Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: basileus   
Дата:   16-09-13 00:45

Аз ли? Автор на темата. И имах предвид, че мнения, нарушаващи добрия тон не са добре дошли в тази тема. Може и да не съм прав, но държа на добрия тон и не търпя обиди.
Колкото до мнението на Gospodin, не съм толкова прост, че да не осмислям написаното от него - все пак темата е най - вече интересна за мен - затова съм я и създал. А и не само той мисли по този начин. Уважавам мнението му по темата, макар и да не съм съгладен с него. Но не приемам начина, по който е поднесено.

Защо ли се обяснявам толкова и губя времето на всички? Доволна ли си, Андреева на отговора на въпроса си?

Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   16-09-13 00:58

Темата е отворена и в нея могат да влизат всички, когато искаш да е за определени хора, каниш ги на бира и си обсъждате възникналия въпрос. Господин още в първото си изречение е използвал "ние", т.е. всички в кюпа, никъде не е тръгнал с ритника напред. А той е човек, от когото можеш да научиш много. Не тръгвай със сръдните, защото един ден можеш да се окажеш с тези хора на една маса (пожелавам ти го) и да нямаш очи да ги погледнеш. Тьма е лош пример, не го следвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: allanpoe   
Дата:   16-09-13 04:55

Обработка на струг:


http://bg1.msrv.store.bg/d-prdimages/org/98654.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: allanpoe   
Дата:   16-09-13 04:58

Когато бърка стругаря - сам отговаря.
Когато бъркат отговорни другари, отговарят... всички стругари.

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: тьма   
Дата:   16-09-13 07:01


Автор: DidiAndreeva
Дата: 16-09-13 00:58

Тьма е лош пример, не го следвай.


-------------------------------------------------------


Тьма е лошо другарче, не играйте с нея [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: DragonX   
Дата:   16-09-13 13:28

На мен темата ми е интересна и не бих казал, че е смехотворна и безсмислена ами напротив, ако човек не е сигурен в отговора на един въпрос, то винаги е полезно да се дискутира същият. Проблемът е, че авторът не задава въпроса защото не знае отговора и го търси, а защото е убеден, че го знае и иска да го докаже на останалите, а и да получи подкрепа от някои от тях. За това се и обижда лесно от радикално различните мнения от неговото.
А иначе по темата мисля, че не може да има граници в изкуството, в това число и във фотографията като такова. Вярно е че има жанрове, които целят по точно отразяване на реалността, но това е друга работа. Въпреки, че и при тях е много субективно, доколко реално е пресъздадена ситуацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: basileus   
Дата:   16-09-13 14:20

DragonX, и ти май четеш отгоре - отгоре и...
Цитат от първия ми пост:
"Може и да не съм прав. За мен фотографията не е и вероятно няма да бъде професия. Но сама по себе си ми е много интересна - като акт, като начин на изразяване на субективно светоусещане. Не мога да правя хубави снимки, но се възхищавам на кадрите на хората във форума. Но бих искал да разбера мнението ви за това, къде е границата в обработката, която не трябва да се преминава, за да остане снимката снимка, продукт на фотографията, а не "манипулирано множество пиксели. "
Е, къде видя проблема, за който говориш?
Хайде всички да пишем по темата, без да коментираме другите, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-09-13 15:09

А какво да кажат хорицата болни от Далтонизъм? Хареса ми коментара на Господин който каза , че границата са нашите Мозъци ... Ще допълня това , че много хора определят своите граници от чуждите ... от тези на "майсторите" или от някакви "общо приети" ...
Това му харесвам на този фотофорум , че има всякакви снимки от обработени до стъкло до чист jpg от апарата на auto настройки ...
За това си има Рейтинг А .. Б ... нулев такъв ...
Този рейтинг решава какво мисли за прекалено обществото (потребителите), а не единичен автор на тема!
Ако има харесва на повечето намацан портрет на красива жена в шопа , то значи им харесва и точка! На вас като не ви, значи имате различен вкус бре хора!

Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: DragonX   
Дата:   16-09-13 15:45

basileus, прочетох цялата тема преди да пиша. Коментарът ми беше провокиран от реакция ти по отношение коментара на GOSPODIN. Вярно е , че е малко остър, но иначе го подкрепям напълно.
Не може да има граници и не трябва да има граници. Аз също вярвам, че границите се поставят от бездарниците. Или от диктаторите.
Иначе пак казвам, похвално за темата!

Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: geokar   
Дата:   16-09-13 18:03

По повод цитираната снимка. Това, което лично на мен не ми допада в обработката й е несъответствието между спокойната долна половина и драматизираната горна - казвам "несъответствие", а не "контраст", тъй като тъмносиньото на облаците е трудно съвместимо със светлозелените тонове на дърветата, пак според моите разбирания по въпроса. Белите полета в облаците също не се "връзват" с всичко останало и ми се струват грешка на обработката. Вероятно донякъде може да се оправи положението, ако се конвертира в чернобяло. Това е основното, което ми се набива в очи. Имам забележки и по композицията, замисъла и т. н., но тук говорим преди всичо за обработката. Това е. Лично мнение. Пък, тьма, да ме е страх да не ме блокират или да ми отговорят драстично на критиката, е направо смешно! Виждам че и тази тема се е изродила вече в караница по нашенски, но не ми пука, винаги честно съм си казвал мнението, когато ми го поискат, с уговорката, че това си е мое мнение, без претенции за меродавност, старал съм се да бъда пределно конкретен, конструктивен и "полезен", как ще се приеме е друга работа, опитът показва, че намерението най-често не среща правилно разбиране, но това вече не засяга мен. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: geokar   
Дата:   16-09-13 18:13

Пък иначе и аз ще дам право на Господин, просто явно и той е от поколението, на което му слагаха не граници, ами направо юзди и на творчеството и на неговата интерпретация, който се е пекъл на скарата на "социалистическия реализъм" няма начин да не класифицира точно по този начин "законозателите" и "граничарите" на изкуството, облечени във власт...



Публикацията е редактирана (16-09-13 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: ctpahho   
Дата:   16-09-13 18:23

Твърдо - Няма граница!

Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: MarinY   
Дата:   16-09-13 18:31

Хайде да се обадя и аз.
Темата се разводнява, мнения различни. Размахват се перца и брадви, и всичкото това защото много хора омешват значението на думата "Граница" с "Правила и закони". А в изкуството те значат съвсем различни неща.

Идеята (мисълта) е безгранична, но в повечето случай законите (правилата) трябва да се спазват.
[shtrak]

П.П. Добавка: Мислим си за границите на мисълта, а негодуваме срещу (не)правилното ползване на някаква технология. Странно а?! Играем в обема на самоограниченията си. [smilie3]



Публикацията е редактирана (16-09-13 18:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: basileus   
Дата:   16-09-13 21:52

Радвам се, че се появиха мненията на MarinY и geokar...
Дано това да успокои духовете и да продължим в този тон нататък.
Да, лично аз не одобрявам биещите на очи корекции. А тези, които подобряват качеството на снимката и са безспорни, заслужават адмирации.
Наскоро във Варна, на входа на морската градина имаше гостуваща изложба с прекрасни кадри, на автори от България и света, носители на международни награди. Изкефих се на факта, че имаше няколко кадъра, които разпознах - техни автори са членове на ФФ и аз ги бях виждал вече тук. Какво ми направи впечатление. В цялата изложба, като изключим снимки от категории абстрактно и експеримент, в нито една от снимките - цветна или черно - бяла - не се набиваше на очи постобработката, а най - вече майсторството от уловения в снимката миг.
Затова и отворих темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: Canon   
Дата:   16-09-13 22:02

basileus
Границата на обработките я виждат знаещите и можещите да правят обработки.
Колкото е по-ниско нивото на познания - по-малко се вижда намесата.

Та къде е границата - поставяна от кой, от знаещи или от незнаещи?

Ми няма такава. И никога и фактически и обективно не е имало.
Обясни си къде точно е границата между черното и бялото.
Някъде из сивото ..., може би ...
GOSPODIN и други са го казали...

Отговори на това съобщение
 Re: Обработката - къде е границата, която не трябва да се преминава?
Автор: basileus   
Дата:   16-09-13 22:12

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »