Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: Neuromancer   
Дата:   12-09-13 14:34

rorus написа:

> marto, gorbi [smilie24]
>
> На две места съм ходил специално
> да снимам и с двете системи -
> Родопите и Ню Йорк. И на двете
> места излязох само 1 ден с D700 и след
> това си стоеше в стаята. За много
> ходене m4/3 е супер. Без компромис с
> качеството.

За това няма да имам никога 2 системи. Да мъкнеш двете на майната си, за да ти седи едната в хотела... [smilie8]
Каквото имам, това.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: karan4o   
Дата:   12-09-13 14:51

Яаааа, колко много народ се пръкнахме, които прежалват ФФ съвършенството, заради м4/3 нищожествата
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

И ето така времето си лети и хората проумяват все повече и повече [smilie3]
Не е най-важното да имаш перфектния абсолют на танка.
В някои случай по-малките размери са по-предпочитани... особено, като си вършат работата достатъчно качествено
[smilie3]

Rorus, Успех с продажбата!

Gorbi,
E-M1 те зове! Като го гледам и ми призлява [smilie10] , но засега евентуално 12-40 ми се върти в главата. Ти почакай, иди на презентацията, поснимай и тогава ще си сигурен за себе си
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: boni   
Дата:   12-09-13 14:55

Зависи от целите:) С удоволствие относох Д700 и няколко обектива от Росен, рядко запазена камера и обективи, като от магазина са:)

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: karan4o   
Дата:   12-09-13 14:59

boni, така е, но съм сигурен, че можеш да снимаш сватба и с м4/3 системата, като крайният продукт няма да е за изхвърляне [smilie3]

А повечето от нас тук са "болни любители", така че качеството е съвсем достатъчно и оправдава целите ни.
[beer]



Публикацията е редактирана (12-09-13 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: LEONIK   
Дата:   12-09-13 15:01

kvakioh,
Що така?
"... бил си сменил Никонската пълна система за четирибуквен безогледален апарат..."
Можеш да напишеш "Никон" и "Канон", ама ще ти изсъхнат ръчичките, ако накълвеш "Сони" на клавиатурата?! Или сън не те хваща от яд, че с кютуците, дето си напазарувал, можеш да си докараш само изкривяване на гръбнака?

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: boni   
Дата:   12-09-13 15:08

каран4о, мога с всичко да снимам сватба, но когато ми трябва бърза камера за бързо ловене на моменти и бърз следящ фокус нещата стоят различно. Снимал съм с всичко, знам всеки апарат какво може и къде са му силните и слабите страни. Има си подходящи камери за различни ситуации и все още не съм видял такава, която да се справя еднакво добре за всичко:)

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: itilien   
Дата:   12-09-13 15:12

Аз пък се дразня на тия тилтващи обективи на олимпусите. Сякаш апаратите се ползват само за хоризонтално снимане. Ако беше напълно въртелив сигурно и аз бих си взел олимпус.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: karan4o   
Дата:   12-09-13 15:13

Мдааа, все още следящия фокус е слабата страна на системата, но следващото поколение ще го има и то доста добър. Бони, съпоставен фокуса на Ом-Д не отстъпва по бързина на този на 5Дм2. Точността му е по-добра [smilie8]
За следящия ще почакаме малко... ще го направят и него
[smilie24]

Е, да вметна и още един минус де, не само да хваля :)
С електронен визьор си е крива хава да снимаш часове наред [smilie8]
Опресняването също подвежда [smilie8]

Горе го е казал Бони много добре.
Няма перфектна камера за всичко!

П.с.
Между другото тук напоследък ми се наложи да поработя с техниката си, а не само да задоволявам нуждите си и да си правя кефа.

Абе, това е много тегава работа бе [smilie11]

Кофти е да се занимаваш професионално със снимане. По-добре ми е да си снимам за кеф.

Предпочитам любимо хоби, пред всекидневна работа! Дано не се налага да си вадя хляба с това!
[beer]



Публикацията е редактирана (12-09-13 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: kvakioh   
Дата:   12-09-13 15:28

Истината е, че модата си има и във фототехниката...Дааа, ще се купуват, така като гледам, дори Сони фен се разпени, може би защото бавно отсвирени и леко поизместени от 4/3 системите няма да може да има хвалебствия в повече. Но нищо, само 1 е, и той е, без да знае кой колко тренира, за да си носи техниката. Хубаво е, че има на всички фронтове фенове вече. Да бях в БГ да си купя нещо...имаше базар преди наживо, липсва.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: LEONIK   
Дата:   12-09-13 16:16

kvakioh,
Нещо свързано и смислено можеш ли да напишеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: kvakioh   
Дата:   12-09-13 18:24

Предпоследния мохикан убива последния, за да стане такъв...crisnoch беше убит от LEONIK, докога ли ще виждаме такива метаморфози??? Хората за сериозни неща говорят, някои се обиждат на брой букви...или че някой носел тежко.
По темата- чудесно е да се вижда как цяла система се влива в друга система. Пак по темата за електронните визьори- при Панасоник са сгъчкали всичко на едно в малкото прозорче, което прави трудна работата, не знам как е при Олимпус и дали може смесено показване на голям екран и визьор... Има недомислици, ето че има и доста смели хора, решили да опитат повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: apollo   
Дата:   12-09-13 22:40

Уф, все едно автора е пуснал темата с идеята някой да каже: Браво, добре направи, евалааа ??!

Просто в случая удобството е изместило качеството - кратко и ясно [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: landstar   
Дата:   12-09-13 22:53

Абе тия колеги с "комактните" апарати - я си претеглете двете чанти - старата и новата - и си кажете, струва ли си за 2 кила разлика да си разваляте кефа?

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: apollo   
Дата:   13-09-13 01:03

И аз мислех да отида за две семици в Пирин и Рила само с Canon G1X но добре че си взех 5D-то... като е за тегло ще се спестява от друго [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: rorus   
Дата:   13-09-13 10:51

> Просто в случая удобството е изместило качеството - кратко и ясно [smile]

Зависи какво снимаш.

При снимане на пейзажи в планина - няма никакъв компромис в качеството. А когато ходиш с раница и спиш по хижи всеки килограм тежи много!

За стрийт - никакъв компромис с качеството. Огромни предимства при снимане - снимаш леко, бързо и незабележимо. И въпреки, че не съм фен точно на този подход - в определени случаи да фокусираш с тъч в/у екрана е супер удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: photostoykov   
Дата:   13-09-13 11:01

Росене, не ми се сърди, но решението за замяна с нещо по-леко, което да снима като "тежко"-то е въпрос на възрастови изменения...[smile]
Аз също съм пуснал в базара своя комплект 5D, но ако не го бях взел в Норвегия, нямаше да направя толкова добри снимки със сапунерка Canon.
Успех в подажбата! Пожелай ми същото и на мен...[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: E.Stanev   
Дата:   13-09-13 12:23

Напълно разбирам автора. Откакто имам Некс, никона си стои в шкафа. С два обектива, даже не го
усещам в раницата или на врата (Nex C3). Въобще бъдещето на техиката е в безогледалките, който каквото и да разправя.
ДСЛР като система ще си има, но ще остане във времето за много тесен кръг потребители.
Просто технически във времето ще отпадне необходимостта
от системата огледало/пентапризма в по голямата част от апаратите.
Лично за мен ДСЛР-и трябва да има само профи и семи профи ФФ тела, а всички кропки да са на принципа на безоглеалките.

Чакаме некс ФФ, интересно е как ще се отрази на другите играчи на пазара. Въобще това, което виждаме в момента във "фотографско и еволюционно" отношение, ще маркира трендовете на развитие на техниката през следващите 5-10 години.

Аааа и да не забравим новите планове на Сони за апарат работещ с обективи от почти всички марки. Тогава нещата ще станат интересни.


Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: MikeDimit   
Дата:   13-09-13 14:06

"Аааа и да не забравим новите планове на Сони за апарат работещ с обективи от почти всички марки."

За какво става дума?

За мен SLR имаше предимства и то големи в ерата на филмовата фотография. Днес с елетронните визьори предимствата на безогледалките са безпорни.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: kvakioh   
Дата:   13-09-13 14:11

Пълни фантазии, байонетите са патентовани, няма как да сложат апарат с универсален байонет. Освен ако не сложат 10-12 различни пръстена като адаптори.
За Сони Некс ФФ, 3 бона евро, колкото 2бр. Д700.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: LEONIK   
Дата:   13-09-13 14:15

E.Stanev,
Недей да споменаваш Сони, че ще те нарочат за "черна овца" като мен! :) Ще грачат срещу теб, независимо от неоспоримия факт, че Сони е единствените, които разработват принципно новаторски технологии и дърпат напред развитието на фотографската техника!

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: rorus   
Дата:   13-09-13 14:37

По обявата:

Ще се радвам, ако желаещите да дойдат в неделя във Фотосинтезис - ми пишат тук или на лични. Ако не друго - поне ще си поговорим наживо за фотография и/или системи. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: MikeDimit   
Дата:   13-09-13 15:09

Освен, ако не са измислили някакъв зъбчат байонет тип френски ключ :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: LEONIK   
Дата:   13-09-13 15:35

MikeDimit,
Не, не позна! Това би било типично канонско решение.
Всъщност става дума за тяло с променлива работна отсечка. Идеята не е нова. Контакс имаха лентово тяло с подобна функционалност.
Апропо, изглежда механиката на различните байонети не е патентована - иначе китайците нямаха да могат да бълват всякакви механични адаптори. Патентовани са различните технологии за комуникация и контрол между тялото и обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: E.Stanev   
Дата:   13-09-13 15:35

Ами това е технология разработена до колкото знам първо от контакс. Измества се фокалната равнина, не обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Раздяла със системата Nikon FX…
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-13 15:46

Е той принципа на стабилизацията е почти същия, само дето изместването там е съвсем микроскопично. Не виждам огромна трудност да се направи от гигант като Сони, само не вдявам каква ще е крайната цел...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »