Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-10-13 15:23

LEONIK

http://www.imaging-resource.com

д7100/70д

"The D7100 does better at resolving detail in our difficult red fabric swatch, while the 70D does a better job controlling noise in shadowy areas as ISO rises, so a definite trade-off one direction or another. But for the most part these two challengers deliver comparable image quality other than the difference we mentioned at base ISO"

Каде е доказано викаш.... в кои сайтове?
6д/5д3/д600

"Here, we can see the Canon 6D's raw noise performance appears to be very similar and even slightly better than that of the Canon 5D Mark III and Nikon D600, thanks in part to its slightly larger pixel pitch (6.55 microns versus 6.25 for the 5D Mark III and 5.9 for the D600). All three SLRs do better than the Sony A99, which is likely handicapped by its translucent mirror in the optical path. Overall, impressive noise performance from the Canon 6D's new 20-megapixel sensor.

Гледай сенки:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-6d/canon-6dRAW.HTM


То майката не е само да си дърпаш сенките във Сопата и да АХ-каш.
Има и друг начин на ахкане без фотошоп и тва се казва Канон.

[smilie3]
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: Canon   
Дата:   01-10-13 15:32

LEONIK
Заприличваш на политик, вменяваш собствените си действия/проблеми на другите. Само дето, те ги нямат.
Дай твой конкретен пример за обработен от тялото RAW на Канон, като преди това прочетеш и разбереш спесификацията на CR2 .
Единствената "намеса" е изрязване (т.е., не се записва в raw файла) на термичния шум под ниво [1023, 1023, 1023], примерно при 5Дмк2 - BlackLevel (0xC61A) и за WhiteLevel (0xC61D) като клипване на нелинеарността до към [ 15600, 15600, 15600 ]
Това дава до 13 2/3 стопа записваема динамика като нива на записа с верни линеарни стойности.

Иначе твоето си е пускане на слухове и създаване на форумски митове.

А между впрочем, ето ти пример колко "резервна" динамика има в светлините при матрица на Canon, снимката е преекспонирана с цели 2 1/3 стопа.
Първата е оригинален JPG от тялото, втората е опит да се извади нещо от този JPG през графичен редактор, третата е конвертирана от CR2 (канонския raw)

Оригинален JPG от тялото

http://propho.net/downloads/ff/PE2013/2013_10_01/IMG_1768.JPG



JPG-а през графичен редактор

http://propho.net/downloads/ff/PE2013/2013_10_01/IMG_1768-cor.jpg



Конвертирана от CR2

http://propho.net/downloads/ff/PE2013/2013_10_01/IMG_1768_XXL.jpg

 Re: Марк 3 или Д800
Автор: Canon   
Дата:   01-10-13 15:41

А къде е измамата или подвеждането в "тестовете".
Когато се измерват над 14 стопа динамика в 14битов запис.
Следователно има или нелинейност (технологична грешка, псевдоданни от обработка) или "маскирана" грешка в методиката.
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-10-13 15:46

Аз съм за псевдоданни от обработка типично за никонския НЕФФ.
Още навремето като и мах д90 трепеше всички Канони на дърпане на "матрял" в сенките. Само дето така и неможах да си оправя файла да изглежда добре... После си взех Канон и забравих за това.[smilie18]
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: Alex_Stand   
Дата:   01-10-13 15:48

Докато си мерихте милиметрите и пикселите, фотографите наснимаха по 2-3 изложби :)

 Re: Марк 3 или Д800
Автор: nyamago   
Дата:   01-10-13 15:51

Не бих се загледал в темата, ако не бях видял, че по нея има 100 мнения! Явно у нас е пълно с доста напреднали фотографи, които работят с този клас техника и разбират от нея [smilie3] Или не работят с такава, но 'разбират' защото знаят как се работи с Гугъл?

Снимал съм и с двата и имам мнение, но няма да го натрапвам заради риска да изглеждам като други 'експерти' тук. Само едно лично мнение относно самия въпрос:

Въпросът, всъщност, изобщо не стои! Човек не пада от Марс до това ниво на умение и професионални потребности. Начинаещите (освен ако не са деца на Президента на Азербайджан) не започват направо с най-напреднали FF модели. Фотографът, който би инвестирал в тях, обикновено е израсъл до това ниво през няколко предишни камери с по-нисък и прогресивно нарастващ клас. Заради колекцията от обективи, навиците с интерфейса, взаимоотношението с местния дистрибутор и сервиз, и ред други понятни причини - той вече е 'вътре' в един от двата потока и следващата стъпка е естествена без колебание към алтернативна система.

Не че няма изключения, но радикално превключване от единия лагер в другия е статистически толкова често, колкото обръщането от Християнска вяра в Ислям. Поне по света - у нас вярата може би се сменя по-често и по-лесно?
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: LEONIK   
Дата:   01-10-13 18:09

Pd,
Аз ли не разбирам английски или ти?
"... these two challengers deliver comparable image quality other than the difference we mentioned at base ISO".
Хайде да не цитираме само определени извадки - целите статии ги има в Интернет!
В следващия ти цитат иде реч за нивото на вум изобщо, а не за проблемите в "сенките", които са надлежно отбелязани във въпросната статия.

Canon,
Разбирам фенския ти патос, но не го одобрявам. Канон казват нещичко в "спесификацията на CR2", но далеч не всичко! Освен това обработката (по принцип) се прави преди записа в CR2 - или какъвто RAW формат поддържа камерата. Въпросната спесификация не доказва нищо за качествата на изображението.
Не виждам нищо впечатляващо в твоя "експеримент" с 2 1/3 преекспонирането. Прегледай си изображенията и сам ще разбереш защо.

nyamago,
По принцип си прав, разбира се! [smile] Започвам да се нервя, обаче, когато уж сериозни хора започват да се дърлят на дребно (при това с грешни аргументи!) - само и само да провъзгласят Канон за върховен Бог!
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: qavkata   
Дата:   01-10-13 18:28

То направо човек да се чуди защо е питал нещо. Не знам защо се ннападате и защо се обеждавате в неща, в които никой не иска да бъде убеден. Аз ревютата съм ги прочел, питах само и единствено за неща извън ревютата, а именно в как се справят в боя. Обясних защо ми трябва. Не ми е проблем финансовата част за ново тяло и обективи. Аз няма да оставя "работниците" ми по студията да снимат с Д800 или марк3, защото не е нужно от страна на качеството което се търси и изисква. Така че не става дума за смяна на системата, а за ново тяло, на което ще се закачат нови обективи и принципн не е проблем да е Канон, въпреки до сегашната ми и бъдеща работа с Никон.

Моля ако може модераторите да я затворят темата, за да не се превръща в място за спорове и нападки. Отговорите, които ми бяха нужни, някои ми ги дадоха тук, а други ми писаха. Така че темата си изпълни преднасначението! Избора е Д800Е

Пак Ви благодаря на всички!
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   01-10-13 18:54

Мисля , че си знаел отговора преди още да пуснеш темата. Това за мен е най- доброто тяло от двете марки към момента.[smilie3]
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-10-13 19:32

Темата можеш сам да си я затвориш ;)
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.