Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: shagy   
Дата:   09-10-13 22:33

Еми SteliyanStoyanov, и аз ако бях попаднал на някои от нормалните, със сигурност щях да им оставя 430лв, но за жалост не аз, а те нямаха късмет.
Самсунга, за който питам в началото на темата ми допадна доста. Въпреки че се водеше "Клас А", имаше тук таме козметични забележки. Виж HР-то, беше Клас (А-) и си беше доста поочукана история с дефекти по матрицата. Докато чаках въпросния да ми обърне внимание, поразгледах всичко което имаха и на много от мониторите с надписи - "петна, точки, сиви линии, примигване" си личеше, че са отваряни, следователно със 100% са запознати какво му има на въпросния монитор и не пречи да го напишат в сайта или поне като ги попитам да ми обяснят. Как си правят оценяването на стоката не ми е ясно и как дават тези рейтинги също. Лошото в такива ситуации, е че ако живееш някъде далеч, поръчаш нещо с куриер, например клас А- (с дребни забележки както пише в сайта), донесе ти го куриера, ти в самото начало не си наясно какви тестове (картинки) трябва да му пуснеш, включваш го-пали, контраста на 100%, цветове ярки, плащаш го и след малко установяваш, че матрицата има не точка, а бледо сиво петно и огромен жълт ореол около него. Силно се съмнявам да го заменят с друг (пак клас А-), а ако го направят същия с транспорта се оскъпява с доста. Също така много се съмнявам, дали ако бях купил въпросния самсунг, щях да получа касова бележка и валиден документ, удостоверяващ гаранцията на продукта.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: imitev   
Дата:   09-10-13 22:37


Много време им отделихме...

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T
Автор: L.K.   
Дата:   09-10-13 23:50

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B00BUI44US/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: allanpoe   
Дата:   10-10-13 01:53

Обърнете внимание на горния пост и се насочете към монитори от Южна Корея. Имате интерес да се съберете 5-10 души и да поръчате 27 инчови IPS-и, прекрасни са! Резолюция 2560Х1440.
С мито и ДДС дотук излизат около 700 лева (което включва гаранция против мъртви пиксели) - ако бройките са повече цената ще е дори малко надолу.

Това са дисплеи на LG.Display, който са категория A- (по принцип същите се използват и от Apple, но там вече е добавен gorilla glass и т. н. НЯМАТ широка цветова гама - може и да е заради подсветката - но покриват почти целия sRGB и са отлични...

Като минус може да се изтъкне липсата на много входове, но пък input lag-a заради това е минимален. Тези DELL-ове (24 инчовите) не се доближават до качеството на корейските монитори, комбинирайте се и си направете обща поръчка.

http://www.apple-bg.com/index.php?topic=14348


http://techreport.com/review/23291/those-27-inch-ips-displays-from-korea-are-for-real



Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: shagy   
Дата:   10-10-13 02:22

За съжаление 700 ми е много над бюджета, а и не виждам как ще се съберем повече от двама :D
Някой ми хвалеше и тези AOC пак корейски, но съм предубеден към тази незнайна марка

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: dimidumi   
Дата:   10-10-13 03:40

Аз също си мисля да си взема един Dell U2412M с IPS матрица, жена ми е графичен дизайнер и работи на DELL U2312HM и е сравнително доволна. Аз си карам още с едно старо 22 инча Бенкю. Дойде време да го сменям, че вече очите ме болят от него. Казвайте къде в България е най-ниската цена за Dell U2412M да видя колко ще излезе с доставка до Пловдив. Доколкото знам официален вносител са ASBIS България, а може да има и други. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: Lycan   
Дата:   10-10-13 09:56

Деловете, особено преди 2012 имат странна комбинация покритие/подсветка, мен лично не ми ми понася...


Ако не те дразни Асус този не е лош за парите си

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: shagy   
Дата:   10-10-13 10:10

Асуса не изглежда зле за парите си.
Какво мислите за по-стария дел
Dell UltraSharpTM U2312HM 23?
Четох, че уж бил по-добър от Dell U2412M в някои отношения

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: Giorgio.K   
Дата:   10-10-13 10:46

Dell U2412M е много добър монитор за тази цена. Ползвах го няколко месеца. Освен това 1200 пиксела по вертикала си е голямо удобство за снимки. [smilie24]. Като избираш все пак гледай на бял фон дали е равномерна подсветката.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: shagy   
Дата:   10-10-13 11:01

Лошото е, че когато пазаруваш от онлайн магазини, нямаш възможност за избираш между различните бройки

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: Giorgio.K   
Дата:   10-10-13 11:07

Ако си от София отиди в магазина им, можеш да го вземеш от там. Няма да ти откажат да го пробваш, аз така направих.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: nsirakov   
Дата:   10-10-13 11:35

Ползвам този делл у2412м почти година.. без грижи... за мен чудесен монитор.. иначе на работата сме с едни супер дупер "WIDE 24" монитори

wide

ама цената е 5 цифрена....

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: imitev   
Дата:   10-10-13 12:18

Все снимки гледате на тях нали :-)

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: ixus   
Дата:   10-10-13 13:11

Вземи си един CRT монитор 19ка от по-висок клас за 50 -100лв. Ползвай го един месец и после няма да искаш да погледнеш LCD монитор дори за секунда.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: cameraman   
Дата:   10-10-13 13:45

Нали знаете какво се прави на метеното??? ..........................................
Това в предния пост....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: nsirakov   
Дата:   10-10-13 13:56

написа:

> Все снимки гледате на тях нали :-)

и то все черно-бели :)

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: imitev   
Дата:   10-10-13 14:39

И аз преди 4-5 години изповядвах "тръбната" религия, но след като поработих на IPS EIZOта от по-високите класове се убедих че CRT е отживелица. IPS показва много по-верни цветове от CRT...

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: cameraman   
Дата:   10-10-13 14:49

Заприлича ми на приказката за германските автомобили.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: allanpoe   
Дата:   10-10-13 15:46

Делл-овете ако не са от високите класове са с 6bit еIPS+FRC, тоест 262 хидяди цвята + т. нар. dithering - решение, което не е годно за работа с изображения. 2312, 2412 са такива, имайте го предвид. За обща употреба са добри, но за работа не чак толкова. Пак напомням за корейските монитори.

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: Tenev   
Дата:   10-10-13 16:14

allanpoe,

абсолютно прав си, но като казваш "работа" се надявам, че имаш предвид професионална работа, където всеки един компонент е важен [beer] Щото за некритична работа вкъщи смея да твърдя, че Dell 2412m е повече от достатъчен...

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: shagy   
Дата:   10-10-13 17:56

искате да кажете, че въпросните два дела 2312, 2412 не са годни за обработка на снимки?
Какъв монитор за обработка може да ми предложите до 450-500лв ?

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: Mogila   
Дата:   10-10-13 18:04

Айде започва се от начало...

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: cameraman   
Дата:   10-10-13 18:25

За 5 години страшно много промени в технологиите създават огромна промяна на пазара.. Човек не може да изпревари технологиите, ама поне като дава пари... да не ги дава за паметници.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: algo   
Дата:   10-10-13 18:49

този

Отговори на това съобщение
 Re: какво мислите за PVA монитор Samsung 245T - обновена с коментар от тест на живо - "НЕ КУПУВАЙТЕ!!!"
Автор: algo   
Дата:   10-10-13 18:50

или този

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »