Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-09-13 22:44

Хейтърите се утрепват с можене :) Не с приказки.[smilie3]
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: ninikolov   
Дата:   16-09-13 22:59

"...Мисля си, че грубияни и груби отношения винаги е имало, но ми се струва, че ругатните и псувните на хората от по-старото поколение нямаха тази вулгарна острота и хапеща преднамереност на ругатните и псувните от наше време. Сякаш философията, която придружава срещата на човек с човека, се е променила. В старите времена българинът по принцип посрещаше непознатия човек като приятел и трябваше много голямо разочарование, за да го отчисли от списъка на приятелите. Днес принципът е точно обратният – посрещат ви като потенциален враг и човек трябва да положи големи усилия, за да спечели приятелството нанякого. Това е много голяма, принципна разлика, която определя най-ясно душевността на тези толкова различни светове. Тази разлика обяснява защо приятелската усмивка е заменена с подозрителен поглед, защо на добрия жест се откликва със съмнение, защо изблик на добродушие предизвиква резерви.
Без съмнение грубостта е пуснала доста дълбоки корени в днешния български живот. И нейните улични прояви като че са най-леката й форма. Човек вижда далеч по-груби прояви вътре в обществото, в предприятието, в семейството, в училището.
......................
– Но защо хората трябва да се осъществяват чрез грубостта? – продължава да пита Нина.
– Защото грубостта е власт! – отвръщам. – Грубостта е нахлуване в
територията на другиго, грубостта е пренебрегване, незачитане, неуважение на другите хора!
– Но тя не е признак на сила! – забелязва моята спътница.
– Тя е илюзия за сила, която удовлетворява собственика й. Защото в царството на грубияните грубостта е средство и за нападение, и за защита. Единственият начин гражданин, който не ви превъзхожда с нищо и който гори от желание да покаже, че е нещо повече, е да бъде груб. Грубостта е неговият триумф."

Георги Марков. Задочни репортажи

 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: landstar   
Дата:   16-09-13 23:04

Абе богданов, ти мене например уважавашшш ли ме???? А, наздраве! П.С. - тука за хейтърите се грижи фейсконтрола, т.е. - админа. Така че - във ФФ няма!
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: name1993   
Дата:   16-09-13 23:06

За какво говорите?
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: landstar   
Дата:   16-09-13 23:12

Колегата богданов е изпаднал в меланхолия и е фрустриран от протестите. Нещо като джин с бира.
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: pepi34   
Дата:   17-09-13 02:22

Аз пиша и в чуждестранни форуми ( предимно руски) и такава селения като у наше село нема никъде. Всичко в БГ и извън БГ е както вица за кенефите на Гецата.
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: bogdanov   
Дата:   17-09-13 07:55

Мисля си, че целит хейтърски процес е резултат от режима, който дълги години ни задължаваше да се предлагаме на обществото, като равни. Всъщност от същото последва и упадък в нуждите на хората да се развиват в посока изкуство.Скоро се престраших да пусна телевизора и попаднах на някакво интервю Карбовски и Азис. Там Азис обясняваше, че Pink Floyd не са онова велико нещо за което Карбовски говори. В един момент стигна до там, да съобщи, че той самият е значително по-добър. Ето до къде може да доведе грешната представа на един човек за света около него.
Хейтърите смятат, че са дръзки, модерни, оригинални. Рисуват се в образ на интелигент, който стои удобно на меко кресло, може би с чаша отлежал коняк и гледа света през компютъра с очите на значим съдник.В същото време вероятността да борави с цитати от не толкова известни песни на Азис и компания е доста по-предположимо действие. Отхвърлянето е жест на неразбиране, има крайни обстоятелства, където думите са излишни и ти идва само да плюеш, но моралът и човешкото в човека задължава да помогнеш на слабия. А не да се покатериш на раменете му и да го натиснеш по-надолу.Това е жалък жест на безсилие и отчаяние. Тези хора са наистина жалки и слаби същества осъзнали позициите си на губещи и примирени с тази действителност.
В много от по-горните постове, прочетох чудесни мисли в тази посока, но дори и тук-сред тях надничат зачервените, глуповато-нахилени личица на шутове-смешници, които блещукат от светлината, която други излъчват.
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: hotsnail   
Дата:   17-09-13 08:33

каква е тая умряла хейтръкса тема? то от заглавието сигурно...ако беше нещо яко например ...кое ви кефи gx7 или nex-7 и да видиш колко хейт щеше да има вече....


а това под снимките селски изказвания и да се обиждаме из форума е простотия, не е хейт.


Хейта си е за забава в крайна сметка....
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: mutriu   
Дата:   17-09-13 08:46

Pd
[smilie24]
[cool] [cool] [cool]
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: variysky   
Дата:   17-09-13 09:03

дали даваш градивна критика или просто отбелязваш, че не харесваш не е от голямо значение тук в този форум. В 90% от случаите автора не харесва мнението ти и просто те игнорира или пък влиза в конфликт с теб. Особено важи за снимки оценени високо от масата.

За хейтърите +1 от мен.
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: bogdanov   
Дата:   17-09-13 09:25

variysky, не казвам нищо за различното мнение, то си е нечие право. Става въпрос за злобата, която прозира от там. Примерно ти имаш прекрасни-високо оценени кадри и прекрасни не чак толкова оценени, но това не ги прави по-малко добри, дори напротив. Чест е, че продължаваш да търсиш, а не да удовлетворяваш себе си, като повтаряш добрите според множеството собствени постижения. За мен това е ход, който много малко автори са способни да направят.Наистина си достоен за похвала и е достатъчно само човек да се поразходи из профила ти, за да разбере, че критиката ти, ако е обективна, ще му е полезна.
Пък и да ти кажа честно, не съм засичал от теб злобен коментар.
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: hotsnail   
Дата:   17-09-13 09:27

Варийски, давай критика там дето те чуват. Който не слуша си е за негова сметка...хората си плащат за критика. Тука е без пари и пак ...вярно качеството тук не е гарантирано ама все пак като за безплатно е много добре
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: 8man   
Дата:   17-09-13 09:34

ninikolov

"– Но защо хората трябва да се осъществяват чрез грубостта? – продължава да пита Нина.
– Защото грубостта е власт! – отвръщам. – Грубостта е нахлуване в
територията на другиго, грубостта е пренебрегване, незачитане, неуважение на другите хора!
– Но тя не е признак на сила! – забелязва моята спътница.
– Тя е илюзия за сила, която удовлетворява собственика й. Защото в царството на грубияните грубостта е средство и за нападение, и за защита. Единственият начин гражданин, който не ви превъзхожда с нищо и който гори от желание да покаже, че е нещо повече, е да бъде груб. Грубостта е неговият триумф."
Георги Марков. Задочни репортажи

[smilie24]

 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: tonyboy79   
Дата:   17-09-13 10:58

Не им обръщам внимание или ги юркам нещо.
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: swan_   
Дата:   17-09-13 11:06

Доста мога да кажа по темата, но не ми се иска да се мацам. А, че хейтърите ще ги има винаги е ясно. И не е до модератори - модераторът може да затвори тема, в която потребителите се обиждат, но не може да накара никой потребител да напише обоснован коментар, вместо благозвучното WTF.
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: mmjm   
Дата:   17-09-13 11:39

А мизантропите?
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: kvakioh   
Дата:   17-09-13 11:48

Ето точно от една тема, директен турбо хейт цитат (без хихиканията и иконките с човечета):

"рече и отсече - достатъчен е 50/1.8
Всичко знае това българче.. Не сме народ а сбор от единици с енциклопедични знания.."
Аз лично го приех като свръх агресивно и дори леко безумно, с див блясък в очите.
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: мара   
Дата:   17-09-13 12:51

аз съм от мизантропите. ама не ми личи [smilie5]
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: georgioiv   
Дата:   17-09-13 14:50

kvakioh: колко портрета имаш с 50/1.8 на Сони - моля да ги покажеш на уважаемата публика, и аз съвсем публично ще ти се извиня :) Отговори от типа - аз нямам ама така съм чувал/чел ги смятам за потвърждение на моята теза.

Защото аз пък съм обиден от грубото ти и неуважителното отношение към ползването на фотоапарати некс с механични стъкла - нещо с което се занимавам последните 2-3 години и имам хубави неща, включително съм ги показвал тук из темите за безогледалки и механични обективи. Това ме провокира и да напиша горното - изумен от енциклопедичните ти задълбочени знания във всяка тема.. [smile]
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: sdry   
Дата:   17-09-13 15:20

Търсите причината на омразата? Причината е НЕЩАСТИЕТО. Хората са нещастни, неосъзнато нещастни. Липсва им най-първичното, най-основното - любов, близост, подкрепа. И търсят ги на грешно място - в парите. А парите са потребност, но не духовна. Не задоволяват нуждата от искрена прегръдка. Влезли в цикъла на самозалъгването, нещастните души са загубени. Търсите виновните? Обърнете се към детството им, към хората, които са ги родили, а не съм някаква система. Защото видно същата система е "отгледала" и едни, и други, и трети...

"Никой човек не избира злото, защото е зло. Той просто го бърка с щастието – доброто, към което се стреми." - М. Уолстънкрафт
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: kvakioh   
Дата:   17-09-13 15:24

Самото предложение за извинение показва гузност и е напълно показателно за смешното и слабо, кисело изхвърляне като да не казвам какво...Колко човека, купуващи си цифрови апарати, от магазин, нови, го правят с цел да си тестват САМО ръчнофокусните обективи от времето на бабите си? Не че са лоши, не че са скучни, нито пък правят лошо боке, просто ей така, риторика във въпроса...
В самата тема е написано достатъчно.
Вие като си купихте Некс, дали имате поне 1 да го наречем модерен, нов обектив? Да, 100000% е сигурно това.
Иначе, за разни примери, за доказване на нещо, достатъчно хора изчезнаха от форума, заради такива безмислени, кисели нападки.
Никой не ви напада, че ползвате може би 1000000 различни обектива за Некс и обогатявате форума, но ей така, да си ги обиждаме хората, още повече да им даваме определения, някакси наивно-детски изглежда. Или клеясало-мазно, като стари ламели на някой М39...
Ползвайте си ги, радвайте се на живота и обективите, но културното отношение е най-малкото показател за добро възпитание.
Да, имах Некс, преди 3 месеца, вече го нямам. Не мога да представя снимки. Но с най-голямо удоволствие бих си купил тяло с един с 50/1.8, точно заради вашето слабо, кисело извинение. Ако може, щом ще е публично, на голяма сцена, с фанфари. Явно, че начинът на изказ не се нрави на хората, което показва доста дребнавост.
Всяко мнение тук, с едно изключение от миналата седмица за Никонския обектив 70-300VR, което беше моя грешка е минало през проба. Лична!



Публикацията е редактирана (17-09-13 15:28)
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: мара   
Дата:   17-09-13 15:29


"Никой човек не избира злото, защото е зло. Той просто го бърка с щастието – доброто, към което се стреми." - М. Уолстънкрафт

мдааам...и показва, че по същество почти никой не е просто лош. да кажем, че е форма на глупост [smilie18]
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: kvakioh   
Дата:   17-09-13 15:34

Дебилизъм, или докачливост, или старост, или киселост, или липса на пари...
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: Murnau   
Дата:   17-09-13 15:37

мдам
глупостта и вселената дето бяха безгранични ама само за едното е сигурно [smilie5]
 Re: хейтъри във Ф.Ф.
Автор: georgioiv   
Дата:   17-09-13 15:38

kvakioh: е как те издебнах с единственото стъкло дето не си пробвал и даваш акъли - ужас, каква несправедливост, каква липса на късмет :)

От дългият ти безсмислен пост могат да се направят два извода - пишеш за неща които не разбираш и умираш да си център на някакво внимание. Може би първото следва от второто [smile]



Публикацията е редактирана (17-09-13 15:38)
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.