Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: Християнското изкуство
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-10-13 00:34

Бинго [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   12-10-13 00:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   12-10-13 00:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: teleskop   
Дата:   12-10-13 02:32

Нищо не си смукам от пръстите. Нито графиките си ги рисувам аз.

Канада през 2010-та година - 53% от канадските граждани вярват в Бог. От тях 23% нямат религиозна идентичност, а просто вярват в нещо. За последните 100години вярващите намаляват доста бързо.

Канада - 53%
Германия - 44%
Испания - 59%
Италия -79%
UK - 40%
Япония 27% (само за 3г намалели с повече от 10%)
Китай - 46%
Финландия 33%

Алжир - 100%
Мароко - 99.8%
Либия - 99%
Судан - 100%
Гамбия - 99%
Сомалия - 100%
Иран - 99%
Ирак - над 97%

[smilie10]

Един интересен случай. Преди повече от 10 години още не беше навлязла цифровата фотография. Говорих с един познат, който беше фотограф. Той беше крайно поляризиран. Смяташе че аналоговата фотография е бъдещето, а цифровата е просто течение. Аз също бях с лентов фотоапарат тогава. Преди да говоря с него, някак си и аз бях вътрешно настроен ''за'' лентата (без да си обяснявам защо). Поговорих с него. Видях пламъка в очите му [smilie5] Чух какви доводи изкара. След 15мин разговор бях убеден, че цифровата фотография е бъдещето. Той също го е осъзнавал. Всички доводи които извади бяха кръпки.

Е нещо такова се повтори преди 7-8г. Един голям мой приятел, силно вярващ реши че трябва да говорим за християнството. Беше ми подарил Библия години преди това. Та седнахме и с него да говорим. Много бързо ме убеди, че религиите са ала-бала. Той беше нещо като лектор и се опитваше да обяснява по-дълбоко. За съжаление религията е изключително непоследователна и много, много трябва човек да кърпи разпореният чувал. Накрая каза, че той няма знанията да ми отговори на въпросите. Логични са, но трябва по-знаещи да го направят.
Лекотата с която се задават изключително елементарни въпроси и трудността при намирането на отговори силно го смути. Той продължава да вярва сляпо и да не търси отговори на смущаващи въпроси.

............
Лошото е че съществуват много по-сложни въпроси, които логически напълно изключват религиозните схващания за Бог. Физиката не отрича духовният свят. Има някакви основания да се смята, че той съществува. Има и голяма вероятност този свят да се окаже нещо много по-сложно, но и лишено от свръхестественост.
............
Дъмби - каква точно е твоята религия? Опиши течението. Кажи ми кога се е зародило. Кажи преди него имало ли е спасение за хората. Ако е имало, за какво е нужно течението в което вярваш ти?
”Аз съм Господ, Бог твой; който те изведох из
ЕГИПЕТСКАТА земя, из дома на робството. Да нямаш
други богове освен Мене”.
Това твоят Бог ли е?
Робите хора ли са? Можеш ли да ги притежаваш?

Опитай да отговориш последователно на въпросите ми с много кратки изречения. Ако не ти се мисли, недей да го правиш. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   12-10-13 03:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: teleskop   
Дата:   12-10-13 04:18

Християнското изкуство... Идеята да се включа в темата беше да отбележа замирането му и изместването на проблематиката свързана с него в исторически план, където е оставило традиции. Самите традиции изкривяват изкуството и го вкарват в рамки, от което креативноста е силно редуцирана или направо липсва. Свободата на създаване е притъпена, подобно на развитието на латинският език. Исторически отдалечеността и непоследователността на идеите ограничава възможностите за предаване на актуални творчески вълнения. Смелостта в изкуството се смята за богохулство или недопустимо, а повтарянето на разработени модели може емоционално и пошло да засегне само самият автор и локално обкръжение около него.

Ей за това иде реч. Търсим днес посоки и символи в изкуство, което е стегнато в исторически кафез.

Дъмби, покажи малко съвременно християнско изкуство одобрено от църквата. Покажи и нещо твое. От въпроса ти в темата се разбира, че и ти правиш нещо. Не се срамувай, покажи ни. Различна ли е твоята интерпретация на успех, слава, печалба, престиж от интерпретацията им в контекста на светската парадигма? Как твоят християнският мироглед информира съдържанието на изкуството, което правиш, но и отношението ти към споменатите консепти?

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Dumbledore   
Дата:   12-10-13 10:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: teleskop   
Дата:   12-10-13 12:08

Дъмби, покажи нещо твое по темата. Каквото и да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: ghostbuster   
Дата:   12-10-13 12:52

А самият Христос дали е вярвал в Бог?
Май май... комай според критериите на Дъмбълдоре хлабава му е била верицата.

На кръста, вместо да разгърди белата риза и да викне с буен глас, стреляйте римски гадове, аз умирам за светлото бъдеще, но животът ще дойде по-хубав от песен и септември ще бъде май!
Вместо това последните му думи са "Господи, Господи, защо ме изостави?"

Тези думи са казани защото Бог е отдал всичко, което е притежавал. В този миг най-вероятно наистина е бил изоставен. Раздал се е докрай. Без изключение. Дори е бил готов да бъде богоизоставен. В същия смисъл апостол Павел е казал, че е готов да бъде низвергнат от Господ, ако това спаси ближните му. И за апостол Павел и за Христос, Бог-Отец е бил всичко! Това са крайни и символични състояния, които показват каква безгранична жертвоготовност имат светите хора. Тук се разкрива и същността на света на духа, при който колкото повече даваш толкова повече получаваш, а не е както в материалния свят.

Ами терзанията, съмненията и колебанията в Гетсиманската градина?
Трябва ли, не трябва ли, какво ще стане после, ту би ор нот ту би, да пие ли горчивата чаша или да не я пие...
Ем знае кой е татко му и какво бляскаво бъдеще му е уредил!

Не е имал колебание, казал е да "Бъде Твоята воля", никога нито за миг не е помислил да престъпва волята на Отца си. А това, че се е страхувал от болката показва, че е притежавал освен божествена и човешка природа. Но въпреки чисто човешкия нормален страх от болката никога не е поставял своята воля над тази над Отца си. Точно в това надмогване на чисто човешката природа се крие неговата божествена същност.

Явно човешките слабости не са му били чужди, за разлика от Дъмбълдоре, която не е човек, а желязо.
Да вземе Христос да си свери по нея часовника.


Това че изпитва чувства, не значи, че има слабости !!!



Публикацията е редактирана (12-10-13 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: stefanos   
Дата:   28-03-14 13:09





Публикацията е редактирана (03-10-18 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Християнското изкуство
Автор: Alsand   
Дата:   28-03-14 13:25

Dumbledore, опитал си се да се изразиш сложно, но си се изразил неясно. Мирогледът не е нещо, което "информира".

J0R0, разделението между "християнско" и "светско" не е крайно, а съвсем реално. Просто двете неща имат съвсем различни отправни точки и съвсем различни цели.

П/П
Чак сега видях, че темата е от миналата година :)))



Публикацията е редактирана (28-03-14 13:27)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »