Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Неделни размисли...
Автор: enis   
Дата:   29-09-13 12:17

[smile]
 Re: Неделни размисли...
Автор: enis   
Дата:   29-09-13 12:20

събудих се тази хубава слънчева утрин с някакви размисли...
защооооо всеки си мисли че големия фото апарат е професионален, защооо всеки идиот с голям апарат си мисли, че е фотограф, защооооо омазаните яко с безобразни филтри и черно бели снимки са по-харесвани от добре заснети, леко обработени и с правилна светлина кадри, защооооо и как се избират снимките на първа страница... от скоро снимам и някои неща май не са ми ясни :)
 Re: Неделни размисли...
Автор: мара   
Дата:   29-09-13 12:25

добре дошъл в клуба ;)
 Re: Неделни размисли...
Автор: tvk75   
Дата:   29-09-13 12:26

най-вероятно защото има прекалено много идиоти и от двете страни на големия апарат [smilie5]
 Re: Неделни размисли...
Автор: landstar   
Дата:   29-09-13 12:31

Какво съвпадение - и аз се събудих с тия мисли. Големия апарат го изключи обаче. Я пробвай твоите моделки да ги снимаш с безогледален - само ще ти се изсмеят!
 Re: Неделни размисли...
Автор: enis   
Дата:   29-09-13 12:40

landstar никога няма да забравя как една "моделка" се изказа: ах колко е голяяяяяяям след като смених 50ката с 70-200 и след това съблече всичко :D
май от как си продадох 70-200 и спряха да се събличат и няма нуди почти :(
 Re: Неделни размисли...
Автор: tvk75   
Дата:   29-09-13 12:59

а уж размера нямал значение [smilie5]
 Re: Неделни размисли...
Автор: realnoncho   
Дата:   29-09-13 13:03

В последно време повече ми харесва да съм незабележим, повечето хора и без това нищо не разбират и големия и черен апарат е якото про. Снощи бях на мотофест с безогледалката и пред сцената имаше трима снимащи с големи апарати и тъмни китаци.. Двама и вградени светкавици. Като им обясниш, че така убиват сценичното осветление и атмосферата те поглеждат с един такъв дълбок поглед казващ само: И квоо? [smilie5]

Повече хора си купуват техника, малко от тях се опитват да си развиват фото уменията и определено се отличават.
 Re: Неделни размисли...
Автор: demiman   
Дата:   29-09-13 13:58

enis [cool] Да затопли и зимаш 70-200 пак [smilie3] ако се налага и 300 [smilie5] ...

 Re: Неделни размисли...
Автор: MauMyHa   
Дата:   29-09-13 14:01

моят е, най-лекият и малък ДРСЛ, и е производство 2007 година[smilie5]
ама нямам снимки на първа страница, т.е. имал съм и то само една и за кратко. После с нея взех едни награди у един конкурс дето вече го няма и така. Снимам и не разчитам на фотоШоп да ми прави рейтинг. Предпочитам да впечетлявам с реални неща[thankyou] [thankyou] [thankyou] [smilie5]
 Re: Неделни размисли...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   29-09-13 14:02

Подайте си носа извън Форума и БГ действителността и ще е по-лесно. [shtrak]
 Re: Неделни размисли...
Автор: Божидар58   
Дата:   29-09-13 14:24

Аз също съм отскоро във фотофорума и ми прави впечатление, че снимките се оценяват по това кой е автора, а не каква е снимката. Напоследък в челните места си пробиват път странни снимки, повечето все едно снимани със СМЕНА 8. Не знам, може би това е някаква мода и след време ще отшуми. Като разглеждам снимките, има прекрасни, които уви не са събрали никакви гласове. Може би тези, които претендират за големи фотографи би трябвало да пускат снимките си анонимно и когато снимката получи признание, тогава да се каже името на автора, а не както е сега - виждаш името на автора и гласуваш без въобще да погледнеш самата снимка. Може би тези мисли са еретични, но аз така го разбирам.
 Re: Неделни размисли...
Автор: eewf   
Дата:   29-09-13 14:36

Божидар58 погледни ги в 35photo.ru ... тука снимка с големия рейтинг, обсипана със суперлативи - там с рейтинг 2.

П.П. Да, хейтър съм! [smilie24] [smilie5]


П.П.П. Хора, снимайте си, радвайте се на живота и не се занимавайте с хорското мнение. Много е повърхностно[beer]
 Re: Неделни размисли...
Автор: MauMyHa   
Дата:   29-09-13 14:42

Божидар58 [cool]
eewf [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Неделни размисли...
Автор: pachok   
Дата:   29-09-13 15:17

Случвало ми се е по Рила и на Крушунските водопади като извадя голямата Токина да снимам пейзажи и веднага разни мацки ме наобикалят - "я колко е голям" и прочие :-) Но аз съм се улисал в снимките и изобщо не ги отразявам, за което после ме хваща малко яд :-)
Относно омазаните и ЧБ снимки, на мен лично ми харесват, не че са по-добри или по-професионални от останалите, просто като изгледаш 1 000 000 снимки, тези стандартните започват да ти стават малко скучни и еднотипни, и тършиш нещо ако ще дребно да е, но различно, та най-лесно е да им смениш тоналността.
 Re: Неделни размисли...
Автор: shuck_me   
Дата:   29-09-13 16:04

Щрак :) .... в 90% от снимките емоцията е само от шума на затвора :))))
 Re: Неделни размисли...
Автор: simbon4o   
Дата:   29-09-13 16:15

Размера има значение, с енис точно бяхме снимали и аз бях надянал чисто за пробата един 180 2.8 сонар за 6х6 [smilie5] всички се радваха на големия буркан.
 Re: Неделни размисли...
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-09-13 16:28

Аха, ясно и неделя вече е петък[smilie5]
Като eewf с третия П.П.П. [smilie24]
 Re: Неделни размисли...
Автор: MarinY   
Дата:   29-09-13 17:22

Момчета, защо си мислите, че вашият критерий, базиран на личните ви познания, можене и имане е най-верният и единствен?
За съжаление, съвременната техника позволява с по-малко знание и опит да се правят технически издържани кадри, немислими преди. След хиляди пейзажи- пощенски картички, правилно фокусирани портрети и видими фасети по очото на мухата, не ви ли става байгън? На мен ми доскучава и дори не вдигам апарата за да ги "закова", Лошото е, че и аз не мога да прескоча тази граница и поредна "правилна" снимка е готова. Но това ли е посоката?
 Re: Неделни размисли...
Автор: jino   
Дата:   29-09-13 17:34

Пич ,я дай пример с добре заснети ,леко обработени и с правилна светлина кадри да видя какво имаш пред вид .
 Re: Неделни размисли...
Автор: pachok   
Дата:   29-09-13 17:52

MarinY [smilie24]
 Re: Неделни размисли...
Автор: nevermess   
Дата:   29-09-13 18:12

MauMyHa като си с D40x да те питам как правиш някои от по-динамичните снимки с micro 60mm 2.8D? D40x няма мотор в тялото, малък екран и пентамирор... Въпросът ми е сериозен...
 Re: Неделни размисли...
Автор: enis   
Дата:   29-09-13 20:06

jino аз уточних че снимам от скоро и по-точно 2-3 години. Не мога да твърдя, че кадрите ми са перфектни и някакви велики творби, но определено се опитвам да докарам нещата преди да натисна копчето, а не после пред компютъра. За други автори няма да давам примери, че да не се обиди някой и после да стана пак хейтър и разни такива [beer] [shtrak]

simbon4o и с 85цата такива възклицания получавам, но по рядко :) Явноооо трябва да е голям, дебел и дълъг едновременно [smilie25]
 Re: Неделни размисли...
Автор: MauMyHa   
Дата:   29-09-13 20:08

nevermess
първата ми снимка спечелила конкурс е правена със Д-версията. Бях разбрал къде съм сбъркал, но беше късно. Конкурса течеше, а, аз нямах възможностти за ново тяло и още не беше излязал G-серията. Е, имаше 105/2.8 G, но не ми се даваха още 400 лева. Та си останах с Д-е версията до есента на 2008, когато го размених за 60/2.8 Г, и пак додадох 300 лева[smilie18] Ама мерак не се гаси с вода[smilie5].
въпростната снимка снимана с Д версията

http://35photo.ru/photos_series/445/445948.jpg


това е на кратко
та си леко в грешка, от есента на 2008година съм с Джи версията на обектива. Но да ти призная от време на време изключвам автофокуса. всичко е, въпрос на нагласа и да знаеш с колко време разполагаш и да отгатнеш в коя посока ще се движи гадтта. Резултати са изумителни[cool] прява го щото Д40Х има много бавен автофокус и доста неточен на близки разтояния и при лошо осветени обекти[shtrak]
мъка голяма е, но свикнах или по скоро се научих. Казах си кво пък толкова, баба ми на смената не е имала и контрол на блендата, камо ли автоматичен фокус[smilie5] Важен е крайният резултат[beer]
 Re: Неделни размисли...
Автор: Rand   
Дата:   29-09-13 20:33

...отива да си купи 70-200 и да търси муделки...
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.