Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: shagy   
Дата:   10-10-13 19:46

Mogila
С кое по-точно се започна? Много обичам заядливите простовати коментари. След като всеки търговец се опитва да те прецака по всевъзможен начин, нормално е все още да търся и събирам впечатления за различни монитори.
Някои е ползвал един, друг втори модел, трети и двата и може да сподели, какви са му наблюденията. Още повече не смятам, че имам достатъчно познания за да определя, кой монитор в посочения ценови клас е удачен за фото-обработка.
Още веднъж благодаря на отзовалите се [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: Rebellious   
Дата:   10-10-13 20:00

shagy,

В темата ти вече има ДОСТАТЪЧНО много и доста различаващи се съвети, така че Могила е прав! Ако ти не можеш сам да вземеш решението си досега, не се сърди на другите!
Късмет![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо -
Автор: shagy   
Дата:   10-10-13 21:29

Освен изброените от мен:

Samsung 245T
HP LP2475w

бяха предложени


DELL U2412M
ASUS VX229H
Dell P2414h

пропускам неизвестната севернокорйска марка (която няма как да я поръчам) и медицинските монитори

така че не виждам проблем, ако някой ползва друг и е доволен от него да сподели.

В крайна сметка, въпреки кусурите на DELL U2412M, за които някои колеги споменаха, може би ще взема точно него. Компромисен, компромисен, след време, живот и здраве ще разбера колко е компромисен [smile]



Публикацията е редактирана (10-10-13 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо -
Автор: marrio31   
Дата:   10-10-13 22:33

не е лош монитора..ма като няма hdmi,трябва с некви преходници към дисплей порт,добре ли става да кажат тези които го плзват?



Публикацията е редактирана (10-10-13 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: shagy   
Дата:   10-10-13 23:48

А! Точно над това се чудех и аз!
Предполагам, че при наличието на Display Port няма да имам никакви проблеми?
Въпреки, че много не ми е ясно, какво точно представлява този порт

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: victory13   
Дата:   11-10-13 00:26

най-накратко казано, ако приемеш хдми за кропка, то дисплей порта е фф [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: Mogila   
Дата:   11-10-13 00:46

Автор: shagy
Дата: 10-10-13 17:56

искате да кажете, че въпросните два дела 2312, 2412 не са годни за обработка на снимки?
Какъв монитор за обработка може да ми предложите до 450-500лв ?

Ето с това се започна. 10 човека ти казаха, че 2412 е готин и ти пак продължаваш става или нестава ли. Много ясно, че не е като монитор от 2000 лева.

Липсата на HDMI не е никакъв проблем. Ползвам го с преходник и си бачка на пълна резолюция без проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: allanpoe   
Дата:   11-10-13 01:52

"искате да кажете, че въпросните два дела 2312, 2412 не са годни за обработка на снимки?
Какъв монитор за обработка може да ми предложите до 450-500лв ?"

В тази ценова рамка нямаш избор. Аз поясних какви са техническите параметри, за да няма объркване, защото обикновено те не се пишат. Опитват се да ти пробутат нещо с матрица IPS, но не казват, че тя не е 8-битова.

А какво ще ги правиш снимките? С една обработка ще станат ли те по-хубави, истинни, сърцераздирателни, умопомрачителни?

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: Canon   
Дата:   11-10-13 02:32

Малко да уточня.
Монитора е средство за визуален контрол и нищо повече.
Съдържанието е по-важното в снимката, RGB: 255,255,255 e еднакво бяло на всички - чисто бяло. Може да се оцени и на прост черно-бял тАлАвизор от миналия век, ако прочетеш стойностите.
Хистограмата е друга форма на визуален контрол и тя е елементарна дори на монохромен тАлАвизор.

Няма лошо и в читавия телевизор, стига да не е самоцел.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: Tenev   
Дата:   11-10-13 09:59

Още веднъж - за цената си Dell U2412m е чудесно предложение. И става за обработка на снимки [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за IPS монитор Samsung 245T
Автор: klez   
Дата:   12-10-13 22:26

didesignbg написа:

> Не се сещам за логична причина да
> си купиш монитор втора употреба на
> цената на нов с достатъчно близки
> характеристики. Поне да беше
> някакъв монитор а то самсунг.

:D :D :D изби рибата...
Самсунг са един от топ производителите на LCD панели.... ти така ги подмина с лека ръка все едно говорим за Sang Gung Technology или NEO ;)

И в момента Samsung и LG Произвеждат сигурно над 50% от всички LCD панели в света.

Имам Samsung с PVA матрица (за фотография не става поради едни други съображения) но като контраст, и цветове е ненадминат.

Преди него имах друг Samsung (Модел отпреди 10 години) пак с PVA матрица и трябва да ти кажа, че ако изключим адски бавното време за реакция слага в джоба си другия ми монитор (LG IPS) който е с има-няма 10 години по-нов.

А относно това, защо не става за фотография сегашния ми самсунг... контраста му е прекалено-висок. Ако беше с контраст 1000:1 щеше да е супер, но при неговия контраст (3000:1 реален) и 6 битова матрица, разликата между отделните нюанси става видима.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: terminator   
Дата:   24-10-13 00:34

А, shagy, ако още не си си купил монитор и не искаш да даваш много пари, погледни ето този Dell UltraSharp 2709W за 250лв.

klez, би ли споделил защо PVA панела на Samsung "... (за фотография не става поради едни други съображения..." [smilie11]
Мисля и на други ще им е интересно да разберат.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: dimitar3   
Дата:   24-10-13 04:09

27 инча за 250лв еха.. Някой би ли споделил, който е по-навътре, това чудо става ли за обработката на снимки, тъй като нали имаше пост за PVA панелите на Самсунг че не стават (май ?) а този май е точно с такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: vga   
Дата:   24-10-13 10:22

Само да ви подшушна, че на стария ми лаптоп първо се появи една черта, после изчезна, после се появиха 3, после 10 и след месец смених матрицата. Така и с тези... тръгнат ли чертите не ви чака нищо добро :) А иначе монитора е фантастичен, в момента зяпам в един такъв [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: itilien   
Дата:   18-11-13 17:05

я да я съживя малко тая тема. Понеже съм малко назад с технологиите, да питам тоя Dell U2412m нали може да се ползва с обикновен аналогов кабел (VGA) и това води ли до някакви проблеми/недостатъци? Също така моята видеокарта е вградена, това дали може да доведе до някакви проблеми?

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: imitev   
Дата:   18-11-13 18:13

Ще има проблеми с картината - омазва се заради високата резолюция...

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-11-13 18:53

Предполагам, че става въпрос за лаптоп.
Ако въпросният има HDMI изход, си купи кабел HDMI to DVI-D - приличен кабел е на цена от около 25-35 лв. Аз така съм си вързал лаптопа от доста време и съм доволен.
Не ти препоръчвам варианта HDMI to display port, при лаптоп с вградена/слаба видео карта, защото се получава голям input lag.
При слаба карта, проблеми ще имаш и ако решиш да играеш игри на максималната резолюция 1920х1200, независимо какъв начин на свързване ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: itilien   
Дата:   18-11-13 19:09

не, обикновен компютър е, но е старичък, 2008-ма го сглабях и тогава си взех дъно с вградена карта, защото игри не играя и тя ми върши добра работа. За момента карам с ЦРТ монитор на 1280х1024, но вече му е време за смяна, че му се поизтърка антирефлексното покритие на няколко места и ме дразни.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: imitev   
Дата:   18-11-13 20:12

Вземи му някаква тъпа видеокарта с DVI...

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-11-13 21:18

Да, това е добър вариант. (в случая единствения)
Взимаш си на старо някаква карта с DVI изходи за 30-40лв и си връзваш новия монитор директно с DVI to DVI-D

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »