Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon блърнати (замъглени) AF точки
Автор: vjordanovs   
Дата:   26-07-13 21:36

Добър вечер! С Canon EOS 550D съм, наскоро му чистих сензора много внимателно с кърпичка за очила, но в момента AF точките ми при фокус, изглеждат така:

http://store.picbg.net/pubpic/1E/FD/4e1c5fe875ef1efd.jpg



Четох че е от разместен сензор. Въпроса ми е дали е от това, защото стана след чистенето с кърпичката и дали пречи на нещо и как да се оправи.

Благодаря! Лека вечер!
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: S.Paskalev   
Дата:   26-07-13 21:53

По- скоро си дозамацал мръсотия върху сензора и върху фокусния екран. Ходи да ти изчистят сензора и фокусния екран, както си трябва, а не с кърпичка за очила.
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: vjordanovs   
Дата:   26-07-13 21:57

Един фотограф ми каза да го чистя така и аз реших че мога... Благодаря за бързия отзив!
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-07-13 21:58

АЗ имах подобен проблем, който се появяваше само при използването на един конкретен обектив 28-135. Не вярвам много да е от почистването. Пробва ли с друг обектив
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: vjordanovs   
Дата:   26-07-13 22:16

Не е от обектива, пробвах с другия, пак си е същото - блърнато. Това стана след моето импровизирано чистене, така че е от сензора нещо.

В гаранция е фотоапарата, минали са няколко месеца, да го нося ли направо там или може някъде да го изчистят?
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-07-13 22:22

За кой сензор говориш?
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: vjordanovs   
Дата:   26-07-13 22:27

Говоря за фокусния екран по-точно, там където са гравирани AF точките, него го чистих внимателно, колкото можах
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: iasen2   
Дата:   26-07-13 22:32

Вземи да кажеш на онзи дето ти е казал с мокри кърпички да си чистиш сензора да си сложи чистачките на задното стъкло , то бива лаизъм , ама чак толкова . Прах се чисти с духалка , после с 2 вида четки - мокра и суха. и реално се чисти след няколко години работа .
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: vjordanovs   
Дата:   26-07-13 22:47

Ще му кажа, затова реших да пиша тук. А трябва ли смяна или може да се оправи?
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: iasen2   
Дата:   26-07-13 22:49

дай го на сервиз да го изчистят , едва ли е нещо сериозно .
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: exobexo   
Дата:   26-07-13 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: LEONIK   
Дата:   26-07-13 23:50

Този "фотограф", дето ти е казал да чистиш каквото и да било по фотоапарата (камо ли сензора!) с кърпичка за очила, е толкова фотограф, колкото аз съм китайски космонавт! Съвсем искрено те приканвам повече да не вслушваш в неговите "съвети". Ако искаш да имаш работеща техника, де!
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: vjordanovs   
Дата:   27-07-13 00:10

Благодаря ви! Затова се регистрирах тук :)
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: rody   
Дата:   27-07-13 01:39

Otivai pri ZENTEKS mladost 1, bl. 25. Naprawih sashtata glupost. Smeni mi ekrana s fokusnite tochki mnogo evtino. Izvinevam se za latinicata no v momenta sum v USA i nemam kirilica.
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: vjordanovs   
Дата:   27-07-13 02:00

А хубаво е направена темата, да ви питам когато се виждат влакънца като се погледне през окуляра и някои остават върху снимките, те са върху фокусното стъкло как да ги чистя?
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: Myth   
Дата:   27-07-13 12:57

С духалка :)
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: kvakioh   
Дата:   27-07-13 13:12

По-добре не правете нищо, ами сложете капачката на тялото и отидете при някой, който ще е компетентен и ще почисти всичкото мазало. Зентекс може би е най-добре.
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: vjordanovs   
Дата:   27-07-13 14:01

@Myth препоръчай ми някаква, дай линк

@kvakioh Да, това май е най-добрият варинат, но трябва да мога и сам да го чистя
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: Myth   
Дата:   27-07-13 14:35

Например тази

Ползвам друга но това е без значение :)
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: kvakioh   
Дата:   27-07-13 15:09

Фокусният екран на Канон може да се сменя и съответно по-лесно да се почиства само при едноцифрените и двуцифрените модели, след 40Д и 1д, 5д-та. Но при трицифрените е заклинен и само в сервиз може да се почисти правилно. Правят се от чист поликарбонат и имат химическо ецване на повърхността, която дори малко повече влага отвън може да навреди. Даже има специални капачки за тела, които са с уплътнения.
Матрицата е друга работа, там може и неспециалист да си го почисти. Все пак, трябва много да се внимава. 10-20-30лв са нищо за почистване и дори като вид проверка. Като се има впредвид, че в по-развитите държави и по-добре икономически почват от 50 до 150евро едно елементарно почистване и проверка, за Бг са нищо пари да се дадат.
Духалките в повечето случаи разпръскват праха, и понякога имат не толкова положителен ефект.
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: pefoto01   
Дата:   27-07-13 15:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon блърнати AF точки
Автор: vjordanovs   
Дата:   27-07-13 15:54

Благодаря за мненията на всички! Отнасям го на гаранционния сервиз (предполагам че ще го сменят, едва ли ще им се занимава да го чистят, както и да е) и ще внимавам занапред.

Приятен ден!



Публикацията е редактирана (27-07-13 15:55)
 Re: Canon блърнати (замъглени) AF точки
Автор: pefoto01   
Дата:   27-07-13 18:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon блърнати (замъглени) AF точки
Автор: h_bio   
Дата:   27-07-13 19:58

В гаранционния сервиз? Помисли си пак !

 Re: Canon блърнати (замъглени) AF точки
Автор: vjordanovs   
Дата:   27-07-13 20:25

^ Нямам друг избор, дадох 2k лева, ще го отнеса.

Носих си лаптопа на гаранция пак бях го купил за толко, още не е минала година и от неговото купуване. Но поне управителя, вноситела на марката за България - свързах се с него и ми каза че може да го сменят с чисто нов, ако не може да се оправи.

Иначе ми се обади тотално некомпетентен хардуерен техник да ми обяснява как не би ли го оправили и как мога да го пратя НАНОВО (след 20 дни чакане), а аз работя на него. И те не били сменили платката, защото не знаели от какво е - еми пробвайте бе! Сменете го, нали за тва го давам...

Сега гледах поддръката на Canon за България, ползвах Service Locator-а от сайта на Canon и ми излезе това:
Tzarigradsko Shose blvd., Mladost 1, bl.1G - Sofia
Tel: +359 2 975 38 90
Fax: +359 2 885 39 14
Email: canon@panservice-bg.com
Web: www.panservice-bg.com

Аз в момента, в който им видях сайта се отказах тотално. Просто това е гавра. Гавра с потребителите, ако фотоапарата ми отиде там, аз предпочитам сам да си го оправя. Не, мерси. Професионализъм 0!

Като прочетох и мненията за тоя "сервиз" (нямаше 1 положително), просто не знам какво да правя...



Публикацията е редактирана (27-07-13 20:58)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.