Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Сериозно за некс
Автор: hotsnail   
Дата:   12-10-13 09:17

ами малко като ОМ-Д седи....мен не ме кефи тая туретка много ама ...фотоапарат ...какво да му харесвам, той е за снимане.

Грипа е много важен и виждам, че не са го пропуснали с цел ретро дизайна да доминира.

Ама несъмнено ще търсят малко по-благосклонно отношение от феновете на ОМ-Д и Фуджи

Май има врътка за режимите на картинката и предно колелце за настройки....явно доста по-класическо управление ще има от некс-7.

Ако има 85-ца на 1.8 може би си заслужава да махна сегашната техника и да си седя с едно телце със тъмното зумче 35-ца и 85-ца

4 цайса излгежда доста солидно начало. Прави впечатление че няма нищо на 1.4, което е леко разочароващо.

ПП Много ме изкефи как са напраивли peaking-a на новия панасоник. Дано и сони са се постарали. Увеличава малка област в средата на екрана и светка peaking-a, същевременно остава рамка, която не е увеличена и лесно можеш да си зашазиш с нея кадрирането докато правиш ръчния фокус....

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: hotsnail   
Дата:   12-10-13 09:19

@Canon пиши на fast_eyebrow. Той много се изкефи на това с телефона и каза, че си пишело RAW някак си. Може би да трябва някой update да се сложи те пускаха бая неща наскоро....не ги разбирам моя 7-ак няма wifi

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-10-13 10:36

Генчо,в RAW си снима,защо реши,че в jpeg?.Е получаваш на телефона си превю в jpeg.Ако искаш го триеш,ако искаш го пращаш на фейсбука.Но в камерата си е RAW.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: boni   
Дата:   12-10-13 12:00

Скоро ще обявят новите неща :) има и още.
На ФФФест ще можете да ги пробвате всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: pstoev   
Дата:   12-10-13 12:15

Бони, кажи нещо за обективите..

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: mugen   
Дата:   12-10-13 12:28

Мен ме притеснява, че всички са Zeiss [smilie8], а дори китака е G.

Хубаво е да са качествени разбира се, но ми звучи като заявка за високи цени на обективите...

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: Lycan   
Дата:   12-10-13 12:31

Я! Още една хранилка

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: kvakioh   
Дата:   12-10-13 12:45

С оглед на слабите като цяло продажби на рефлексни апарати с полупрозрачни или непрозрачни огледала от Сони, тези Нексове са с цел да се отхапе част от продажбите на другите два конкурентас големи черни апарати. Добра идея, но малко приложима като цени. Като възможности- може би ще са по-добре, с оглед на размерите най-вече.
И да си вкарат светкавицата вътре, а не като подарък някаква кутийка с лампа.



Публикацията е редактирана (12-10-13 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: io_bs   
Дата:   12-10-13 15:38

Добра насока за развитие, но усещам, че тия обективи ще струват майка си и баща си [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   12-10-13 15:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-10-13 16:34

Ми кво са?

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   12-10-13 17:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: Canon   
Дата:   12-10-13 18:21

Автор: fast_eyebrow
Дата: 12-10-13 10:36

Генчо,в RAW си снима,защо реши,че в jpeg?.

тц.
Слагам го на М, RAW + JPG, снимам панорамна серия през ремута, тръгвам да свалям от картата през кардрийдър - няма ARW.
Всъщност, само първия път и само първия кадър има ARW, но не съм сигурен дали беше през приложението.
Два пъти, като втория, специално заради това го правихме и огледахме настройките.
Не говоря за импортнатите в таблета/телфона, а за тези на картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: hotsnail   
Дата:   12-10-13 18:54

Прави сте за името. Май NEX умря като име. Май са ILCE и ILCA вече... А фул фрейм е обективите са FE.

Само дето нито едно от горните 3 мога да произнеса....така за туй си кръстиш темата със сравнително звучното старо име

Alpha & NEX поне мога да кажа, че и лесно се помни. Ще видим как ще ги обявят.

Притеснява ме, че ако са Alpha това вероятно ще е края на СЛР подобните апарати с алфа байонет. Дни ще и край за алфа байонета. Ясно че ще има обективи и адаптери ама...

ПП важно е да имат звучно запомнящо се име. С ILCE няма да стане пазарен хит. Сони това май добре го знаят от предишни грешки. Сега са bionz, Alpha, bravia, nex, Z, PlayStation, vaio pro 13.... Последното е супер яка машина, ама с тоя Windows просто не си струва, то е почти невъзможно ползването на супер якия хардуер.



Публикацията е редактирана (12-10-13 19:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-10-13 19:19

Генчо,панорамната серия работи само в jpeg,тя е причината,не ремутът

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-10-13 19:22

Ilce и Ilca останах с впечатление,че са по-скоро нещо като ветрезаводски наименования на двете линии.Т.е. те май не са за широка публична употреба

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: hotsnail   
Дата:   12-10-13 19:39

Точно!

Тия доларови цени по две и стават левчета.....горе долу като Д610 ще са на цена.

Ще трябва да видим и какво могат. Пък може да разпродам аресенала и да сменя байонета [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: mugen   
Дата:   12-10-13 19:47

ILCA и ILCE е като DSLR и SLT, има го пред всеки модел, но никой не казва снимам с "DSLR-A500", а просто А500 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   12-10-13 19:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: hotsnail   
Дата:   12-10-13 20:01

Дано. Аз имам още един два обектива за алфа и телце. Ще е хубаво да има Илка не само Илчо...

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-10-13 22:17

Джими,много вътрешно го приемаш.И защо си с два профила :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   12-10-13 22:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: juslen   
Дата:   12-10-13 23:17

Aз викам от Sony да си седнат на задниците и да направят 4-5 нормални, достъпни и най-важното-ЧИТАВИ оптически обективи, че засега положението е плачевно. Ако не броим Цайсовете, а тях аз лично не ги броя щото са на космически поне за една безогледална система цени има една 50-тка, едно макро 35mm и дотам със свестните обективи на нормални цени.

Да хванат да вземат пример от M4/3 системата и Оlympus и Panasonic да пуснат една хубава серийка качествени стъкла на нормални цени, щото така с посредствена стъклария язък за големия хубав сензор на Некс. В момента М4/3 е по-добре ако се разглежда като система заради богатата гама обективи, от Сони само тяло след тяло пускат а обективи-нъцки [smilie5]

И какъв е смисъла да си купиш малка и компактна безогледалка и да и сложиш възголям и много скъп Цайс като безогледалката не е замислена за сериозна работа-за какво са тия ултраскъпи, ултракачествени обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: kvakioh   
Дата:   12-10-13 23:28

Некса плочките тук ги ползват основно с ръчнофокусни обективи, официалните и разни скъпи никой не го интересува. Така че е добре дошло всяко ново тяло, независимо от цената. Само телата са важни, и техническите параметри и възхвали. А, и това, че може да се носи в джоб.



Публикацията е редактирана (12-10-13 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Сериозно за некс
Автор: rorus   
Дата:   12-10-13 23:32

Хайде на новите телца - и после чакане 2 години за обективи. А и с тия зумове - компактността отива на кино...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »