Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  38  39  40 ..  49  50     всички  напред  последна
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   05-12-13 01:54

IDA,
Що за глупав въпрос?!
А7 не е правен за канонски обективи!
А как ще работи канонско тяло с обективи на Сони? Със съответния адаптор, разбира се!
Що за дебилщина?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   05-12-13 02:41

IDA,
Сега да те подхвана за по-старите ти постове, че нещо изостанах с отговорите, пък на теб много ти знае балалайката!

"Кога съм слагал равенство между съвремените безогледалки и лентовите телеметрици?"
- Например тук:
"... да се откажа от DSLR-а и да се върна назад в далечната 1978 година, за да мина отново на безогледалка ..."
- Преди 1978 г. си снимал с телемерик, нали? Или си разполагал с машина на времето? Втори пример:
"Ти досега виждал ли си някой професионален фотограф, независимо какъв, да работи с безогледалка? Последния път, когато аз видях такъв беше преди 30 и повече години. Това беше Фото Мексико, който снимаше по плажа с един телеметрик."
- В този контекст безогледалка и телеметрик са синоними, според теб! Или аз не разбирам български?

"Случайно да ти говори нещо понятието "къса работна отсечка"? Даваш ли си сметка, колко сериозен принципен недостатък на безогледалната система е това днес, когато тя се цифровизира с такива шеметни темпове?"
- Късата работна отсечка не е принципен недостатък! Ако си прочел това идиотско твърдение в някакъв източник - спри да го четеш! Късата работна отсечка има точно толкова недостатъци, колкото дългата. "Идеалното" решение е променлива работна отсечка (Контакс произвеждаха такова тяло по едно време), но там пък имаше проблеми от друго естество. По-дългата работна отсечка е необходима при (D)SLR-ите, за да има къде да се вмести подвижното огледало. При лентовите кинокамери работната отсечка е още по-дълга заради огледалния обтуратор. И к'во?

" Словосъчетанието "универсален фотоапарат" не съм го използвал изобщо, камо ли да съм твърдял, че съществува такъв."
- Само дето си го описал така: "... един фотоапарат трябва да може да върши работа и да се справя с всякакви задачи и при всякакви условия..." Това ако не е "универсален" фотоапарат, здраве му кажи!

А историята ти с италианеца само показва колко елементарно мислиш! Как ти хрумна да сравняваш ръчнофокусни с автофокусни обективи, че и "тежки изводи" да правиш: "... ако трябва да си купя апарат, с който да снимам 40 кадъра, за да имам един на фокус, не, благодаря." Много компетентно, няма що! 10-годишната ми племенница разсъждава по-логично!

Накрая (че стана утре!) държа да подчертая:
- Не съм фен на безогледалките!
- Засега не планирам да се обзаведа с безогледалка!
- Тествал съм много безогледалки по най-различни поводи. Предпочитам да си мъкна DSLT-то (за ужас на каниконианците!), но не отричам предимствата на безогледалните технологии. Позицията "такова животно нема!" е идиотска.
- Снимам с това, с което ми е кеф! Не робувам на техника и марки.
- Некрологът на хлопащото огледало вече е написан. Канон и Никон май още не знаят! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-13 07:04

IDA написа:

> Хотснейл,
>
> Имам въпрос към теб. Пробвал ли си,
> как работи аутофокуса на А7 с
> канонски AF обективи, със
> съответния адаптор, разбира се?
> Имам предвид скорост, прецизност
> на фокусиране, особено в режим на
> следящ фокус, сравнено с
> канонските тела. Виждал ли си
> някъде информация по въпроса и
> можеш ли да дадеш препратка?


Ами не съм пробвал. Нямам канонски обективи и адаптерите са скъпи. Автофокуса доколкото го описват е много бавен и неизползваем за сериозни цели.

Autofocus speed is very slow and inadequate for most moving subjects. The autofocus speed is unfit for professional use for sure, and it would disappoint most enthusiasts.

Има два варианта. (1) без оптика

http://www.metabones.com/products/details/MB-EF-E-BM3


(2) с оптичен разширител (така ли е на български?) оптика дето прави свива образа на фул фрейм обектив до АПС-Ц т.е. на АПС-Ц апарат като некс-6 имаш картинка подобна на 5д. Доколкото писаха тука хората из форума с осезаемо по-ниско качество

http://www.metabones.com/products/details/MB_SPEF-E-BM1


Имат електроника за контрол на бленда и запис на EXIF и стабилизация и АФ. АФ-а е ултра бавен.

Имах преди обективи с мотор за Сони и безмоторния адаптер. Предполагам е сходна скоростта с ЕФ адаптера....говорим за 2-3 секудни за фокусиране.

Май онзи ден излезе Канонски EOS-M апарат нова с АФ системата от 70Д. Бих погледнал него за ЕФ обективи. Все пак Канон имат повечко пари от тези хора от Metabones, сигурно по добре са се справили....

В общи линии на ДСЛР тая скорост или по-дкоро липсата я постигаш, като свалиш огледалото и минеш на контрастен фокус.

НЕКС-6 и А7 уж имат някакви сензори фазови подобно на 70Д...дали помагат...не знам.

ЗА ДСЛР обективи адаптера тип EA2 с огледало вътре и нормална ДСЛР АФ система работи поносимо. Самальота може да не съм го уцелил, но факта е че това чудо фокусира. Е тая кака я отстрелях с NEX-7 и 85/1.4 на бленда 1.4 примерно


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1367581231_DSC02670-Edit-ff-3.jpg


или на 2.8


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/1342386357_maria.jpg


Не казвам че снимките са шедьоври имат някакъв фокус горе долу....има какво да се желае и от фокуса и от фотографера. Мисля, че илюстрират горе долу идеята, че имам АФ система работеща


Сега не притежавам мотороизиран алфа обектив, иначе можех да покажа наживо как се справят двете Аф системи - контрастната с моторизиран обективи и огледало с какъв да е обектив. С А7 щях да видя и фазовата система на сензор дали помага нещо.



Публикацията е редактирана (05-12-13 07:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: pstoev   
Дата:   05-12-13 12:19

ето видео тест на аф на нов адаптер, чиято задница е кръгла(другите са правоъгълни) и така би трябвало по-малко да винетира на А7.
Фокуса е по-бърз отколкото очаквах!

http://www.youtube.com/watch?v=EBH-lHiP9dk



http://i.ebayimg.com/t/Commlite-ComTrig-AF-Mount-Adapter-EF-NEX-fr-Canon-Lens-to-Sony-IS-Exact-Expos



Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nyamago   
Дата:   05-12-13 13:33

Това Commlite чудо е рядко и интересно, заслужава внимание. Видеото показва, че работи - но е интересно да се види крайното качество на пълен размер снимки за потенциални винети (и периферен фокус). Ще го следим.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-12-13 13:35

Аз много искам ленстурбо ЕФ->М с автофокус. Ей тогава си ти Е*** ФФ-мите. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: IDA   
Дата:   05-12-13 13:44

"IDA,
Що за глупав въпрос?! А7 не е правен за канонски обективи! А как ще работи канонско тяло с обективи на Сони? Що за дебилщина?"


Chrisnoch,

Зададох въпроса си точно и ясно, на чист български език. Ето го:

"Пробвал ли си, как работи аутофокуса на А7 с канонски AF обективи, със съответния адаптор, разбира се?"

Точно ясно и недвусмислено съм написал: "със съответния адаптор". Такива адаптори съществуват и Хотснейл е пуснал препратки към тях.

Явлението, при което четеш текст на български език, без да разбираш смисъла му, се нарича "функционална неграмотност". Според последните проучвания на PISA, тя е масово явление сред българските тийнейджъри. Съдейки по снимката в профила ти, оставам с впечатлението, че ти отдавна си преминал тийнейджърската възраст. Така че, функционалната неграмотност, както и епитети като "Що за дебилщина?" не ти правят чест!

Това е последният ми пост към теб. Нямам никакво намерение да коментирам повече безсмислените ти словоизлияния и обиди, които по никакъв начин не допринасят за една конструктивна дискусия, напротив, правят я невъзможна. Така че дебилщината в случая я проявяваш ти и на това мнение са и много други хора в този форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: insofia.net   
Дата:   05-12-13 13:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Emoxide   
Дата:   05-12-13 15:45

това не беше ли темата за ФФ SONY а7 ? или греша....

Той вече е в продажба в "синтезиса" никой не го притежава и не снима с него, но инак се разтягат локуми, в нещо като отворен дебат на тема "за и против безогледалките".... Що за безсмислица [smilie11]

Ами всеки ще снима с каквото го кефи ако ще и камера обскура, независимо от времето за експонация, прецизността на АФ или други вредни или необходими фактори. Оспамихте темата с яловите си философии, а нито една автроска снимка...[smilie4]

Жалко, че нямам 5Клв за харч, да си взема FE 35/2.8 + a7 и да пускам по 50 кадъра на ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: pstoev   
Дата:   05-12-13 15:52

nyamago, винетиране ще има 100% на А7/7r със широки обективи.
Но мен винерирането ме кефи и това не ме притеснява [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: IDA   
Дата:   05-12-13 16:22

Hotsnail,

Много ти благодаря за изчерпателния отговор. Горния въпрос не ти го зададох случайно. Тъй като оценявам твоята любознателност и информираност, реших да ти предложа да направиш един прост сравнителен тест, от който всички ние тук ще научим много, а съм убеден, че ще бъде полезен и интересен и за теб.

Преди да пристъпя към описанието на теста, предлагам на теб и на всички участници в тази тема да погледнете следната непретенциозна снимка:

https://www.dropbox.com/sc/bxouxgl4qcq93z8/3B2y4yTP9m


Кадърът съм го щракнал с EOS 5D и EF 100/F2,8. Моля, вгледайте се внимателно в снимката. Забелязвате ли, че храстчето изглежда много пластично и обемно, сякаш е 3-мерно?

Сега към теста. От постовете ти разбирам, че притежаваш Nikon D700 и пълноформатния SONY А7. Ако това е така, тестът е наистина лесен и не изисква никакви специални фотографски умения. Ще ти бъде нужен само един никонски обектив (виж по-долу) и един адаптор без оптика, който позволява да го поставиш на А7. Надявам се, че можеш да го вземеш този преходник отнякъде за малко. Тестът се състои в следното:

1) Намираш примерно от познат един какъв да е светлосилен обектив с никонски байонет за D700, с фокусно разстояние от 70 до 135 мм.

2) Избираш си някакъв мотив с преден и заден план, подобен на храстчето от горната снимка. Това може да е клонче, цвете или каквото там намериш.

3) Поставяш D700 с обектива на статив пред обекта, затваряш блендата до 2,8 (може и 4), фокусираш точно и снимаш на максимално ниското ISO. Обезателно обърни внимание, докъде точно обектът запълва кадъра, за да приложиш същия мащаб и към А7.

4) Сега, без да местиш статива, сваляш D700 от него, сваляш и обектива от апарата и го поставяш на А7 чрез адаптора.

5) Поставяш А7 на статива и минаваш в режим Life View. Ако има разлика в мащаба спрямо кадъра от D700, внимателно преместваш статива с апарата напред или назад с по няколко см., докато получиш същото запълване (увеличение) на обекта в кадъра. Двата кадъра трябва да изглеждат по еднакъв начин.

6) Фокусираш ръчно и снимаш на същата бленда, както и с D700. Гледаш да фокусираш в същата точка от обекта, в която си фокусирал и с D700!

7) Отваряш двата кадъра във Фотошоп или програмата, която ти ползваш, ако е необходимо, правиш някакви корекции на яркост, контраст и евентуално рязкост, но внимаваш да прилагаш абсолютно еднакви стойности на корекциите и към двата кадъра.

8) Накрая поставяш двата кадъра един до друг в шопа, ако е нужно, изрязваш излишното отляво и отдясно на главния обект, примерно до квадрат, но режеш еднакво и за двата кадъра и оразмеряваш полученото изображение до размерите на монитора така, че да можеш да направиш сравнението на цял екран.

9) Гледаш и сравняваш, като търсиш разлики не в качеството (детайл, цветен нюанс, шум и прочее), а сравняваш ВИЗИЯТА на двата кадъра, т. е. гледаш, дали я има същата онази пластичност и обемност, както в горната снимка и при кой от двата апарата, тя е по-силно изразена.

10) Пускаш кадъра и тук, за да го разгледаме и ние и да си направим съответните изводи.

Това е. Ще се радвам много, ако го направиш. А ако намериш преходник и за канонските EF обективи, обади се да направим същия тест и с моето 5D и някой от моите обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: mugen   
Дата:   05-12-13 16:27

Това сериозно ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nyamago   
Дата:   05-12-13 16:28

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nyamago   
Дата:   05-12-13 16:56

pstoev написа:

> nyamago, винетиране ще има 100% на А7/7r със широки обективи.

Винетирането не е проблем - коригира се (а и на мен ми харесва, понякога го усилвам или добавям умишлено). Стига само да е потъмняване, а не тотално изрязване с плътно черни ъгли [smilie10]



Публикацията е редактирана (05-12-13 16:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-13 21:36

IDA страхотна идея. За съжаление за да купя А7, продадох Д700 и още някои неща, та ми олекна значително фотографския арсенал. Ама няма как много пари са тия играчки.

Май най-добрия вариант е, да вземем два преходника за м42 и един свестен м42 обектив (ако такъв съществува) и да направим теста. Доста ще съм зает до по-другия понеделник 16-ти. Ако искаш след това. От 16-ти мисля, да изляза в коледни празници и ще имам много време за снимки т.е. ще се нарадвам на играчката. Аок имаш време може да пием по чай и да направим теста. На мен ще ми е интересно и ще науча туй онуй.

Един колега ми предложи Суперски Такумар 135-ца на ф3.5 наскоро. Мисля, че ще стане за тоя експеримент. Ако е навит, да ми го запази за 16-ти, ще потръся и м42 преходник (предполагам има навсякъде такива).

Смислено ли ти изглежда? Имаш ли м42 преходник за Канона?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-13 21:43

pstoev написа:

> nyamago, винетиране ще има 100% на А7/7r
> със широки обективи.
> Но мен винерирането ме кефи и това
> не ме притеснява [smile]

Какво е различнто на тоя адаптер от използването на EF фул фрейм тяло със фул фрейм ЕФ обектив? В смисъл комбинацията е ФФ сензор с ЕФ обектив на правилното разстояние един от друг. Защо да има винетиране?

Адаптера е една тръба куха... как ще докара винетиране?

При широките лайка обективи т.е. под 35мм е друго. Там работната отсечка е малка и ъгъла на падане на лъчите в-ху сензора е много полегат и става свинщина. Ама с ЕФ боективи и други ДСЛР обективи това нее възможно, щото задницата на обектива е далеко от сензора, заради огледалото в ДСЛР-а.

Има куп други проблеми с тия адапери - може да има загуба на контраст заради вътрешни отражения - много вероятно. Може да има загуба на контраст заради прпоускане на светлина през адаптера - не много вероятно. Може да има крива фокусна разнина - заради крив адаптер.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nyamago   
Дата:   05-12-13 22:08

За винетирането - аз си го обяснявам така:

> "Адаптера е една куха тръба..."

Май точно в това е проблема: в голямото тяло на ДСЛР-а кухината НЕ Е тръба, а една доста по-голяма пещера / камера-обскура. С много по-малката пещеричка на безогледалката, може би тръбата на адаптера се оказва тясна за някои обективи да достигнат ъглите? Освен ако не е разчетена точно за даден обектив (затова не за всички обективи има адаптери) или не е донатъкмявана като напр. с правоъгълната форма отзад в този случай.

Не го твърдя като "правилна теория", просто си разсъждавам. Или има друго обяснение?



Публикацията е редактирана (06-12-13 00:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: pstoev   
Дата:   05-12-13 22:10

като гледам на 50'ка си ок

http://farm6.staticflickr.com/5524/11040438616_3045310481_b.jpg



обаче contax 45/2..

http://farm6.staticflickr.com/5485/11186308976_923095b6bc_b.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-13 22:12

Добре разсъждаваш. ЕА1 и ЕА2 адаптерите на Сони са направени специфично за кроп т.е. те са тесни тръби. Отгоре на това имат доста сложна форма, за да ограничат вътрешните отражения.

Та ако адаптера нее проектиран за Фул фрейм а е качествен адаптер за кроп....ще има едно правоъгълниче - горе долу като на 55-210. Това специално мога да го пробвам!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-13 22:18

Теста по-горе е сбъркан нещо. Ето един мой пример

Zeiss Plannar 2/45 for Contax G @ f2 с Kipon адаптер. Снимката си е лично моя, JPEG от апарата, без обработка (нямам роу софтуер)

Sony ILCE-7
1/100 ISO 100


http://farm6.staticflickr.com/5520/11138197433_9c70aef15e_h.jpg



същата постановка на ф5.6


http://farm3.staticflickr.com/2806/11138214143_f567710d87_o.jpg



не ги пускам заради художествената им стойност или като демонстрация на възможностите ми да позлвам ръчен фокус. Показвам винетиране или поне аз както го гледам липсата на такова.



Публикацията е редактирана (05-12-13 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-13 22:27

Zeiss Sonnar 2.8/90 @ 2.8


http://farm3.staticflickr.com/2863/11156728846_19f9494de8_b.jpg



ПП Тези снимки ги пусках преди 3-4 страници вече.



Публикацията е редактирана (05-12-13 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: pstoev   
Дата:   05-12-13 23:09

значи всико е ок [smile]
да чакаме обектви с нормален размер от сигма!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-13 23:30

стига бе човек....какво муе на 2.8/35....те сони не са правили толкоз дребни обектив дори за кроп......

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: pstoev   
Дата:   05-12-13 23:41

35 ми се вижда смислен ако е ф1,4...
прав си, сони не разбират от малки обективи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-13 23:48

ей нямаш прошка....

Айде дай още един бисер, да обърнем страницата....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  38  39  40 ..  49  50     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »