Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: nyamago   
Дата:   05-10-13 01:18


> Болестно състояние е. Поне при мен
> е така...

Аа, ти говориш за GAS, то е наистина документирана диагноза (Gear Acquisition Syndrome). Разбира се това е шега, но трибуквеният акроним е популярен сред англоговорещите фотографи (и не само - има го при аудиофилите, въдичарите и повечето хобита). Уж го казват за смях, но може и да си е медицинско състояние - кой знае... И аз го имам (че имам и мого хобита на това отгоре), но гледам да го държа под контрол. Например - за всяка нова покупка нещо задължително трябва да замине не еВау. Не че ще възстанови и половината от новата инвестиция, но да не се трупа масивна колекция, че домашите протестират...

Но GAS си е нормало право на всеки човек - да се кефи, че животът е твърде кратък [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: localhost   
Дата:   05-10-13 03:40

iasen2: а защо сравняваш всички със себе си ? Замисляш ли се че има хора, които изкарват много повече от теб и за тях не е проблем един скъп апарат? Плюс 5-6 скъпи обектива [smilie18]

Някой по-горе ти беше казал - ако не ти стигат парите, то сменяй хобито, професията и т.н.

Характерна черта на слабите хора е да завиждат и да гледат другите, да се мерят по тях. Приеми това натрупване на скъпа техника около теб като шанс - утре някой може да реши да си продаде камерата на половин цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: MikeDimit   
Дата:   05-10-13 10:24

GAS синдрома си е описан много точно. Има хора които плащат за маратонки по няколко стотачки, но не бягат професионално. Дишайте свободно и се радвайте на живота който имате.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: tisho86   
Дата:   05-10-13 12:41

iasen2, ние винаги ще сме си в криза [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: Rusinov   
Дата:   05-10-13 13:15

Всички ФФ да ги направят по 15000 лв. Хахаха :)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-10-13 15:15

nyamago - И за риболова си много прав :D:D:D
Славо Богу там някак вече успявам да се сдържам. А и там "консумативите" не са никак евтини. Захранки, топчета, аромати, стръв - една, втора, пета, да не говорим, че отделно на всяко ходене за стръв, оставям по 20-тина лв за пружини, куки, плувки, тежести и какви ли не "допълнителни" истории, които в голяма част от случаите приключват на дъното на водоема [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: мара   
Дата:   05-10-13 15:33

да си богат не значи да имаш много, а да ти стига това, което имаш. а тва с кефа, дето нямал цена - не, мерси :) да се оправят хората, за които е от значение

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: burningice   
Дата:   05-10-13 16:11

Все пак да не забравяме, че фулката е малкия формат.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: Rand   
Дата:   05-10-13 22:40

Човек може добре да си изкара на някой къмпинг на родното море, може добре да си изкара на Сейшелите. Въпрос на лични предпочитания и финансови възможности. Но е повече от нелепо този от къмпинга да обяснява на този от Сейшелите как се бил прецакал. [smilie18]

Всъщност, ако човек добре си прави сметките и пазарува разумно, то инвестицията във ФФ няма да бъде страшна. Разбира се какво точно е "страшма" инвестиция зависи до голяма степен от доходите на конкретния човек. Най-страшната част е самят апарат. Причината за това е неговото по-бързо обезценяване в сравнение с обективите. Добре запазен обектив закупен от пазара, ако се пази добре ще изгуби доста малко от стойността си и при една последваща препродажба ще се получат същите или близки пари, каквито са дадени при покупката му. Например всички запазени обективи 70-200 Ф4 ИС на Канон са 1500-1600лв в базара. Ако аз си купя днес от там такъв на тази цена, то ще мога след една-две години, ако не ми върши работа или ми трябват пари да го продам пак за подобна сума. Реално инвестицията би била най-много към 100лв. Тялото губи по-бързо стойност, но дали човек може да покрие тази загуба зависи от доходите му.

мара, за теб кефа няма ли значение? И всъщност ако човек има спестени пари за ФФ, без да се лишава от нещо основно, то какво се очаква той да направи с въпросните средства?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: мара   
Дата:   05-10-13 22:52

за мен кефът е винаги на една ръка разстояние ;) не ми се налага да мисля за нещо, дето нямам. светът е пълен с неща, които не ми трябват [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: Rand   
Дата:   05-10-13 23:37

Браво на теб. [smile] Чета една книжка и днес прочетох нея нещо точно по темата - "Човек лесно забравя колко много има, когато погледът му е вечно прикован в онова, което няма".

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: nyamago   
Дата:   06-10-13 00:09

Ей, темата от (уж) фотографска стана дълбоко философска! [smilie5]

Напомнихте ми за първата ми командировка до Индия преди хиляди светлинни години. Тогава по странен начин ми се наби цифрата 400 в доста несвързани случки:

- Любезните домакини ни водиха до едни храмове в друг щат, където имаше едни скулптури и барелефи, свързани с едни санскритски книги и изобразяваха (казват) 400 различни начина да се прави любов. (Много по-късно прочетох, че цифрата всъщнот била друга но тя няма значение, а тогава 400 ми се наби в главата)

- Два дни по-късно всички местни медии ликуваха за събитието, че Индия вече беше станала самоизхранваща се страна, т.е. спряла да бъде нетен вносител на ориз и пшеница и статистически вече произвеждала, писаха вестниците - по 400 грама ориз на всеки един индиец за всеки ден от годината. Статистика, но цифрата 400 пак ми се наби - и ги свързах:

Колко малко му трябва на човек да е щастлив: 400 грама ориз и 400 начина да се люби! А тука ми говорят за фул-фрейм някакъв!?

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »