Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми статив
Автор: vjordanovs   
Дата:   20-08-13 19:08

Добър вечер! Препоръчайте ми добър и стабилен статив, аз ще ходя лично да проверя, но все пак ми трябва някаква насока. Бюджет мисля че 70лв. са достатъчни.

Благодаря!
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: ivjordan   
Дата:   20-08-13 19:17

Цъ, не са достатъчни 70 кинта.
Сигурен съм, че по-нататък в темата ще бъде обяснено защо, но май най-скромният вариант е 100.
Зависи де, ако е за сапунерка, горното съждение не е вярно.
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: vjordanovs   
Дата:   20-08-13 19:19

Да, доста са нестабилни някои, ноо има доста добри и то Benro за под 100лв. Както и да е, 100лв., просто ми трябват предложения.
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: MarinY   
Дата:   20-08-13 19:24

Задължителното допълнение: За какво и къде ще го ползваш? Универсален няма.
Ако не си тясно специализиран в един вид снимане - ще ти трябват поне три статива. ;)
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: ivjordan   
Дата:   20-08-13 19:26

Ами, аз имам Велбон ЕХ640. Май струваше 98 кинта и вече го няма по магазините, но съм доволен, особено ако не се разпъват най-тънките сегменти на краката. Стабилен си е.
Е, няма гъзарийки като снимане от земята (към 40-50 см. му е най-ниската позиция), централната колонка не се мести хоризонтално и т.н.
Абе, евтинийка, ама става за нощни снимки в планината.
За макро и по-специални приложения - не става.
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: my.point.of.view   
Дата:   20-08-13 19:31

Ако можеш да минеш без статив - най-добре.
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: igg   
Дата:   20-08-13 19:33

за 70лв едва ли ,отиди в магазина и ги виж всичките под 100лв които са и ги пробвай
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: vjordanovs   
Дата:   20-08-13 19:40

Без статив не мога да мина. Макро не снимам специализирано, засега още се уча като цяло с фотографията. Не ми е проблем цената, просто не искам да инвестирам 700лв. в стативи, които няма да употребявам пълноценно. Трябва ми 1, нещо което просто да е стабилно и да си върши основната работа - да служи за поставка.
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: igg   
Дата:   20-08-13 19:44

така или иначе статива винаги ще си го имаш .колкото и апарати и обективи да сменяш , статива ти няма да остарее и ще ти служи с години :) аз дадох 500лв за статив и аз не го ползвам пълноценно ,много рядко но пък си го имам винаги като ми потрябва
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: vjordanovs   
Дата:   20-08-13 19:47

Ами да, но за момента не ми трябва такова нещо. Пак - както казах горе, другият вариант е втора употреба някой добър Benro.
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: MarinY   
Дата:   20-08-13 19:53

Всеки ще ти предлага статив за неговият начин на снимане. Харесай си един, като го поползваш ще разбереш, какъв точно ти трябва, а този ще остане за друго. Я светкавица ще качиш, я нещо друго. Няма да стои неизползван. [shtrak]
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: vjordanovs   
Дата:   20-08-13 19:55

Добре поне насока - марка, някакви детайли за статива, за главите отгоре, затова казвам - пратете един, два.
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: compur   
Дата:   20-08-13 20:11

вземи си Горилапод - евтин и добъри не ти трябват най-тънките части на краката
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: realnoncho   
Дата:   20-08-13 20:12

За техниката която имаш Benro T800 EX ще свърши работа.
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: slav4cho   
Дата:   20-08-13 20:54

Бягай в магазините и разгледай, намери нещо, което ти е удобно и стабилно.Голяма част от стативите в сайтовете се оказва, че не навсякъде ги има в наличност.Трудно се избира статив на такава цена, но все нещо ще ти хареса.
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: alsash   
Дата:   20-08-13 21:01

мисля че 70лв. са достатъчни.
......мдааааа...........зависи за какво

 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   20-08-13 21:04

Бягай далеч от евтини пластмаси.
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: vjordanovs   
Дата:   20-08-13 21:23

@alsach виж моите мнения отново

Benro T800 EX мисля че е доста добро предложение. Стабилен е и е алуминиев. И е 60лв. затова ви говорех.

Ако бях специализиран фотограф в дадена област, щях да търся нещо за нея и парите нямаше да ме притесняват, но аз сега започвам така че :) Благодаря @realnoncho.
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: stefsan   
Дата:   20-08-13 22:38

Аз бях точно като теб преди няколко месеца. Просто нямаше начин да ми се откъснат 300-400лв за статив. Взех си това и съм доволен засега. Закачал съм d5000 и d7000 с леки обективи. И двата успява да ги издържи. Избрах го, защото краката му не са свързани и могат да се разтворят, съответно да снимаш от много ниска точка, както и да се обърне пръчката, на която се държи главата, така че да снимаш от земята едва ли не. Главата е ябълковидна, върши работа, но по-нататък може да я сменя.
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: e.StaneV   
Дата:   20-08-13 22:45

http://dynaphos.com/product.php?c=14&sc=198&id=1960
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: vjordanovs   
Дата:   21-08-13 15:48

Ами Benro T800 EX, BENRO A150FBR0 или Cullmann Nanomax 200T CB5.1? За Canon EOS 550D с обективи 18-55 и 75-300
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: stefsan   
Дата:   21-08-13 15:56

Cullmann Nanomax 200T CB5.1 е с максимална височина 82см, което не мисля, че ще ти свърши много работа, а първото бенро е със свързани крака, а бях чел, че не е добре.
 Re: Препоръчайте ми статив
Автор: vjordanovs   
Дата:   21-08-13 20:46

Ами мисля че BENRO A150FBR0 е най-добрия избор, ще разгледам и за други в магазина
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.