Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sony α3000
Автор: ivanblg   
Дата:   28-08-13 15:08

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151657065901997



Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: ivanblg   
Дата:   28-08-13 15:12

Ще им намерим приложение на NEX обективите....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: ivanblg   
Дата:   28-08-13 15:14

http://www.digitalcamerainfo.com/news/sony-treads-new-and-old-ground-announces-nex-5t-and-a3000



http://www.photographyblog.com/images/sized/images/uploads_ee2/news_images/sony_a3000-549x400.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: Saxon   
Дата:   28-08-13 15:54

Сетиха се! Няколко години след Панасоник. Големият въпрос е, какво ще правят всички тези, които са си накупили хубави цайс обективи, а няма ново тяло за тях? Ще ги ползват с преходник на Некс фул фрейм[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: tonal   
Дата:   28-08-13 16:06

Това тяло е за ентусиасти като мен , дето с 1000 лева искат да накупят всичко - тяло, обективи(втора ръка минолти[smilie5] ) ,чанта , памети. Освен това е почти "подигравателно" ограничено откъм изнесени функционални бутони.
Който може да си позволи Цайс едва ли би си купил бюджетно тяло за него .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: peter_m   
Дата:   28-08-13 17:33

600лв с китака ... е сигурно това е по щатско ама бива :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-13 17:52

Saxon ами ще си купят алфа тяло от висок клас. Не вярвам ора дето купуват цайсовете да са фенове на а33 например. Ако не си забелязал има доста нови обективи за алфа и всичките са висок клас. А99, а77 и а65 и а58, а57 не са лоши телца. Просто а2хх и а3хх серията ги спряха и замениха най-ниския клас с Е байонет.

A5x серията е единствената Алфа дето е на годишен цикъл, което е абсолютно по същия начин при Никон, Канон и Олимпус и дори Панасоник. Ниските класове един или два се сменят всяка година, среден клас излизат нови тела на 2-3 години и профи класа на 5 години.



Публикацията е редактирана (28-08-13 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: Saxon   
Дата:   28-08-13 18:15

Е да ама нали се говори, че няма да има наследник на А99, а ще е некс фул фрейм?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: vanquished   
Дата:   28-08-13 18:24

Какъв наследник те гони,А99 излезе преди по-малко от година.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: djfroggy   
Дата:   28-08-13 18:35

Ше има наследник на А99 вероятно безогледален. Но няма нищо общо с ФФ Некс.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-13 20:37

и ще има фул фрейм некс и той ще е с Цайсове....

Сони е млако по-сериозна фирма, не е Никон дето имат капацитет да направят 2 бинокъла, няколко чанти и един фотоапарат на петилетка. От началото на годината са няколко телца, няколко обектива напред.

Тая година май ще видим най-много нови Цайс обективи от много време 33 броя за НЕКС вече и се чакат още 3. Отделно за алфа излезе новата Цайс 50-ка дето не могат да и смогнат да заредят магазините... изчезва с предварителни поръчки....та до коледа 7 или 8 нови Цайс обектива!!! Сети се кога Канон са пускали 7 Л-ки за една година, пък за Никон няма да говорим те и за 5 години 7 обектива не са изкарвали. А сони отдлено имат и нисък и среден клас обективи тая година.....просто дистанцията става много голяма между посредствените и истинските



Публикацията е редактирана (28-08-13 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: kvakioh   
Дата:   28-08-13 21:06

Хайде да не плюем толкова безсилно и кисело по другите марки...
Смисъла е никъде точно...
Канон продължават силно и постепенно към 100 милионния обектив, което Сони може да постигне само ако ги купи.
Сони си се развиват, но само в една тяхна си ниша, където с този А3000, който е по-голям от Канонския 100Д няма как да има голям успех. Само за чичаци, сменили скъпите Никони и решили да се меткат насам-натам по разни безогледалчици. И обективи по 900 евра, които съмнително, дори след обстойни и сериозни тестове я докарат някакви що-годе приятни картини, я не. Колко ли човека например в БГ са си купили 10-18/4 за Некс? Едва ли са повече от 10. Даже по-малко от 5 са.
А цената на безогледалката Некс ФФ, ще удря в земята Д800, 5д мк3, и подобните, което никак няма да се харесва. Ще се купува само заради размерите и няма дори да види някой професионалист да се докосне до него. А обективите ще са нагоре и само нагоре като цени, колкото и хипер-гига, мега картина да вадят. А в Бг точно единици ще си позволят ненужния лукс да закупят нещо от по-скъпите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-13 21:17

квакио....изповедта на бедняка ли е това?

В смисъл RX1 детое 6 бона Сони го обявиха за успешен т.е. постигнал целите си като продажби. Скъпите обективи....ми де да знам за Цайс 24/1.8 в нормлания свят се чакаше по няколко месеца в продължение на 1 година и аз го имам с малко късмет. 10-18 си се харчи и то доста предполагам. В Бг дали се харчи....ми не знам... то имаше цели месеци в БГ когато и 1 ДСЛР не се продаваше...нито един от нито една марка в нито един магазин!! Та показатлено ли е това, колко много висок клас обективи са се продали в Бг за 8 месеца от даден модел ...ми не е. Аз ще си купя 10-18 ама дали от БГ или не и дали тая година или не....ще видим. Трябва ми повод добър да дам толкова пари. Хубаво е че има вече възможност да си купя 1-во класен широк зум за некс-а при това сравнено с другата ми система на доста сносна цена т.е. качествен широк за фул фрейм никон е доста по-скъпо за не по-добро качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: nsirakov   
Дата:   28-08-13 21:18

безогледалкаджиите коментирате ергономия, цена, лукс, пиксели... май никой няма намерение да прави снимки ....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-13 21:19

ами май има тема за снимки нали? а това тука е тема за пиксели и обективи ....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: didesignbg   
Дата:   28-08-13 21:33

Първата ми сапунера беше с подобен дисплей и визьор, само дето имаше повече бутони. Този апарат не би ме изненадал ако ми се падне в зрънчо.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: kvakioh   
Дата:   28-08-13 21:33

И за голям праз също е темата...Тъкмо е започнал да прокарва.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: ivanblg   
Дата:   28-08-13 22:35

Sony бързо ще изкарат модел с повече копчалъци и фул фрейм в този сегмент.Те вече са го направили при видеокамерите:

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2012/08/sonyvgdsc07813.jpg


Мен ме радва ,че има развитие и се роят нови камерки...а това(а3000) си е чиста любителска камера -не споменавайте марковете като сравнение.



Публикацията е редактирана (28-08-13 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-08-13 22:40

Би било интересно да се види а7000
Който смята, че огледалото НЕ е отживелица да си вдигне ръката[smile]



Публикацията е редактирана (28-08-13 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: ivanblg   
Дата:   28-08-13 22:43


http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2012/08/sonyvgdsc07813.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: boni   
Дата:   28-08-13 23:43

Вдигам ръка.
Аз смятам, че трябваше да има фул фрейм вариант наследник на А900 както е А580 при кропките - оптичен визьор, но и дисплей по втори сензор + добро видео. Ако ме питате защо смятам така, ще ви кажа....Безогледалната технология има много предимства, но не и когато трябва да уловите уникалния момент. Това, което виждаш в електронния визьор е безвъзвратно отлетял момент - вече минал през матрицата, процеснат и показан във визьора. Който е работил сериозно с подобна камера, когато става въпрос за бърза реакция и ловене на моменти знае какво говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: LEONIK   
Дата:   29-08-13 01:13

boni,
Не ми се иска да споря точно с теб, но ...
Ако ти пречи електронния визьор, значи имаш нечовешки бърза реакция! Всички сериозни изследвания сочат, че хората реагират за минимум 1/10 от секундата. Повечето хора имат доста по-бавни реакции. Електронните визьори имат закъснение най-много 1/25 сек., а повечето се опресняват 60 пъти в секундата. Това, разбира се, не важи при много ниски осветености, но пък в тези ситуации оптичните визьори се представят още по-зле.

kvakioh,
За теб може много неща да нямат смисъл! Това не означава, че за други хора същите тези неща са безсмислени! Хайде по-кротко с квалификациите, че започна сериозно да "олекваш".

didesignbg,
Никой не ти пречи да си купуваш "Зрънчо" и да си мечтаеш! Мечтите са безплатни, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-08-13 01:18

Точно щях да обявя Бони за най-бързия спусък отсам Дунава и ти съсипа анонса :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-13 01:25

ЛЕОНИК не е мястото да спорим ама 1/10-та или по скоро 1-2 секунди е реакцията при неочаквано събитие.

Обаче това съвсем не важи в ситуации дето гониш момент и знаеш какъв е контекста и имаш очаквания и .т.н. Най-голямо доказателство са играчите на counter strike и подобони игри дето си взимат монитори с реакция по-бърза от 1/100 от секундата, защото иначе губят. Та при добре подготвен човек, който очаква дадено събитие си мисля че реакциите са от порядъка на 1/1000 до 1/500 от секундата т.е. много пъти по-бързо от опресняването на LCD-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: boni   
Дата:   29-08-13 01:29

ОК - факт А900 е много по-бърза камера от А99 що се отнася до:
- Старт и готовност за снимане.
- Лаг при натискане на спусъка. Тука разликата е сериозна и го казвам в резултат на дълъг опит.
- Оперативност
- липса на всякакви "екстри" от сорта при префокусиране да задържа фокусна зона, да се появява черен екран в най-неподходящия момент и при проста смяна на батерия да ти изписва без причина изневиделица " Recovery data base?" yes/no и така до безкрай докато не извадиш и сложиш 2-3 пъти батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: boni   
Дата:   29-08-13 01:42

Ще го кажа просто ясно и директно, пък който иска да слуша.
От позицията ми на сватбен фотограф, с натоварен график в България и Европа, снимащ с две тела А900 и А99, съвсем отговорно заявявам, че не може и дума да става за сравнение на оптичен и електронен визьор що се отнася до ситуации, при които е нужна бърза реакция и улавяне на моменти.
Електронният визьор има доста предимства при други ситуации и друг тип снимане - примерно да видиш правилните настройки преди да си направил снимката, да фокусираш прецизно ръчно през плетеница от предмети и т.н. А900 и А99 се допълват чудесно, но А99 не може да замести А900 - трябва си нов по-бърз, по-безшумен и с по-нова система АФ ДСЛР, надявам се Сони да се вслушат, защото имат много добра оптика.



Публикацията е редактирана (29-08-13 01:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: LEONIK   
Дата:   29-08-13 03:04

hotsnail,
Съжалявам, но максималната бързина на рекациите не зависи от ситуацията, а от физиологията. 1/500 от секундата не постигат дори котките, да не говорим за 1/1000! Днес електрониката е по-бърза от всеки човешки пръст. Утре ще е несравнимо по-бърза!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: didesignbg   
Дата:   29-08-13 08:36

[smilie18]
Има мечтател в темата определено.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-08-13 09:29

1/4 от сек. е времето нужно за реакция у нормален човек, но предполагам, че в динамични сцени- сватби, танци, тарапана, сбиване между сватове и т.н. може и наистина ел. визьорът да отстъпва на на оптичния. 50 фрейма в сек. ли е честотата на електронния? Значи за 1/50 от сек. минава всеки фрейм

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: chefo1979   
Дата:   29-08-13 09:40

boni, много интересно и обосновано мнение!
За мен лично голямата стъклена призма е най-приятният и естествен посредник в снимачният процес и не желая да я заменям за дисплей, бил той и превъзходен.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: Jorro_Z   
Дата:   29-08-13 10:04

Добре де, само аз ли забелязвам пълната аналогия между Сони и Олимпус, какво се случи във времето?

Сони в момента прави това, което направиха Олимпус преди няколко години - постепенно спряха ДСЛР системата (не само 1-2 тела или дори класове, а изцяло). От няколко класа огледално-рефлексни тела минаха изцяло на безогледална система.

В момента същото прави и Сони. Просто го прави мааааалко по-плавно. От нормални ДСЛР апарати, минават през СЛТ и отиват към безогледална система изцяло.

Досега наблюдаваме само едно единствено нещо - постепенно, но постоянно намаляване броя на телата с НОРМАЛНА работна отсечка (били те огледални или СЛТ) и изцяло преминаване към КЪСА работна отсечка.

Няма значение новите тела дали ще са фул-фрейм, нисък, среден или висок клас. Е-байонета (късата работна отсечка), автоматично означава НОВИ обективи. Или старите с преходник, за който може да го понесе.

Всичко това при Олимпус беше сравнително успешно, понеже бяха първи, а и заложиха на формулировката: "малка, лека, компактна система с качеството на големите и тежки ПРО-апарати".

Само че времето показа, че "малкото и лекото" е хубаво... ама не винаги. Има ситуации, при което голямото и тежкото е за предпочитане. Самите Олимпус си извадиха изводи и отново се връщат към по-нормален форм-фактор на телата си. Поне най-малкото на високия клас.

При Сони в момента положението е същото. От безброй модели с нормална работна отсечка, в момента останаха около 4? може би. При следващото поколение, ще останат 2. При по-следващото, вече всички модели ще са с Е-байонет. Дори и най-високия клас.

Отделно, те също вече разбират негативите на "малкто и лекото" и започват да правят и тела с нормален форм-фактор, но с КЪСА работна отсечка.

Всичко това има и безспорни плюсове, които не отричам. Но факт е, че ще бъдат прецакани (както и при Олимпус), потребителите, които са инвестирали големи суми в скъпи обективи с НОРМАЛНА работна отсечка. Пред тях стои дилемата - дали да си ги пазят за украшение, или да си ги ползват с преходник (с всичките му негативи).


Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-08-13 10:11

Проблем беше фокусът при безогледалните на сони, затова имат СЛТ период. Сега с тези хибридни с-ми с чиста съвест могат да махнат полупрозрачното огледало. Те никога не са спирали да правят тела с ммм... "нормален форм-фактор" (сигурно е технически термин, с който не съм запознат, но ще го използвам). Освен това сони вложиха матрица с кроп фактор в малките си тела, което е съществена разлика с олимпус

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-13 10:56

Leonik, знам ги тия теории и размисли ама факт питай който искаш геймър дали е едно и също да играе на 50 херца рефреш или на 100 или на 150 и ще ти обяснятр защо купуват най-б ързото дето се продава. Пък ти си философствай там колко били бързи реакциите. Факт е, че няма електроника дето да е бърза колкото мозъка ти.

Ако имаше нямаше ние да пишем по клавиатурите....компютрите отдавна щяха да са ни сложили в буркани.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-08-13 11:04

Добре че геймърите не са ми извор на познания по човешка анатомия и физиология.[smilie3] Колкото и да се пънат не могат да прескочат границата от 0,25-0,15 сек. за човешка реакция. Това прави 1/4 от секундата. Къде са 1/50 или 1/150, къде са 1/4. И аз съм добър геймър на counter, верно одъртях вече и рефлексите ми не са така добри както преди 10-12 год.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-13 11:14

Фаст мисля че говорим за реакция дето мерят докторите т.е. бум с чука и ти ритваш несъзнателно и хоп 0.25 секунди....хем мозъка ти е накъсо.

ама в реалността просто не е така. Нали като снимаш апарата ти е на окото, ти очакваш момента, дори леко предварение сигурно даваш докато лети букета, обаче ако визьора ти е е назад с 1/50-та или 1/20-та от секундата....мозъка ти се измества с тая 1/20-та спрямо реалността и преценките ти се объркват.юютова дето имам предвид е че в реалността хората се адаптират и успяват да се справят и с някави неща дето доктора с чукчето трудно може да измери.

ПП Аз не харесвам коунтер ама познавам няколко "фена" и да ората си купуват чудовищни неща, за да нямат изоставания от 1/100-на - видео карти, специални рутери, моитори.....оня ден гледах рутер специално за шутъри направен от Д-Линк, 3-но по-скъп ама с понижен лаг!....за какво говорим.



Публикацията е редактирана (29-08-13 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: boni   
Дата:   29-08-13 11:20

Не гледайте само опресняването на дисплея. Преди дисплея изображението минава през матрицата, процесора и т.н. Също така примерно при А99 забавяне идва и от странната работа на механичен/електронен затвор. Мехчният работи винаги бавно с еднаква скорост и създава условия за голям black-out. Звучи абсурдно, но работи по-бавно от А65. Също така при постоянно гледане през ел. визьор и бърза работа с търсене на обекти и бързо месетене на апрата електронният визьор е далече от истината - няма я чистотата и плавността на оптичния, през който гледаш директно с очите си в реално време. Да не говорим, че окото ти се фокусира от много близко разстояние в електронна матрица и се натоварва доста, особено при снимане 12-14 часа.
С две думи електронният визьор си има предимства, но не е за натоварена работа, свързана с постоянно следене за интересни моменти и ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: LEONIK   
Дата:   29-08-13 11:24

hotsnail,
Аз не философствам и това не са теории, а ФАКТИ! А пред фактите и hotsnail трябва да замълчи! Геймърите си купуват монитори с висока честота на опресняване, защото по-малко уморяват очите. Да твърдиш, че човешката реакция е по-бърза от електрониката е глупаво. Факт!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: boni   
Дата:   29-08-13 11:27

Ок, ела снимай 12 часа с електронен визьор в динамична ситуация и пак ще си говорим:)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: djfroggy   
Дата:   29-08-13 11:28

Здравей, Бони. Тъй като имаш поглед едновременно и към А99 и А900, има ли разлика в детайла между двата апарата? Аз обичам много да снимам пейзажи, а там детайла е от значение. Много голяма бързина не ми е нужна. Само за детайла питам. Щото ако губи детайл, ще трябва май да взимам Никон Д800Е и да се хвърлям да продавам и купувам доста стъкла, а не го желая.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: boni   
Дата:   29-08-13 11:36

А99 има много по-добра картина като детайл и динамика от А900. Личи си веднага по-добрата матрица. За спокойна работа, както и за различни креативни начини на снимане е супер. Можеш да използваш невероятни гледни точки, да фокусираш абсолютно прецизно с ръчен фокус по всяка точка на екрана и т.н.
Във всяко отношение що се отнася до качество на изображението е по-добрата камера. Само при бързина и снимане на динамични сцени изостава.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-08-13 11:48

Киро, купуват си щот са маниаци. Това са тъпи геймърски легенди. Не ти говоря за медицински прегледи, там друго си се преглежда. Просто времето за постъпване на дразнител ( да видиш нещо или да чуеш), асоциирането му ( в мозъка), преценка за действие (в мозъка), и предаване на ел. импулс по неврона към съответния орган (мускул), съкращаване на мускула, няма как чисто физиологично да премине под 0,25 сек. или 1/4 от секундата. Някои спортисти могат да достигнат до 0,15. Сигурно Юсеин Болт може.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α3000
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-08-13 13:52

boni просто на база опит констатира за проблеми ,които дори и на хартия са ясни.

Напълно съгласен.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »