Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Сериозно за некс
Автор: kvakioh   
Дата:   14-10-13 14:39

Moже ли официално как са 50%. Да ги видим, и за кои страни или направо за света като цяло.
За мненията, точно оттук хората доста се оплакаха от 16/2.8 палачинка, от 16-50 за Некс и много други...Само ръчните ги хвалят. Причината- малко пари. Което всеки иска да не даде.
Некс държат за тела, но за обективи- невъзможно. Телата както в доста теми се говори са консуматив, който без добрите обективи е нищо. Само гол сензор. Който се пробутва и на други марки и пак ще има обсъждане, че не можело с по-евтини обективи да се запълни сензора. Което пак е минус за Сони.
Клапави обективи и недоклатени тела, това няма как да го кажа. Иначе не бих си купил плочката Некс.
Ще ми е интересно за този ФФ Некс ако пуснат само скъпи адаптори, как ще има хора, които да ги ползват с ръчнофокусни, не знам. Което пак ще ограничава.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-10-13 15:11

Не знам да има калпав АФ обектив за некс. Нещо си се объркал?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: mugen   
Дата:   14-10-13 15:14


http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/picrumors001/a7r35-1_zpsc93c667e.jpg



http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/picrumors001/a72870-1_zps2eed8e49.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: kvakioh   
Дата:   14-10-13 15:16

E защо тогава има поне трима, които казаха, че е нищо особено 16/2.8??? Същото мога да го кажа и аз след 2 седмици употреба. И че 18-55 е доста по-добре от 16-50 китовия.
Нали е светъл, нали е твърд обектив. Ми не е каквото очаквам, скоро ще пусна сравнения. Калпав не, но не и както се очаква да бъде един светъл, твърд обектив.
Дано поне 30/3.5 макрото да става за нещо, чакам го до 2 седмици. И ако и този не е като хората, няма да си взимам повече за Некс.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-10-13 15:33

Е ти кво очакваш от китаци, бе? 16/2.8 струва пък сто кинта. Съвсем взехте да се извявате вече. като искаш хубави ще се бръкнеш малко. 24/1.8 ,35/1.8, 50/1.8 са страхотно обективи. Имаш освен това сигми, които не падат по-долу и са смешно евтини. Сега имаш и туитове на цайс- 12мм и 30 мм. Те са вече скъпи. Но са цайс с АФ. Сто пъти съм казал, като не разбираш нещо- не вземай отношение.

Иначе новите фф-ми на сони горе ме кефят!



Публикацията е редактирана (14-10-13 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: kjey   
Дата:   14-10-13 18:17

Понеже за някакви пазарни дялове се заговори - това е пазара в световен мащаб на DSLR за 2011г.За 2012 не е по различен.


http://francoismalan.com/wp-content/uploads/2012/07/MarketShare.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-10-13 18:45

Сони отдавна нямат ДСЛР-и. Май 2010 е последният

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: kvakioh   
Дата:   14-10-13 19:19

Включват се тези с полупрозрачно огледало, поне за Япония са такива данните. За това световно разпределение, не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: hotsnail   
Дата:   15-10-13 07:19

kvakioh не ги целиш нещата брат. Ако има безогледални Оли + панасоник горе долу трябва да са поне равни на Сони....

Това са си деловете на ДСЛР-и което вероятно за Сони е между 1/4 и 1/3 от продажбите на скъпи камери. За Сони би било редно RX, Alpha и NEX да се сложат, както и за фуджи Х100 серията и може би дори Х10....ако ги гложат тия, то Канон + Никон ще са ти под 50% тоталка двете заедно. Ако пък сложат всички апарати никон отиват на под 10% дял и се конкурират с олимпус за 4-то място, Канон остават лидери, а Панасоник и Сони се борят за 2-ро място.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: kjey   
Дата:   15-10-13 07:40

написа:

> kvakioh не ги целиш нещата брат. Ако
> има безогледални Оли + панасоник
> горе долу трябва да са поне равни
> на Сони....
>
> Това са си деловете на ДСЛР-и което
> вероятно за Сони е между 1/4 и 1/3 от
> продажбите на скъпи камери. За
> Сони би било редно RX, Alpha и NEX да се
> сложат, както и за фуджи Х100
> серията и може би дори Х10....ако ги
> гложат тия, то Канон + Никон ще са
> ти под 50% тоталка двете заедно. Ако
> пък сложат всички апарати никон
> отиват на под 10% дял и се
> конкурират с олимпус за 4-то място,
> Канон остават лидери, а Панасоник
> и Сони се борят за 2-ро място.

hotsnail - Целта на диаграмата беше да се покаже как стоят нещата реално в DSLR сегмента - нищо повече.(може би и като отговор на гръмкото заглавие на другата подобна тема[smilie5] )

Що се отнася до пазара на безогледални апарати, то в Япония нещата изглеждат така:
Best selling mirrorless in Japan for 2012

http://thenewcamera.com/wp-content/uploads/2012/12/List-of-best-selling-mirror.jpg



Общо като гледам с-мата NEX държи около 18%, а OLYMPUS около 30% и т.н.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: mugen   
Дата:   15-10-13 08:05

Достатъчно е да видиш кое е на първо място за да разбереш, че японският пазар не може да бъде някакъв сериозен мерител. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: hotsnail   
Дата:   15-10-13 08:15

колкото и да е стрнно и в щатско се харчеха преди години тия дръвца никонски. При положение че Панасоник и Олимпус почти ги няма тука.....реално безогладлаи са Сони и Никон, сега виждам и Фуджита бая са се нароили.

Та то си има и процент реклама и за кой е предназначена камерата. Аз си мисля че Сони не продават на фотофрафи толкова колкото на абсолютни аматьори дето искат по хубав сапунер. То и затова Панасоник и Сони правят вече палачинкови китаци, за да купуват хората дето искат по-добър сапунер. Ако има как да сложат 10х зум в разтегаема палачинка дори да е с макс бленда 8 и да има 2 стопа винетиране и да криви 20-25% кадъра на дълго така и на широко, вероятно ще го направят.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: kvakioh   
Дата:   15-10-13 10:06

Сериозно стана, толкова сериозно, че вече илюзорно- ФФ Некс със скъпи обективи, които едва може би 1-2 човека оттук ще си купят, или ще купят само тяло и адаптери за ръчно. Да си снимат деца, жени и листа...Едно макро като хората с ръчен фокус и Сони не се видя...И умират и големите им черни апарати, скоро.
За Пентакс апарата- 1000 мнения, някой да си го купи, да го обсъди реално тук- едва ли, може би някой ентусиаст, харесал дизайна и купил с 1-2 обектива. Отново несериозно. Само бълване.
Изобщо, като цяло повечето теми станаха едно и също- сериозен спам, преводчета, дописки, подписки, копирания от сайтчета, от слухчета, от седянки на японски баби и разни момци с 1 апарат и 2-3 ръчни обективи, уцелени случайно през ебей през целия си съзнателен живот...
Даже и мен ме забъркахте в тия неща. Отсега нататък, ще пиша само в теми, по които имам личен опит.
Мъка, и така ще бъде, стана форум не за споделяне на опит и някакви съвети, а ахкания и охкания и възхвали на нещо недостижимо. Нещо като форум за нови коли- минимално количество хора ще си ги купят, но те не влизат по форуми.
За последно- Никон наближават и те 90 милиона обектива, което отново е показател за това, че се купуват. Много, много повече от разни други. Ако ще и само китови бурканчета да продават. Значи има и тела за тях. Канон имат договори за почти всички големи спортни световни събития до 2018-а година, което отново е показател за силата на белите обективи и отново тела. И пак ФФ...

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: 798099   
Дата:   15-10-13 10:23

Сериозно стана, толкова сериозно, че вече илюзорно- ФФ Некс със скъпи обективи, които едва може би 1-2 човека оттук ще си купят, или ще купят само тяло и адаптери за ръчно. Да си снимат деца, жени и листа...Едно макро като хората с ръчен фокус и Сони не се видя...И умират и големите им черни апарати, скоро.
За Пентакс апарата- 1000 мнения, някой да си го купи, да го обсъди реално тук- едва ли, може би някой ентусиаст, харесал дизайна и купил с 1-2 обектива. Отново несериозно. Само бълване.
Изобщо, като цяло повечето теми станаха едно и също- сериозен спам, преводчета, дописки, подписки, копирания от сайтчета, от слухчета, от седянки на японски баби и разни момци с 1 апарат и 2-3 ръчни обективи, уцелени случайно през ебей през целия си съзнателен живот...
Даже и мен ме забъркахте в тия неща. Отсега нататък, ще пиша само в теми, по които имам личен опит.
Мъка, и така ще бъде, стана форум не за споделяне на опит и някакви съвети, а ахкания и охкания и възхвали на нещо недостижимо. Нещо като форум за нови коли- минимално количество хора ще си ги купят, но те не влизат по форуми.


Дотук съм напълно съгласен - празнословието и надскачането с някакваинформация преобладава.

Оттук нататък, попадаш в първия абзац като изказване. Темата, добра или лоша е за НЕКС...

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: kvakioh   
Дата:   15-10-13 10:40

Последния абзац е като насърчаване за закупуване на Некс, и обективи на Сони, за да може поне някаква прилична цифра да достигнат. Така де, като ги Фалят, да ги купуват. Пък те...нито един няма широк обектив за Некс, тръгнали за някакви скъпи ФФ тела, илюзорни да разправят приказки пред блока или в общото мазе.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: 798099   
Дата:   15-10-13 10:54

kvakioh, повярвай, нито СОНИ, нито феновете на марката имат нужда от насърчаване (особено в този стил).

На последната сбирка на Алфафорума имаше едно семейство, които не са про-та, но които притежават А77 и А99 с приличен набор от обективи, измежду които и Цайсове. Познавам поне двама, които ще "скочат" на новите А7/А7R, веднага след като излязат на щанда...

Не помня дали тук или в другата тема го писах, ама България не е центърът на Вселената. Нито най-големият пазар за фототехника, независимо от коя марка...


Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-10-13 11:03

Квакьо,ти доста добре се описа в последните си два поста.Хем си най-некомпетентен,хем са ти най-дълги постовете!Как става така,можеш ли да ми обясниш?

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: SoftImage   
Дата:   15-10-13 12:05

Честито на феновете на SONY! [smilie24]
Цък



Публикацията е редактирана (15-10-13 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: kvakioh   
Дата:   15-10-13 12:21

Ми такова е нивото, на некомпетентни хора, некомпетентно отношение. Пример ми е този чичкос двата ника, който е спец във видео заснемането, снимал с камери от времето на баба ми досега,върха е, знае, но тук няма теми за видео от години като хората, та затова се меси във други теми. Все едно аз да се опитвам да питам за микроскопски снимки и проблемите ми, никой няма да каже нищо. Имаше културни няколко теми за зъболекари, точно им се отговори, кадърно и правилно бяха насочени.
Не виждам нищо компетентно или показване на знания в това, да се копират слухове, да се възхищава човек на ревюта или снимки от нета. Или данни от сензори...Все едно да ги пусна на микроскопа сензорите и да ви покажа колко е голям един елемент при различните апарати, тотално безмислено ще е.
За Алфафорума не знам, там са хора със сони само, ама тук няма как да е така. Или все повече заприлича на алфафорум, всеки ден тема за Некс ФФ или нещо такова. А най-добре е че са си там, тук явно няма да провърви култа. Радвам се, че има поне двама човека, които имат от големите апарати и набор от обективи, това е много показателно колко ще имат и ФФ Некс. Въпросът е, защо трябва да се възхищаваме на нещо, което може би ще видим само зад стъкло на витрина? За обективите, мисля, че въпреки дистрибуцията официална на марката, я докарат 3-4 обектива, я не. Или ще докарат 1 набор пълен, който ще бъде изпробван от избрани и дотук. И пак до края на 2014, ако някой си купи 10-18 за Некс плочка кроп, ще го черпя. Скромно, но от сърце.
Не виждам кое е некомпетентното да иска човек да види в един свестен форум да се обсъждат основно неща, до които имаме достъп (или сме имали) пред безмислени теми с анонси и тестове, за неща които няма да имаме. Вижда се как елементарен апарат Некс 3 кроп със свръхскъпи обективи, няма да се появи поне 1 с 10-18 обектива, пък какво ще стане с ФФ Некс- само пълнене с теми, думи напразни.



Публикацията е редактирана (15-10-13 13:06)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »