Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: dimidumi   
Дата:   13-09-13 02:30

Някой може ли да познае тези снимки с какво са снимани:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.718816121478396.1073741851.282068508486495&type=1



Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-09-13 09:04

В контекста на темата и разсъжденията - предполагам, че това са снимки от смартфон - примерно "онази" там Нокия - не и помня названието, дето е най-страхотния фотоапарат с възможности на телефон[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: antonio2013   
Дата:   17-09-13 18:03

Здравейте. От три дни снимам със 550D T2 и разбрах някой основни неща който ми убягваха. И те са че аз несам фотограф,а и след като потарсих книга за обочение на фотографи разбрах ,че и няма да бъда книгата беше със 580 страници пълна с графики числа и т.н. Другото нещо което видях е, че снимките неса това което съм учаквал и проблема със сигурност не е във фотоапарат а в мен. Мислех, че щом е професионален ще снима това което аз виждам. Да ама не професионален е защото е за професионалисти хора който имат възможноста и познанията да го използват. От около 200 снимки като качество ми харесаха не повече от 5. А и някак не се чувствах добре със тази малка раничка с която се разкарвах три дни, та установих че аз фотограф няма да стана,надявам се да се развия до ниво което ще ми позволи да определям някои от основните параметри за добра снимка която според мен мога да постигна и със сапунерка или байонет. От тук почна и голямата дикема, щото избора е доста голям поне по мое мнение. Успях да сведа избора си до едва 15 модела[smile] Навярно всеки един от тях си има своите предимства в определена ситоация,но критерия по който избирах беше големина на матрицата и f-a на оптиката. А в моя случай знам също че ми е необходим бърз фокус и скорост на блендата, ако правилно съм разбрал това което съм прочел до момента. Но и от тук другият ми проблем незнам от тези параметри какви трябва да бъдат. Ако може някой да ми обясни и евентуално да ми препоръча апарт за да сравня с моите фаворити и да преценя дали изобщо съм на прав път, както и да ми каже от къде мога да прочета съвети за супер начинаещи фотографи. БЛагодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: Pavlov   
Дата:   17-09-13 18:36

Щом си решил да се учиш как се избира фотоапарат, почни оттук: Как да изберем цифров фотоапарат

А по-простият вариант (до който пак ще стигнеш, след като изчетеш сума нещо [smile] ) - купи си едно Sony RX100, и снимай.
Като направиш към 10 000 снимки, и разгледаш поне още толкова на други автори, ще имаш по-добра представа какво ти трябва.


Отговори на това съобщение
 Re: не най-добър а най-подходящ
Автор: antonio2013   
Дата:   17-09-13 19:34

И аз го определям като мой фаворит,но все пак както съм споменал съм абсюлютно начинаещ в тази област та реших да питам хора които са настно с тези неща.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »