Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-08-13 10:56

Здравейте!
От известно време сериозно се чудя за нещо безогледално. Покрай всичките маунтийнбайк преходи, които правя през последната година леко ми втръсна да мъкна Д300+17-50 2.8 и сериозно се замислям за някаква бюджетна безогледалка:
- нещо компактно, което се справя прилично с на 1200-1600 исо
- 1.5 кроп 3:2 матрица (колкото и да се кефя на PEN/PANA G телата, съм алергичен към 4:3 кадри)
- стандартно гнездо за външна светкавица
- и не на последно място - да се разбира добре с ръчнофокусни обективи( м42/ф-маунт)

Бюджета е около 450-500 кинта ВТОРА РЪКА с китовия зуум. + китайски F-mount адаптер

Като сложих така нещата - избора май се свежда до Samsung NX/I'm Sorry, NEX... или в много краен случай някой м4/3, заради компактния OLY китак.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: djfroggy   
Дата:   29-08-13 11:57

Ако ще снимаш планинско колоездене ти трябва Оли Е-М5. Ако искаш пейзажи Некс 6 и имаш голям избор от ръчнофокусни.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: rorus   
Дата:   29-08-13 12:05

С м4/3 можеш да снимаш директно и в квадрат и в 16х9.
От опит да ти кажа, че е кеф - много по-голям от това после да кропиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: compur   
Дата:   29-08-13 12:28

за тея пари NEXT 5 https://photo-forum.net/joro/emoticons/011.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-08-13 14:09

Nex 6 ми е много извън бюджета.
Оли E-m5 също :)

Вадил съм много свестни байк-екшън кадри с техника, която изобщо не става за спорт, включително и най-първата версия на PEN.
Не ми трябва супер бърз автофокус, трябва ми прилично високо исо.

@rorus
Не горя желание да кропя. И без това ме дразни, когато трябва да режа 4:3 към 16:9 на GoPro за таймлапс.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: daniil-k   
Дата:   29-08-13 16:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-08-13 17:32

Както написах по-горе - трябва ми компактно второ тяло, когато не ми се мъкна д300 в планината.
Китака е задължителен - трябва ми туристически обектив.

Колкото до адаптерите - имам 28/50/85мм никонски Ф-манут и няколко м42 обектива, които бих искал да ползвам на безогледалката, колкото да си начеша крастата.

Сериозно обмислям и Samsung NX100/1000, заради компактния китак, 1.5 матрица, но нямам представа как е съвместимостта със стари обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: uri64   
Дата:   29-08-13 17:43

...- трябва ми компактно второ тяло, когато не ми се мъкна д300 в планината....

А какво му е на едно д60 с китак?...леко е и не е голямо като размер...сензорът му май беше същия като на д300 ...влиза и в бюджета...съвместимост с вече притежаваните обективи..

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: dido1234569   
Дата:   29-08-13 18:08

GoPro [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-08-13 18:12

Като за начало е с матрицата от д200/д80. Автофокуса смуче. бих взел 3100, ако исках компактен ДСЛР.
В случая ми трябва нещо максималлно компактно и най-вече защото искам безогледалка.

Още нещо важно - в случая не приемам покупката на безогледалка за избор на система. Избора се свежда само и единствено до тяло + китак.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: Emoxide   
Дата:   29-08-13 18:21

Ми ето ти една прилична офертичка примерно


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: viliko   
Дата:   29-08-13 19:19

За 500лв. най доброто което може да вземеш е NEX5 , работи без проблеми с ръни обективи и за разлика от тройките подържа безжично дистанционно ! [beer]
5N е по добър но го няма за 500лв.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: Don_Diego   
Дата:   29-08-13 19:26


Nex 3 или Nex 5, но с палачинката.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: simbon4o   
Дата:   29-08-13 19:57

Samsung тяло по избор, обективи 30 2.0(истинска палачинка, смислена и много добра оптически), 18-55, друго по-късно по избор. За мен това е идеалния любителски комплект! Некса е за хора които не могат без пиикинга и някои джиджавки които все още се правят само за некс като тилт преходници и др. Самсунгите са много смислени и последните модели нямат екстра която да им липсва и като менюта са много по-смислени от нексовете(това е ... нема такива менюта) и го казвам като човек наскоро купил си некс Ф3 с ясното съзнание какво ще получи!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: ZENON   
Дата:   29-08-13 21:09

За разлика от Симо си играя от доста време с Нексове и за съжалене сега говори пълни глупости за Кексовете [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: Don_Diego   
Дата:   29-08-13 21:19

Ми дайте му примери на човека, след като и двамата ползвате кексове. Снимкови. [smilie25]

Най лесно е така... макар и субективно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: ZENON   
Дата:   29-08-13 21:30

Търсачка:
Снимки от безогледални камери

има таман 3 теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: Sky_Knight   
Дата:   29-08-13 22:10

Пешо,

за парите, които си посочил имаш само един избор или Sony NEX C3 (има няколко в базара) или NEX5, ако се появи случайно на тия пари... Оли-тата до 500 лв всичките са с по-стария сензор. Колкото и да си ги харесвам старите не са читави като новитe, от които най-достъпен е E-PM2 (999 лъва нов). И не се лигави с цялата работа 4:3, 3:2, има си настройка и никога не се кропи [beer]

А и не те знам за какво ти е безогледалката точно, ама да знаеш, че откакто свикнах да си мъкна GoPrо-то по карания, рядко ми липсва моят PEN. Естествено на карания с фотографска насоченост е задължителен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: simbon4o   
Дата:   29-08-13 22:41

Зенонски нексове пипам доста отдавна и аз :) както казах напълно бях наясно за какво го вземам и защо. Но обори ме по следните недостатъци на некс:
1. евтините модели с 3 в името имат липса на много важни опции, като да речем опцията за ползване на дистанционно(чак в 3н го добавиха). С3 буквално може само да снима... видеото му е много слабо и т.н., не мисля че е случайно че в базара гъмжи от такива.
2. Менютата са буквално безмислени и нелогичничак до 6 и 7 модели и дори те имат много за изкусуряване от гледна точка ергономия.
3. 5-ците поне на мен са ми безобразно малки и неудобни за хващане(затова взех Ф3).
4. Аф обективите и като цяло опциите за такива предлагани от системата са по-скъпи и не толкова интересни като при самсунг. Самсунг имат истински малки обективчета и не са скъпи. 16-ката палачинка на самсунг е по-малка и по-остра от сонешката, 30-ката на 2.0 е без аналог(има ревю от фото-форум) перфектния обектив за всеки ден, на сони няма такъв. 85 1.4 е без аналог... страхотно стъкло! 12-24 много достъпен...
5. дори евтиния и стар NX1000 има wifi, стандартна обувка за светкавица, метален корпус, ... каквото се сетиш. Последните им тела също много впечатляват.
6. Картинката не е по-зле от нексовата, видеото на последните модели е оправено и няма като на сони глупостите - европа 50к/с щатите 60к/с

Минуси на NX - батериите са по-слаби, но и на некс ще трябва втора при повече снимане така или иначе... по-рядко срещаща се система и съответно продаването е по-трудно, но не невъзможно. Малко мазна картинка на 100% ако гледаш кадрите, но като цяло хич не е зле.
Аз не си взех НХ защото ми се снима видео с ръчнофокусни обективи и некса единствен предлага свестен пиикинг, но ако беше за любителски цели и щях да градя аф система 100% нямаше да е некс.

ПС оли за мен е страхотна система, но за съжаление няма обективи на 1.2, за да докарват визията на 1.5х кроп като дефокус със 1.8 обективи и затова за мен е напълно неприложима, но за туризъм, макро, пейзажи с малко по-голяма инвестиция може да се получи несравнима по компактност и качество на картината система.



Публикацията е редактирана (29-08-13 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: georgioiv   
Дата:   29-08-13 23:16

ама има 0,95 войтландери за м4/3, минал си се Симо... [smilie18]


а, и за некс 5 - цата... не знам кое не ти е удобно, на мен и менютата и хвата са ми супер удобни, много по-удобни от самсунгските такива, имам и тва и тва...



Публикацията е редактирана (29-08-13 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: ZENON   
Дата:   29-08-13 23:22

Симо,
забавно ми става овек [smile]
1. Аз макар и да не карам байк, ми писна да влача тежки тела и т.н. Сега имам 6ца, ама да ти кажа, нито ми трябва дистанционно, нито го ползвам, щот го имам. Демек всичко опира до субективния елемент.
2. Менютата са безмислени и нелогични за теб, за мен са си ОК. Аз свиквам с всякакви менюта :)
3. Пак е субективно. За мен всяко тяло е удобно (е хайде да кажа е удобно при определено съотношение ергономия качество на картинка, та да не се палиш много) :)
4. 18-55 си е перфектно стъкло (за парите си втора ръка). Човека иска да снима докат кара.
5. Последното изречение на 4.
6. Симо, абе човека иска да снима докато е сколелото навън бе, кво се палиш за тва видео толкоз [smilie7]

На ОП му пожелавам да си намери нещо сносно за парите дето е приготвил. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: simbon4o   
Дата:   29-08-13 23:47

Не се паля даже хич, навлизам в подробности. [smilie5]
Това са си мои размишления, наистина менюта али бали свиква се, но признай, че има много по-смислено подредени менюта в много сапунерки дори от преди години още в зората на дигиталните сапунерки, в крайна сметка кой слага исото в раздел брайтнес и сатурейшън... :) има колосални простотии. Но както виждаш и аз съм вече с некс [smilie5]. Верно е 18-55 както и всички нексови обективи са много добри оптически(16 2.8 и 16-50 малко сдухват, но все пак са мъници). И стабилизацията на обективите е много на ниво!

Горби, войтлендъра на 0.95 струва майка си и баща си(или поне колкото колата ми) и на 4/3 дава картина като еквивалента си на х1.5 кроп, но с 1.4 бленда... и е ръчнофокусен, а пиикинг няма. За мен разумния компромис за дефокус, бокета, портрети, ... е 1.5х, 4/3 е вече прекалено скопено в това отношение, но пък както казах за пейзажи, макро и други неща е пушка. И ако говорим за скъпи играчки войтлендъри и цайсове за мен отдавна са само имена и има много по-добри оптически обективи на незнайни марки като SLR Magic примерно, които ако имах парите нямаше да ги мисля и секунда. Една от джаджите, които ще купя в началото още е ленс турбото - мноого полезна джаджа и спестява от войтлендъри и др. скъпи шитни.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   30-08-13 11:35

Кефи ме как се разви темата! Получава се интересен диалог :P

Не забравяйте, че не ме интересуват системите - все едно избирам сапунерка. само тяло + зуум китак!


@Sky_Knight
Наистина на там отиват нещата. NX100 или някой NEX C3 с адаптер за стандартна светкавица. Като везните клонят към NX100, какъвто намерих за 75 лири със светкавица. за още 100-тина лв намирам 20-50 и всичко заспива.

От зимата ползвам GoPro, но в никакъв случай не е заместител на фотоапарат. твърде ограничена от към фукнции, качество и най-вече визия - ноември месец снимах едно байк състезание (Red Bull Ride the Palace) изцяло с фишай и не исках да го пипам близо месец след това.

При мен винаги съществува един вътрешен конфликт - дали ще нося фото и ще пострада карането, дали няма да нося фото и ще ме е яд за уникалните гледки, които изпускам... За това си трябва нещо леко, което няма да мисля.

Ясно ми е, че мога да насторя някой ПЕН да снима в 3:2, но не горя от желание да режа допълнително от вече малката матрица...



Публикацията е редактирана (30-08-13 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: Sky_Knight   
Дата:   30-08-13 14:43

Е, аз затова казах, че не знам за какво ти е точно.NX100 не е лош вариант, малко бавничък ми беше на мен като употреба. Не знам дали С3-ката е по-добре, де, ама съдейки по другите нексове, предполагам да.

Аз с пенчо снимам 3:2 постоянно, освен в случаите, когато снимам без визьора. Въпрос на навик, де.

Колкото до вътрешния конфликт... Гледай си гледките и на следващото каране на мястото отиди със сериозна техника [smilie5] Тъкмо ще си проучил и подбрал точното място и време. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 1.5х безогледалка + китак
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   02-09-13 14:37

В крайан сметка си купих НХ100 за 100 лири от ибей.
Чакам да дойде. Междувременно и 2 преходника от Китай Ф-маунт и м42

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »