...

ПП Джими още нексовата седмица щях да му я дам, да види и той апарат. Ама пд-то е чак у Варна...от там прелитали най-много гъсоци и той ги причаква на есен и на пролет.



Публикацията е редактирана (30-10-13 00:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: localhost   
Дата:   30-10-13 00:15

И ся кво? Да продаваме кютюците и да се редим на опашка? Че тъкмо стената с/у нас е тухлена [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-10-13 00:22

Аз поне причаквам нещо.... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   30-10-13 00:36

localhost казвай къде е стената и дaли има хубави графити. Ако пуснеш и някоя снимка, няма да е лошо, Вместо това се хвалиш егоистично. Може да сложиш някой познат(а) пред стената и гледай с нещо по-светличко да пукаш и леко на кестерме композирай - интересен фон са стените. Имало доста хора дето това правят.

Група в фликъра...
http://www.flickr.com/groups/brickwall/



Бая много в Гулгъла....
https://www.google.com/search?q=portrait+brick+wall&safe=off&tbm=isch


А ако дадеш и идеи за интересни архитектурни формации в/около София или пък места с готини светлини...

ПП и в сток фотографията това е станало ниша

Shutterstock...



Публикацията е редактирана (30-10-13 00:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-10-13 01:14

Мечтите са безплатни, майна! [smile]
Всеки има право на пристрастно мнение, стига да не изопачава фактите. Ти също държиш да изтъкваш предимствата на Канон. Какво им харесваш на скапаните канонски сензори наистина не знам, ама приемам, че има някакви тънкости, дето са ми неизвестни.
Пишеш, че Sony стартират FF безогледалките само с 4 обектива. А колко канонски стъкла има за EOS M година и половина след първите продажби? Комай все още са само ... 2 броя! Плюс още 2 ръчнофокусни от Samyang. [smilie5]
Единствената канонска безогледалка е голям успех, няма що! [beer]
Пък ти после разправяй, че Сони са мечтатели!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: localhost   
Дата:   30-10-13 01:16

hotsnail: ами стената е далече от София - съжалявам. А и не виждам как някой ще си купи камера за 2000$ и ще иска после да й избива парите със сток фотография.

Прекалено много се прехласвате по всяко ново нещо без да има смисъл. Ето утре е представянето на новите А7 и А7Р и какво? Колко от вас ще си купят тъй като това е дългоочакваната камера от която имате нужда? И която ще им реши всички проблеми, включително и липсата на идеи?
Изчакай 2-3 месеца да мине Коледа и гледай сеири - едни и същи хора ше продължават да пускат линкове от тухлени стени и статистики от камерите. И да убеждават всички колко са велики, недостижими и т.н. новите камери. И до там ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   30-10-13 07:33

Само аз ли не видях предимство на А7р спрямо д800? Сонито маже повечко софтуерно, но шума си е същия, ако беше Д800е щеше и детайла да е същия... за мен по отношение на матрицата напредъка е никакъв. А за големите обективи и малките тела - ако некса ти е основно тяло си е пълна безмислица, освен ако дясната ти ръка не е два пъти по-малка от лявата [smilie5]. Ако имаш и нормален апарат и не ти се отделя много място в раницата за второ тяло- да некса от зор заман става за второ.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   30-10-13 07:48

Local не е толкоз до хвалба. Гледаме го какво може. Вярно е, че темата е за тия нови модели. Вярно е, че техническа и няма грам фотографски амбиции. Сега за стени и резолюции имам 4-5 снимки през живота си с некс-5 и 16/2.8, защото в ъглите наистина маже бая тоя обектив на 2.8 и исках да си изградя в главата някаква идея как и колко.

Относно кой какво си купува...ми то си има различни хора с разни проблеми и идеи за решаването им. Сега да пиша ли в темата за Олимпус е-М1 - кой ще купи тяло с м43 сензор на цена по-висока от фул фрейм т.е. А7 е 2900 лева, а олимпуса май ще скокне над 3000...ми хората с м43 може да не мислят като мен. Прочетох му ревюто отгоре отгоре, хубава машина е е-М1 макар и с дребен сензор. Не виждам особена разлика в замисъла с А7 или А7r - по-висок клас безогледалка. Мога да пита ми кой ще купи д610. Д600 още преди година беше донякъде морално остарял, ама беше на супер ниска за времето си цена. Хубаво ама сега д610 хем е стар, хем е скъп т.е. 3500 срещу 2900 т.е. 600 лева отгоре само за тялото....комплектите с д600 също са по-скъпи....ама ще има хора и за него дето имат никори и искат малко по-голям сензор.

Та не виждам какво лошо има че на мен горните два апарата или 6д не ми харесват и виждам в тия нови Сонита възможност да намаля още торбата и да дигна качеството на техниката. Не е че ще направи по-добри снимки, просто ще е едно тяло с 3-4 обектива.

Идеите и реализирането им успешно, пак са си трудно нещо. Не мисля, че новите апарати помагат много в тая област. Идеите изискват време (това най-ми липсва), усилия, умения, пари и т.н. за да станат и това не се променя много, дали ще си с некс-3 за 350 лева или 1Дс за 15000

PS Симбоне гледай снимките на 100% за сравнение на шум и детайл. Не гледай горе умалени кропове и да вадиш гениални заключения. Пак ще се изложиш, както стана с аберациите(фриндженето), демек елементарна темринология....пък ако си имал некс-7 или 6 ти е ясно че грипа е сравним с тоя на произволен ДСЛР като удобство. Както виждаш и Олимпус се отказаха от изчистения дизайн на предния ОМ, за да сложат грип на новия е-м1. Апаратите поне на хартия и от първите примери покриват големия процент очаквания, няма какво да дирим под вола теле. Лошото е, че няма формални тестове още и някои от мненията в мрежата са силно субективни...а още по-лошото е че удобството на апарата, може да се коментира само след няколко месеца или години ползване.....примерно не знам избора на фокусна точка, дали е лесен и прост като на ДСЛР от среден клас или както е некс-7 иска допълнително цъкане на копче да сменя режима на стрелките....това последното ме дразни много. На некс-6 или 5 работи перфектно.



Публикацията е редактирана (30-10-13 08:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: georgioiv   
Дата:   30-10-13 12:42

Каквото и да си бръщолевим тука, Сони просто екзекутираха кропките - и при огледалата и безогледалата. Една м4/3 като алтернатива за едни по-други ползватели остава да се дърпа, ама колко ли ще е... Ще поживеем - ще видим... Дето се смеехме на Сони преди 5-6 години, че ще прави плейстешъни с обективи, да се чудиш да играеш или да снимаш - пък каква стана тя, да чакаме Сони да движи индустрията в любителския клас... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: serjy   
Дата:   30-10-13 13:11

... еми човек като разгледа за какви извращения става въпрос при сони и като си даде сметка ,че не е техен роб и мазохист да им ползва небивалиците... просто отива и си взима фотоапарат дето да снима с него от олимпус, канон, никон...[shtrak]
[beer]



Публикацията е редактирана (30-10-13 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: realnoncho   
Дата:   30-10-13 13:31

chrisnoch:

Пишеш, че Sony стартират FF безогледалките само с 4 обектива. А колко канонски стъкла има за EOS M година и половина след първите продажби? Комай все още са само ... 2 броя! Плюс още 2 ръчнофокусни от Samyang. [smilie5]
Единствената канонска безогледалка е голям успех, няма що! [beer]
Пък ти после разправяй, че Сони са мечтатели!


Понеже обичаш много да поправяш за Сони, аз да те поправя за Канон:

Първо - М има 3 обектива, като и трите са много добри и като качество на изработка и като качество на изображение и не по-малко важно като цена.

Второ - аз с канонската безогледалка за 2-3 месеца имам доволно хубави кадри, каквито от теб още не сме видяли. Явно не е същото като да се пенявиш по форумите...

Трето - довечера има представяне на Сони и аз ще отида както съм ходил и на Никон, просто защото не съм поклонник на марка, а се опитвам да използвам най-доброто което преценя за себе си [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vanquished   
Дата:   30-10-13 13:37

Аз не мога да разбера, какво се пенявите всеки път толкова. Сони пуснат нещо и се запенявите...и Нексовете плюехте, е? След три години се използват масово, а тръгнаха само с един китак и един 16/2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-10-13 13:40

serjy,
Извращения?
Небивалици?
Човече, ти живееш в някаква садо-мазо приказка! Нищо лошо, щом това ти харесва, ама приказките нямат много общо с реалния живот!
[beer]



Публикацията е редактирана (30-10-13 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: serjy   
Дата:   30-10-13 13:46

бе нали гледам картинките по горе... ползвайте си ги със здраве ... даже по два си вземете [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  30 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »