Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   11-09-13 02:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: xela1bg   
Дата:   11-09-13 11:44

@stefanos , От това, което си копирал ми казваш:
Че на Вселенския събор, който се провел през 700 и не знам коя година, е взето решение, че втората заповед, написана лично от Бог, е не съвсем валидна?

Да припомня:
На планина Синай, в огън самия Бог написва две каменни плочи с Десетте Божи заповеди и ги предава на Неговия пророк Моисей.

Това гласи втората заповед:
[20:4] Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята;
[20:5] не им се кланяй и не им служи, защото Аз съм Господ, Бог твой, Бог ревнител, Който за греха на бащи наказвам до трета и четвърта рода децата, които Ме мразят,

И казваш, взето е решени да я отменят, така че хората да се кланят на икони? Да се кланят на икони, от които едни лекуват рак, други безплодие, трети не знам си какво и това не е идолопоклонничество.

@stefanos , моля те, не ми копирай разни глупости. Дай ми стиха от Библията, който отменя таз заповед, дадена лично от Него!

И да ти кажа, има неща които са отменени с Новия Завет, но това не е едно от тях. За справка - курбана.

За Благодатта нищо не ми написа?

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Svsvet   
Дата:   11-09-13 12:04

xela1bg, Не знам защо по-горе реши, че съм говорил нещо за попове. В изказването ми няма нищо такова, нито се споменава тази дума. Въпросите, които поставяш относно идолопоклонството са резонни и имат многопосочни отговори, които обаче трябва да се изследват по-задълбочено, а не с няколко форумни поста.

Отново повтарям, че християнството не само не се изчерпва, ами изобщо НЕ Е обикаляне на маси и даване на курбан. То е самият живот, въплъщаване на всичко истинско и добро от света в човека. Може би най-близкият земен модел на християнската вяра е бракът - отдаване за цял живот на друга личност, в основата на което е любовта и нищо друго. Не случайно отказът от вярата, атеистичното и т. нар. "либерално" /защото то няма нищо общо със Свободата/ мислене рано или късно води и до отричане на брака. Реално проблемът в съвремието, в частност и в изкуството, е, че неограничените възможности на практика отричат любовта чрез собственото й пропагандиране, защото проповядват нещо, което не разбират. Нещо като некомпетентно жури на конкурс за фотография - не само че дава грешна представа за качествената фотография, но и чрез некачествения си избор отрича самата фотография, тъй като не я разбира. Дано да съм се изразил разбираемо!

И още нещо. Нека да успокоим малко тона на дискусията, защото тук са културни хора, а не е редно да се дракат махленски, още повече по християнска тематика. Ще се радвам, ако се случи!



Публикацията е редактирана (11-09-13 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   11-09-13 12:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: xela1bg   
Дата:   11-09-13 13:25

@Dumbledore, виж какви хубави думи ползваш - далновидно :) Предусещаш ги ти нещата :)

Я кажи ти, какво мислиш за благодатта? В Библията чета, че има изобилие от благодат, на хората, които ходят с Бога. В нашата мила родина затрупани ли сме с тази благодат. Ти нали си в америката, как живеят хората там? Ти какво правиш там?

Ако някой се чувства обиден от моите думи, му поднасям искрени ми извинения!

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Svsvet   
Дата:   11-09-13 14:04

Благодатта се разбира духовно и не зависи от мястото, в което се намираш. Много от християнските мъченици и апостоли са чувствали най-силно тази благодат именно във времето на своите мъчения и гонения. Благодатта на практика е незаслужена милост - дар, който не би могъл да имаш чрез усилия, от една страна, а от друга - който никой, ама никой, не може да ти отнеме. За болшинството това звучи налудничево, но ако вярата е лудост, какво е изкуството тогава?

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   11-09-13 14:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: xela1bg   
Дата:   11-09-13 16:22

@Svsvet Извини ме, но не те разбрах. Правиш връзка м/у мястото в което живеем и учениците на Исус? Един вид, че блика благодат в милата ни родина?

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Svsvet   
Дата:   11-09-13 17:06

Не знам къде четеш. Написал съм "Благодатта се разбира духовно и не зависи от мястото, в което се намираш".

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: kirilius   
Дата:   11-09-13 17:15

Ето малко за разликата между вярата и увереността:

http://www.ted.com/talks/lesley_hazleton_the_doubt_essential_to_faith.html

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: J0R0   
Дата:   11-09-13 17:23

Благодатта е нещо като пловдивското "да ти стане густо, майна", само че още по-яко.
Не е свързано с време, място, социално положение и други външни фактори.
Густо може да изпита художникът докато рисува картината си.
Отшелникът по време на молитва.
Войникът по време на най-лютата битка на фронта. ("Сладката радост да измрат до крак", както го е описал дядо Вазов)
Певецът след концерта или стругарят докато изработва нова муфа. Туристът изкачил висок планински връх.

Тибетските моанси също могат да изпитват подобни чувства като християнските си събратя (О! чудо!)
Или японският самурай докато точи меча си.
Индианецът докато изпълнява своите ритуали, описани толкова детайлно от Кастанеда.
Браминът, блажено полегнал в тинята на Свещената река.

Изобщо густото (якото, благодатта) хич не е само пловдивско и само християнско.

Само Мик Джагър не може да го изпита никога (I can't get no satisfaction) защото е пратеник на Сатаната.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   11-09-13 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: carl_cox   
Дата:   12-09-13 00:02

Прочетох колкото можах темата, но нещо не я разбирам и ми става все по-сложна и объркана. Мога да кажа, че съм напълно съгласен с написаното от J0R0.

luboar също хубави и ясни мения е дал [smilie24]

Dumbledore - не схващам защо правиш и търсиш връзка между християнството/вярата и изкуството?
J0R0 ясно е дал примери, че хората и вътрешните им потребности са едни и същи по целия сват, независимо от лепнатите като етикети религии и възприемани догми...

За случая ще си позволя да цитирам един велик човек за любимия ми футболен клуб Ливърпул - Бил Шенкли. Та той казва - "Естествения ентусиазъм, това е същността. Естествения ентусиазъм е най-великото нещо на света. Без него си нищо."

Ще добява и друг цитат от любим филм - "Човек може да бъде артист...във всичко, готварство или каквото и да било. Зависи колко си добър в него."

поне за мен, истината е, че вдъхновението за творчество няма връзка с религията и не е коректно да се търси такава и слагат религиозни разграничения между изкуствата... [smile]

Не мислех да се включвам изобщо в темата, но някакси това заглавие "Хринстиянско изкуство" ме провокира. [beer] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   12-09-13 00:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: carl_cox   
Дата:   12-09-13 01:01

Dumbledore - не християнството провокира, а това, че свързваш вяра и изкуство.


Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   12-09-13 01:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Svsvet   
Дата:   12-09-13 09:07

J0R0, никъде в Библията не пише, че Бог е Бог само на християните и че дава благодат само на тях. Нещо повече: "Но виждаме Исуса, Който е бил направен малко по-долен от ангелите, че е увенчан със слава и чест поради претърпяната смърт, за да вкуси смърт с Божията благодат, за ВСЕКИ човек". Послание до Евреите 2:9 Не случайно това е писано точно до евреите, които на база на своята историческа съдба са смятали точно така - че благодатта и изобщо всички благословения са само за тях.

Изобщо в главите на мнозинството хора има повече стереотипи за християнството, отколкото самото християнство някога е било обвинявано, че насажда... Да не говорим, че почти всички, които пишем тук, изказваме лично мнение на база на чул-недочул, отколкото на реално запознаване с фактите.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: 5co   
Дата:   12-09-13 15:25

https://photo-forum.net/static/forum/2013-09/dkwh8385.JPG



- Спри се, Авраме. Господ само искаше да види колко голям идиот си. Браво. Няма по-голям от теб.



Публикацията е редактирана (12-09-13 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Svsvet   
Дата:   12-09-13 15:56

Хубаво си просмукал от "културното" изкуство на Шоуто на Слави. Браво и на теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   12-09-13 19:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: laa4   
Дата:   14-09-13 09:13

Fakt e ,CE gledat tocno po tosi nacin,I priravnyavat,svoya mirogled,s tosi na hrisryanskoto poslanie,kam individa.Stoyat pred bankomata na isobilieto,no ne posnavat PINa,na slovoto,a toy e individualen sa vseki.Dali Ste e Kartina,grafika,fotografiya,avtora e svoboden sa isyava,sivotat takav kakavto e.Iskustvoto sledva sivota,musata,tvoreca.Hristianstvoto ne e sa tvorceski,hypohondrici,ili plateni poslaniya,sa bildbord effekt.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: mmjm   
Дата:   14-09-13 10:33

Кат говориш за "пина на словото" пиши на кирилица в българските форуми, най-малко от уважение към това слово.
Но някои не обичат да знаят за своя български род, а се обръщат към чужда култура и чужд език и не се грижат за своя български език, но се учат да четат и говорят по гръцки и се срамуват да се нарекат българи. О неразумни и юроде! Защо се срамуваш да се наречеш българин и не четеш, и не говориш на своя език?
Дали тези слова не са актуални и днес?

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: J0R0   
Дата:   14-09-13 11:42

Малко абстрактно мислене, не е свързано с изкуството, но пък е свързано с християнството, така че е наполовина по темата.

Бог е абсолют. Изначален и вечен.
- Ако душата на човек също е вечна (както твърдят повечето религии) и има пред себе си безкрайното време, то тя ще се усъвършенства и ще се изравни в един момент с Бога.
Това означава че всеки един от нас също е абсолют, безкраен и вечен. Дали си праведен или грешен - някъде там, в един ден от безкрайното време все ще достигнеш Бога. Тогава защо е цялото бързане? Вселените ще се раждат и умират, а душите ни ще си вървят напред по духовния път.
- Ако душата е вечна, но не подлежи на промяна и усъвършенстване, то това съотнесено с безкрайното време, би било истински кошмар. Тогава е все едно праведен или грешен (Борхес го е описал добре) ще бъдеш принуден да се въртиш безкрай в кръга на една повтаряемост. И няма измъкване, няма развитие, няма шанс - вечността е пред теб и ти си обречен.
- Ако душата не е вечна, учи се, учи се, учи се, но в един момент умира - това е същото като при атеизма, само че с отложено време. Дали ще умреш след като завършиш колеж, след като завършиш две следдипломни специализации или след няколко кръга в Чистилището и рая - разликата е само във времевия отрязък, не е принципна.

Сещам се и за други варианти, само че те отиват вече към будизма. Християнството май се ограничава с тези. Поправете ме ако бъркам.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   14-09-13 13:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   14-09-13 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »