Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Lycan   
Дата:   17-10-13 02:02

Точно, изчакай първо да им излязат акитата

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-10-13 12:29

simbon4o,
Извинявай, ама не знаех, че успехът на Сони зависи от това дали ТИ ще си купиш техен продукт или не! [smilie5]
Колкото до стабилизацията в тялото, NEX никога не са имали такава - тя не е възможна при тези компактни размери и е още по-невъзможна с ФФ сензор. E-mount серията винаги е била с оптична стабилизация, а A-mount - със стабилизация в тялото!
Впрочем, как разбра, че А7 е "яко пълно с недостатъци"??? Да не си сред тайните тестъри на Сони, които получават предпродукционни бройки??? [smilie11]



Публикацията е редактирана (17-10-13 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: джъмбо   
Дата:   17-10-13 13:37

верно че е хладно за бира... ама кво се нервите ;)
аз пък чакам да го пробвам
отдавна не съм чакал с нетърпение бройка

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-10-13 14:03

Хич не е хладно за бира! [smilie21]
И хич не се нервя! Просто недоумявам как някои хора може да са толкова вманиачени, че да отказват да разпознаят единствената истинска фотографска новост през тази година - ФФ безогледалка! Аман от коне с капаци! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: pstoev   
Дата:   17-10-13 14:06

аз си мисля че би било добре китайците да помислят върху аф адаптер M4/3 към NEX. Дори и в кроп режим(може и повече да хваща предвид по-късата фокална на некс) един 25/1.4 или бъдещия 42,5/1.2 ще се получи уникално.
И от друга страна, такъв адаптер би трябвало да се направи по-лесно и фокуса да е по-бърз, предвид това че и двете с-ми ползват контрастен аф!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: джъмбо   
Дата:   17-10-13 14:18

е... не искам да използвам израза коне с капаци... колкото и да е странно с времето човек поумнява (евентуално)

вчера с темелко спорихме оли срещу сони... много приятен и аргументиран спор и всеки си имаше своята позиция и можеше да кажя защо точно тя...

навремето направих една статийка надявам се скоро да имам възможност да я повторя...

и двете системи имат много предимства и тук таме някой недостатък...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: mugen   
Дата:   17-10-13 14:36

Автор: simbon4o

Май и никой не забеляза, че стабилизацията на матрицата я разкараха и можеби няма да имат вече такава екстра.




Стабилизацията на матрицата няма как да са я разкарали просто защото нея никога не я е имало в E-mount тяло.

Няма и да я има - това никой ли не го рззбра ?

Тя противоречи на основната идея в NEX телата, която е компактност.
Къде да я сложат тази стабилизация ?
Едниствено в А3000 има място за такава.

Половината обективи вече са OSS, явно това е концепцията за E-mount, от какъв зор да слагат и SteadyShot.


Ся някой ще каже - e да, ама Oly има стабилизация.
Да ама всеки Олимпус е по-дебел от NEX въпреки, че второто е с APS-C сензор.
Отделно OMD със същият x2 кропнат сензор е голяно колкото A7 дето е фул-фрейм.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   17-10-13 15:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-10-13 15:47

Хм, някой се е пошегувал - не особено удачно! [smile]
Предвид споразумението между Сони и Хаселблад, нищо чудно последните да извадят скоро модел, базиран на А7. И к'во от това? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vanquished   
Дата:   17-10-13 15:53

Няколко хиляди долара отгоре заради надпис Хаселблад и дървен грип...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   17-10-13 15:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-10-13 16:05

OMG [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: didesignbg   
Дата:   17-10-13 16:07

и пратили анонса ексклузивно на фоторумърс [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: nyamago   
Дата:   17-10-13 16:45

Hasselblad: Това си е (меродавна) шега, но другите два реални модела се харчат! Както писах и другаде: за 'секи влак си има пътници...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Lycan   
Дата:   17-10-13 19:31

Джъмбо, подсладителя ти горе вдясно променя неутралния вкус на кафето :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   17-10-13 19:34

За стабилизацията имах предвид че е тенденция да се маха явно, което си е загуба. А дали не можеха да я тикнат в е-маунт... мисля че могат, щеше да им коства 5-6мм дебелина на тялото. Нямаше да е с размерите на ОМ-Д а малко по-дебело. Можеха и дисплея да го въртят като на А99 във всички посоки... всякакви неща си оставят за следващия модел [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: джъмбо   
Дата:   17-10-13 19:47

подсладителя горе в дясно съм го сложил сам именно защото този подсладител се оказа най-либералният и непроменящ вкуса и същвремено зареждайки с много енергия....

въпросният подсладител подаде ръка без никакви претенции и настояване да го рекламират както и е оставил на авторите да пишат за който сорт кафе искат, така че аз съм го сложил като жест от моя страна

а иначе кафето нямаше да е същото без всички съставки по средата в дясно които да го правят ароматно и силно [smilie24] [smilie24] [smilie24] за което съм им благодарен

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-10-13 19:49

Пий го чисто,бе мани го тоя подслодител

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: джъмбо   
Дата:   17-10-13 19:52

чисто не пия ;) винаги с мялко

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   17-10-13 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-10-13 21:23

simbon4o,
Ти, изглежда, не искаш да разбереш! Няма как да се махне стабилизация оттам, където никога не е била! Компактните Е-mount тела на Сони (досегашната серия NEX) никога не са имали стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-10-13 21:34

Не виждам каква е целта на спора.
Сони с тези ФФ-ми предложиха нещо ,за което хората мечтаеха от години. ФФ-безогледална компактна камера. Най после?! А сега спорите....и то каква 24/36мп брилянтни сензори. Много оптика за тези тела нетрябва стигат 4-5 твърди обектива на място...както направиха Фуджи..(Май ще забравим за Фуджи скоро и хората хвърлили една торба за "евтината Лайка" вече съжаляват ,че не са дочакали Сони А7,А7р.

Това е анонса на годината и тук се постави основа ,която след 2-3г ще емного напред в материала. От за сега любителски ориентирана система много скоро може да се окаже ,че тези тела са бъдещите заместители на огледалните ФФ-ми от днес д4,1дх,д800...

Е сега вече Канон и Никон дори и с евтини ФФ-ми трудно ще спечелят нова до-профи аудитория.

Говорихме ,че НЕКС яде ниския клас СЛР-и...е сега А7,а7р подпукаха и ФФ пазара....

Никон и Канон ще са с пръстче в устичката и пазарчето ще им се втали много ако продължават да се бавят с тенденциите.

Оли върви по-друг път. Фуджи идейно и ценово се доближава до А7...лошо за тях.

Пентакс....[smilie11]

Ако Сони са ейпъл-а на Днешните Камери ,да се надяваме ,че някой от другите брандове няма да се превърне в Нокия...пазара е много динамичен в момента. Явно всичко купено днес може да е старо утре като концепция.

Примерно Фуджи изведнъж вече не са толкова примамливи.....[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-10-13 21:59

[smilie18] Hotsnail е хакнал профила на Pd! Друго обяснение аз просто нямам!

Мисля, че фуджи също ще избухнат с фф. Може би следващото x-pro. Имат сходна стратегия със сонито, а част от компонентите им са на сони- визьори, дисплеи, тук-таме сензори.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: didesignbg   
Дата:   17-10-13 22:07

Силно се надявам фуджи да не го правят. Имат много добра база от обективи, стабилна концепция, последното което им трябва е да хукнат подир някакви химери. Дотук комбинацията им обектив сензор компенсира единия стоп изоставане от фф. Не виждам смисъл да закопаят всичко и да се юрнат след химерата фф.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-10-13 22:42

Ти му казваш химера, маркетингът му казва разширяване на портфолиото.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »