Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  46  47  48  49  50     всички  напред  последна
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-14 10:00

Искам нещо малко по дълго 105 или 135 със стабилизация. Ама ако няма....

Сега си си настроих 70-210 горе долу. Виж в алфа форума

PP K'fo da go prawa 40/2.8. Сигурно не е лош ама 400$ за адаптер да дам и 300 за обектив, ще ми е по-скъпо от Цайса... пък аз цайс си имам и не ми трябва нещо друго. Споделих едно ревю......



Публикацията е редактирана (16-02-14 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: localhost   
Дата:   16-02-14 10:42

Ами то за споделяне си има facebook. Там даже може и снимки да качиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-14 10:50

Ами аз предпочитам фликр, гугъл+, други форуми, а имам и принтер :-)

Фейс бук не ми харесва за снимки. Не е лесно да ограничиш достъпа, само за когото трябва. Снимки на приятели, роднини не е гот да ги пускаш за цял свят

Следя разни фотографи във фейс бук, а те май го ползват за реклама.



Публикацията е редактирана (16-02-14 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nyamago   
Дата:   01-03-14 22:19

Те тези ФФ седмици остаряха вече, но много хора все още ги откриват, като топлата вода. Ето още едно мнение:

http://mijalux.blogspot.fr/2014/02/why-sony-a7-is-better-street-camera.html


'Чак' от Канон може би не, но от Лайка било по-добро [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: apoapoapo   
Дата:   02-03-14 01:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: krist   
Дата:   05-03-14 20:07

Кратко ревю на новия Zeiss T FE 24-70/f4:

http://phillipreeve.net/blog/rolling-review-carl-zeiss-vario-tessar-t-fe-424-70-za/


"Initial Impressions

I think there are two ways to look at this lens: From the perspective of a people/reportage photographer it is a good lens.

About 70-90% of the image is sharp from f/4 and the center is super sharp. Only above 65mm it is necessary to stop down to f/5.6 for really good sharpness.

The lens covers a super handy focal range, combined with the camera my setup is significantly smaller than a comparable FF DSLR, bokeh is nice and OSS is also handy.

Looking from the perspective of a landscape photographer I am rather disappointed:

From about 28mm to 60mm the performance is quite good, most of the image is super sharp from f/4 and the corners are sharp stopped down. The corners aren’t as sharp as those of some of my better primes but they are good enough in my eyes.

The corners at around 24mm are lousy. Period.
I don’t mind if corners aren’t sharp at f/4 as I am shooting at f/8 or f/11 anyway, but they never get sharp.

Performance at 70mm isn’t to great either, at f/4 the images are somewhat soft, sharp enough for web images but not for bigger enlargements.
Central sharpness is good from f/5.6, but even stopped down it won’t be sharp from corner to corner."

Голямо разочарование - дано е проблем само на началните бройки, но май и на други места впечатленията са подобни.. Иначе едно такова с A7R би било доста приятна, лека комбинация за пейзажиране, и вече почти го виждах в ръцете си, ама сега май ще поизчакам..


Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-14 20:30

Това не е новост нито неочаквано а още по-малко разочарование! Виж MTF графиките на Сони те са перфектно верни и прекрасно показват очакваната острота при различни бленди и дължини....т.е. видно ъглите са меки! Виждаш ли линийките как слизат яко надолу в десния край?

Дори от ревю-то се вижда, че обектива е доста добър между 28 и 65мм, което не е ясно от МТФ-ите на Сони...така де от това ревю може да имаш само положителни впечатления - обектва е по-добър от рекламите му и прекрасно се справя за пеизажи от 28 до 65мм...

За супер остри ъгли има твърди обективи. Те някак са и по-малки. Двата обектива 35 и 55мм пожънаха доста високи оценки за оптиката си. Има и за тях МТФ графики от сони, както и доста ревюта.

Нещо важно което да изчакаш и наблюдаваш с А7 и А7r специално за пеизажи е дискусията относно flare и ghosting артефакти, които се появяват понякога. При сникми на тъмно и светлинни източници в кадъра понякога се появяват разни отражения. С ръчните обективи май е заради проблеми с адаптерите. С 35 и 55мм ФЕ обективте обаче май има вътрешни отражения между сензора и обектива или между лещите на обективите....Не се държи като евтин стар обктив, дори със слънце в кадъра няма типичните флеъри за по-стари обективи, дето ти прожектират всички повърхности на лещи. При снимки на тъмно обае се появяват едни петна тук там понякога....

Друго важно нещо е да видим дали ще пуснат РОУ файлове без компресия. В 99% от случаите няма знаечние ама все пак е хубаво да имаш сигурноста, че компресията на паарата не ти прецаква снимките. Всички нови Сони, Олимпус а сигурно и други апарати ползват компресия на РОУ файловете. При сони с техния конвертор излизат някои артефакти понякога С лайтрум или ДхО за сега не съм виждал проблеми, явно конвертора е доста по-умен. Сега А7 и А7р са доста висок клас апарати и би било редно да отворят опцията за некомпресирани файлове, за да имаш избор и начин да видиш има ли ралзики от компресията.

Има още някои дреболии дето е интересно дали ще адресират нов фърмуер - програмируема минимална скорост за авто исото, настройките за JPEG (дето са зададени по подразбиране. ДПР изядоха А7 за това), може би някои дребни допълнителни настройки на бутоните - например да си избереш с кои бутон да се увеличава обараза при преглед....ако могат малко да подобрят фокуса при слаба светлина т.е. времето за заключване.

За 3 месеца с а7 съм доста доволен. При мен май няма light leak, поне не съм видял проблем. Апарата е с уникална ергономия. 55мм-ия обектив е потресаващ, ако му свикнеш на АФ-а (плитък е ДОФ-а и трябва малко по-внимателно да се избира фокусна зона и по-бързо да се снима). Ползването на А обективи с ЕА4 е супер добро - апарата има по-добър захват от нексовете и мога спокойно да снимам с Минолта 70-200/4 (около 800 грама обектив). С ръчни обктиви е интересно и лесно, но при наличието на 35 и 55мм-ите обектив напрактика ....сега искам хубав портретен обектив. сигма 105/2.8 май е много добър избор, защото има стабилизация и хубав мотор - чакам един да дойде до седмица две., после ще пиша (не тук)...



Публикацията е редактирана (05-03-14 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: krist   
Дата:   05-03-14 20:38

Абе за мен си е разочарование, па дори и да не е новост[smilie8] В комбинация с компресирания РОУ вече идва в повече. За капак е и бая крив, което за мен е по-определящо от лиспата на флеъри, щото рядко снимам пейзажи срещу Слънцето.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-14 20:46

еми не е това твоя обектив. ужасно скъп е освен всичко друго....явно е правен за портрети ли, за репортажи ли....Сони си знаят...

Аз си харесвам пластмасовия кит 28-75 за тия неща. Поне по МТФ-и не е осезаемо по-лош от 24-70. Ако пуснат и някой тест за него, ще е интересно, въпреки че аз така или инак ще си го ползвам с кеф.

За пейзаж май се чака 16-35/4 да пуснат. Ще го видим и него....

при обективите ги чакам да пуснат нещо за портрети 85, 90, 100, 105, 135.....каквото си изберат...



Публикацията е редактирана (05-03-14 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: next_time   
Дата:   05-03-14 20:58

За мен а7р си е просто един заместител на М9.Много функционалност объркващо разпиляна из менютата или може би целеносочено скрита, мърлява пласмасарска изработка и относително ниска цена.Всичко направено така, че да не ти е жал да го пуснеш в базара след 12 месеца.И понеже е супер безличен и тъп апарат не ти отнема удоволствието от снимането с филмова лайка.
Ако трябва да сравня снимките с а7р с тези на д700 .... сонито е по-зле въпреки многото пиксели.

ей туй една от първите проби

http://images.fotocommunity.com/photos/portrait/women/77-03df2acf-d947-4fa5-ab56-9211da5aaf24.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   05-03-14 21:08

А7р се справя по-зле с телеметричните обективи от А7, за мен А7 е по-добрата камера. Многото мегапиксели не са особено невероятен плюс.
Д700 е много як, но като намалиш файла от А7 или А7р до размера на Д700 сонитата са по-добри на всякакво исо, както и Д600 и Д800.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: next_time   
Дата:   05-03-14 21:13

Както и да ги сравнявам д700 ми харесва повече, но не поема лайките.Това е голям минус.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-14 21:19

Еми аз продадох Д700 и си взех А7 и трябва да кажа че епъти по добър за мен! и то много пъти. Да го кажа в по-измерими неща от както имам А7 т.е. 3 месеца съм напраивл около 10 пъти повече снимки от Д700 за цяла година! ...40 пъти повече снимки на ден! Няма място повече какво да сравнявам.

Д600 между другото ми беше почти толкова удобен като А7 - само дето няма 100% зум на превю.

А7 просто е много по-удобен от ДСЛР, както и да го гледам. Д700 е профи апарат, който за любителско снимане е мъка. Голям % от хората дето снимат с Д700, дори не знаят как да му настроят фокуса...иначе да за хората които имат идея, апарата предлага много, но за любител дето ще снима в ралзични ситуации и не си е направил прфили и не знам си какво ми просто Д700 не работи! АФ-а не работи добре, ако не е настроен за ситуацията факт! А7 фокуса е фира повечето време, но аз като любител му научавам кусурите и прищевките, та в крайна сметка правя 40 пъти повече успешни снимки.

В чантата с А7 си нося два обектива или три, а понякога слагам дори 4. Чантата е гейска диагоналка, дори не е правена за фотоапарат. Д700 пробвал ли си да го навреш с 85мм обектив в гейска диагоналка? Ми не влае... и в буркана не влае....а кой други 3 боектива ще завреш в диагоналката за Д700?

Та ок де Д700 не е лош, но според мен си е за мнгоо специфични хора. За мен опредлено не беше подходящия апарат.

Та сравняваш круши с багери и интересно как имаш мнение....

В кое е по-добър Д700 за моя случай на любител щракач - по-калпав фокус (ако не е нагласен не ще да заключва при дадни ситуации или префокусира, когато не ща и т.н. и т.н.), огромна чната, тонове безсмислени настройки и копченца (не ми трябват), липса на превю, скапан визьор, безумно тъп нивелир, ниска резолюция, огромни роу файлове, адски много шум дори на исо 800 (тука няма място за сравнение с Д600 или А7 - исо 800 е фира на Д700 а на новите апарати е чисто, дори на двойна резолюция...).....кое да ми хареса...

А7 си има 10 ботона и 5 врътки. ..реално съм сменил една настройка - копчето в средата на колелцето да ми включва избора на фокусна точка. Толкоз. От там насетне снимам....за това съм го купил.



Публикацията е редактирана (05-03-14 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: krist   
Дата:   05-03-14 21:29

A7R ме привлича заради комбинацията от огромна резолюция и динамика в леко тяло. Това варио обаче за мен, въпреки големите надежди, е неизползваемо и ще мисля евентуално за фуджи-системата, но май почвам леко да се разубеждавам и ще си остана с Д610 още известно време..

П.П. next_time, поздрави Р.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: next_time   
Дата:   05-03-14 21:33

Д700 е апарат с някакви недостатъци и предимства.
А7р е нещо което много напомня апарат и има други недостатъци и предимства.

Какво ми харесва повече в Д700 - краиния резултат.
Разбира се ще се разделя с никона, но с ясното съзнание че разменям кон за кокошка, но .... в момента ми се ядат яица а не ми се вози в каруца.

Та такива работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-14 21:33

е ако имаш Д610 изчакай някоя и друга годинка....апарата не много по-голям. Кропка не може да ти даде резултатите от Д610, просто няма как. Дори да вземеш 24МП кропка, много по-трудно ще изкараш острота както от Д610.

Аз върнах Д600 щото беше дефектен и нямаше нишан да го оправят. Инак и сега с кеф щях да си снимам с него и хич да не се оглеждам.

А7р е много специфичен продукт. По-добре е А7 както ти писа симбон. Тия 36МП са хубави ама покрай тях идва цяла гора дръвчета.... 36МП без АА филтър имат смисъл ако оптиката ти е на ниво т.е. твърди обективи....

@next не мога да отворя линка към снимката ти...дава някаква тъпа грешка...



Публикацията е редактирана (05-03-14 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: krist   
Дата:   05-03-14 21:46

А, бе взе много да ми писва да разнасям тежката чанта. Разликата в теглото обаче наистина не е много голяма, и по тая причина не бих минал например на А7, докато в А7Р ме блазнят и повечкото пиксели, но при липса на поне един обектив, който да ми върши работа, ще се чака. Разбира се, искам го основно за пейзажи, и за това не ме интересуват всички изброени греди, при гореизброената от мен комбинация от качества. С твърди обективи обаче работата за мен е неудобна - при дъжд и мъгла бих предпочел да не сменям обективи и си давам сметка, че именно средният зуум, започващ откъм 24 мм на ФФ, е най-удобен в такива случаи. Отделно, че за всеки обектив ще трябва да имам и комплект филтри на резба, и стана дебела работата.. Днес баш пак оглеждах Фуджи-Х твърдачетата, но трите, които харесвам, са и трите с различен диаметър на филтрите. Новият 10-24/4 обаче изглежда много обещаващ..


Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-14 22:00

Да Сони поне всичките им обектив за Е байонет поне твърдите са на един размер филтри - 49мм! Та няма проблеми с това. Предполагам ще има и по-големи на 55мм ама по-натам. (28-75 e нa 55mm)

Между другото сега гледах на никора 24-70 МТФ-ите и са сходни със Сонито. Така де не е нищо необикновенно за тоя сегмент зумовете да са относително меки ъгли т.е. при 10 линии на мм да пада толкова контраста на никора на 24мм е голяма мекица..ама много голяма, дори Сонито е много по-добре.


http://cdn-4.nikon-cdn.com/en_INC/IMG/Assets/Camera-Lenses/2010/2164_AF-S-NiKKOR-24-70mm-f-2.8G-ED/M



http://cdn-4.nikon-cdn.com/en_INC/IMG/Assets/Camera-Lenses/2010/2164_AF-S-NiKKOR-24-70mm-f-2.8G-ED/M


Не е ясно на какви бленди, ама вероятно е на ф8....Сонския за А7 за сравнение, тоя дето не харесваш 24-70/4


http://www.sony.net/Products/di/en-us/translation_img/products/lenses/lineup/detail/sel2470z/lenses_



Сега ако видиш на 55мм-ия Цайс или на 58мм-ия никор характеристиките и ......ще ти стане лошо колко е огромна ралзиката зум до твърд обектив


http://www.sony.net/Products/di/en-us/translation_img/products/lenses/lineup/detail/sel55f18z/lenses


За Сони ако гониш хубав зум независмо от цената 24-70 ама на 2.8 maй е по-добре и от никора и от 24-70/4 и пак е много назад от твърдите обективи. Цената му учудващо не е мнгоо по-високаот този на ф4, но няма стабилизация и на А7р ще ти трябва ЕА4 адаптер и ще фокусира като ДСЛР или Еа3 и ще фокусира ужасно бавно (като Д610 на liveview)


http://www.sony.net/Products/di/en-us/translation_img/products/lenses/lineup/detail/sal2470z/lenses_



Публикацията е редактирана (05-03-14 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-14 23:06

Между другото ДхОМарк преди малко писaха, че работят по ревю на Сони 24-70/4, та ще видим, дали нещо неочаквано ще изскочи...аз не се надявам на чудеса де. Поне ще има оценка спрямо подобните обктиви и ще може човек да си сравни дори между системи, как е.

ПП Ако се гони размер и перфектна оптика дори с по-ниска резолюция м43 може би не е лош вариант т.е. новия ОМ-Д с новата му лупа не са лош вариант.



Публикацията е редактирана (05-03-14 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: SpunkyMunky   
Дата:   06-03-14 00:31

аз не разбирам от къде идват тия високи очаквания за 24-70/4. Не е евтин, но не е и скъп. Остър много в средата на всички бленди и дължини и единствения реален проблем е с ъглите на 24мм, но това е зуум все пак. Малък, лек, остър и хубаво стабилизиран ФФ зуум. Разочарованите да не го купуват, но аз му се радвам много и ми е идеален за разходки.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-14 00:36

да за зум си е прекрасен. Имаш си и тих фокус

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   07-03-14 17:49

http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/picrumors001/Bildschirmfoto2014-03-07um154422_zp...


Обектива 24-70/4 се оказа всъщност отговаря за цената и сегмента си. Нищо кой знае какво но и Канон, Никон не предлагат по-добро за тия пари.

DxO Mark review



Публикацията е редактирана (07-03-14 17:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: gchokov   
Дата:   07-03-14 22:51

Firmware update идва на 19-ти Март за А7 и А7R - http://www.sonyalpharumors.com/great-news-sony-a7-and-a7r-firmware-update-coming-on-march-19/

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   07-03-14 23:38

Канон 24-70 2.8 версия 2 е много различен от останалите подобни, цайса 24-70 4.0 е прекалено скъп. Иначе лошо няма... не е много мек, поиздиша тук таме, 4.0 е... не трябваше да е толкова мек поне за да е тези пари. Никонския 24-70 2.8 си е старичък, нормално е да поиздиша спрямо по-новите разработки.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-14 19:39

Simbone canon 24-70/4 с който сравняват е по-скъп. Май и никоня 24-120 и той

Инак и аз не бих купил тоя обектив ама не е голяма издънка. Хубав е и на правилната цена т.е. като конкурентите. Може би не трябваше да му слагат синьо квадратче. Особено предвид че имат най-прости обективи дето са доста впечатляващи за А байонет

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  46  47  48  49  50     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »