Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: Canon   
Дата:   07-10-13 00:18

За 28-75мм 2.8 тамрон, при тествана от мен бройка дава различна грешка във фокуса.
В дългата част е с бекфокус, в широката е с фронтфокус.
Не може коректно да се коригира с микоаджъстмънт от тялото

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: shagy   
Дата:   07-10-13 00:42

stef7
ако намеря качествен монитор с Wide Gamut матрица - някъде 20-22 инча, за цена около 250-350лв може би ще си взема.
Гледам, че си запознат с мониторите, аз там съм много бос, мога ли да те помоля, когато имаш възможност да ми пратиш на лични, няколко модела в този диапазон и ценови клас - сайт, обява и прочие [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-10-13 00:51

Генчо вече може :) Телата са с 2-3 корекции за 1 обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: georgivelev   
Дата:   07-10-13 09:01

При първата снимка (с тромбониста) на Canon си личат артефактите от шумоподтискането. Не казвам, че D700 ще се справи по-добре в такава ситуация, но с подобна постобработка тази снимка не може да е мерило. А панталонът на младоженеца е просто черен, там няма никаква информация. Снимката е отлична, но не можем да преценим дали младоженецът има крака или това е някой дух от лампата на Аладин.

Без да може да се сравнят кадри от 2та апарата при едни и същи ситуации с едни и същи композиции, наливаме от пусто в празно. Но, нека приемем, че снимките, които предлага Canon са най-доброто, което може да се постигне с марк 2.

За Д700 (защото снимам с такъв). За портрети 6+, за пейзажи става. 12те мегапиксела на моменти ми идват малко, защото понякога се налага да правя големи кропове. За любителски апарат е напълно приемлив. Така че според мен зависи от целите. Ако ще е за професионална работа и трябва да избирам между 2та - марко 2. Ако ще е за любителска работа - Д700.

За портрет канонските 85 1.8/100/2 нямат еквивалент цена,кчество при никон

Бих казал, че никонския 85/1.8 е един от най-добрите бюджетни обективи въобще.

Никон направо се изложиха с 85 1.4Г, 70-200 ВР2, 14-24 направо за нищо не става, а с 35-ата може да трошиш орехи.

Ми като не можеш да снимаш с 35цата, ще си трошиш орехи. Що за фенщина.

Интересно как никой досега не е предложил Сони или безогледалка[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: imitev   
Дата:   07-10-13 09:19


Абе я по-добре да си земе един некс [smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: Mogila   
Дата:   07-10-13 09:37

shagy До скоро бях със 17" лаптоп с доста приятен дисплей и бях много доволен. Давах пари за обективи и тела, дори скъпи филтри, но за монитор не съм се замислял. Скоро си купих не много скъп, но приятен 24" монитор и го калибрирах. Просто не мога да ти опиша разликата. Още не разбирам как съм могъл да карам до сега с лаптопа... Пък пейзаж с лаптоп просто е брутално зле. Върви още тази седмица си вземи един монитор, но задължително 23" или 24".

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: chukov   
Дата:   07-10-13 09:56

pd,
Генчо има предвид телата, които нямат отделен микроаджъстмънт за широкия и дългия край на обектива.

Освен това никой не гарантира, че между широкия и дългия край, фронт фокусът преминава линейно към бекфокус.

Тоест не е ясно дали може да се компенсира какта трябва тази слабост на обектива

А за тоя тамрон само да вметна, че след известно време му се закъсва лентовия кабел и почва да прави проблеми. И няма къде и никой не иска да го отремонтира

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: Canon   
Дата:   07-10-13 13:09

georgivelev
За съжаление няма пряка съпоставимост с Никонски файлове, при тях фотографа няма никакво право на изначален контрол и получава директно обработен и шумоподтиснат от тялото роу файл.
т.е., дори да иска да няма артефакти от предварително шумоподтискане от Д700, няма такъв избор.
Фирмата-майка е решила, че фотографа не е достатъчно умен сам да си го направи.
Понеже снимаш с Д700, може да дадеш поне 2 снимки на 1600ИСО -около 10МП и една на 12800ИСО
Втората да е снимана при около 2 1/3EV

Ето ти за 100ИСО EV стойностите, 12800 е точно 7 стопа по-тъмно.

http://www.mydigitalphotographyclub.com/images/ev-table.jpg


http://f128.info/p/latex/lv_table.png


http://farm3.staticflickr.com/2437/3606560727_d0b7cdca37_o.jpg



т.е. нощна осветеност, ориентировъчно за бленда 4 и скорост 1/30 при 12800ИСО.
Виж си EXIF данните в снимката на тромпетиста, сниман на оскъдно осветление в нощен клуб, по време на джем сейшън.

Като дадеш твои снимки, всеки сам може да види и си ги съпостави.
Иначе няма логика да ти се вярва, само защото ти си го написал.
Не се имай за последна инстанция във фотографията.



Публикацията е редактирана (07-10-13 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: dimitar3   
Дата:   07-10-13 13:36

Аз като сравних картинката от лаптопа с 21.5 инчов с IPS матрица и просто се отказах от екрана на лаптопа, нищо общо просто, разликата е фрапираща.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: Canon   
Дата:   07-10-13 14:00

georgivelev
та понеже вероятно имаш проблем с калибрацията на монитора си и не може на него да видиш разработка в сенките, съм ти дръпнал (баш по никонски тертип) цели 3 СТОПА от сенките на същата снимка на младоженците, в 10МП-лен еквивалент.
Има, ама направо, много разработка има, в т.н., от теб "черно".


http://propho.net/downloads/ff/IMG_0057_crop_2.jpg


За 20-на лева калибрация на дисплей не се излагай.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: Plamen11   
Дата:   07-10-13 14:36

И на моя монитор, макар и да не е калибриран, се вижда всичко в тъмните области в тази снимка.

Някакви снимки, просто за сравнение, доколкото е възможно.

ИСО 1600

ИСО 1600

ИСО 3200

ИСО 8000

ИСО 10000


Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: georgivelev   
Дата:   07-10-13 15:12

Иначе няма логика да ти се вярва, само защото ти си го написал.
Не се имай за последна инстанция във фотографията.


1. Не държа никой да вярва на това, което пиша.
2. Никога не съм се имал за последна инстанция във фотографията. Това откъде го измисли? Изрично съм написал, че съм любител в предния си пост.[smilie18]

А иначе за тестове на Д700 на високо исо - ми заповядай, нетът е твой. Все ще намериш снимките, които ти трябват, това все пак е камера на около 5-6 години. На мен си ми върши работа такава, каквато е. Ти си този, който се опитва да докаже, че Канон Марк 2 е по-добрата камера. Аз не споря по този въпрос, защото не считам, че имам нужните знания за това. Но, каквото и да докажеш, няма да ме убедиш да си сменя системата. Най-вече се доказваш с комуникативните си онлайн умения.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: sky-fan   
Дата:   07-10-13 15:54

D700 е антика вече. Пред тази дилема бих взел канона. Защо се заблуждавате, че Д700 прави чудеса? Техниката напредва и 1-2 години след модела вече е остарял. Въпроса е кой какво го задоволява като качество. Отделен е въпроса кой какви обработки прави след това. Това за исо, бандинг и шум го говорите, сякаш всеки ден се пиксализирате. Да не снимате всеки път над исо 3200? Аз на такива нива на исото не снимам въобще, освен ако не ми плащат или е събитие за което ми плащат.



Публикацията е редактирана (07-10-13 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: io_bs   
Дата:   07-10-13 17:16

И какво като моделът е остарял? Не могат да се снимат качествени кадри ли? Няма спор, че техниката напредва, но това не значи, че трябва да си купуваш всичко най-ново, особено ако текущата ти техника те задоволява като нужди.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: Canon   
Дата:   07-10-13 17:17

georgivelev
Както ясно се вижда в моите постове отгоре, съм качил снимките, снимани в гранични снимачни условия (описани, вкл. имат EXIF), без да ги коментирам дали са хубави или лоши (това само питащия може да си преценява дали го устройва, така или иначе парите са си негови), но точно прониконски фенове скочиха да им търсят артефакти, да ги коментират (и на тялото) какви проблеми имало.
Виж, на тях може да си отговарям и коментирам по моя си преценка.

Коректната логика е: ето ти снимки от едното или от другото тяло, гледай, мисли и си решавай.

Аз лично нямам нужда да ровя из нета за снимки от Д700 - просто и с него съм снимал и си имам достатъчно и за лична употреба и за мое си съпоставяне. И съм си направил избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: burningice   
Дата:   07-10-13 19:46

Canon 5D mark II със своята единствена кръстосана точка и стар автофокусен модул взет от предишния модел 5Д е накарала най-много хора да "завиват обективите си наляво".

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-10-13 19:59

Не че е фактор но не случайно 5д,5д2 са най-продаваните камери в света...6д ще ги последва. Съчетание от най-добрите матрици за времето си в евтино и функционално тяло.

д600 беше опит за такава камера но се издъника с затвора...нищо ссега пак ще пробват с д610...не е късно още...

Идеята беше ако е Никон да е д610 като излезе.[smilie24] Пък и 6д не е за изхвърляне сензора е по-добър от 5д2 и 5д3. За пейзаж ...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: mano   
Дата:   07-10-13 20:10

Взимай 6D и мирясвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: vga   
Дата:   07-10-13 22:02

Чакайте... значи Д700 е антика, но 5Д2 не е? Ехх как различно текат годините с Канон... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   07-10-13 22:20

D3s 12mp ISO12800
Една друга антика


Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: nsirakov   
Дата:   07-10-13 22:44

написа:

> Canon 5D mark II със своята единствена
> кръстосана точка и стар
> автофокусен модул взет от
> предишния модел 5Д е накарала
> най-много хора да "завиват
> обективите си наляво".


тя баба ми само с 1000 кръстосани точки е снимала... на крив АФ точката му е крива...

[smilie23] [smilie23]

как пък от 350д през 50Д до 6д един път нямам проблеми с АФ...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: burningice   
Дата:   07-10-13 22:46

Естествено е годините да текат различно, като вземаш модули от стар апарат и ги слагаш в новия, на практика само маркирането е различно (марк 2).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: imitev   
Дата:   07-10-13 23:06


Защото си карък, затова!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: Canon   
Дата:   07-10-13 23:22

Годините са с различен фактор за различните системи.
Фокусирането по централна точка не е създадено с ДСЛР-ите, а е доста по-старо от тях - преди в СЛР-те с микропризмен растер и клин, в далекомерните системи с двоен (двуцветен) образ.
То е базирано на основен фотографски принцип - за сюжетно важния елемент в снимката.
Примерно, къде да е фокуса в една портретна снимка.
Ширпотреба системите с многоточково измерване на фокуса търсят само реални контрастни зони (така са устроени да работят) - някъде по уста, вежди, очи, пъпки, бемки ....
Да, ама не - фотографа няма да е във възторг, ако фокуса не е на миглата на окото, а примерно на тийнейджърската пъпка на върха на носа. А модела, хептен ще пощръклее...

Та избора на системата за фокусиране, не е просто броене на АФ точки, с един или много кръстове или полумесеци. Трябва и ЗАУ.

Да не говорим и за проблемите с моарови честоти, които Бони разглежда в другата тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Canon 5D mark II и Nikon D700
Автор: sky-fan   
Дата:   07-10-13 23:40

Къде са 21мп и къде са 12 мп. Каквото и да си говорим МК2 е по-доброто тяло в случая. Мегапикселите е само един от показателите в случая.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »