Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-08-13 11:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: mmjm   
Дата:   10-08-13 11:05

5co, логиката и причинно-следствените връзки, остави за материалния свят! Религията без значение коя, се крепи на вярата. Така света се възприема по-лесно, имаш готови отговори (така е писано, тъй рече бог и т.н.). Вярата и логиката често са разделени. Бог е любов (според всички монотеистични религии) а вижте в името на бога с каква любов и днес се избиваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: J0R0   
Дата:   10-08-13 12:17

Сувенирни са да, така е. Могат да се разглеждат по този начин. По същия начин Света гора може да бъде разглеждана като Дисниленда на една определена целева аудитория.
Ирония на съдбата е че точно на теб би ти било интересно, пък няма никога да го видиш. Но такава е божията воля.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: laa4   
Дата:   10-08-13 13:13

[smilie24] ,[shtrak] .


Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: laa4   
Дата:   10-08-13 14:46

Rolyta na,hristianskiat mirogled,v tvorcestvoto na,Vinset van Gog,Seyacat,Selyani yadat kartofi,Na praga na,vecnosta.Bitieto,v uslovieto na siteiskata,realnost.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: yesterday   
Дата:   10-08-13 15:41

Християнско изкуство???

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: LEONIK   
Дата:   10-08-13 16:59

Dumbledore,
Нали ти липсвах - ето ме! :) Пека си трите букви на плажа (нудист съм - ах, колко нехристиянско!) и това занимание някак естествено ме отдалечава от тази тема. Днес, обаче, надникнах в нея, за да видя защо, аджеба, тя е набъбнала до над 200 поста.
Напразно не четеш "постовете не по темата"! А как решаваш, че не са по темата преди да ги прочетеш - идея си нямам! Сигурно някаква християнска методика ползваш - достъпна само за "посветени"! Пък и защо си мислиш, че постовете тук са само за теб? Наивно, драга!
Още по-наивно е да смяташ, че цялата истина за света е затворена в страниците на една книга, компилирана незнайно как преди има-няма 2000 години! Господ е създал човеците разумни, но иска от тях да вярват. А какво да правим, когато разумът влиза в противоречие с вярата? Да се уповаваме на Светото писание? Вероятно там пише дали е християнско да се дели атома, да се ползва Интернет или да се лети в Космоса? Или дали е Богоугодно да се свири джаз? Или дали са канонични преработените от Добри Христов християнски песнопения? Хайде холан! Аман от "коне с капаци"!

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: luboar   
Дата:   10-08-13 19:55

..трябва да си самарянин-християн, за да четеш дългите скуки.

ето произведение на фотограф християнин, наречено:
"Християнка С Мрежа И Рибени Очи"
https://photo-forum.net/static/forum/2013-08/ivww3320.JPG


http://farm3.staticflickr.com/2844/9478021097_ea30536e82_h.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-08-13 21:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: photostoykov   
Дата:   10-08-13 22:53

Абе, попе!
Дай си малко пУчиФка...
"Шефът" ти няма да се разсърди!
Изкуството е нещо, което не бива да се обвързва с църковните догми, независимо, че е нещо "божествено"...
То идва от дълбините на човешкото подсъзнание и няма нищо общо с Господа-Бога, а с неговото галактическо измерение - безкрайната вселенска енергия!

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: shamelessEyes   
Дата:   10-08-13 23:01

Dumbledore, ясно пишеш, ама не ми става ясно, защо е толкова апокрифно въпросното изкуство?

Това християнско ли е? >>>Това, това

или това ...: добре, че махнаха клипа, че беше отвратителен, ако че е фотогеничен

.. а може би и това Perfection

Как да възприема понятията за добро и зло? Може би, заради това е всичко.. всичко, по Света!? :)))

Ти слушаш ли Метъл? Християнско изкуство ли е метъла? Бойните изкуства, май не са? ..оф, ами Пазолини..?

И вечния въпрос има ли невЯрно изкуство? Въобще, що за дума е думата изкуство? ..изкуствена! ..а вникваме ли в думите? Как така тълкуваме божието Писание.., явно няма особен резултат? Защо попа кара мерцедес и кара бедния бай Добри да му дава просията си. Божи ПР?

... Dumbledore, качи поне една снимка, не знам дали няма да е, ако не християнско, то поне честно!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: BOZO   
Дата:   10-08-13 23:03

Кой определя кое е "богоугодно"?

И къде се намира това изкуство? Само в помпозните храмове?

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Canon   
Дата:   10-08-13 23:55

photostoykov

като каза:

"Шефът" ти няма да се разсърди !

Беше при мен отец *****, занимавах се с лаптопа му.
По едно време, докато си говорим, звъни телефона му, той го поглежда и казва:
- Момент, шефа е ...
При което, аз яко окорвам очи към него, той си свършва разговора, усмихва ми се на гримасата ми и усмихнато казва:
-Владиката ....

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: shamelessEyes   
Дата:   11-08-13 00:30

ето още малко изкуство(found by stoned) [smilie25]

П.п.
Въпреки, че зад пердето дебне вентилатор, смелите смрадливки продължават да се забавляват [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   11-08-13 02:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   11-08-13 08:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: mmjm   
Дата:   11-08-13 19:28

Кога сме се карали? [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   12-08-13 08:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: 5co   
Дата:   12-08-13 08:45

Много добре знам какво питам, но ти явно не знаеш какво да ми отговориш. Не съм и очаквал друго, достатъчно видим е интелектуалният ти потенциал.
Питам дали Бог е нелогичен, непоследователен и в конфликт със света който е създал. Отговорите очевидно са, да.
Според Розовите книжки, които четеш, Бог е всемогъщ, морален, справедлив и е създал Вселената.
Защо тогава в света има толково много зло?
Не само зло, което е в следствие на свободния човешки избор, а генетично, изначално зло.
Ако не можеш да ги различиш, ще ти помогна. Войните са зло предизвикани от човешките постъпки.
Да се роди дете с физически и умствени увреждания е генетично зло, които не зависи от човешките постъпки.
Защо Бог, който е направил човека по свой образ и подобие допуска в създадения от него свят да се раждат уроди? Бог бил дал свободен избор и свободна воля на човека, но какъв свободен избор и каква свободна воля има един урод?
Садист ли е Бог, че да обрича една новородена душа на доживотни мъки и страдание?
Само не ми пробутвайте лафовете за кармата и греховете от предишния живот, защото са от друга приказка, не от християнската.
Или може би "тяхно ще е царството небесно", на уродите и нищите духом, както пише в Розовата ви книга.
Ти ако видиш на видеозона, че плодът ти е с две глави и без ръце, ще го родиш ли, за да се мъчи цял живот и после да е негово царството небесно или ще го абортираш?

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   12-08-13 09:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: 5co   
Дата:   12-08-13 10:48

Метафизичният домейн няма никаъв смисъл, ако не е приложим към всекидневието с неговите проблеми.
Зададох ти съвсем конкретен въпрос, от който явно бягаш, ако плодът ти е с две глави и без ръце, ще го абортираш ли или ще се съобразиш с вярата си.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   12-08-13 11:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: xela1bg   
Дата:   12-08-13 11:11

Йоан 9 глава 2 И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп?
3 Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му, но за да се явят в него Божиите дела.

От това следва, че са три причините да се роди дете с увреждане.

Но, не ви трябва много теология за да разберете, че нищо лошо не е от Бога, а от падналия ангел. Дори и в същата книга, Исус разказва за добрия пастир.

@Dumbledore, за кой е предназначено Християнското изкуство?

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   12-08-13 11:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-08-13 17:20

5co, логиката и причинно-следствените връзки, остави за материалния свят! Религията без значение коя, се крепи на вярата.

mmjm, доста невярно твърдение! Религията, която има най-голям брой последователи в света, будизмът, се базира на концепцията за Cause and effect, тоест причинно-следствените връзки [smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »