Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Смяна на обективи
Автор: ZENON   
Дата:   02-10-13 14:07

Сигма 17-70/2.8-4 ОС ХСМ и е в джаза момъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: kankubrat   
Дата:   02-10-13 15:16

А какво е мнението за Canon EF 20-35mm f/3.5-4.5 USM или Sigma EX 17-35mm f2.8-4 HSM като алтернатива на китовия и да си оставя и 28-80 ? (независимо дали ще успея да продам китака или не)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: realnoncho   
Дата:   02-10-13 15:55

Мнението ми е че са стари обективи за ФФ и не са кой знае колко широки.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-10-13 22:33

nyamago, това с непрекъснатото падане на цената на техниката важи само за телата. Всеки обектив втора ръка си държи една и съща цена (+/- в зависимост от състоянието)
Няма смисъл да изпадам в подробности за конкретните модели и техните цени (ако не вярваш, можеш да провериш старата секция базар)
За твърдите обективи, пак ти казвам, че в случая са компромисно решение. Взима си 28мм обектив на кроп и за да снима нещо по-широко, винаги панорами ли ще снима и съединява?
Пак повтарям, че вманиачаването в твърди "широки" обективи, особено за начинаещ е безсмислено. Толкова безсмислено, колкото и предложенията за канонския 17-55
Относно въпроса за Canon EF 20-35mm f/3.5-4.5 USM, казват че това си остава един от групата на "недооценените". Какви са причинете не зная. Предвид това, че не е правен за кроп тяло, може би резултатите на фф ще бъдат по-добри. От въпросната Sigma EX 17-35mm f2.8-4 HSM нямам никакви впечатления и наблюдения

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: nyamago   
Дата:   02-10-13 23:55

написа:

> nyamago, това с непрекъснатото падане
> на цената на техниката важи само
> за телата. Всеки обектив втора
> ръка си държи една и съща цена

Важи и за обективите - падат по-баво от телата, но определено падат - иначе нямаше да ги купуваме (и продаваме) евтино на еВау. (Нямам опит с Базара, но нали сме в Европа - би трябвало да следва тенденциите :) А за китовете да не говорим - падат като зрели круши [smilie5]


> За твърдите обективи, пак ти
> казвам, че в случая са компромисно
> решение. Взима си 28мм обектив на
> кроп и за да снима нещо по-широко,
> винаги панорами ли ще снима и
> съединява?

Изобщо не ми мина през ум за панорами, просто мисля, че стават много добри пейзажи с естествения ъгъл на човешкото око. Казват, че окото имало ъгъл малко под общоприетия за "нормален" обектив 50мм, нещо около 45мм. А 28 е равностойно на 42 - съвсем "нежно-широк" ъгъл :)

А за панорамите нямаш представа колко си прав! Днес се правят толкова лесно, че последният левак може да съшие панорама със затворени очи. Нямам предвид никой от четящите тук, не ме бийте! Просто софтуера напредна толкова, че сглобяването на панорами е добре автоматиирано и не иска усилие и сръчност, която беше важна до преди няколко години...

Ансел Адамс, един от титаните на пейзажната фотография, до днес ненадминат и изучаван във всяка школа - е предпочитал 12-инчови обективи за големите си формати (освен гигантските 8 х 10, често е снимал на негативи 4 х 5 инча). 12 инча с 4х5 на 35мм изобразява като 80мм обектив! Някой негов пейзаж да ти идва "тесен"? Е, ще се намерят снимки и със "Супер Ангулон-а" на Шнайдер, смятан за "много широк" тогава. Той е 121мм, което пък излиза във ФФ около 33мм - повече от моята теза за 28...

Но напразно ви губя времето с глупостите си, явно всички предпочитат зумове - това си ви е суверенно право, респект![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: realnoncho   
Дата:   03-10-13 00:00

Просто Канон нямат евтин приличен широк твърд обектив - новите 24 2.8 IS и 28 2.8 IS са хубави, но и прекалено скъпи, старите не са чак толкова добри(повечето съвременни китаци на 24/28мм са ОК).
Аз затова си взех 22 F2 за М - за кроп няма такъв хубав, малък, светъл, евтин обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-10-13 00:08

За панорамите е така да - алгоритмите са доста добри и вече е нужно само да зададеш директорията с файловете от панорамата и всичко е готово, а и се получават много добре.
За приятно възприятие, може и да е прието разстоянието за което спомена, но лично аз не бих си се представил да обикалям няколко дни по планините и със себе си да имам само един твърд обектив. Бих предпочел стабилизирания китак, пред твърд 28, 35 на кроп, именно заради удобството. Не казвам, че твърдите обективи са нещо лошо. Според мен, не си заслужава впускането в такова приключение от начинаещ. Ако имах възможност бих ги изредил всичките твърди светлосилни без нито 1 зуум - от 14, пред 24, 35, 50, 85, 100, 135, 200, 300 но като тръгна някъде може би ще трябва и шерпи да викам с мен. Пак повтарям, че ако човекът не е претенциозен към микродетайлите и останалите подробности (които в действителност биха се оценили при разпечатване на хартия/винил, или най-малкото на голям и калибриран монитор) не би било разумно да хвърлят толкова пари за твърд пейзажен обектив, който в случая не е и с най-удачното фокусно разстояние за ситуацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-10-13 00:27

За качествено варио:
10-22 [smilie24]
15-85ис
17-55ис [smilie24]

Трети производител

сигма 8-16 [smilie24]
сигма 10-20 4-5.6
сигма 17-70 2.8-4.0 най-новия
сигма 17-50 2.8

токина 11-16 2.8 [smilie24]

тамрон 17-50 2.8 нестабилизирания [smilie24]

самянг 16мм 2.0 [smilie7] [smilie24]


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: kankubrat   
Дата:   03-10-13 08:48

И така - благодаря на всички отзовали се. Определено разбрах,че нищо не разбрах! :) Решавам следното - разкарвам китака, взимам някакво късо варио, и с трите (новия, 28-80 и 70-300) ще си джиткам аматьорски из планините заедно с верния (засега) Canon 1000D.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на обективи
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-10-13 09:50

Не виждам смисъл от 28-80, след като имаш 70-300 и 18-55IS
Отърви се от него и 1000Д-то и си вземи 450д [smilie7] Или само от 28-80
Със сигурност китовия IS е по-добър от 28-80 (особено ако е и първата версия)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »