Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Марк 3 или Д800
Автор: qavkata   
Дата:   28-09-13 21:56

Моля всеки, който има лични вречатления от тези две тела да ми сподели впечатленията си. Ревютата съм ги чел, но искам от първа ръка да ми споделите кое Ви напарави положитеелно впечатлние и кое отрицателно. Общо взето + и -

Благодаря Ви
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: sirkhann   
Дата:   28-09-13 22:01

Ако не ти трябва за професионална работа, купи си един филмов фотоапарат от базара и пощракай да си начешеш фулфреймската краста.

Ако ти трябва за професионална работа, кажи за какво ще го използваш, за да получиш отговор.

Задаването на въпроси е изкуство също като фотографията.
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: gbdesign   
Дата:   28-09-13 22:01

Марк 3, освен че е Канон, имам много по-малка резолюция а и е неоправдано по-скъп. Значи избора е ясен... Никон [beer]
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: analogsa   
Дата:   28-09-13 22:11

Че Никон е ясно, въпросът е по-скоро дали да бъде Е? [smile] Впечатления?



Публикацията е редактирана (28-09-13 22:12)
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: gbdesign   
Дата:   28-09-13 22:17

Естествено че трябва да е Е. Тези АА филтри е крайно време да почнат да ги правят свалящи се.
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: didesignbg   
Дата:   28-09-13 22:20

5д3 е невероятно балансиран апарат. Щом дхо излязоха с твърдението че комбинацията обектив апарат с 5д3 не отстъпва на д800 като резолюция. Вземаш тази система която ти е по на сърце, въпреки че и аз като никонец дал обет да не пипам друговерско доста се заглеждам по петиците.
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 22:22

И двата като че ли са равностойни в повечето показатели, по-важното е обективите, които ще са към апарата.
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: rorus   
Дата:   28-09-13 22:22

Не се сърди, но ако сам не можеш да си отговориш на този въпрос - нито един от двата не е за теб.
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: photostoykov   
Дата:   28-09-13 22:29

До сега с каква система сте снимали? Имате ли наследени обективи от нея?
Ако ще правите големи отпечатъци, от сорта на метър-два по дългата страна, 36-те МР ще си изпълнят предназначението, ако не, ще пълнят доста бързо диск след диск...[smile]
Трябва да имате предвид, че 36 МР са изключително претенциозни към качеството на оптиката и обективите покриващи тези изисквания са по-малко от пръстите на едната Ви ръка.
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: qavkata   
Дата:   28-09-13 22:38

последните 6 и+ години работя с Никон, Д90,Д300с и Д7100, такаче за наследени обективи не може да става дума. ще има и в подобен размер разпчатки, главно на микро детайли, с много детайли по предметите, които ще снимам. Точно поради тази причина тъй като клиента иска резолюция, по-висока от тази която сега мога да предложа ми се налага да закупя едно от двете тела. Не ме притеснява да взема Канон(въпреки че снимам с Никон) и за тва питам за лични впечатления за скрити приемущества и недостатъжи. Примерно: Твърде много да се замисля при записа на файловете при серийно снимане и други такива скрити неща, които избягват да ги описват по ревютата.

та.............
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: piknik   
Дата:   28-09-13 22:39

Не съм запознат с 2-та апарата, но отговор ясен няма да получиш мисля. Ти си прецени.
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: photostoykov   
Дата:   28-09-13 22:46

За пълноценно обработване на големи файлове ще Ви бъде необходим и много мощен компютър с бързодействащ процесор(ри) и много RAM, както и голям RAID масив за безопасно съхраняване.
Canon-ът по отношение големината на файловете има известно предимство, резолюцията му е О.К. за отпечатване на 120 dpi.
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: dimitar3   
Дата:   28-09-13 22:53

Също с тези мегапиксели топ качество бързи карти, за да няма забавяне при записа на файловете.
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: gbdesign   
Дата:   28-09-13 22:57

Ми по всички ревюта, твърдят че D600 е пряк конкурент и абсолютно равностоен, че дори и по-добър от 5D Mark III. А D800E определено е по-добър от D600. Канона се представя по-добре, май само като видеокамера, при снимане на автоматичен фокус.
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 23:02

Цяла система има да се гради, не е лесно това. Едно тяло, дори с 1-2 добри обектива, колкото по-ново и по-скъпо е, рано или късно ще покаже, че трябват още и още неща. Малко са тези, които са купили както казах топ тяло и 1-2 обектива и толкова. Парите говорят пак, всичко е дотам, че все по-малко ще има разлики между двете марки и телата. Аз лично съм за 5д марк3, макар че така като гледам цени Д800 с подходящите обективи излиза с поне 500лв по-малко.
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: photostoykov   
Дата:   28-09-13 23:04

Има доста сравнения между двата апарата и написаното от gbdesign е доста тенденциозно!
Напишете в Google Nikon D800E vs. Canon EOS 5D Mk. III и четете на воля...
Изводите ще си направите сами и те никак няма да отговарят на написаното в горния постинг. [smilie5]
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: Батко   
Дата:   28-09-13 23:06

Аз малко извън темата...
...моята чуденка беше между 5D Mark 3 и Sony a99
[smilie25]

Не знам за вас, но аз голяма разлика не можах да открия между mk2 и mk3, oсвен цената, та това, което избрах не беше mk3!
[smilie18]

За мен технологично и Nikon, и Canon са в миналото.

A защо:
мисля че тук има достатъчно инфо.

И по-конкретно тук ( примерно ):
Защо преминах от 5D Mark 3 на Sony a99 ?

Просто още едно мнение, което макар и извън темата е и по темата.

 Re: Марк 3 или Д800
Автор: photostoykov   
Дата:   28-09-13 23:12

Първо SONY a99 не е DSLR и второ, няма нищо нередно да се разгледат всички алтернативи за модерно фулл фрейм тяло, независимо от производителя.
По същия начин мога да ви предложа четиво от един руски фотограф, заклет Nikon-аджия, който след дълги терзания преминал на Canon, но забележете EOS 1DX...
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 23:12

Тук всички трябва да замълчим, защото имаме най-добрия показател за избора- Google. Имам впредвид през едно мнение от горното.



Публикацията е редактирана (28-09-13 23:20)
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: Батко   
Дата:   28-09-13 23:18

photostoykov, да, "SONY a99 не е DSLR" !
Моето лично мнение още от миналото десетилетие е, че DSLR-а е отживелица. Добре че ги има SONY, защото ако ги няма, Canon и Nikon както са набрали инерция и са занемарили развоя, отрупани с лаври и слава от минали години, сигурно ще правят DSLR-и до 2577-a година ( примерно ).
Както и да е - пак лично мнение. Няма да оспамвам повече темата.
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: fly-free   
Дата:   28-09-13 23:28

Канон с еквивалентни обективи е 1.5 пъти по скъп.

Никон е по нежен.
АФ на Канон е по прецизна.

Всичко опира до парите на разположение. Резултатът на печат ще е един и същ.
Аз имах същите дерзания та ги сравнявах на живо.Предпочетох Никона.
Сега си трупам стъкла ,защото без стъкла ползата от големия брой пиксели е излишен разход на средства.
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: gbdesign   
Дата:   28-09-13 23:31

photostoykov, вероятността някой да е имал и двете тела, със съответните обективи и да има достатъчен опит и с двете, че даде точна оценка е доста малка. За това "накланям" везните, към запазване на "правата вяра" :) А иначе разликите са основно в мегапикселите и цената, което може да ми послужи, като оправдание за пристрастността. ;)
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: dekov   
Дата:   28-09-13 23:52

qavkata написа:
> Ревютата съм ги чел, но искам от
> първа ръка да ми споделите кое Ви
> напарави положитеелно впечатлние
> и кое отрицателно.

Това ме изумява, защо мислиш, че ревютата не са от първа ръка ?

[smile] [smile] [smile] [smile]

 Re: Марк 3 или Д800
Автор: alcap007ne   
Дата:   29-09-13 00:05

Щом ти трябва за резолюция най-добрият ти избор е Д800Е. Значително по добър детайл спрямо Д800 пък ти си купувай ако искаш и канон[smile]
 Re: Марк 3 или Д800
Автор: Canon   
Дата:   29-09-13 00:08

gbdesign
Не знам дали разликите са само в в мегапикселите и цената.
Щото дори едно просто тъчскрийн приложение (за Андроид, 15 лева) с контрол на всички основни за Никон Д800 няма.
А за 5Дмк3 не само има и си работи като бета версия, която е еквивалентна и за 5Дмк2, за 7Д...
Всъщност разлики има твърде много - за тези, на които ги знаят, трябват им и ги използват.
А на които не им трябват опциите и съответните модели (Канон Никон) не им трябват.
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.