Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Браво на SONY
Автор: Sassho   
Дата:   13-08-13 14:39

SONY отново показаха защо са SONY. Те не просто се борят за пазари, те създават такива [smilie24]

Слуховете се оказаха 100% истина - SONY избиха рибата като пускат два Камера-Обектива за Android / iOS смартфони
http://hi-tech.mail.ru/news/misc/sony-camera-lenses.html


SONY ще анонсира на 4-ти септември два Камера-Обектива за смартфони. ТОП модела DSC-QX10 има голяма 1" (13.2 x 8.8mm 20.2mp) матрица и Carl Zeiss оптика. По-скромния модел DSC-QX10 ще разполага с малка като размер 1/2.3" матрица , 18 mp , но за сметка на това с 10х опт. зуум. И двете Камери имат WiFi , NFC и SD Slot. Камерите се закрепват с магнитни държачи и могат да работят с всеки Android / iOS смарт.

https://photo-forum.net/static/forum/2013-08/tqrr5540.JPG


http://s1.ipicture.ru/uploads/20130813/thumbs/iXhs5OSR.jpg



DSC-QX10 10х опт.зуум

https://photo-forum.net/static/forum/2013-08/dbwu7037.JPG


http://s1.ipicture.ru/uploads/20130813/thumbs/nBcJV633.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: igg   
Дата:   13-08-13 14:45

не знам ,аз съм на мнение искаш видео ,камера, искаш снимки фотоапарат, а не всичко в телефон ?
не ми изглежда удобен за ползване и т.н. не ми вдъхва доверие

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: icikonti   
Дата:   13-08-13 14:49

Ебати софийските рекламни агенти[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: serjy   
Дата:   13-08-13 14:50

Сашо, ако детето не слуша о заплаши, че ще му купиш такова сони [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: vga   
Дата:   13-08-13 15:04

Хората не са склонни да носят още едно устройство, само за да правят снимки. Това е интересно и ме кефи, но ще има успеха на старата ми камера от Sony Ericsson T300, която се закачаше за телефона отдолу - никакъв. Хората искат всичко в джоба и то компактно. Иначе яко, за по 500 евра ще имаш истински апарат! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: atrifonov   
Дата:   13-08-13 16:04

че кой ги ползва телефон Сони [smilie18] [smilie18] [smilie18] Бати смеха

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: Sassho   
Дата:   13-08-13 16:05

Българина уви е "българин" до дупка - по-високо от Витошо нЕма [smilie18]

Май не виждате огромната пазарна ниша. Смартфоните изместват всички други у-ва като PC-та , сапунерки , гейм-конзоли , плеери. Няма лошо смарта да има хубава вградена камера , но когато на човек му щукне да снима нещо по-така, ще си хакне Обектива горе. Сигурен съм че всеки ще си купи тази джажда , най-малкото защото я има на пазара.

Тука гледам някакви палци[smilie23] и "рекламни" агенти , явно коментара е от някой Canon / Nikon такъв завалия агент [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: sirkhann   
Дата:   13-08-13 16:38

Уоу

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: peter_m   
Дата:   13-08-13 16:43

Като се има предвид че цената ще е колкото на хубав фотоапарат ...

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: pstoev   
Дата:   13-08-13 16:43

Е няма такава безмислица [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: kvakioh   
Дата:   13-08-13 16:45

Нека се пускат повече неща.
Иначе, Sassho май е отличника от друг форум с телефоните и е от Белоградчик. Един от най-приятните тролове, без спам, без гадости и дебилизъм.

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: Sassho   
Дата:   13-08-13 17:44

Kvakioh - благодаря за признанието , ама се навъртам и по други градове [beer] Да не вземат да ме помислят че съм "прост селянин" някакъв [smilie18]

Обектива горе е прекрасна идея - сега вече човек може да си купи смартфон като го избира по други характеристики без да обръща особено внимание на камерата - метален корпус, компактни размери, хубав дисплей. Давам простичък пример - имам малък приятен HTC One V с инсталирани всякакви приложения и купища игри. Свикнал съм с него , не ми се разделя и вместо да взимам поредния "хубав камерафон" като Honami i1 , ще си взема горната джаджа DSC-QX10.

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: io_bs   
Дата:   13-08-13 18:03

Въпрос на време беше да направят нещо подобно. Моето умозаключение обаче беше, че ше направят телефон с голям сензор и байонет, на който да могат да се закачат 3-4 специално изработени обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   13-08-13 18:04

Май ще работи с iPhone и други андроиди.

Отделно е, че новите сонита се оказаха по-добри от S4

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: Sassho   
Дата:   13-08-13 18:23

Hotsnail - S4 i9500 Octa версията е с най-качествения Exmor RS сензор, снимките се чудесни.....като за телефон. Версията за БГ S4 i9505 Snap обаче е с по-евтиния Exmor R и разликата се усеща. Тъжното е че няма телефон на Sony до момента с най-добрият им Exmor RS модул.
Разбира се говорим простотии, като че ли има голямо значение с какво точно качество ще снима един телефон [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   13-08-13 18:25

Скоро се очаква крава с вълна[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   13-08-13 19:32

ооо въобще не писах за камерите на телефоните. Самсунг ги догодиха горе долу във високия клас. По евтините им апарати са с ужасяващи камери т.е. на щерката един дуос дето взех - той на практика не може да снима.

Това дето ми беше мисълта е, че Xperia Z е много по-хубав телефон от S4 - странно защо във всеки един параметър е по-добър освен камерата. Меко казано Самсунг се издъниха с 4-ката. В началото го плюха Xperia Z и обясняваха как ще дойде S4. Поесле дойде S4 и стана ясно колко назад е като технология и качество и изработка - пластмасова евтинджос кутийка не по-добра от коя да е китайска джунджурия. Мисля, че точните думи на някой ревюта бяха, че по безличен телефон не са виждали.

Те и първите сони таблети бяха подобна трагедия. Новия им модел са го докарали, няма евтини пластмаски, за съжаление е бая скъп....



Публикацията е редактирана (13-08-13 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: juslen   
Дата:   13-08-13 19:32

За Sony или хубаво или нищо [smilie5] [smitten] Хубава им е идеята-даже много, обаче бая са големшки въпросните модули-като го сложиш на тънкия и елегантен смартфон и гледката наподобява NEX с 18-200mm [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: Sassho   
Дата:   13-08-13 19:46

За SGS4 нямам думи - несполучливо копие на SGS3[smilie11] Дизайн който ни пробутват две поредни години с мелепото обяснение че е "лицето" на Samsung [smilie18] Отделно има камара SGS4 клонинги като последния SGS4 Advance с новиа Qualcomm C800 скоро идва и при нас. Оправдавам само SGS4 Octa версията заради хубавата камера.
SONY след раздялата с Ericsson се взеха в ръце - качествени материали за корпусите, водозащита в почти всички последни модели. Honami i1 има всички предпоставки да стане хит.

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: ivjordan   
Дата:   13-08-13 19:49

Мечтата ми беше Експериа с 18-200.
Няма да си го купя.

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: Tonyy   
Дата:   13-08-13 21:37

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=3&id=1751



Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: dido1234569   
Дата:   13-08-13 21:45

S3 и S4 са най-продаваните телефони защо говорите че са се издънили?Щом се купуват значи хората ги харесват, а и цифрите ясно говорят кои са номер 1

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: slav4cho   
Дата:   13-08-13 21:47

Е кой нормален ще си носи тоя обектив в джоба всеки ден ?

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   13-08-13 22:20

S3 беше хубав модел за времето си. Сега е евтин вариант за висок клас телефон. S4 e силно изостанал модел спрямо поколението си т.е. S3 с нов етикет, просто не си струва. S4 въобще не е пазарен хит, а по скоро перфектен пазарен провал.

Аз си взех нексус 4, нито сонито, нито самсунга ми харесаха достатъчно. Да не говорим, че със смехотроните си добавки към андроид единствено прецакват телефона. s4 специално стана за посмешище заради тия неща, полза от тях няма, освен че updates идват с 10-12 месеца забавяне. В момента на Самсунг смисления модел е note 2, поне предлага нещо интересно с тая писалка.

Ама темат май е за тия фото-добавки. Аз подобно на няколко други пишещи по-скоро няма да ги купя.

Вярно има големи предимства да имам връзка между апарата и телефона и да мога да си пращам снимките където искам почти веднага. Сега се измъчих с един iPad и NEX-7, трябва да вадя картата, имрт, след това да местя снимките във camera roll на ipad, след това публикувам в Google+. Обаче новите нексове и май всички други апрати дето ще излизат, ще имат NFC+Wifi и ще мога да си свалям снимките към телефона бързо. Проблем вероятно ще е, че снимам RAW и телефона не може да ги конвертира. iPad-a вади thumbnail-а от RAW 1600х1200. Та ето къде тая джвъчка може да ме заинтригува.

Май сензора на RX100 е хубав. Чудя се обаче, дали нещо от сорта на 24/2 с АПС-Ц сензор би било по-добро. В последно време ползвам само цайсчето на некс-а, а другите обективи е тъй ги нося за сигурност....

Другото дали един RX100 или Fuji X100s или сигма няма да са по-удобни. Все пак компактни модели, качествени сензори, добра оптика. ОК допълнителна вещ са ама то и тоя апарат/обектив не изглежда съвсем безобиден.

Отговори на това съобщение
 Re: Браво на SONY
Автор: juslen   
Дата:   13-08-13 22:27

Силно изостанал модел може да е за поколението си, въпреки, че въпроса е спорен, но иначе на фона на конкуренцията не е ама хич изостанал-даже е както винаги едни гърди напред. И това изоставане не си мислете, че е поради някакви други причини освен нарочно-виждат от Samsung, че конкуренцията е далече назад и за какво да пускат супер усъвършенстван модел като и по-опростен ще се продава отлично.

Така е с всякаква техника-телефони, фотоапарати-производителите нарочно забавят технологиите и прогреса с цел извличане на максимална печалба-или иначе казано ''на час по лъжичка'' [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »