Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vanquished   
Дата:   17-10-13 22:55

Фуджи, ако влязат на ФФ пазара ще гонят сигурно Лайка по цени, което няма да ми хареса и ще предпочета А7.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: didesignbg   
Дата:   17-10-13 23:22

При положение че градиш системата от нула, формата на сензора не е единствен решаващ фактор.
Давам директен пример. Разликата между фф и апс-ц, като ДОФ, площ, исо е приблизително един стоп. Това значи че ако на апс-ц закачаш един стоп по-светъл обектив, той ще е сходен като изображение.
Сравнявайки а7 със 28-70/3,5-5,6 и х-е1 с 18-55/2,8-4, не виждам причина да се предпочете фф апарата, като гледам същото положение е и със нормалните обективи. Просто не мисля че суйт спота на безогледалките е фф, по-скоро съм убеден че не е.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-10-13 23:24

Все повече фф се купуват. Това, че ти си на това мнение, не значи, че наистина е така. И аз съм съгласен с теб, но масата си иска голям сензор. По-една или друга причина

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: M_D   
Дата:   17-10-13 23:25

По-скоро искаш да сравниш Фуджи с а7r. Примерно 35/2.8 vs 23/1.4, или 55/1.8 vs 35/1.4. Не съм сигурен, че Фуджито ще се класира.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   17-10-13 23:32

Масата иска щото е чувала че ФФ прави чудеса [smilie5]. Единствения плюс на това сони ще е ако носи лайкаджийските стъкла(и широките) - тогава нещата ще загрубеят за лайка телата, а това сони ще получи наистина добри обективи отговарящи на конципцията компактност и безкомпромисно качество на изображението.
Сони за мен все още не правят обективи както трябва, цайс много се излагат напоследък...
Нямам търпение да ми остане време да се позабавлявам с мойта гадна кропка некс и даже боже скоро кропски никон в раницата, аз ФФ не ща [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: didesignbg   
Дата:   17-10-13 23:34

Една шепа народ са тея дето се напъват по фф, повечето от тях даже не знаят за какво им е. Аз също бих се радвал на фф безогледалка, но направена както трябва, със малки симетрични твърди обективи. Очевидно сегашните сензори не позволяват, ще трябва и там да мине поне още едно поколение за да позволят по-коси лъчи, оттам малко да се олабят оптиците и така. Говоря за обективи с големината на 17/1,8 пани, фуджи 18/2, самсунг 30/2. Този зум с който тръгват сони е някаква лоша шега той е голям и тежък точно колкото 24-85 никора. Всъщност то това беше ситуацията и с повечето некс обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-10-13 23:35

http://briansmith.com/sony-a7r-field-test/


То доста плюсове си има това сони, едва ли е самоо този, дето си посочил. Видя ли излагащият се цайс 55/1.8 какво е направил горе[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: simbon4o   
Дата:   17-10-13 23:36

Дано оли изпроектират нещо за сони, че явно сони имат проблем с обективите!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-10-13 23:43

Аз нямам проблеми с обективите с моя некс[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: didesignbg   
Дата:   17-10-13 23:46

от една прешарпена снимка не знам какви изводи си правиш за 55/1,8. Аз и без снимка съм убеден че ще е достатъчно остър, просто с тези размери е супер странно. Съвсем на око, поне на дължина го докарва на размера на ноктилукса, а все пак той е 2 стопа по отворен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: victory13   
Дата:   17-10-13 23:48

това 55/1.8 да не е попаднало и то в кадърни ръце... явно е ф/2.2 [cool]
а пък супер портрета на ф/4.5 [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-10-13 23:49

Не мисля, че е прешарпена снимката

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: M_D   
Дата:   17-10-13 23:51

Какво му е на ф4.5 за портрети?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-10-13 23:52

Е кво като е 4.5 блендата? Това да не ти е кроп. Ако го изплющиш на 1.8 с фф ще имаш половин ред косми от миглите на фокус, а другото остава в дефокуса. Айде малко мисъл да влагаме в думите си !!



Публикацията е редактирана (17-10-13 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: victory13   
Дата:   17-10-13 23:54

Просто исках да го видя отворено, кво рипате... портрет може и на ф/11 да се снима... без да се влага много мисъл при това [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-10-13 23:55

Как не се сетих, че Brian Smith трябва да замълчи, щото simbon4o не е съгласен с него! Нищо, че Brian Smith е носител на "Пулицър", а simbon4o ... хм ... simbon4o???

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-10-13 23:56

Е скоро ще го видиш. Ся ше напълнят нета с всекви ревюта от знайни и незнайни майстори.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: didesignbg   
Дата:   17-10-13 23:58

Хубав е обектива, аз казах какво не ми харесва, и защо мисля че не му е времето за фф. Иначе и апарата е хубав, а особено му е хубава цената![smilie24]
Хайде лека нощ и да сънувате на сънища на 1,2 [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-10-13 23:59

Сега идва ред на средноформатната безогледалка[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: victory13   
Дата:   18-10-13 00:04

силно се притесних от снимките на линка от предната страница, но коментарите обясняват всичко... това вярно е най-некадърното ревю в нета [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: Lycan   
Дата:   18-10-13 00:05

@Pd
> ...са ейпъл-а на Днешните...

чуй затворените гласни в този език!


Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-10-13 00:08

Рано му е за английски. Първо българския

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-10-13 01:35

Стига бучахте бе :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   18-10-13 04:45

dide не се напъвай с мисленето. Радвай се на света.

На мен ми харесва апарата. Според мен няма какво да му направят по добре. Това е Сони наследник на Минолта и Коника, събрало опита от Алфа, НЕКС и RX. Съчетава най-добрия сензор правен до сега с най-добрата ергономия и най-високите технологии, използва уникално добри обективи на единствената фирма със 150+ години опит в тая област....просто към този настоящ момент по-добър апарат не може да съществува и не съществува на нашата малка планета.

Ама за да не те карам да мислиш за тия неща просто виж снимките


http://www.sony.net/Products/di/common/images/products/uxc2/actualphotos/set1/photo_sample1.jpg



Ако не те кефи или не го искаш или дизайна на друг модле повече те кефи...лошо няма. Ако ме питаш дали NEX-7 снима добре - ДА снима перфектно, дали новия олимпус снима добре - повече от перфектно, дали А7р отвява всеки друг апарат 100%, задълже ли е да си с А7r за хубави снимки съвсем не! Дори е по-добре да не са всички с него.

Всъшност мен това ме дразни при компютрите и софтуера ...винаги е един доминиращия играч, никога няма избор. При телефоните за малко и там Епъл или Самсунг да се изолират. Слава богу Сони и LG и ХТЦ и Асус остискаха и сега има избор. Аз предпочитам да имам избор. За да имам избор, някой трябва да си хареса или купи нещо различно от това което аз си взимам....


А пък как сравняваме обективи за 200 лева с такива за 2000 и с такива за 20 000.....ноктилукс с 55/1.8 с никор 50/1.8....просто ....



Публикацията е редактирана (18-10-13 04:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   18-10-13 04:54

Pd написа:
> Е сега вече Канон и Никон дори и с
> евтини ФФ-ми трудно ще спечелят
> нова до-профи аудитория.
>
> Говорихме ,че НЕКС яде ниския клас
> СЛР-и...е сега А7,а7р подпукаха и ФФ
> пазара....
>
> Никон и Канон ще са с пръстче в
> устичката и пазарчето ще им се
> втали много ако продължават да се
> бавят с тенденциите.

ПД много добре си го написал!

Ама за никон и канон не съм сигурен. За сега ДСЛР-и има много и се продават много добре. За тендецията си прав, но как ще се равият нещата не знаем.

Никон поне със сигурност имат всички технологии на куп да пуснат апарати и обективи много бързо. Никон 1 макар и с дребен сензор реално демонстрира всички технологии които трябват и реално ги пуснаха преди Фуджи, Сони, Олимпус и Панасоник.

Специално за никон вратите да пуснат Е байонет апарати заедно със сони, сигурно са широко отворени. Та и това имат като вариант ако решат, че има проблем.

Друго е че за разлика от Хаси ако Никон пуснат безогледален фул фрейм M1 или нещо подобно дори да позлва 100% от електрониката и механиката от Сони, ще си има меню и цветове на никон и само заради това маса народ ще го купи.



Публикацията е редактирана (18-10-13 04:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »