Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Още една "похвала" за продавач
Автор: iva_drag   
Дата:   04-09-13 09:17

И от мен една „похвала“ за продавач, този път за FANTAZIA.
Уговаряме се да купя от него карта компакт флаш.
Казвам му:
Ако сте съгласен да я купя за 70 лв и всичко с картата е ок - да оставя адрес за изпращатане?
Съгласява се. Отивам при куриера на следващия ден, маркирал само опцията „преглед“, тест няма. Куриера почна да му звъни, не можа да се свърже, аз през това време „преглеждам“ картата и установявам , че пластината с отворите към пиновете се мести, в самата карта хлопа нещо. Решавам да се откажа да я купувам, плащам 5,90 и си тръгвам.
Пиша му ЛС, обяснявам му в какво състояние е картата, а той:
-Изобщо не ми е ясно за какво става въпрос до последно когато съм я ползвал не съм имал проблем картата върши работа чудесно не ми е направила никакъв номер.
Пак обяснявам – пак не му става ясно за какво му говоря. Не му стана ясно и след третото обяснения, но пък тук започнаха обидите:
-Виж какво и аз трябва да дам пет лева за твойта измекярщина че ти тропало нещо ама то ти трапа в главата а не е виновна картата а картата си работи и вобще не си ме питал дали съм я слушал дали тропа или не. просто си гаден и не знаеш какво искаш защото картата си е наред а ти нещо не си.

И още ред други, които ме е срам да публикувам даже...
Подчертавам дебело, че нито за миг не си позволих да обидя продавача, възползвах се от правото си да се откажа от стоката, помолих го да спре с обидите, да си огледа внимателно картата на следващия ден, той продължи да обижда ...
Цялата му тирада ще пратя само на админа, а Вие – имайте едно на ум, когато купувате от него:)

А, и въведете най-после рейтинг в базара!

 Re: Още една "похвала" за продавач
Автор: Gecata   
Дата:   04-09-13 09:44

Отдавна съм се отказал да купувам каквото и да е от FANTAZIA. [smilie23]
 Re: Още една "похвала" за продавач
Автор: turntablism   
Дата:   04-09-13 11:24

Ходил съм до тях дори, обикновен човек си е, няма за цел да мами принципно, може да е леко изнервен не знам. Взимал съм неща много изгодно от него, гланц преси, химикали, подаръци също ми е правел... Не го оправдавам в случая, казвам собствения си опит.
Дано не се повтарят подобни неща :)
 Re: Още една "похвала" за продавач
Автор: ogogogo   
Дата:   04-09-13 11:38

Аз купих от него 35мм макро за Олимпус и беше като ново.Не го оправдавам но е редно да се уточни че понякога сина му контактува и може той да се е поусрал.
 Re: Още една "похвала" за продавач
Автор: Pavlov   
Дата:   04-09-13 12:00

Многократно са писали админите във форума, че рейтинг няма да има, и са обяснявали защо.
За мен е достатъчно да видя снимките на човека, постовете му във форума, и обявите, които е публикувал, за да си съставя някакво мнение.
В тази връзка ми правят впечатление разни неща ... iva_drag, регистрирана от 23.05.2004 г. Без нито една снимка в профила си, без лична информация. Тоест - празен профил, за каквито има т. 14 от правилата. Постовете във форума също не виждам да са били особено полезни. И нещо интересно - според търсачката този профил вече е бил деактивиран [smilie10] .
Та ако наистина има рейтинг във форума - мислиш ли, че твоят ще е особено висок?
 Re: Още една "похвала" за продавач
Автор: sirkhann   
Дата:   04-09-13 12:19

Без офтопик, моля
 Re: Още една "похвала" за продавач
Автор: tisho86   
Дата:   04-09-13 18:12

И защо е невъзможно да се направи рейтинг с-ма?
 Re: Още една "похвала" за продавач
Автор: nwimu   
Дата:   04-09-13 18:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Още една "похвала" за продавач
Автор: iguanata   
Дата:   05-09-13 12:06

Ne vseki da glasuva, a FEEDBACK samo mejdi prodava4-kupuva4!!!
 Re: Още една "похвала" за продавач
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-09-13 12:08

Абе с желание може да се направи всичко.

Ама...уви.

Аз съм продал и купил десетки неща и недоволни няма.[beer]
 Re: Още една "похвала" за продавач
Автор: chukov   
Дата:   05-09-13 13:22

Отново се чувства липсата на възможност за коментари под обявите

За мен си остават незаменим регулаторен инструмент в търговията с фототехника.
 Re: Още една "похвала" за продавач
Автор: CTEHATA   
Дата:   05-09-13 17:14

>Отново се чувства липсата на възможност за коментари под обявите

>За мен си остават незаменим регулаторен инструмент в търговията с фототехника.

И да и не... Наскоро за първи път ползвах новия базар - работи си коректно, свърших си работата бързо.

Старият също работеше, но имаше явления като "гъци гъци", който пускаше едновременно "свалящо цената" злобно мнение в темата на обявата и оферта на ЛС [smile]

Накратко - сегашното май работи с по-малко усилия => КПДто е по-високо.
 Re: Още една
Автор: spartak_iliev   
Дата:   05-09-13 20:08

Когато можеше да се пише под обявите някой дружки така оплюваха дадена стока с цел да и свалят цената че никои не смееше да я купи и те накрая ти предлагат някаква смешна цена като последен шанс.

Автор: CTEHATA
Дата: 05-09-13 17:14

Старият също работеше, но имаше явления като "гъци гъци", който пускаше едновременно "свалящо цената" злобно мнение в темата на обявата и оферта на ЛС [smile]

[smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (05-09-13 20:10)
 Re: Още една
Автор: rumenn   
Дата:   05-09-13 22:58

По принцип е добре да има възможност за някакъв рейтинг или поне коментар след сделка от страна на купувач-продавач само. Аз лично няколко пъти съм опитвал да контактувам с продавач, който не отговаряна ЛС, няма телефон, обявата е активна и не е ясно какъв е статуса и на обявата и на продавача.. Бях се притеснил за един форумец че може и да е умрял [smilie5]
 Re: Още една "похвала" за продавач
Автор: metodiev_martin   
Дата:   06-09-13 12:32

ПРЕКАЛЕНО много излишна пара вдигате за 5.90лв
Нали затова има опция - "преглед и тест", за какво вдигате толкова шум?
iva_drag - като пратиш кореспонденцията на администратора, какво очакваш? Да изтрие профила на FANTAZIA ли? Ако те обижда чрез лични съобщения, има опция да го блокираш.
И аз все повече не вярвам на подобни теми от анонимни профили. Ако мислите, че проблемът е толкова глобален и важен, снимайте картата и дефектите по нея и пусни снимките в темата.
Разбирам в случая да липсва опция - "преглед и тест", но при наличието на такава не виждам защо пищите. Ако всеки почне да създава тема за всяка върната стока по куриер, тука ще стане свинщина. [smilie23]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена