Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: Canon   
Дата:   16-09-13 13:00

Хубава тема.
Илюстрира необходимоста да се пипат кадрите допълнително или да се трият в апарата.

Само за обща култура, човешкото око е с доста лоши параметри спрямо оптиката и работи като скенер за обекти във видео режим (усеща се мигането при луминисцентните лампи в периферията на видимост, около 70-80 градуса от централната точка (100Hz)
Ъгъл на остро виждане - само под и около 5 градуса, останалото е омазано яко. Мозъка наслагва острите (на фокус) видяни детайли в пъзел от избрани обекти, но заедно с мазаниците между тях.
Това е разликата между гледане и виждане.
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: my.point.of.view   
Дата:   16-09-13 13:15

Е, Ичиконти, тука сме се събрали веселяци по тумбаци, не виждаш ли?

Ето - признавам, че представа си нямам от това що е композиция, ама не си скубя косите, мърдам щастливо.
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: flammen   
Дата:   16-09-13 20:54

Добре че автора на темата не е живяла през средновековието и не е била фактор в тогавашното общество.. пффффф
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: my.point.of.view   
Дата:   16-09-13 21:52

Айде да ви поздравя с една фотка без фокус - ей така - за утеха, светът не е съвършен : )


http://farm4.staticflickr.com/3696/9776012426_cc19d1d826_z.jpg



 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: тьма   
Дата:   16-09-13 21:54

flammen, откъде знаеш дали не е било точно така? [smilie3]

 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: flammen   
Дата:   16-09-13 22:12

сигурен съм, тъма... иначе нямаше да останат инакомислещи
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: uri64   
Дата:   16-09-13 22:21

скан и при втората съвсем малък кроп:


https://photo-forum.net/static/site_pics/146/1349188398_Image188.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/146/1350914247_Image1.jpg



 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: ssto   
Дата:   16-09-13 23:13

Кое му е нормалното на необработените кадри?
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: tvk75   
Дата:   16-09-13 23:27

че са истински
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: M_D   
Дата:   16-09-13 23:30

Е то черно-бялото е по-голяма абстракция от повечето обработки. [smilie5]
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: ssto   
Дата:   16-09-13 23:31

Какво означава кадър да е неистински?
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: ssto   
Дата:   16-09-13 23:35

Според закона неистинският документ бива два вида - неавтентичен и неверен. По аналогия трябва ли да разбирам, че обработените кадри са неверни, или неавтентични?



Публикацията е редактирана (16-09-13 23:37)
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: my.point.of.view   
Дата:   16-09-13 23:39

Юри, да ти призная, че досега си мислех, че силата ти е в цветното, но и кадъра с количките не е лош! Никак!
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-09-13 23:47

Автор: Canon
Дата: 16-09-13 13:00

Хубава тема.
Илюстрира необходимоста да се пипат кадрите допълнително или да се трият в апарата.



ХА! [smilie18]
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: ssto   
Дата:   16-09-13 23:55

Афиширането на естетични предпочитания като норма за нормалност е догматизъм и отвращава.
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-09-13 23:57

Тва е се едно да си закупнял за нормален секс... отврат.
Аз като видя легло и ставам ипотентен... [smilie18]
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: ssto   
Дата:   17-09-13 00:06

Махни го секса. Все едно някой нечистоплътник да обяви за нормални предпочитанията си към общуване с космати, миризливи примитиви, защото били истински, и да заяви копнежа си за общуване с тях.
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: M_D   
Дата:   17-09-13 00:14

Станахте груби. Тъма вече посочи, че заглавието и "терминът" не са особено прецизни, даже темата се казваше по друг начин преди това.
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-09-13 00:23

Шегуваме се :) Не сме груби. Разбираме темата.

Но необработени кадри по критерия е целия ми профил.
Не виждам нещо значително като постижение в един необработен кадър...

Освен това добрия кадър е такъв и преди и след обработката. Последното просто допринася за въздействието.
А обратното без сериозна манупулация е невъзможно.
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: ssto   
Дата:   17-09-13 00:24

Тази тема е идеологическа и затова ме подразни. Критериите ми за нормален кадър са други. Поднасям извинения на всеки "правоверен", за който мненията ми са преекспонирани.
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: uri64   
Дата:   17-09-13 01:11

10x Антоне, ама нищо повече от хобистки напъни [smile]
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: my.point.of.view   
Дата:   17-09-13 08:31

О, Юри, всички сме любители. Дори великите Робер Дуано и Андре Кертес са любители.
Ти можеш ли да назовеш един кадър, който Кертес е направил професионално (платено му е за това)? Аз не се сещам. Зная само фотографиите, които е правил в свободното си време, кътайки филми и стотинки по джобовете. Много ми е забавно, че Кертес на унгарски означава "градина", тоест Кертес е Градинарски един вид. А е снимал дълги години за списание "Къща и Градина". Хаха.
Както на френски Дежарден също може да се преведе като Градинарски. Има един Арно Дежарден, правил е документални филми.
А Дуано? Работил първо за някоя от френските марки леки автомобили - снимал рекламите (така и не запомних - Ситроен, Рено или Пежо, те все си приличат!). После работил за списание от сорта на "Лов и риболов" и прочие. Един кадър не се сещам в момента на Дуано, който да е професионален, макар че наскоро попаднах на един албум на Дуано с негови кадри, които е правил професионално. Падна ми шапката, но в историята той ще остане с другите си кадри, тези, които е правил, докато се е шляел като шашкънин по улиците на Париж.
За Вивиан Майер няма да отварям тема. Детегледачка, но всяка една добра книжарница има нейн албум. Колко са професионалните фотографи, които могат да се похвалят с това?


http://farm9.staticflickr.com/8520/8476884830_5dbb93c2c6_c.jpg




...


http://farm9.staticflickr.com/8079/8297271755_d17092ac26_c.jpg



Тука един кон много искаше да ви поздрави за добро утро, та се наложи да го снимам и бързо да го мятам във форума.
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: ssto   
Дата:   17-09-13 10:45

През последните 15 години фотографията се разви много като техника и обработка. Това повлия и на естетическите ни вкусове. Да не забравяме и колко достъпно и масово стана снимкопроизводството, а изобилието на някой продукт винаги води до неговото обезценяване.

В тази тема се бърка технологично изпълнение с емоционално въздействие. Некоректно е да се превъзнасят като нормални технично неграмотни снимки, само защото като външен вид (техника на изпълнение) приличат на емоционално въздействащи образци от преди 50 и повече години.

В тази тема не видях и една нормална снимка, от гледна точка на възможностите на съвременната техника на изпълнение. Нещо повече - тези възможности се отричат и заклеймяват като проява на лош вкус. Уважавам предпочитанията на някои да живеят с технологиите на миналия век, в същата степен, както уважавам желанието на други да усвояват и ползват съвременните достижения. Като проява на нормално общуване очаквам толерантност към всички вкусове и предпочитания.

За снимките на цитираните от my.point.of.view (17-09-13 08:31) автори едва ли ще твърдите, че са били технично неграмотни за нивото на тяхното време. Е, тогава вече са били на изживяване критиките, че фотографията не е на нивото на живописта и за това не са считали за нормални същите тези снимки, които сега сочите за образци.

А какво ли означава една снимка да е нормална като сюжет и настроение? Такава, която не може да задържи и за 10 сек. вниманието ми ли? Няма компютърна програма, при която с плъзгач да се регулира сюжетност и емоция.

Тази тема демонстрира объркани критерии и погрешни изводи. Тя превъзнася невежеството и неграмотността като нормалност.



Публикацията е редактирана (17-09-13 10:46)
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: my.point.of.view   
Дата:   17-09-13 10:49

Не мога да не се съглася с тебе!
Абсолютно си прав!

И да не съм капо, ще сложа още една снимка (сори, че пускам стари снимки, но аз снимам по малко - ето, от вчера - една снимка и то с телефона : )


https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1369229861_8711169590_2edfde0cd7_c.jpg





Публикацията е редактирана (17-09-13 10:57)
 Re: Закопнях за Нормални кадри
Автор: ssto   
Дата:   17-09-13 11:44

Този диспут винаги е бил нелеп.

И за да го приключим културно, ще заявя, че ми е интересно да видя какви снимки считате за нормални и да анализирам за себе си, защо.

И нещо друго ми е интересно - защо подобни нетски сайтове пропагандират новите достижения в хардуера и софтуера, като полагат усилия да образоват посетителите си, а този налага ниво на фотокръжок от соц. времената.



Публикацията е редактирана (17-09-13 16:35)
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.