Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: BXMarkov   
Дата:   13-09-13 16:01

LEONIK : "Апропо, изглежда механиката на различните байонети не е патентована - иначе китайците нямаха да могат да бълват всякакви механични адаптори."

Относно патентоването, не бъди толкова сигурен! Опитай да произведеш камера с Канонски байонет примерно, пусни я на пазара и ще разбереш [smilie18] Иначе безчинствата на китайците са друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-09-13 19:11

LEONIK написа:


> Апропо, изглежда механиката на
> различните байонети не е
> патентована - иначе китайците
> нямаха да могат да бълват всякакви
> механични адаптори. Патентовани
> са различните технологии за
> комуникация и контрол между
> тялото и обектива.

Не съм специалист в тази област и нямам мнение, просто не мога да подмина смазващия аргумент [smile] Стига бе, никой не си е и помислял, че китайците точно пък ще нарушават патенти, не някой друг ... Щом като китайците ги произвеждат тези неща, значи със сигурност не са патентовани! [cool]
Това много силно развеселява! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: shilo   
Дата:   13-09-13 19:58

Китайците изкопираха Су-27, а вие за разни байонети говорите... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: muzka   
Дата:   13-09-13 20:12

Определено тази раздяла няма да доведе до нищо добро! Според мен, човек готов да извърши такава постъпка се отказва от изкуството да прави фотография! Аз мъкна 6кг. фототехника по планините на дълги преходи, но насладата от кадрите направени с нея е несравнима [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: demiman   
Дата:   13-09-13 20:24

[shtrak] [shtrak] некой да вкара малко умни мисли най-сетне [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: serjy   
Дата:   13-09-13 20:46

умни, умни, колко да са умни? кой ема акъл има здрави крака и яки мишници [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: rorus   
Дата:   13-09-13 21:23

...се отказва от изкуството да прави фотография!

А може би е решил да прави изкуство чрез фотография, а не обикновена фотография. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: pmartinov   
Дата:   13-09-13 21:39



Да се похвалиш на цяла България,че си заменил кон за кокошка си е достойно за съжаление...



https://photo-forum.net/joro/emoticons/057.gif



Честито позаякване на Бони [smilie24]


(кеф цена няма:)

[shtrak]

Росене разбирам те !

Не се връзвай!

Всеки има право на своята гледна точка.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: nevermess   
Дата:   13-09-13 23:23

За да сложим край на спора относно Оли или ФФ ето един извод от DPREVIEW:

The way see it is this: if you're a Four Thirds lens owner and hoping for contemporary DSLR performance, you're going to be disappointed. However, if you want a camera that offers a considerable step up in image quality, that allows you to continue to take great images with your existing lenses and welcomes you into an impressive and growing new system, then you'll be delighted.

Не казват ФФ ДСЛР а просто ДСЛР. На когото му се иска да направи малък компромис с производителноста във фокуса(и не само) за сметка на компактноста е супер сделка... ама за 3000 лева...............



Публикацията е редактирана (13-09-13 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: SoftImage   
Дата:   14-09-13 00:00

nevermess, да беше се зачел по-задълбочено за да схванеш контекста в който е казано това. DPREVIEW казават това, споменавайки за 43 оптиката(т.е. оптиката за старата 43 ДСЛР ситема), а не за новата м43 оптика. Е-М1 се явява камера обединител на м43 и 43 системите. Дали се направили 43 оптиката толкова използваема колкото м43, времето и тестовете ще покажат, след като понастроят новата си фокусна система.[smilie7]



Публикацията е редактирана (14-09-13 00:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: trik   
Дата:   14-09-13 08:59

Я малко по темата...
Ако има някой желаещ за главата Benro B3 да пише. Аз бих отнесъл основата.


Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: apollo   
Дата:   14-09-13 09:21

demiman написа:

> [shtrak] [shtrak] некой да вкара малко
> умни мисли най-сетне [smilie5]


... ти па ями я ги вкарах преди това [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: rorus   
Дата:   14-09-13 09:51

Мартинов - губиш форма - чак на трета страница си... [smile]

Не се връзвам вече отдавна, защото за разлика от други аз знам какво избирам и от какво се отказвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: nevermess   
Дата:   14-09-13 15:44

SoftImage чел съм го, защо да не съм го чел и там си пише:

This difference totally changes to the way lenses need to be designed - lenses designed for phase detection need to be able to race to a specified location very quickly, whereas contrast detection lenses need to be able to scan back and forth very quickly. Traditionally, very few lenses designed for phase detection have coped very well with the subtle, scanning motion required for contrast detection.

Старите обективи 43 са оптимизирани да ползват фазов фокус и това, което се казва, че на това тяло се справят по-зле отколкото на Е-3,Е-5 телата със същите обективи.

Канон май дръпнаха напред с новия си 70D:

Which isn't to say the focus is bad - our first impressions are that the performance is consistent with Canon's EOS 70D, which offers some of the best live view focus of a conventional DSLR.

Представи си Канон да пуснат ФФ на базата на 70D [smilie5]

Олито е супер ама 3000 лева тяло при условие, че евентуално само последните обективи са оптимизирани да се възползват добре от новия хибриден фокус ми се срува далеч от представата за завършена система....

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: SoftImage   
Дата:   14-09-13 16:10

nevermess, може би аз нещо не съм обяснил. Това за фокуса което са писали важи за старата 43 оптика от времето на Е5/Е-30/Е3 и т.н. модели. Сега Оли се отказва от производството на ДСЛР и минава изцяло на mirrorless. BPReview са имали изглежда свръх очаквания за съвмстимостта на стара 43 ДСЛР оптика(въпреки че камерата сега представена и поне 1/2 година ще и настройват тази нова фокусна система). Прочети, че имат и Update по въпроса. А по отношение на фокуса с м43 оптика там Оly са си номер 1 спрямо кункуренцията с CDAF фокусиране. Фокуса с последното поколение обективи с бързи и тихи мотори е почти мигновенно![beer]

>>Олито е супер ама 3000 лева тяло при условие, че евентуално само последните обективи са оптимизирани да се възползват добре от новия хибриден фокус ми се срува далеч от представата за завършена система....

Ами никак не са малко тези обективи - дори и катаците са им с бързи мотори. И забравяш Panasonic и Leica. м43 Оптиките в момента представляват най-голямата и завършена система сред mirrorless а и не само.

Що се отнася до цената: Колко струваше 7Д като излезе??? 70д не е в класа на Е-М1!!! А и погледни за колко се предлага 12-40 ф2.8 закупен с него(4399 общо за 2-те)



Публикацията е редактирана (14-09-13 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: rorus   
Дата:   15-09-13 00:51

Вече е неделя!

Хайде на кафе и раздумка във Фотосинтезис в 11.00.
Ще има и невиждани в България Lensbaby обективи за Никон. [cool]

Росен


Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: rorus   
Дата:   16-09-13 11:03

Отчет за импровизирания фото-аукцион в неделя:

Интерес във форума: среден;
Интерес наживо: минимален;

Продадено наживо: Статив+глава Benro;
Продадено през лични: Мобилното осветление RD600, Nikkor 35/2D, NDх64 филтър 67мм;

Другите неща тръгват към базара.

Благодаря на всички за интереса и коментарите.
Все пак не беше от най-лошите теми във форума, нали? [shtrak]



Публикацията е редактирана (16-09-13 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: kvakioh   
Дата:   16-09-13 12:00

Добре си е темата, добре се представихте. Ако бях в София и БГ да бях дошъл да видя и взема нещо...Между другото, продава се в базара едно отлично 600Д, с грип...

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: landstar   
Дата:   16-09-13 14:46

То и 77мм ND-то щеше да се продаде, ама да беше на цената на 67-ицата. Все пак е екзотичен аксесоар за аматьорите като нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: krist   
Дата:   16-09-13 14:53

НД-то 77 мм е на доста прилична цена, в същност, и аз сигурно щях да съм първият кандидат, ако не си бях получил точно миналата седмица моето, което бях поръчал.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: landstar   
Дата:   16-09-13 14:58

Еххх, и аз таман да си взема, ама дойде дянкофф за министър ... Други времена бяха. Добре, че преди него се снабих със система и три филтъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: fly-free   
Дата:   16-09-13 16:23

А иначе къде може да се видят останалите неща ,интересува ме 16-35.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: rorus   
Дата:   16-09-13 16:25

> Автор: fly-free
> Дата: 16-09-13 16:23
> А иначе къде може да се видят останалите неща ,интересува ме 16-35.

Всичко е в София. Скоро ще ги пусна и в базара.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »