Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: jey6   
Дата:   07-10-13 23:59

И Д4 като е 16мп сигурно е по-зле от 5д2...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: wizarditaly   
Дата:   07-10-13 23:59

Никон направо се изложиха с 85 1.4Г, 70-200 ВР2, 14-24 направо за нищо не става, а с 35-ата може да трошиш орехи.

Понякога е хубаво да четеш целия пост а не повърхностно.

Това с чупенето на орехи беше иронично.
Ако смятах че тия стъла не стават нямаше да си ги купя.
Все пак благодаря за критиката[thankyou]



Публикацията е редактирана (08-10-13 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-10-13 00:01

Стига с тия автофокуси говорим за пейзаж....на кой му пука. Тука се иска здрав сензор с голяма резолюция и добро 100-400 исо.

Канон 6д отвява всичко до д800Е за пейзаж....според мен.

При канон това е най-добрия сензор в момента може би само отстъпва на репортажно,спорт ориентирания сензор на 1дх.

Звучи много директно но е факт. [smilie7]

Отделно се виждат подобрения във всяко следващо тяло на Канон като говорим за исо и сенки.

Констатирах вече ,че 6д няма бандинг и има добри сенки ,тонове динамика в хайлайта.

За сега констаритам ,че и 70д следва сходен подход с много по-добри сенки от 7д и намален "цветен" шум с около стоп.

За сега съм констатирал прекрасни исо 800 като за кропка. Ще се пусне отделна тема като поснимам малко ,че вече 5-човека ме питаха на Л.С.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: Canon   
Дата:   08-10-13 00:12

jey6
Зависи от изискванията.
Пример:
Никон Д4 с неговите 16МП не покрива стандарта/изискванията на iStock за XXXL размер за продажба. Според тях, разрешения ъпсайз е 5%, т.е., максимум до 17.64MP може да подадеш за продажба.
Или, само до размер XXL, а не след XXXL (който се продава по-скъпо).
Затова провеждам и уъркшопове за детайлите на микросток фотографията - да си знаят хората, че и за мегапикселите може има изисквания, а дори, през този месец, пак ще направя един в София.

едит: п.п. Получава се така, че с по-евтин (нисък клас) апарат, но с повече пиксели, изкарваш повече пари при еднакъв труд.
Тогава кой е по-добрия: Д4 или Д600?



Публикацията е редактирана (08-10-13 00:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-10-13 00:42

По-добрият е този които ти трябва то тва е фундаменталния проблем.

Хората търсят по-добрата вещ ,която няма да им трябва ,защото не работят и не вадят пари с нея.

Като почнеш да вадиш пари вс си идва на мястото.
Ако не вадиш пари с тва пак си идва на мястото.

Аз като обикновен щтракач си продадах готиния ФФ 6д и си взех 70д щото искам бърза камера за уйалд...тва ми се снима.
Пък 20мп са окейз за стокче от време на време...[smilie3]

На кой му пука....Ако бех стокърче или снимах портрет и пейзаж ...6д цена/възможности ...нямам коментар или 5д2 на старо.

Бързите ФФ тела са за друго...друг вид вадене на пари където короста е наистина изключително важна както и исо пърформа.

Но пак е за прота...иначе да засилиш 20$ за техника тря си заможен хобист.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »