Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Барикади в София
Автор: J0R0   
Дата:   24-07-13 01:43

Сега!


































 Re: Барикади в София
Автор: Hiron   
Дата:   24-07-13 01:49

Прекланям се пред мъжеството на тези хора !









[thankyou]

 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 01:59

Ако вържа едно GoPro на кучето си ще докара в пъти по добри и интересни снимки.

Хубаво е да се гледат репортажи, но с такова качество си е направо обида към останалите [smilie18]
 Re: Барикади в София
Автор: marchello   
Дата:   24-07-13 02:02

[thankyou]

гордеем се с вас!
 Re: Барикади в София
Автор: kadans   
Дата:   24-07-13 02:03

Stoikov, а не ти ли мина през акъла, че докато ти си стоиш в къщи, вероятно човека пуска тея кадри през телефона си от мястото на събитието?
 Re: Барикади в София
Автор: LKanev   
Дата:   24-07-13 02:04

stoikovv666, усети ли как се изцепи като чикия на мокър пясък?![smilie23]
 Re: Барикади в София
Автор: victory13   
Дата:   24-07-13 02:08

[thankyou]
 Re: Барикади в София
Автор: MusicAddictDesigner   
Дата:   24-07-13 02:26

Аз ей това заснех преди малко

ОСТАВКА!
 Re: Барикади в София
Автор: pepi34   
Дата:   24-07-13 02:28

Прекланям глава пред волята на всички протестиращи, дано най-после протестите се увенчаят с успех.

Стоиков, във всички теми си редовния трол, ама тоя път се оака здраво :)

Щото иначе спасение няма, +1 милиард дълг, назначиха една камара турски мекерета за областни управители. То е ясно , че на тях не им дреме, цицат яко за сметка на страдащия народ, а техните невинни дечица уча ти живеят в чужбина.Само се чудя, ще доживеем ли мига да дойдат танковете, ама с развети знамена и възрожденски песни и на страната на протестиращите , пък да видим тогава как се води неравната битка от мирни граждани с въоръжена до зъби жандармерия :)



Публикацията е редактирана (24-07-13 02:36)
 Re: Барикади в София
Автор: don_kolev   
Дата:   24-07-13 02:29

Браво момчета. Сега е момента да ги обърнем веднъж завинаги.
 Re: Барикади в София
Автор: pepi34   
Дата:   24-07-13 02:30

А имате ли инфо колко от боклучите са в парламента? Щото ако са останали само журналистите и полицията, пак сили хвърлени на вятъра. Орешарски и ДПС вътре ли са или ви се смеят от домашните си телевизори?
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 02:30

Това вече е банално и отдавна не е фотографски сайт!
 Re: Барикади в София
Автор: pepi34   
Дата:   24-07-13 02:31

Аз имам сериозни здравословни проблеми, за което съжалявам , че не мога да присъствам на протестите, но който може нека иде там, може би тая вечер ще е решаваша.
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 02:34

Текстът е СПАМ и беше изтрит администратора на сайта.
 Re: Барикади в София
Автор: pepi34   
Дата:   24-07-13 02:34

Текстът е СПАМ и беше изтрит администратора на сайта.
 Re: Барикади в София
Автор: don_kolev   
Дата:   24-07-13 02:34

Напомня ми за последната нощ на Виденов през 97ма...
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 02:44

Текстът е СПАМ и беше изтрит администратора на сайта.
 Re: Барикади в София
Автор: shagy   
Дата:   24-07-13 02:53

Браво J0R0! БРАВО КОЛЕГИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Продължавайте да ни показвате случващото се от първо лице!!!! Евала за поетия риск още да сте там!
 Re: Барикади в София
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   24-07-13 02:55

цирк



Публикацията е редактирана (24-07-13 03:06)
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 02:56

Какво общо има фотографски форум със сваляне на правителство?
Тъй де има толкова клюкарски сайтове що не си го почеши те там?!

Пък ако ви се намери хубав кадър го пуснете за гласуване да решим дали става. [shtrak]

Тези по горните и за тема не стават -4[smilie18]



Публикацията е редактирана (24-07-13 02:58)
 Re: Барикади в София
Автор: pepi34   
Дата:   24-07-13 03:00

http://www.youtube.com/watch?v=NWusyx1bmgk


http://www.ustream.tv/channel/NaJivo


видео на живо. Стойков, кажи си болката бре, баща ти да не е депутат и да си се облажил и ти?
 Re: Барикади в София
Автор: shagy   
Дата:   24-07-13 03:05

Човекаът представя актуални снимки, снимани преди 40-50-60 минути, директно от мястото на събитието. Едва ли точно J0R0 го интересува рейтинг и прочие. Адмирации за хората там, на фона на случващото се, което видяхме по телевизията...
Още веднъж - браво Жоро! Пускай още снимки!
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 03:11

shagy, ми той и facebook е пълен с линкове към online-video от протеста! Всеки втори там е с телефон в ръка и качва кадри и к'во?

Да се намачкат поне, виж стане нещо интересно накрая [smilie18]
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 03:17

Ето бълбука с помия мрежата в момента
http://www.ustream.tv/channel/NaJivo
http://offnews.bg/index.php/223700/izvanredno-boj-pred-parlamenta-video
 Re: Барикади в София
Автор: shagy   
Дата:   24-07-13 03:21

Гледам, че вече има и снимки във форума с "намачкани глави" от тази вечер...

https://photo-forum.net/i/1748077

Не е лицеприятно, не ми харесва, не разбирам дали е нужно всичко това, но това е реалността.
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 03:40

shagy, виж какво е написал автора в коментара си за снимката и да заслужава 1ва страница според мен . Няма нищо общо с онзи сватбаски-видео-оператор по горе pepi34, който се налага и провокира.
Но му е простено на pepi34, както казва и сам не е добре със здравето затова виси из форума в 3:00 сутринта [smilie18] [beer]
 Re: Барикади в София
Автор: shagy   
Дата:   24-07-13 03:46

Да, прочетох написаното, затова и подкрепям тезата, че няма смисъл от подобни неща. Според мен, всеки нормален човек би мислил така. Може и да не съм прав. Явно, че на хората им е писнало тотално и това е единствената възможност.

Иначе аз съм до 6 на работа, така че искам не искам ще вися поне до тогава [smilie24]
 Re: Барикади в София
Автор: pepi34   
Дата:   24-07-13 03:54

Кой се налага и на кого? Жоро пуска снимки, това е един от собствениците и админите на сайта. И ти веднага се изсра в темата му.Явно и ти си от тия червени - черни и не ти харесва, че дните им са преброени и затова ги защитаваш.Ти първи провокира и срещу теб точно скочиха поне 2-3 преди мен, пък нека аз не съм добре, ако това те радва. Не ми пречиш.И за твое сведение бачкам в момента, ако и да не съм добре, за да си плащам данъците, защото не са никак малки. И бих желал парите който влизат в държавата да е ясно за какво отиват, а не да се изхранват с тях разни дебели свини.Затова подкрепям протеста, независимо, че не съм там. Никого не подстрекавам да се бие с полицията, ако си мернал поне малко от новините, щеше да видиш, че протеста е мирен и въпреки кадрите в нета няма насилие.
 Re: Барикади в София
Автор: Canon   
Дата:   24-07-13 05:30

Мисля, че трябва да се затвори и изтрие темата - това е скрита форма на подстрекателство към рушене и агресия и нарушаване на конституцията по смисъла на:


(3) Никоя част от народа, политическа партия или друга организация, държавна институция или отделна личност не може да си присвоява осъществяването на народния суверенитет.

Относно депутати или членове на правителството:

Чл. 29.
(1) Никой не може да бъде подлаган на мъчение, на жестоко, безчовечно или унижаващо отношение, както и на насилствена асимилация.

Аре да не продължавам ...
 Re: Барикади в София
Автор: D_Ermenkov   
Дата:   24-07-13 05:51

Сега е важно да се показва колкото може повече!!!

Сега е време за промениииии!!!!!!!!! (няма време за кога)

За качеството после има време!
 Re: Барикади в София
Автор: DiegoS   
Дата:   24-07-13 06:48

Текстът е СПАМ и беше изтрит администратора на сайта.
 Re: Барикади в София
Автор: BonoVox   
Дата:   24-07-13 07:38

Текстът е СПАМ и беше изтрит администратора на сайта.
 Re: Барикади в София
Автор: Admin   
Дата:   24-07-13 08:24

Моля спазвайте добрия тон в темата.
Въздържайте се от политичеси изказвания и обиди към колеги.

Канон, един репортаж не може да бъде противоконституционен.
На всички фотографи и оператори това им е призванието и работата, да отразяват действителността.

Да, това е фотографски сайт и всякаква фотография тук е добре дошла, за разлика от обидния тон и политическите караници.
 Re: Барикади в София
Автор: OIM   
Дата:   24-07-13 08:35

чл. 41 от Конституцията - '' Всеки гражданин има право на информация , която да търси , получава и разпространява ''

 Re: Барикади в София
Автор: Тед   
Дата:   24-07-13 08:48

чл.6 - Никой не може да бъде краден, лъган, мамен, заблуждаван и ограбван от шепа стари комунисти, генерали и мутри 23 лета.... и техните деца...
чл.7 - Никой няма право да ебава бъдещето на твоите деца като ги превръща в бели роби. Защото в това се превръщат. Не се заблуждавайте.

Никой няма да пусне кокала мирно...Схемата за крадене на пари от бюджета и европейските пари минава през Правителство, министри, агенции, каси, кметове...техните фирми... Ако някой е по-умен - като Бойко ... и контрабанда на цигари /освен всичко друго /. А панаирът е в парламента.

Нови избори и пак същите ги изберете....

Насилствено завземане на властта е наказателно преследвано спрямо и единствено ОПИТА. При преврат - деянието не е наказуемо...макар било то и насилствено. Щото вече си биг боса...
 Re: Барикади в София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   24-07-13 09:04

Леле кво нещо е народната любов [smilie8] Репортажа на нашия колега Благой Момчилов направо беше уникален. С кеф си зарязах работата за да го гледам... Народа иска да им се радва а те се крият като мишки... Ако има от къде да се свали тоя репортаж ще маркирам всички нередности от страна на полицаите... На един от кадрите ясно се вижда как полицай шутира в главата седящ протестиращ гражданин! На друг кадър го предърпват между тях в кръг вътрешно стоящия го удари с юмрук в стомаха! И ако задачата на полицията е да ги пази от народната любов нека си седят мирно в парламента и да им носят суха храна и спални чували...
 Re: Барикади в София
Автор: marrio31   
Дата:   24-07-13 09:19

е тая тема си е за секция клуб,ама я няма вече[smile] ако снимките бяха уникални можеше да мине и за фотографска[cool]
 Re: Барикади в София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   24-07-13 09:32

На същите тези полицай заплатите им не идват от небето а от хората дето бият на площада...



Публикацията е редактирана (24-07-13 09:33)
 Re: Барикади в София
Автор: Dumbledore   
Дата:   24-07-13 09:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: klez   
Дата:   24-07-13 09:52

А отворете сайта на bTV И другите купени медии и четете сега как всички политици се мазнят на полицията... щот само полицията останаха дет гледат чужд интерес.
Хората на протестите си гледат своя интерес
Продажните политици и те си гледат своя интерес...
Само полицията не си гледат техния, а гледат чужд интерес... и сега голямо подмазване голямо хвалене големи професионалисти били.
Хората били мирни и тихи а някви лумпени рушали... ми не е така
Мирните и тихи хора им писна и станаха бесни лумпени просто. Писна ми някви хора без капка морал да говорят за това че трябвало да сме тихи кротки и да си налягаме парцалите. Ако полицията още им вярва на глупостите, нормалните хора вече взеха да се усещат за новия робовладелчески строй който се заформя
 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   24-07-13 09:54

Нека да има фоторепортажи от подобни събития - също както трябва да има репортажи от изстъпления на футболни фенове. [smilie24]
Но какво стана снощи? С физическа сила бяха блокирани хора, вършещи си работата - абсолютно незаконно. [smilie23]
Аз съм против това правителство и против българските политически мутри изобщо, всичките. [smilie23]
Но в случая имаше избори - законни и нормални, и това правителство трябва да бъде оставено да работи - поне 100 дни! Ако и в бъдеще винаги се протестира по този начин срещу законно избраните на общи избори, на всеки 3-4 месеца ще има избори, и всеки път неизбраните ще протестират и ще искат оставка. [smilie9] [smilie9] [smilie9]
Така не става! Това противоречи на фундаменталните принципи на демокрацията и правовата държава, и няма да доведе до нищо добро.
Отделен е въпросът, че искането на протеста е изключително глупаво. [smilie23]
Трябва да се иска не оставка, а радикална промяна на изборния кодекс - и едва тогава нови избори.
Протестът такъв, какъвто е сега, е признак на анархия. При това българска. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

 Re: Барикади в София
Автор: catandgoddess   
Дата:   24-07-13 09:58

Така, както крадат политическите трупове, не краде никой друг. Май е рисковано да се допуснат дори до промяна на избирателния кодекс, покрай това ще свършат безумни дивотии, едно последно махване за Сбогом...

 Re: Барикади в София
Автор: klez   
Дата:   24-07-13 10:02

Янков ти нещо червен ми се струваш.
И също така ми се струва че на протест не си ходил ми си стоиш у вас пред телевизора и си промиваш мозъка (Извини ме ако не съм прав)

1. Правителството ЗАГУБИ изборите... нито БСП нито ДПС спечелиха изборите... още по малоумното е че една партия дето е под 10% (ДПС) в момента държи властта на държавата и това е очевидно за всеки нормален човек (изключвам тея дет се зомбират вкъщи пред телевизорите и си промиват мозъците)

Това по никой начин не е нито нормално нито демократично.

1. Исканията на протестите са за:
Лустрация
Нов изборен кодекс
Мажоритарни избори или президентска република
Ограничение на хора без средно образование( което е напълно безплатно в България) да нямат право на глас, по този начин ще се елиминират стотиците хиляди цигани дето осигуряват гласове на БСП и ДПС (което пак не е нито нормално нито законно нито демократично)

Има и още куп други искания които ти гарантирам че няма да ги видиш/чуеш по телевизията, поради простата причина че телевизиите са собственост на същите тея управляващи а те нямат интерес такива неща да стигат до ушите на така удобно промитомозъчните им избиратели пред малкия екран.
 Re: Барикади в София
Автор: deandim   
Дата:   24-07-13 10:09

"klez" [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Барикади в София
Автор: Rhyan   
Дата:   24-07-13 10:30

KLEZ - [beer] [smilie24]

Само едно нещо искам да вметна - ограничаването / лишаването на хора от правото да упражнят вот (било то поради условието, че нямат средно образование) е порядъчно недемократична мярка. Дори затворниците имат право на глас. Напълно наясно съм и съм съгласен, че трябва да се противодейства на циганския платен вот, но добавянето на ограничение е предпоставка за още повече манипулации. Правилният начин е всеки по съвест да упражни правото си на глас.

Съвсем друг е въпроса, че в момента няма нито един политик достоен дори за 1 глас. Уви сами сме си виновни за наглостта и безочието на политиците.

Толерантността към нарушаването на принципи и погазване на морални ценности води до безпринципност и липса на морал.
 Re: Барикади в София
Автор: Dumbledore   
Дата:   24-07-13 10:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: kadans   
Дата:   24-07-13 10:45

Jankoff - да , имаше избори, но ще цитирам Боряна Димитрова. Мисля, че няма как да се каже по-добре:

Настоящата ситуация в държавата е като това да си направиш резервация в хотел, в който се правят ремонти, тече банята, има хлебарки, но не искат да ти сменят стаята. А накрая дори ти казват, че си платен и искаш да дискредитираш хотела, въпреки че те са тези, които нарушават договора.
 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   24-07-13 10:55

klez: "Исканията на протестите са за: Лустрация Нов изборен кодекс Мажоритарни избори или президентска република Ограничение на хора без средно образование ... "


https://photo-forum.net/joro/emoticons/011.gif


Това просто не е вярно!

https://photo-forum.net/joro/emoticons/011.gif


И аз моментално категорично ще докажа, че не е вярно.

Исканията на протестите са само и единствено за оставка! [smilie9] Други неща искат отделни хора, но гласът им не се чува.

Ако исканията на протестите бяха твърдяните по-горе, протестиращите просто щяхте да се съберете другаде! Не пред правителството и парламента!
Повече от крайно суперелементарно, Уотсън

[thankyou]
 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   24-07-13 11:14

kadans, Боряна Димитрова говори неистини и глупости, за които самата тя прекрасно знае, че са неистини и глупости!

Това не е резервация в хотел! Това е обществен договор, по който се правят избори. И когато изборите са били законни, се уважава като законно и правителството! И никой не може да го атакува без причина! Причина няма! Няма глад, студ и инфлация като в предишни случаи!

Второ, Боряна Димитрова принадлежи към кръга на Прокопиев, който, както всички знаят, е разобличен заедно с президента за източване на огромни средства от хазната! Сезирани за това са прокуратурата и антикорупционната комисия в парламента!

Аз лично съм повече от сигурен в истинността на обвиненията, но това мое мнение може тук да не се взема предвид. Ще има резултат в комисията - при всяка положение, ще видим.
 Re: Барикади в София
Автор: kadans   
Дата:   24-07-13 11:22

Jankoff неистини и глупости говориш ти.
Общественият договор е грубо нарушен с поредица от абсурдни назначения на явни мафиоти. Преди това нарушаване нямаше протести и Орешарски щеше да има шанс.
Ето ти имаш шанс да се включиш в контрапротеста с Мишо Шамара и 50-те пенсионера .
 Re: Барикади в София
Автор: pepi34   
Дата:   24-07-13 11:26

От 1990 до сега не е имало нито едни законни избори. Имам роднина, който беше се захванал с политика, но видя ,че не става и съм чул доста по въпроса. Всичко е манипулация във всичките и форми - купуване на гласове, манипулации от всякакъв род ( като тази с бюлетините) и не на последно място направо подменяне на вота. Да подменят се протоколите и цели чували, ако щете вярвайте!Всичко е договорено много преди изборите, включително и част от сегашните събития. Така, че Янков, много си заблуден, приятелю. Според мен тия трябва да си ходят всичките и да се премине към вариант Наемно правителство от екперти - чужденци. Формулата работи, Батемберг е бил чужденец, Фердиданд също. И са направили много повече от родните политици.Още първият роден политик избран за министър председател кляка на рашките и изпраща войски на фронта, който ни струват 35х жертви, а цар Борис удържа 5г. напъните на Хитлер :)
 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   24-07-13 11:33

kadans: "Общественият договор е грубо нарушен с поредица от абсурдни назначения на явни мафиоти"

Поредицата абсолютни назначения на явни мафиоти се свеждат до едно. За което на всичкото отгоре те се извиниха. Това ако не е смешно, не знам кое е смешно.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
А протестира ли улицата срещу премиера-ритнитопковец, даващ престъпни нареждания на шефа на митницата? Не!
Протестира ли улицата срещу слухтящия физкултурник и срещу Искра Фидосова? Не!
Преди това срещу Румен Петков и Овчаров? Не!
Преди това срещу комисионите на юпитата? Не!
Преди това срещу непровеждането на декомунизация и разпродаването на държавни активи? Не!
Махнахте ли улицата паметника на Съветската армия? Не!


И сега, след 24 г., сте се сетили какви престъпници са комунистите!?!? Не е ли малко мнооооооооого късно?
 Re: Барикади в София
Автор: kadans   
Дата:   24-07-13 11:44

Ах, едно, ах - те се извиниха...
Смешен плач другарю.
 Re: Барикади в София
Автор: klez   
Дата:   24-07-13 11:49

Jankoff ти верно си червен и по протести не ходиш
едно назначение?
а Бат Сали? занимавал се с търговия на гласове, незаконно събиране на такси за електроенергия и т.н.
А областния на София - Емил Иванов?
ако се разровиш ще намериш още куп други
 Re: Барикади в София
Автор: MikeDimit   
Дата:   24-07-13 11:51

Кратко и ясно


http://farm6.staticflickr.com/5510/9355476102_bb0abfe79e.jpg



 Re: Барикади в София
Автор: Seifi   
Дата:   24-07-13 12:12

Как така всичко се случи когато една еврокомисарка (или каквато беше там) бе в софия , някой пак използва тълпата, ако имате акъл ще се сетите кой.

stoikovv666 е много прав за много от нещата.

Явно много от хората живеещи в България са слепи а другите ги използват като материал.
 Re: Барикади в София
Автор: LEONIK   
Дата:   24-07-13 12:39

Не ви ли е ясно, че България се управлява от ДС?
Всички "партии" и "политически личности" са креатура (извинете за чуждицата, но се е наложила!) на сивите генерали. Всичките там Сергейовци, Янета, Воленовци, Бойковци и т.н. са кукли на конци, които играят (лошо) театро пред медиите, но сговорно грабят държавата и народа "по тъмна доба".
Масовите протести са срещу порочното политическо статукво, макар че платените агитки непрекъснато се опитват да изместят фокуса в различни посоки.
Не се заблуждавайте! Искането за промяна на политическото статукво е трън в очите на ВСИЧКИ управляващи и "опозиционери" през последните 24 (че и 54) години. Те ВСИЧКИ искат да продължават да грабят народа безнаказано!
 Re: Барикади в София
Автор: klez   
Дата:   24-07-13 12:45

Leonik [beer]
Само дето хората пред малкия екран са толкова зомбирани че никога няма да го разберат... и ще продължат да си робуват без дори да осъзнаят че са роби
 Re: Барикади в София
Автор: krassimire   
Дата:   24-07-13 12:50

И кат падне правителството ко праим? Избори? Кого ще изберем? Пак тия, и пак ще е същото . . .
 Re: Барикади в София
Автор: krist   
Дата:   24-07-13 12:51

LEONIK - право в десетката![smilie24]

 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   24-07-13 13:07

Хо-хо, ти обясняваш с факти и аргументи, то ти вика, че си червен. Такова е нивото на протестиращите.
То било имало мафиотски назначения. Че те всичките им назначения са такива! На всичките, винаги. И на БСП, и на ДПС, и на ГЕРБ, и преди това на НДСВ! Изключение трябваше да правят великите сини демократи, които дойдоха през 1997 г. и ореваха орталъка, че били нещо ново и красиво. Като днешните на улицата. После се оказа, че са докарали със себе си именно мафиоти, включително червени, и при всичкия си антикомунизъм дори партийни секретари. Да припомняме ли министър Краус, Данчо Ментата, келнера Славчо - превърнат в банкер? Надка с всичката си красота и принос за европеизацията и тя се оказа гаражна дама - съпруг агент на ДС с гараж на ЦК на БКП. Имаше един министър Ананиев, който е бил не партиен секретар на гараж [smilie5], ами партиен секретар на окръжно ниво. Имаше един депутат в СДС Ляков, който на 09.09.1944 писал оди за "падналите за свобода и комунизъм"! Да припомняме ли Сивия кардинал, който днес е в ДПС, ментата Тагарински, всеки път представител на различна партия с родители суперноменклатура, говорещи си на "другарю"? Да припомняме ли, че самият Костов е дългогодишен преподавател по комунизъм? Да припомняме ли кой не отвори досиетата и с деянията си докара мадридския мошеник??
Така че: ВСИЧКИТЕ СА ЕДИН ДОЛ ДРЕНКИ!
И, нещо повече: тия, дето днес се бият по гърдите на улицата колко са млади, красиви и умни, утре ще са същите като гореизброените.
Съжалявам, че не мога да кажа нещо по-обнадеждаващо, но такава е действителността - оттам и прогнозата.
 Re: Барикади в София
Автор: J0R0   
Дата:   24-07-13 13:09

И кат падне правителството ко праим? Избори? Кого ще изберем? Пак тия, и пак ще е същото . . .

Хем ще е същото, хем нищо вече няма да е същото.
В живота има много безизходни ситуации, когато пътят напред е задънен и не ти остава нищо друго освен моралната победа.
Ситуации, в които достойнството на човек е по-важно от това какво ще стане занапред.
И това са едни от най-красивите проявления на човешкия дух.

Спартак знае какво ще стане после, но предпочита умре като свободен, а не като роб.
Чехите през 68-а знаят какво ще стане после, но застават на пътя на съветските танкове, мачкащи Прага.
Примери за подбни прояви на човешкия дух - много. И в историята и в литературата.
Както и обратните примери за малодушие и "стой си зло, че без тебе по-зло".

Въпрос на ценностна система е.
 Re: Барикади в София
Автор: LEONIK   
Дата:   24-07-13 13:10

krassimire,
Прав си, за съжаление!
Точно затова сегашното Народно събрание трябва да гласува нов изборен кодекс (след широко обществено обсъждане) и да си ходи. Само тогава новите избори имат смисъл и носят надежда за промяна.
За съжаление (отново!), това Народно събрание май е неспособно да извърши тази историческа мисия. Тогава какво? Може би ново Велико народно събрание, нова Конституция и "рестарт" на цялата държава. Знам ли? Не съм политолог, нито юрист, та не мога да определя възможните законови "ходове".
И нищо от това да не стане, все пак протестите имат смисъл! Те са знак, че задкулисните комбинации на политическата клика все по-трудно ще "минават".
Може да ви се струва наивно, но аз съм оптимист!
 Re: Барикади в София
Автор: krassimire   
Дата:   24-07-13 13:11

Жоро, ами това упражнение го гледахме вече няколко пъти от 89-та насам. Морална победа на човешкия дух. Хубаво, но какво от това?
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 13:14

Хубаво е, че все по често се забелязва интереса на млади хора от политика.
Но е добре първо да се образовате с някоя книжка по темата. Има и няколко български добре написани.

Не се обиждайте но коментарите ви свързани с политика са като пример : Да тръгнеш с gsm-а за Wild life в парка пред блока, след което да претендираш, налагаш как това е начина и така е правилно.
 Re: Барикади в София
Автор: krassimire   
Дата:   24-07-13 13:15

Не знам как е в другите страни, но забелязвам общо между България и Египет. И в двете градското население протестира срещу власт, избрана на избори от селскто такова. Там са "мюсюлманнските братя", тук са "другарите". В демокрацията всеки има право на глас, гражданин или селянин. Обаче гражданите недоволни от гласуването на селяните? Каква промяна в изборния кодекс ще промени това?
 Re: Барикади в София
Автор: J0R0   
Дата:   24-07-13 13:16

Обикновено ценностната ориентация определя мислите и нагласите ни.
Мислите и нагласите ни определят действията. А действията ни определят бъдещия ни живот.

Така че, колкото и да звучи абствактно, хора и народи с по-правилни ценностни нагласи живеят по-добре.

Това което в момента се случва е смяна на ценностните нагласи в обществото.
Ефектът няма да е моментален, процесите са постепенни, но те няма как да не доведат до нещо по-добро.
 Re: Барикади в София
Автор: rhyan   
Дата:   24-07-13 13:23

Jankoff - прав си, такива са, и тук е ролята на хората от улицата - докато се повтаря нон-стоп 'еми няма кой', нещата ще си останат такива. И това 'еми няма кой' е много угодно за запазване на статуквото.

СърГей днес обясни как този милиард бил необходим за реализация на социалния план на правителството - да се дадат пари за майчински, да се дадат пари за първокласници. Първо - като ги обещаваха тези пари не мислиха, ли че няма от къде да ги вземат? Второ - да не би с тези 30лв на майките да им просветне, ще забогатеят милите, ще си изгледат децата ли? Трето - първокласниците дали и без помощи няма да отидат на училище? Бога ми по-важно е да има в кое училище да отидат, вместо да им се дадат 150лв на ръка, защото мургавите сънародници тутакси ще ги отразят по направление, различно от предвиденото и чааветата пак няма да стъпят в училище. Защо тези 150 лв не ги вкарат в училищата за материали, за оборудване, за безплатни учебници, а ще ги дават на ръка? Защото с безплатни материали и учебници не се печелят гласове на неграмотни - ето затова.

Този заем после кой ще го плаща - прогресивно намаляващото население в работоспособна възраст?! Ще вдигнат данъците - идеално...Не е ли това пътя към гръцкото положение? Дали умишлено не водят България към сива икономика? Дали нямат интерес точно от това?

Свалянето на това правителство е задължително, както и на всяко едно, което си позволява подобни безобразия. Да, добре е да се говори за факти от миналото, но още по-добре е точно заради такива факти да не се допуска повече подобно управление. Управляващите трябва да се научат да си носят оставката в джоба и грам мисъл да не им минава през главата, че ще им се размине.
 Re: Барикади в София
Автор: J0R0   
Дата:   24-07-13 13:28

Автор: krassimire

Жоро, ами това упражнение го гледахме вече няколко пъти от 89-та насам. Морална победа на човешкия дух. Хубаво, но какво от това?



Ми ето какво - от едни смачкани хора, щуращи се зад бодливата тел с която беше оградена държавата, крадящи си чистачките от колите - поизрастнахме до граждани (макар и най-дивите и бедните) на ЕС, свободно пътуващи и работещи по света.
Не е необходимо да ходиш кой знае колко надалеч, иди до албанско-македонската граница и ще разбереш какво значат буквичките ЕС върху паспорта ти.

Това нямаше как да се случи без смяната (от 90-те години) на ценностните нагласи в обществото.
Смяна, която още продължава и е твърде бавна за съжаление.
 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   24-07-13 13:37

rhyan: "Управляващите трябва да се научат да си носят оставката в джоба и грам мисъл да не им минава през главата, че ще им се размине."

Аз, ако е за това, подкрепям протестите! Но протестът трябва да бъде за: нов изборен кодекс - радикален, и чак тогава оставка. И в новия кодекс да е задължително гласуването, партиите да имат минимален праг, затвор за купуване и продаване на гласове, образователен ценз "университет" за министрите и премиера. (Сега не е така - има прецедент премиер без университет и променен от него закон и министър да може без университет.)
Нека всички да гласуват и после да носят отговорност и да я искат от техните. И да влязат повече партии, за да има повече баланс на интересите.

 Re: Барикади в София
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   24-07-13 13:49

тези дето са без работа и развяват байряците - нямат ли царевица за копаене.
 Re: Барикади в София
Автор: Rhyan   
Дата:   24-07-13 13:50

Jankoff - От части съм съгласен, отчасти не. Да, за нов изборен кодекс, но не съм съгласен, че той трябва да бъде направен от тези, които са в парламента. Всъшност най-добре е по този повод да се свика Велико НС, ако наистина промяната ще е радикална.

Задължително гласуване - НЕ, В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ!!! Защо? Защото демокрацията, на първо място, предлага възможност за избор, а не задължение да избереш. Задължението да се гласува трябва да е морално осъзнат избор на всеки един човек, а не задължение спуснато със закон.
Второ - и в момента купуването и продаването на гласове е криминализирано и има включена мярката 'затвор' - проблема е не дали е подсъдно, а да бъде доказано това нарушение.
Трето - когато гласуването стане задължително - то ще стане една истинска стока, защото познавам лично хора, които ще кажат - всички са маскари, преди можех да не гласувам, защото не ме кефят, а сега е задължително. Еми щом е задължително, за да не ме глобят, или накажат, така и така няма за кой - ще си продам гласа за който даде най-много. Е, 60% от българите не можеш да ги вкараш в затвора, защото реално 60% не гласуват и тези 60% ще продадат гласа си за който даде най-много.

Много се чудя защо ценза за гласуване никой не е предложил да бъде състоянието на задълженията към държава и институции на всеки един човек - ако си ги платил, имаш право да гласуваш? Тогава бай мангау кой ще му плати данъците, или тутакси ще ги облекчат? Па и кой ли в България е вкаран в затвора за неплатени данъци...
 Re: Барикади в София
Автор: klez   
Дата:   24-07-13 13:51

Jankoff къде живееш бе човек....
"Затвор за купуване на гласове"
като има затвор за хиляди други престъпления, да не би да са по затворите нашите управници... човек с пари в затвор не влиза.
Прекалено голямо доверие имате в съдебната система.
Това правителство НЕ ТРЯБВА да прави нов изборен кодекс
може да си сигурен, че ако тръгнат те да правят нов изборен кодекс (или кой да е от другите), този изборен кодекс ще е така нагласен че пак на тях да им е удобен, това на 100% ти го гарантирам.
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-07-13 13:52

Имаме още 20 год. през пустинята. Изминали сме едва половината път
 Re: Барикади в София
Автор: chill   
Дата:   24-07-13 13:56

fast_eyebrow написа:

> Имаме още 20 год. през пустинята.
> Изминали сме едва половината път

Изминали сме половината километри. Ама в кръг.
 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   24-07-13 13:57

Аз искам да задам един много елементарен и кратък въпрос.

Когато един пиян зад волана руснак остави един труп и един жив труп и ВКС го остави на свобода с условна присъда, вие отидохте ли да протестирате пред Съдебната палата, бе, алоооу, красивите и умните?

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

А сега заради някакъв си Пеевски. Той не е убивал никого. И щото БСП ни пращали при Путин. Айде бе?!?!?

Edit. Добавка. Сега заради вашето безхаберие и вашата глупост (или защото сте платени от тиквите) престъпната съдебна система - основен виновник, ще остане непокътната! [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (24-07-13 14:01)
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-07-13 13:59

То не е важно в случай кръг ли е, квадрат ли е, права ли е. Просто трябва да умрем тези, дето не можем да си съберем акъла и да си оправим шибаната държавица, А не можем да го направим защото сме обременени хора. Ей виж тая тема- един подкрепял протестите друг бил против. Ние никога няма да бъдем единни, просто не знаем как.
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-07-13 14:01

Jankoff ще ме прощаваш, ама си гола вОда откъм разсъждения, човек! И това го забелязах още с темата ти за шестте фотоапарата
 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   24-07-13 14:06

Във връзка с горния ми въпрос. Сега всички плачат за Съни и за починалото вчера дете.
Е, добре, де, ами те Върховният касационен съд - престъпници и некадърници абсолютни поне половината, трябва и на тоя изрод сега да му дадат условна присъда .....
ЩО НЕ ПРОТЕСТИРАТЕ СРЕЩУ ПРЕСТЪПНАТА СЪДЕБНА СИСТЕМА, А?
Ами гоните тия жалките - правителство и парламент?


Добавка, несъществена:
fast_eyebrow, радвай се каква красиво облечена вОда си!



Публикацията е редактирана (24-07-13 14:08)
 Re: Барикади в София
Автор: Svetul4o   
Дата:   24-07-13 14:08

Jankoff изпускаш си нервите. И аз да задам един въпрос. Предното правителство гласува промени в изборния кодекс и бяха много горди от постижението си. Резултата е налице (пълен дроб образно казано). Сега и тези като гласуват, кое гарантира положителната промяна според теб?
Всъшност ако трябва да изразя мнение, няма спасение. Чакаме поредния спасител. Не се вижда на хоризонта. Макар, че мнозина се опитаха да се представят в такава светлина. Така че, аз очаквам положението майсторски да се замаже и статуквото да се запази. Достатъчно активно се действа от всякъде протестиращите да бъдат окаляни и протеста да бъде омаловажен. Майстори работят за разединяване на хората и то не от вчера.
 Re: Барикади в София
Автор: Rhyan   
Дата:   24-07-13 14:08

Jankoff - Прав си - съдебната система е опорочена, полицията, особено в малките населени места, е семейно предприятие в което работят цялото семейство до 3то коляно, при това всички знаят, че ченгетата са замесени в тъмни дела, но няма механизъм за противодействие.

Престъпната съдебна система е такава, защото няма как да бъде коригирана - просто няма механизъм. Законът за ДАНС, както беше променен, става още по-зависим, полицията още по-неспособна да решава проблеми, касаещи нещо повече от битови разправии от типа 'Съседа ми открадна кокошката'.

Защо според теб червените се заеха на 1во място с промяната на закона за ДАНС!? Дали е случайно!? Нали разбираш че с този закон влязъл в сила, след 5 месеца няма да може да им се търси никаква отговорност, защото са действали 'според закона?!

Нима това не е причина и ти да отидеш пред парламента? Или ти си платен червен провокатор? Нека да не принизяваме всички до платени от ГЕРБ или друга политическа сила. Аз много искам някой да дойде да ми плати за убежденията ми, уви няма такъв - още никой не е дошъл да ми предложи.
 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   24-07-13 14:13

Абе, вижте кво! Не знам какви сте, ама ми се струва, че сте твърде малки и твърде малко видели. (Ама иначе сте големи антикомунисти, нали! [smilie5] ) Аз помня неща от дълбокия комунизъм и съм се борил даже срещу него, доколкото съм можел. С английска гимназия съм още от 1960-те и съм знаел тогава неща, които вие я сте ги научили, я не през новото хилядолетие. Аз съм повече от сигурен, че 90% от пишещите тук не сте чели книгата "Убийте Скитник" и че дори не знаете за какво говоря. Да не говорим, че и този, за когото е "Убийте Скитник", и него не сте чели. Е, да, той не се преподава в училищата. Ама човек трябва да го учат родителите вкъщи, и ако няма вкъщи кой, трябва сам да се учи. Аз на времето така сам се учех, през комунизма. На вас сега ви дай да джиткате игрички из Нета. (Не, че аз не джиткам из Нета, ама не игрички. [smilie5] )



Публикацията е редактирана (24-07-13 14:17)
 Re: Барикади в София
Автор: mirmiracle   
Дата:   24-07-13 14:14

Усещам как Боко - тиквата оседлава белия кон за завръщането си. Сигурно го е яд, че не резна лентата на магистрала Тракия и сега е много лют. [smilie21]
 Re: Барикади в София
Автор: Rhyan   
Дата:   24-07-13 14:17

Нещо стана неудобен разговора, и почнахме да се изтъкваме кой какво е завършил и кога, и колко му е голям...

Ценностната система и морала са непреходни, независимо кога си роден. Завършил съм Руско Училище и какво от това?! Защо не съм червен - нали майката партия се е грижила за мен с пълни сили?!
 Re: Барикади в София
Автор: Dumbledore   
Дата:   24-07-13 14:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: emo99   
Дата:   24-07-13 14:19

Само да ви кажа, че в предните редици на "протестиращите" имаше статисти.
 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   24-07-13 14:23

Изобщо не е интересно кой какво е завършил и колко му е голямо не знам какво - освен ако не е интелектът [smilie5], важното е какво е научил - и дали сам се е учил. Казах, че съм с английска гимназия, за да се разбере, че съм можел да зная много неща тогава. И съм искал да ги науча, и съм ги научил. И в семейството ми са ми ги обяснили. А на много от младите в семействата нищо не обясняват - щото самите родители не знаят и не разбират.
Страшно профанизирана е днес образователната система. Децата, а и студентите излизат осакатени. Да не говорим за корупцията ... На нас тогава ни говореха глупости, но ние не вярвахме и научавахме истината. Днес вие нямате ориентири и опорни точки. Комунистите са лоши, щото са комунисти. Да бе. Ами те вече не са комунисти. Ама вие искате в сибир да ги пращате. Че те си изпопратиха децата в САЩ ....
Сбъркана работа - всичкото е сбъркано. И съм песимист по тая причина. Просто популацията е такава .... Съжалявам, не мога да обещая или да прогнозирам светло бъдеще и справедливост в тая държава с тая популация. Човек трябва да е реалист.

Добавка. Не се сравнявайте с чехите пред руските танкове в Прага през 1968. Смехотворно е. [smilie18] Нито вие имате кураж да застанете срещу танкове, нито те ще ви ги пратят ... [smilie5]



Публикацията е редактирана (24-07-13 14:26)
 Re: Барикади в София
Автор: compur   
Дата:   24-07-13 14:43

Магистрала Тракия, носи името на човека, направил първата копка! [smilie3]
 Re: Барикади в София
Автор: mcnicko   
Дата:   24-07-13 14:45

Нали беше форум за фотография и теми от подобен характер не се толерираха, а сега админа публикува такива неща... Съжалявам, но този сайт вече тотално пропадна...
 Re: Барикади в София
Автор: krist   
Дата:   24-07-13 14:48

"Нито вие имате кураж да застанете срещу танкове, нито те ще ви ги пратят.."

То, едва ли е останало и нещо за пращане[smilie18]



Публикацията е редактирана (24-07-13 14:48)
 Re: Барикади в София
Автор: kadans   
Дата:   24-07-13 14:51

Аууу, такива неща. Какви "такива неща" публикува админа?
Публикува снимки, които са репортаж от мястото на събитието.
 Re: Барикади в София
Автор: Murnau   
Дата:   24-07-13 15:05

[smilie24]


http://cjoint.com/13ju/CGyofbrdScB_bar.jpg




една от строенето на барикадата към 00.00 снощи.

с телефон и е отвратителна, но няма значение
 Re: Барикади в София
Автор: mcnicko   
Дата:   24-07-13 15:07

Да вземеш да прочетеш цялата тема ли, Kadans, преди да реагираш така! Снимките - ок, репортаж от снощните събитя. По-надолу погледна ли?
 Re: Барикади в София
Автор: kadans   
Дата:   24-07-13 15:10

Да вземеш да погледнеш тука и да спреш да цивриш

http://www.youtube.com/watch?v=549haxroAvE&feature=youtu.be
 Re: Барикади в София
Автор: J0R0   
Дата:   24-07-13 15:15

Какви неща публикувам, че не те разбрах?
Да видя обида към някого, да видя партийна пропаганда, призиви към насилие или нещо подобно?
Писах за промените на ценностните нагласи в обществото, за предимствата на ЕС, и не виждам кое точно от писаното толко те подразни.
 Re: Барикади в София
Автор: mcnicko   
Дата:   24-07-13 15:16

Мдам... значи вече официално политическите теми и диалози във форума се толерират....
 Re: Барикади в София
Автор: OBO69   
Дата:   24-07-13 15:20

Не мога да разбера какво точно иска протеста?

Всички викат - оставка. Дотук добре, ама на всички е ясно, че пат същите ще се намърдат в парламента.

Всички искат избори? Никой не коментира изборите във Варна - най-бунтовния град?

И на всички им минава мисълта защо в страната няма протести? (има колкото за цвят)

Разбира се на кофти въпроси е най-добре да не се отговаря.
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 15:20

J0R0, ако не можеш да разбереш какво значи да смесваш "Изскуство" с политика... няма смисъл изобщо от коментиране.
 Re: Барикади в София
Автор: Murnau   
Дата:   24-07-13 15:22

Здравей OBO69

ще пробвам да ти начало на отговори с това видео, 30 мин е.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=A4yBpLdyvuE


 Re: Барикади в София
Автор: J0R0   
Дата:   24-07-13 15:24

Не, не се толерират.
Темата тръгна от репортажите.
Разни хора си пишат разни неща, тия дето се обиждат един друг ги трием.
Аз политически диалози не водя с никого.
Разликата между партийна пропаганда, която някои тук се опитват да водят и моите разсъждения върху ценностните обществени нагласи е очевидна.
 Re: Барикади в София
Автор: Canon   
Дата:   24-07-13 15:33

Ето още видео за конкретните действия на протестирашите, след 3 часа е:
http://www.youtube.com/watch?v=EFSUb39EaLM&feature=youtu.be
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 15:35

J0R0, еми не се толерират, но отстрани изглежда все едно заставаш зад протеста и използваш това, че имаш сайта за да наложиш своето мислене. Професионалистите не постъпват така.

Представяш ли си какво става ако започнат всички лекари, адвокати... да работят според политическите си убеждения.
А какво го очаква форума след като налазят и писачите мекерета от клюкарските...[beer]
 Re: Барикади в София
Автор: mcnicko   
Дата:   24-07-13 15:36

За репортажа браво, но публикуването му в тема свободна за коментиране от всеки е нормално да доведе до политически коментари, каквито уж не се толерират, но въпреки това красят темата гордо. Зашо?

Двоен стандарт... В други теми не може, в тази обаче може...

Не смятам да коментирам повече, не е нормално 80% от коментарите в тази тема да съществуват, особено в този форум.
 Re: Барикади в София
Автор: marrio31   
Дата:   24-07-13 15:53

много жалко ще бъде,ако изчезнат жълтите павета,като гледам са ги почнали
 Re: Барикади в София
Автор: Canon   
Дата:   24-07-13 15:58

http://noresharski.com/razrushavane-na-barikadite-pred-ns-24-yuli-video/
 Re: Барикади в София
Автор: rhyan   
Дата:   24-07-13 16:42

http://www.youtube.com/watch?v=E-JDMPLtj20

Вече имаме нов хаштаг #снимашлибе



Публикацията е редактирана (24-07-13 17:03)
 Re: Барикади в София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   24-07-13 16:49

За мен няма никакво съмнение че полицаите са превишили правомощията си видях го още в директния репортаж на Миролюба Бенатова. Удар с крак от полицай в главата на седящ човек.



Публикацията е редактирана (24-07-13 17:08)
 Re: Барикади в София
Автор: daniil-k   
Дата:   24-07-13 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: Canon   
Дата:   24-07-13 17:23

Цитат: Сериозна критика към репортерката от bTV Миролюба Бенатова има по време и след събитията в Катуница през 2011 година[2][3]. Всичко тръгва от неин репортаж излъчен вечерта на 24 септември, в който тя определя хората, които опожаряват част от имотите на Кирил Рашков, като пияна тълпа от футболни привърженици, чиито действия нямат нищо общо с протеста [4]. На 25 септември в интернет се появява отворено писмо от участник в събитията в Катуница, в което се критикува представената от Бенатова гледна точка и се обяснява, че микрофонът и е бил отнет заради това, че е снимала хората в близък план. [5]


По-добре нищо от или за нея.
 Re: Барикади в София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   24-07-13 17:34

Blagoy Momchilov
Станишев каза, че полицаите са си свършили перфектно работата. С голи ръце.-палките явно са някакъв 6-ти пръст или уродлив израстък?! Вътрешният пък каза, че полицаят, който удари обектива на камерата ми всъщност не е искал да направи това!- да де, подхлъзнал се е, само дето 4-и пъти се подхлъзна! Абе господа, аз на очите си ли да вярвам или на глупостите, които говорите?! То бива наглост, но това на нищо не прилича!
Canonе аз лично видях кадрите с очите си... Не правя никаква връзка с Миролюба гледам видеото лайвче и не се влияя от нейния коментар [beer]



Публикацията е редактирана (24-07-13 17:37)
 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   24-07-13 20:38

Законът е ясен: нямате работа да правите митинги след 22 часа! Ако го правите, полицаите могат да ви изритат или да ви арестуват.
Не се оправдавайте с комунизма и с приказки от 1001 нощ! Нито има глад и студ като през Луканово и Виденово, нито има комунизъм, нито има истински комунисти. И аз не ги харесвам, ама не харесвам и някой за 10 минути да хвърли 100 камъни и павета срещу автобус, независимо на кого, и после да разправя, че всъщност него го понатупали, а той е трябвало да хвърля камъните и паветата, щото тия били комунисти и много гадни. [smilie11] [smilie9] [smilie11]
На мен лично комунистите в парламента изобщо не са ми симпатични, нито другите управляващи. Но това не значи, че ще тръгна да хвърлям павета срещу тях. Хеле пък тиквите от последните години са ми повече от противни, но и срещу тях няма да тръгна да хвърлям павета!
Айде, налягайте си парцалите, протестирайте, но мирно! И искайте нов изборен кодекс със задължително гласуване.
Не се правете на герои, щото не сте! Нито пък някой ще се върже на мурафетите ви!
Има си правила на поведение в правовата държава, ако искате тая да е такава, спазвайте ги!
[thankyou]
 Re: Барикади в София
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   24-07-13 20:46

[smilie5]検閲[smilie3]



Публикацията е редактирана (24-07-13 21:19)
 Re: Барикади в София
Автор: luboar   
Дата:   24-07-13 20:49

т'ва беше твърде провинциално комунистическо изказване.
 Re: Барикади в София
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   24-07-13 21:09

Тук не е място за политика, и каквото там друго се пише. Не мисля, че в този сайт трябва да се обсъждат подобни теми. Разбирам да се показват репортажни снимки от събитията, но до това положение. Дискусии по-теми, който нямат нищо общо с форума - нямат място. И се чудя, как администратора все още не е затворил и изтрил темата!!!
 Re: Барикади в София
Автор: Murnau   
Дата:   24-07-13 21:10

до всички кукувици :

това е събитие за БГ и документирането и разпространяването му е важно.
 Re: Барикади в София
Автор: mmjm   
Дата:   24-07-13 21:15

"И се чудя, как администратора все още не е затворил и изтрил темата!!!"
Ми тя си е негова[smilie11]
 Re: Барикади в София
Автор: ____StargazeR   
Дата:   24-07-13 21:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   24-07-13 21:19

[smile]



Публикацията е редактирана (24-07-13 21:20)
 Re: Барикади в София
Автор: Canon   
Дата:   24-07-13 21:34

Jankoff
[smilie24]

Защо никой не плюе по бирената партия на България?
Запитвали ли сте се?

Ето отговора:

ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА ОТ ДЪРЖАВАТА

Чл. 1 Никой не й е крив на държавата за това, че се родил в нея.

Чл. 2 Когато държавата поеме инициативата да обира поданиците си чрез пирамиди и банкови фалити, поданиците също имат право да си го връщат на държавата,като си плащат данъците - когато, колкото и както намерят за добре.

Чл. 3 Ако на държавата не й харесват поданиците - да си намери нови.

Чл. 4 Ако на поданиците не им харесва държавата - това вече си е лично тяхна работа.


УСТАВ на БИРЕНАТА ПАРТИЯ НА БЪЛГАРИЯ
ОСНОВНИ ПОЛОЖЕНИЯ
Чл. 1. БИРЕНАТА ПАРТИЯ е самостоятелна, независима и доброволна организация с повече от идеална цел, която действува в съответствие с конституцията, в рамките на законите на страната, както и в рамките на собствения си устав.

Чл. 2. БИРЕНАТА ПАРТИЯ представлява своите членове пред международната и наша общественост, но не и пред органите на реда.

---

Чл. 7. БИРЕНАТА ПАРТИЯ не подкрепя и не се бори против никоя политическа сила в страната и чужбина, и не влиза в съюз с никого и против никого, даже много да я помолят.

ЧЛЕНСТВО. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ
Чл. 8. Член на БИРЕНАТА ПАРТИЯ може да бъде всеки пълнолетен гражданин, признаващ програмата й и готов да подпомогне партията в борбата за постигане на светлите й идеали.

ал. 1. Членството в друга партия, съюз или организация с идеална цел не е пречка за членуване в БИРЕНАТА ПАРТИЯ, доколкото нейната идеология е над тези неща, както и светлото пиво.


Чрез светло пиво - към светло бъдеще!


[beer]
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   24-07-13 22:12

кукувиците няма как да го разберат...не могат просто...

а не плюят по бирената партия, защото никой и нищо не зависи от нея...светлото пиво само по себе си не е довело до светло бъдеще нито през 45-те години, дето стигали, нито през следващите преходни десетилетия...явно освен светлото трябва е нещо друго...примерно събудено "гражданско" съзнание....

Оня пич дето е написал че юнакът балкански трябва да се събуди от дълбок сън продължава да е прав след векове...
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   24-07-13 22:20

А пък ей този кадър на Орешков издухва целият мухлясъл неуспял прованс-комунистически реваншизъм, ей затова става дума, ей за тия трябва да има нормален живот, държава и бъдеще или да си бият шута и да забравят за това кътче от планетата:


https://photo-forum.net/static/site_pics/128/1374623082_IVOO1600.jpg



https://photo-forum.net/i/1748090
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 22:43

Jankoff [smilie24]

Имало и разумно мислещи хора [smilie24]
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-07-13 22:46

"Айде, налягайте си парцалите, протестирайте, но мирно! "

Къв си ти,ве! От коя трибуна го заявяваш това? Аман от такива титани на мисълта и самочувствието!![smilie23]
Дрисльо !
 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   24-07-13 23:06

stoikovv666: "Имало и разумно мислещи хора"

Има, я. [thankyou]

А пуснатата от uri64 снимка е страхотна. Някой ще каже - любов по време на чума. Ама каква чума, бе? Просто човек трябва да си прави живота така, както му харесва. Никой не му пречи. И в България може да се живее, въпреки че държавата е отвратителна, а популацията безхаберна. Който както си го направи. Какво се оплаквате, а? Ние навремето на тези години нямахме абсолютно никакъв шанс - освен да бягаш, с огромен риск и за себе си, и за семейството. А тези двамата сега имат шанс да се целуват на протеста през полицаите, или пък, ако желаят, да отидат някъде другаде - навсякъде по света.

Айдееее, налягайте си парцалите и не се дървете чак толкова на днешните в политиката - каквито и да са боклуци, не са като онези, дето бяха преди. Има прогрес!
[beer]

Бележка под линия. ––––––––––––––– [smilie5]
fast_eyebrow, имаш възможност да псуваш тук. Можеш, ако искаш, и да отидеш пред парламента да хвърляш павета. Всеки има шанс за нещо - казах го вече по-горе. И имащият шанса си носи отговорността. А на теб специално ще ти кажа и още нещо. Посрещнах това твое съобщение с еййййййй-такава усмивка. Може би не знаеш, но психологически експериментални изследвания са установили, че когато един псува друг, първият страда повече от втория. Ако щеш вярвай на изследването, ако щеш не. Имаш избор. Трябва всеки да има избор. Аз съм живял във време, когато почти никой нямаше избор. И затова съм станал мъдър и с широки разбирания. Ако искаш, можеш още веднъж да ме напсуваш. [smilie5]

 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-07-13 23:11

Страдам от такива овчедушници като теб! Ти си абсолютно непригодим за една нормална държава точно защото не знаеш как се прави избор. Достатъчно показателно е това, че не можеш дори да си избереш апарат за екскурзията и ги мъкнеш всички. Но иначе си много мъдър[smilie3]
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 23:12

fast_eyebrow, ами за другите които седят на компютъра и подканват останалите да ходят да свалят правителството?
Кое правителство? цялото. И кой да качат? ами никой. И какво идва след това? каквото дойде само да не е това. И до кога? до когато е нужно...
Коя държава се е оправила до сега по този начин в близките 20-30 години? България, да не е нещо по специално та да се оправи?!
Проблема е глобален или се научаваш да живееш с него или хващаш гората.

Идват все по лоши времена и слабите трудно ще намират място. На мен ми е чудно как все още оцелява паричната единица. Кога ще започнем да се затриваме помежду си за храна.
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-07-13 23:14

Не бе няма смисъл. Нека си налягаме парцалите кротко под юргана на топличко, леко подпръдващи, разтопени от уюта на лоения си манталитет
 Re: Барикади в София
Автор: marrio31   
Дата:   24-07-13 23:15

темата е фотографска,коментирайте снимките в на чалото
[smilie18]



Публикацията е редактирана (24-07-13 23:15)
 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   24-07-13 23:21

Абе, я стига! Тия, ако имаха малко повече акъл, да бяха сто пъти досега направили партия. И ако видя свестни отпред, бих гласувал за тях, защо не?
Ама те явно нямат нужда от партия. Те имат нужда да се правят на интересни, като разголват гърди "пред врага". Мъжете така се правят на герои - ама само по мъъъъничко. Не като чехите през 1968-ма. А за жените що го правят, не знам [smilie18] [smilie18] [smilie18]. И нямам нищо против - особено по отношение на вторите.

Ама някой да мисли, че аз съм овчедушен, щото не разголвам гърди и не хвърлям павета - смехотворно е, много. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 23:22

marrio31, снимките са много хубави, отразяват страхотни моменти, запомнящи се исторически кадри на простотията или по друг начин казано модата на 21 век.

Трябваше да си ги сложи Жоро, на първа страница да им се радват всички [smilie18]
 Re: Барикади в София
Автор: MikeDimit   
Дата:   24-07-13 23:22

uri64
Помня 90-те - и началото и '97. Какво напрежение, хъс , спортна и не само злоба. Ако ходеше с апарат по митинги можеха да те отупат партийците ( и сините, и червените). Днес хората на улицата нямат НИЩО общо с онези тогава. Просто не може да се прави паралел. Ей, двама седнали пред задния автомобилен вход на парламента минути преди да излезе Кюранов мисля със Ситроена.http://storage4.album.bg/198/img_6296_20373_30795975.jpg

 Re: Барикади в София
Автор: mmjm   
Дата:   24-07-13 23:23

По принцип, проблемите трябва да се решават, а не трябва да се учим да живеем с тях.
Защо, не участвахте в изборите преди 2 месеца, ако трябва и със собствените си кандидатури, за да имате право на протест?
Защо не предлагате програма за справяне с проблемите, след падане на правителството?
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-07-13 23:23

Какво да ги коментираме снимките " Оооу как бият полицаите!" Ами бият, щом даваме, значи си го заслужаваме. Следващият път направо с трамвай да ги евакуират, не с автобус
 Re: Барикади в София
Автор: asahi   
Дата:   24-07-13 23:24

Не ми липсвате.
 Re: Барикади в София
Автор: marrio31   
Дата:   24-07-13 23:25

е кой е казал,че не са хубави снимките,говорете си за тях,че иначе много се политизира тая тема[smilie3]
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-07-13 23:26

За да протестирам трябва да съм гласувал ли? Аз лично гласувах, но моята партия не влезе в парламента, смятам, че не съм парламентарно представен. Какво сега мога ли да протестирам или не? Да вмъкна само, че съм честен данъкоплатец.
 Re: Барикади в София
Автор: mmjm   
Дата:   24-07-13 23:38

Значи ли, че всеки загубил заради некадърна кампания, липса на добра програма или компрометирани лидери, трябва да протестира, да не уважава избора на различно мислещите, до кога може да караме така?
Аз също съм честен данъкоплатец, и кво от това, да не би да се съобразявате с това, защо данъците ми трябва да се използват за възстановяване на вандалски изстъпления?
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 23:44

Глупава е самата мисъл за протести. Събитията тук и десетки години го показват.

Искат се идеи! При първата разумна идея която никой даде и покажат хората, че са готови да се борят за нея, нещата ще си дойдат бързо на мястото. Става за един ден свалянето.

При добра идея може да не участват всички. Но, други пък ще станем спонсори за да я подкрепим. Та спонсори винаги могат да се намерят, къде са идеите?
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-07-13 23:45

Около половината българи в момента не са парламентарно представени. Какво ще кажеш за това,м? Споко, и твоите и моите данъци ще ги опоскат както досега комунистите. А не съм съгласен, че си "различно мислещ", ако приемаш бодряшки кадровата политика на другарите. На такива не им викам различно мислещи, а овце готови за пролетно стригане. Или роднини на червени партийци
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-07-13 23:46

Джими ти от колко години живееш извън Бг? И защо живееш въобще извън?[smilie11]
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   24-07-13 23:56

fast_eyebrow, беше ми интересно и си осигурявах бъдещето. Не чакам на политиците или гражданите на България, да ми го осигурят.
Трупам опит, информация, пътешествам, наслаждавам се на живота такъв какъвто си е... [beer]
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-07-13 00:01

Споко и ние не чакаме. Просто не искаме да ни пречат да си осигурим нормалното бъдеще. Позабравил си, ми се струва, как стоят нещата у нас
 Re: Барикади в София
Автор: mmjm   
Дата:   25-07-13 00:06

Нито знаеш кво е комунист, нито защо е червен, нито какво е партиец, нито как стана така, че да можеш да кажеш какво мислиш. Ти, като не си овца за стригане, кажи каква е твоята визия за времето след падането на предишното, това и евентуално следващото правителство и как ще постигнеш идеите си. Откъде и как ще започнеш да подобряваш условията в които, съгласен съм с теб,всички живеем.
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-07-13 00:10

Хората искат нов изборен закон, който да им даде възможност за повече контрол върху институциите. Ти къде бля последните 41 дни?А последните 23 год.? Не бъди толкова курназ, дали знам или не.
Да кажеш каквото мислиш може би е голямо постижение за теб, и сигурно е така. Но само това отдавна не е достатъчно за повечето хора тук.
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-07-13 00:18

fast_eyebrow, последните ми пресни спомени са от 96та. Влезнах в магазина и нямаше за какво да си похарча парите, единственото което имаше дъвки идеал. След два дена, чакахме на опашка за хляб. Не стигна до моя ред. След около една седмица изкараха под рафта цигари и струваха колкото половин средна заплата . Но пък започнаха да продават насипно по една.

Викаш в момента да е по лошо [smilie11]
 Re: Барикади в София
Автор: mmjm   
Дата:   25-07-13 00:19

Мина времето когато законите се пишеха на скрижали, и се спускаха свише. Кой точно ще гласува и приеме новия закон?
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-07-13 00:21

По-лошо е. Замени "магазина" с "парламента" и "парите" с "доверие". И "дъвки идеал" с "Делян Пеевски" (като символ по-скоро го посочвам[smilie3] )
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-07-13 00:23

"Мина времето когато законите се пишеха на скрижали, и се спускаха свише."

Излез от тази заблуда, че и сега не е така. Абе верно, ти в кой свят живееш?![smilie11]

Замени "свише" с пет-шест човека с икономически интереси вплетени неизменно в политиката, на които им разрешаваме да си разиграват коня.



Публикацията е редактирана (25-07-13 00:25)
 Re: Барикади в София
Автор: mmjm   
Дата:   25-07-13 00:26

Ако мислиш, че всичко е предупределено, защо си на барикадите?
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-07-13 00:28

Ти мислиш, че е така. Аз не съм казал подобно нещо, но май ще трябва да си ги изчакаме все пак останалите 20 години пустиня, така като гледам[smile]
 Re: Барикади в София
Автор: mmjm   
Дата:   25-07-13 00:32

Нима?
Автор: fast_eyebrow
Дата: 25-07-13 00:23

"Мина времето когато законите се пишеха на скрижали, и се спускаха свише."

Излез от тази заблуда, че и сега не е така. Абе верно, ти в кой свят живееш?![smilie11]
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-07-13 00:33

Това вече е глобален проблем. Системите са изпушили, всички задни врати са намерени... С какво ще стане по различна страната като качиш нови управници? Доверието в политиците и банките е загубено, а без него идва и краят им.
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 00:35

> Глупава е самата мисъл за
> протести.

и 500 години не стигат с това мислене...[cool]
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-07-13 00:38

О не е точно глобален проблем, смея да твърдя, че съм походил и видял как е тук-таме. След снощния екшън в нормална държава твоят премиер ще излезе най-малкото с изявление. Къде е той днес? Вътрешният министър щеше да си подаде оставка заради битите хора (включително и журналисти). Прокуратурата щеше да започне най-малкото да задава въпроси. Щяха да се издирят хората, които изкъртиха тротоарите и т.н. нашенски абсурди
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-07-13 00:46

uri64, когато искаш да направиш нещо, го правиш а не заплашваш с циркове пред парламента, медия, репортери, фотографи...
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-07-13 00:50

Джими,ела на "мене си "и спри да демагогстваш!
 Re: Барикади в София
Автор: Canon   
Дата:   25-07-13 01:03

Да,явно за ред пейнтинг, никой премиер няма да даде изявление.



http://www.silnabulgaria.com/wp-content/uploads/2013/07/969761_533480463367523_282478484_n.jpg




http://www.silnabulgaria.com/wp-content/uploads/2013/07/1001520_681046191909534_740897699_n.jpg







http://www.silnabulgaria.com/wp-content/uploads/2013/07/944290_392376660884777_29921379_n.jpg



 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 01:03

ха, циркове....верно има такива, които се опитват да го направят цирк
всъщност тук никой никого няма да убеди в нищо, от цялото кликане по клавиатурите няма смисъл...който не харесва протестите - да не си ги харесва - негово право, право на останалите е да не искат 20-30-40 години по-възрастни да определят как да си прекараме останалите години от живота тук, и при кави условия да живеят децата ни...
така че #dancewithme пък кавото стане...а децата - да успеем да ги изучим навън, та да могат да си хванат пътя, ако тук продължава да е така закучено...[smilie25]
 Re: Барикади в София
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-07-13 01:04

fast_eyebrow, протестите се организират с цели. Знаем каква е целта на този, поне първоначалната или тази под която се прикрива.

И сега, кои са организаторите, кои им са основните цели?
Какви са идеите, и с какво ще помогнат за подобряване на положението?

Прости въпроси нали?! [smilie3]

Затова и не се подкрепят доста от протестите. Ми няма отговори, план...
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 01:07

Пейнтинг...глупости на търкалета..един колега от работата не си беше нарисувал сам белега от снощи...ама го нямам на снимка да го покажа [smilie18]
 Re: Барикади в София
Автор: Canon   
Дата:   25-07-13 01:08


http://www.silnabulgaria.com/wp-content/uploads/2013/07/1005440_10201464375396423_506215626_n.jpg

 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 01:09

Гьобелс [smilie18]
 Re: Барикади в София
Автор: Canon   
Дата:   25-07-13 01:09

Що си мисля, че на последната снимка си личи карнавала им.
 Re: Барикади в София
Автор: itilien   
Дата:   25-07-13 01:09

Каноне, айде стига простотии. Много лесно се хващате на манипулации [smilie23]
Я виж от кога е тая снимка дето я пускаш накрая, пък пак разправяй кое било боя

ЦЪКАЙ ТУК!

Ай
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 01:15

написа:

> Каноне, айде стига простотии.
>
Те НЕ МОГАТ да спрат с простотиите даже и да искат...зер развитият социализъм още не е отминал по нашите земи...
 Re: Барикади в София
Автор: kaiser.soze   
Дата:   25-07-13 01:15

ох,,, и тук пълно с комунета [smilie23]

повръща ми се
 Re: Барикади в София
Автор: Canon   
Дата:   25-07-13 01:17

Да,тази е каката. По-стара нейна снимка.
А сега разгледай нейната снощна "нарисувана" кръв. Ти никога ли не си имал рана и не знаеш как изглежда и тече истинската?
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 01:17

ми иска се 40 години ходене напред-назад из пясъците и дюните...още сме на 20 и някоята...пък и дюните нещо ги застрояват [smilie5]
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 01:22

А да и това Силна България един източник...репер направо...това не беше ли Архонта [smilie18]
 Re: Барикади в София
Автор: itilien   
Дата:   25-07-13 01:25

Да, представи си, че съм виждал кръв и знам как точно изглежда и тече. Точно като на снимката, особено пък артериалната, и особено осветена от светкавица.

Ето тук е момичето днес, може да му видиш белега. Ама сигурно и тука ще ти се привиди грим или нещо друго.


тук
Ай сиктир от гнусни манипулации!
 Re: Барикади в София
Автор: kaiser.soze   
Дата:   25-07-13 01:27

абе, знае, че е кръв, ама нали серГЕЯ така е наредил, да се пусне слух, че е боя.
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 01:29

Хе сега ще кажат, че и белегът е нарисуван...от гримьорите преди ефир...само чакай [smilie18]
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 01:30

Следващите снимки ще са от сайта на Атака може би? [smilie5]
 Re: Барикади в София
Автор: kaiser.soze   
Дата:   25-07-13 01:31

дежурните на амбразурата [smilie18]
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 01:36

те като разчет в бункер - картечар, помощник-картечар да подава ленти и един с бинокъл - ориентир 1 - дървото с добре оформената корона ...20 метра напред и 10 вляво - заблудени протестиращи и недоволни [smilie5]
 Re: Барикади в София
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-07-13 02:23

Следващият път ще взема проби от кръвта, за да не пискате, че е било боя. Лошото е, че в момента каквито и доказателства да се извадят, колкото и снимки и видео материали да има интернет, никой няма да поеме никаква отговорност и все едно нищо не е станало. Главния секретар се хвали - "Перфектно свършена работа", бабичките на пилоните пищят - "малко им беше"... не, много им беше, на всички много ни стана за тези 23 години. Гнус ме е да чета, как зомбирани агенти на ДС, преподаватели в университети, с титли, дадени им пожизнено от партията, техните деца и куп други получавали всякакви облаги преди 89-та са изгубили почва под краката си и всячески се опитват да защитят мъртвородения кабинет Орешарски.
Адмирирам позицията на фотфорум, като вече един месец на първа страница пускат предимно снимки от протестите. Колкото по-малко "погнусени" от тези снимки останат тук, толкова по-добре за останалите.
 Re: Барикади в София
Автор: mcnicko   
Дата:   25-07-13 02:48

Предлагам прекръстване от Фото Форум на Полит Форум... [smilie23]
 Re: Барикади в София
Автор: Dumbledore   
Дата:   25-07-13 03:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: OIM   
Дата:   25-07-13 07:46

Дъмбел , политика на друго място , тук е фотофорум

 Re: Барикади в София
Автор: don_kolev   
Дата:   25-07-13 08:27

metodiev_martin
Комунист сдава власт само с кръв и ревюлюция. 40 дни я нямаше и не знаеха какво да правят (мамини златни). Сега като я видяха веднага се окопаха във властИЧКАТА толкова милата им. Каквото и да си говорим тук дните им са преброени.

А бай дъ уей така не ми се е драйфало от нагли политици (от всички страни и най-вече отляво) не помня от колко години.

Иначе снимките са красноречиви и всеки да си ги тълкува както желае.

Ае наздраве от Тасос, че тук напича едно слънчице, а аз довършвам снощносто узаки на една веранда.[beer]
 Re: Барикади в София
Автор: hotsnail   
Дата:   25-07-13 08:33

Няма какво да го обсъждате. Бая хора бяха там. Аз бях до към 10 без 15 и беше още спокойно.

Смея да твърдя че всеки шеф на РПУ в София можеше да изведе депутатите и министрите без никакъв проблем по което и да е време преди сблъсъците. Примерно в 8:30 или 9 или 9:30. Просто нито хора бяха толкова много, нито полицайте толкова некадърни че да се стига до тия сцени....

Това с късното заседание на комисиите и автобуса беше супер нагла провокация от БСП и ДПС срещу демокрацият в България. Абсолютно подсъдна ако питате мен.

Дори прокурора Цацаров вчера си го каза в прав текст.

Сергей, Орешарски и Местан искаха да направят зулум и го направиха с помоща на марионетния вътрешен министър. Това беше организирана провокация. Според мен трябва да им поискат имунитета и да си лежат в пандела за дето изложиха на риск живота на депутати, полицай и нормални български граждани. г-н- Станишев отделно е виновен и за лъжите които изговори след събитието.
 Re: Барикади в София
Автор: krassimire   
Дата:   25-07-13 08:49

Автор: Dumbledore
Дата: 25-07-13 03:22

"Има ли мислещи и здравомислещи хора в този форум, които са интелектуално и морално подготвени да започнат дискусия за намиране на нови политически решения?"


Ами има, но са 1-2% и гласът мм не се чува. Както винаги е било, в крясъците и насилието разумът няма шанс.
 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   25-07-13 09:36

Ставате нагли в неспособността си да измислите каквото и да било разумно.
След 22 часа демонстрации са забранени. Всеки, който го прави, може и трябва да бъде санкциониран.
Не само това - имахте нахалството да хвърляте камъни и павета по автобус, пълен с хора, независимо какви са те! Дори да бяха серийни убийци, пак нямате право да хвърляте камъни и павета по тях! Полицията действаше абсолютно законосъобразно! Виновни за получените рани - чиято сериозност не бива да се преувеличава, са самите протестиращи и организиращи незаконен митинг след 22 часа, при който се стигна до хвърлени сто камъка и павета срещу автобус с хора!
Повтарям. Нямате право да организирате митинг след 22 часа, нямате право да държите като заложници хора - каквито и да са те, нямате право да хвърляте по тях камъни и павета!
Изключително нахално е сега да развявате глави с кръв и да крещите "дръжте крадеца"! Няма превишаване на правата на полицията!
Упражняването на права в правовата държава е сложен баланс на права и задължения. Вие нарушихте задължението си да спазвате реда и правата на другите, опитахте се да блокирате и да държите като заложници множество хора, включително такива, които нямат отношение към въпроса за евентуалната оставка на правителството!
Накрая, нямате право в случая да се позовавате на клаузата в Хартата на правата на човека, според която като последна мярка срещу тиранията човек има право на бунт. Тук няма никаква тирания! Може държавата да е всякаква, но тирания и липса на свобода няма. Даже има прекалено много свобода.
Налягайте си парцалите! Правете си митингите спокойно и съобразно със закона, опитайте се да направите партия и поискайте радикална промяна в изборния кодекс!
Всичко друго е незаконосъобразно и нагло накърняване на правата на други и съответно нагло погазване на принципите на демокрацията и правовия ред, за който плачете, че го няма! За да го има, трябва и вие да го спазвате!



Публикацията е редактирана (25-07-13 09:42)
 Re: Барикади в София
Автор: hotsnail   
Дата:   25-07-13 10:04

@Jankoff ти нормален ли си бе човеко?

Няакви нагли политици организират сблъсък с протестиращи хора. Съвсем нарочна порвокация си беше, а ти обвиняваш хората....

Да ти опиша ли ситуацията с пример да разбереш?

Представи си че ти продадат счупена плазма за 4 хиляди в Карфур. Не работи потрошена е, не става. Не щат да дойдат да я вземат за сервиз или да ти донесат друга. Ти взимаш на ръце огромния телвизор и отиваш в Карфур с автобус уж да го върнеш, щото може по закон примерно. Обаче там те правят на луд 40 дни т.е. всеки ден ходиш до там и обратно с автобуса мъкнейки 40" плазма. А в Карфур опашки пренасочване и т.н. мотаене. На края на 40-ия ден се е появил от някъде шефа на отдела дето трябва да ти смени телевизора или нещо такова. Ти си единствен човке в коридора пред кабинета му ама той се прави че те няма и не ти обръща внимание цял ден. Ти решаваш да го чакаш и вечерта си ивкаш тоя поне ще излезе сега д аму мерна очите...Хубаво ама въпросния наглец влиза в един хладилник и иска охраната да го изнесе....а ти седиш в коридора бесен...и докато минава хладилника ти пада пердето и биеш по хладилника крещиш от яд....охраната връща хладилника излиза с бухалки и те пребива като куче.

После един тъпак във форум казва - няма право да чака за жалби след работно време - карфур затваря в 9:00 а той е биел по хладилника в 9:15 - престъпник, трябваше да го смажат от бой, да му изтече мозъка на пода.

Това пирлича ли ти на ситуация, дето управителя е прав - той след работно време си е тръгнал в хладиилника, за да не се вижда с теб. А ти нагло си го причакал в извън работно време.



Публикацията е редактирана (25-07-13 10:10)
 Re: Барикади в София
Автор: kadans   
Дата:   25-07-13 10:05

Jankoff ти си неописуемо нагъл, злобен и арогантен тип.
"Налягайте си парцалите" ще викаш на приятеля си Станишев и компания, защото те са тези, които нарушиха всички правила и норми . Нямат право да изискват хората да ги галят с перце.
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-07-13 10:15

Jankoff, я покажи, според кой закон протести след 22.00 са забранени?
Или квот ви спуснат от партията майка...
Дай го сега тоя твоя закон за забрана на протест,да го видим
 Re: Барикади в София
Автор: ____StargazeR   
Дата:   25-07-13 10:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: Rhyan   
Дата:   25-07-13 10:38

Fast - според Закона за митингите, събранията и манифистациите - подобни мероприятия могат да се провеждат по всяко време, с изключение на времето между 22:00 и 6:00 часа.

Само че малката подробност, която се пропуска е, че това важи за организирани мероприятия. За да бъде счетен за организиран един протест, организатора трябва да депозира в съответната община уведомление за намерението си, като режима е уведомителен, а не разрешителен. Общината може да не се съгласи САМО с маршрута на шевствието ако има обявен такъв, но не може да откаже провеждането на мероприятието.

Малката подробност, която се пропуска в този случай, и която никой не желае да проумее, че този протест, колкото и невероятно да звучи няма организатор. А няма, защото хората там, или поне онези, които аз познавам и с които съм говорил, са с едно единствено убеждение, което ги е завело там - случващото се в парламента е добре скалъпена манипулация, облечена в закони, които го позволяват и го правят законно. Законно обаче не значи морално, а именно това е проблема - липсата на морал за пореден път.

В същия този закон пише, че огражденията на полицията могат да бъдат на минимум 5 и максимум 20м от съответния обект, който се охранява, като за всеки протест разстоянието се определя според случая. Ама ... нещо никой не споменава, че полицията е поставила ограждения на много над 20м. Още повече, че протест реално според закона няма.

Нещата пак стигнаха до това как дявола чете евангелието.
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 11:16

Jankoff да не би да е ник на В(б)олен във ФФ? Остава да вземе да запаше един пищак и една палка и да иде да оранява персонално Мая Манолова от народната любоффффф, а докато го прави, по смартфона да пуска жалби до институциите срещу незаконните протести [smilie18]

Но темата действително се изроди от показване на фотографии, през принципни спорове, до персонални нападки (като повечето всъщност), та може би не е зле да се приключи ...и май клубът наистина липсва...
 Re: Барикади в София
Автор: Dumbledore   
Дата:   25-07-13 11:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: Rhyan   
Дата:   25-07-13 11:37

Dumbledore - наистина ли задаваш този въпрос?
 Re: Барикади в София
Автор: J0R0   
Дата:   25-07-13 11:39

Вижте сега, много неща са забранени, но това не значи че не се правят.
Забранено и да си направиш купон вкъщи след 22 ч. или да паркираш без талон в синята зона...
Това не значи че ако направиш купон комшията трябва да нахлуе с пистолет и да ти застреля гостите, а ако паркираш в Синята зона трябва да ти запалят автомобила. Слагат ти скоба и плащаш 30 лева.
Реакцията трябва да е съответна на нарушението.

Същото е и с обществения договор.
При обществения договор обществото и властта се договарят да спазват някакви закони и правила.
И понеже властта притежава силата и отговорността да следи за спазването на правилата, затова тя в нормалните общества е разделена на три - изпълнителна, законодателна и съдебна.
Когато изпълнителната власт извършва закононарушения, а във всяка държава това се случва, законодателната власт освобождава изпълнителната и назначава нова.
Когато обаче законодателната власт си затваря очите за золумите на изпълнителната и не я освобождава, тогава трябва да се намеси третата съдебната власт, да възстанови справедливостта и обществения договор.
("Четвъртата власт", медиите, задължението и по всяко време е да информира обществото как работят другите три власти)

Случва се обаче трите власти да си плюят в устите и да почнат да работят съвместно против обществения договор. Изпълнителната прави золуми, законодателната набързо скалъпва някакви нормативни актове с които да оправдае золумите на изпълнителната, а съдебната си затваря очите, все едно че нищо няма.
Това обикновено се нарича мафия, диктатура, апартейд... има много термини, които описват сходни състояния - когато властта казва на хората "законите и правилата важат само за вас, а за нас - не".
Тогава на обществото не му остава нищо друго освен да започне някакви форми на неспазване на същия обществен договор (шествия, митинги, демонстрации, стачки и т.н.) с които да разруши това срастване на трите власти и да възстанови нормалното състояние на контрол между различните власти.

В България в момента се случва точно това. Прост пример е назначаването на хора със съдебно минало или без необходимата квалификация на отговорни в държавата постове. Това в закона е изрично упоменато че не може да става, но въпреки това правителството го прави. Законодателната власт за да замаже положението за една нощ променя закона за ДАНС. А съдебната си затваря очите за съдебното минало на областния управител на София, шефа на комисията по етика и един куп други...

При това положение да се говори че някакви хора, стоящи на площада нарушават обществения договор и смешно и цинично. Да се винят те и да се оправдават властите не е нищо повече от призиви към диктатура.
Нещо което е забранено също от законите на държавата и от правилата на този сайт.
 Re: Барикади в София
Автор: Dumbledore   
Дата:   25-07-13 11:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-07-13 11:48

" Остава да вземе да запаше един пищак и една палка.."

Едно малко пищовче и една тънка палчица[smilie18]
 Re: Барикади в София
Автор: chill   
Дата:   25-07-13 12:06

rhyan написа:

> Fast - според Закона за митингите,
> събранията и манифистациите -
> подобни мероприятия могат да се
> провеждат по всяко време, с
> изключение на времето между 22:00 и
> 6:00 часа.
>
> Само че малката подробност, която
> се пропуска е, че това важи за
> организирани мероприятия.


"Чл. 5. Събрания, митинги и манифестации могат да се провеждат по всяко време на денонощието освен в часовете от 22 до 6 часа."

Би ли посочил текста от закона, който поставя някакви допълнителни условия за действието и приложимостта на Чл.5 ?

> Законно обаче не
> значи морално, а именно това е
> проблема - липсата на морал за
> пореден път.

Много ти е гъвкав морала. И както винаги, се отнася за другите. Като закона. [smilie18]

> Нещата пак стигнаха до това как
> дявола чете евангелието.

Точно! Нали ти вчера ме убеждаваше, че хората не протестирали, а просто се разхождали?



Публикацията е редактирана (25-07-13 12:09)
 Re: Барикади в София
Автор: martinio   
Дата:   25-07-13 12:17

Извинявайте, че ви нарушавам екосредата, ама и на мен като на Jankoff (много добре ти се е получило мнението, сигурно Станишев доста пари ти е дал) ми плащат от БСП да пиша по форумите. Питах вече няколко "революционери" няколко неща , ама не ми отговарят смислено засега ето ви и въпроса:
Ако група хора се опитат да блокират Сената, Белия Дом или Райхстага, какво ще последва? Едва ли полицията ще ги щади!И не само че няма да ги щади , а ще ги вкара в затвора за доста годинки.

PP By the way Къде бяхте последните 3 години и половина, защото не вярвам че сте били на друга планета, ама тогава много ви харесваше ли?
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 12:25

да, няма да ги щади...обаче във Вашингтон, и Берлин ако излезе информация за тъмно минало на някой от управляващите от него не остава и облаче прах - само се чува пуф и го няма....
Колкото до къде бяхте през последните години...ми по същите географски ширини,просто прагът на търпимост не е бил преминал...плюс това без да съм фен и защитник на Боко, въпросният даде оставка след "първа кръв"...чак и съпартийците си изненада с това...
 Re: Барикади в София
Автор: rhyan   
Дата:   25-07-13 12:26

@ chill - гъвкав ми е колкото и твоя. Именно за това вчера рипна кат ужилена госпожица, щото не ти е изгодно когато ти изопачават думите.
Емии и на мен не ми е угодно шикалкавенето и жонгльорството, ама и аз мога да го правя...

И ако ми кажеш как точно нарушавам аз закона, ще те призная



Публикацията е редактирана (25-07-13 13:28)
 Re: Барикади в София
Автор: krist   
Дата:   25-07-13 12:33

Последният пост на JORO изчерпва темата - при положение, че трите основни власти не спазват обществения договор, не може да се очаква и от редовите граждани да го спазват - въпрос на оцеляване е.. Колкото до повтаряния до безкрай нелеп въпрос в стил: "защо не протестирахте последните X години?" - ми много просто, бе - хората търпяха, търпяха, па взе да им писва. Именно, щото търпяха толкова много и нищо не се промени, сега протестират, така че такива въпроси са тотално сбъркани и симптом за преддементно състояние у питащия. На който паметта му се простира поне 6 месеца назад, ще си спомни, че имаше протести и срещу предишното правителство, което по същество не е по-различно от настоящото - все БКП (ДС) е на власт. Хората искат промяна на системата, а не връщане на някой от старите хрантутници.

 Re: Барикади в София
Автор: Dumbledore   
Дата:   25-07-13 12:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: ____StargazeR   
Дата:   25-07-13 12:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: krassimire   
Дата:   25-07-13 12:54

И после?
 Re: Барикади в София
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-07-13 13:16

Абе, вие НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ???
Какви закони цитирате, за каква етика и харти говорите???
Анонимния Jankoff си търси провокацията. Също като тези в автобуса!!!!!!
<<<Нямате право да организирате митинг след 22 часа, нямате право да държите като заложници хора - каквито и да са те, нямате право да хвърляте по тях камъни и павета!>>>
Тая прах, която я хвърляш о очите на хората, е като от милиционерски учебник.
<<<Нямате право да организирате митинг след 22 часа.>>>

Много от нашите права са нарушени, но не е удобно да го изтъкваш нали??? Ако полицейския бой и своеволия са цената на това да протестираш след 22 часа, каква цена трябваше да платят тия в автобуса за действията и бездействията си? Сигурно трябваше да ги изкарват криминалисти в черни чували.

Обяснете ми с думи прости, какви неземни облаги очаквате от Орешарски, та стигнахте толкова ниско, че да пишете с анонимните си профили ???? Напишете го явно, анонимно - както искате.

 Re: Барикади в София
Автор: ____StargazeR   
Дата:   25-07-13 13:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: Canon   
Дата:   25-07-13 13:28

J0R0
Юридически няма никаква връзка между нарушенията от митинга и нарушенията на физически или юридически лица.
Всеки сам си носи отговорността само за неговите си действия и не може да се оправдава с чужди закононарушения .
Поне в съда така практикуват, ако някой не му харесва законодателството - има си ред за това.
Факт е, че има нарушения и затова ще цитирам мнение на колежка, допълнена от мен с няколко законови клаузи

1) Има ли разрешение за протест? И ако е "да" за кой период от време и кои улици имате право да блокирате?

Чл. 5. Събрания, митинги и манифестации могат да се провеждат по всяко време на денонощието освен в часовете от 22 до 6 часа.

Обозначената зона може да се определя за всеки конкретен случай по предложение на администрацията на органите по ал. 2, след съгласуване с компетентните органи на Министерството на вътрешните работи, и се утвърждава от кмета на Столична община, за което се уведомява организаторът на събранието, митинга или манифестацията.


2) Знаете ли, дали и с разрешение за протест имате право да блокирате автомобили със специален режим на движение? А знаете ли,че освен линейките и пожарните има и други с такъв режим? (например колите на жандармерията)
3) Чудя се просто,дали е редно да протестирате с бутилки алкохол?
4) За децата по тези протести направо се чудя какво да се чудя...
5) А да, като мятате бутилки, камъни, павета и каквото още ви идва на ума, не се ли замисляте, че може да паднат на тиквата на някой също толкова "мирно" протестиращ като вас? А после ще си понесете ли отговорността за нараняването?

Чл. 6. (1) В събрания, митинги и манифестации не могат да участвуват граждани, които:

1. носят оръжие или други специално предназначени или приспособени предмети, които може да се използуват против живота и здравето на хората или за причиняване на материални щети;
2. са в очевидно пияно състояние;
3. са маскирани с цел да се затрудни тяхното разпознаване.
(2) Всеки организатор или участник отговаря за вредите, които по негова вина са причинени при провеждането на събранието, митинга или манифестацията.


Чл. 10. (1) (Изм. - ДВ, бр. 24 от 2010 г.) Събранието или митингът се ръководи от организаторите, подписали уведомлението по чл. 8, ал. 1.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 24 от 2010 г.) Участниците в събранието или митинга са длъжни да спазват указанията на организаторите по ал. 1 за запазване на реда.
(3) От събранието или митинга се отстраняват лицата, които с поведението си пречат за провеждането му, грубо нарушават обществения ред, както и лицата, посочени в чл. 6, ал. 1.



6) Знаете ли наизуст ЗМВР и правилника за прилагане, за да знаете кога, какво имат право да правят полицаите, та крещите,че нямат право?


Мисля, че не става дума за емоции и лични усещания, а за спазване на закона.

При толкова много колеги фотографи, лично присъствали там и хилядите направени снимки, които се виждат по светканията от видеото, ще ги помоля да покажат някоя, поне една снимка на организатора на протеста, този който носи отговорността!
Някоя снимка на провокатор, не на жертва.
Да има и данни в ексифа, да се ориентираме за часа...
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 13:42


> ще ги помоля да покажат
> някоя, поне една снимка на
> организатора на протеста, този
> който носи отговорността!
> Някоя снимка на провокатор, не на
> жертва.
> Да има и данни в ексифа, да се
> ориентираме за часа...

хе хе, на сайта на Силна България няма ли още които да послужат (освен тея, дето снощи бяха размахвани в темата като доказателство кое било истинска кръв, кое боя)???
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Барикади в София
Автор: kadans   
Дата:   25-07-13 13:46

А ако Ботев и Левски спазваха законите на добрата стара империя, сега щяхме да сме на Таксим да браним парка Гизи[smilie18] Хаймани с хаймани, да бутат царщината, хайрсъзи!
 Re: Барикади в София
Автор: aldygreen   
Дата:   25-07-13 13:49

Canon

След като насреща има "червени боклуци", които са виновни за всичко, срещу тях може да се прилагат всякакви мерки за противодействие и законите ("техните" закони) стават незадължителни. Това ще ти го каже всеки хунвейбин.
[smilie9]

 Re: Барикади в София
Автор: kadans   
Дата:   25-07-13 14:02

Чорбаджи Юрдан Диамандиев: Привърженик на султана и поради това неблагонастроен към революционерите. Той е брат на Хаджи Ровоама и баща на Лалка и на кака Гинка. Противоречиво на неговите убеждения всичките му деца са патриотично настроени. Героят е на години, болнав, намръщен и нервен – „Той беше човек на миналото”.

Някой да се познае в горния образ?

Побледнял, разтреперан като листо от гняв, той се развика с всичкия глас, който имаше:
— Мари, магарска дъще, мари, въртоглава куфалнице, и ти ли ще правиш бунт? Няма ли за тебе хурка и игла, ами си тръгнала по ума на хайдутаците и нехранимайковците, за да ги хрантутиш с пексимет?... Нямаш ли очи и срам, лудетино!... И тя не щяла султана, видите ли? Кучка недна!... Какво ти е сторил султанът? Дете ли ти взема, или нещо те настъпи? Зарязала си къщата и детето и отишла да сваля султана!... Какво гледаш бе, папуняк, и ти ли си на нейния ум, и ти ли ще ходиш под байрак?... — обърна се свирепо Юрдан към Генка, който гледаше уплашено при вратата.


— Харсъзи! Магарета! — изкрещя побеснял Юрдан, като позна с какво се занимаваха синовете му, и той се повърна назад с издигнат чибук.
Синовете зарязаха лабораториума си, изхвръкнаха като вятър из килерчето и се изгубиха на улицата.
— Хайдуци! Кръвопийци! Изгори-къщи! Проклетници проклети! И те бунт готвят! — викаше Юрдан, като се покачваше бързо по стълбите, защото яростта галванизираше краката му.
Горе на чардака той срещна жена си.
— Доне! Не си ли и ти в тайфата? —попита я тон с грозен поглед... — Всичката ми челяд полудяла!... Ще ме направите на пепел!... Ще изгорите душата ми на стари години!...
И той лъхтеше и насила поемаше
Жена му го гледаше прехласната.
— Пенчо! Пенчо! — завика той. — Къде се е дянал? Да питаме него какво прави... Когато малките леят куршуми, той трябва пък топове да лее... Чапкъни с чапкъни...
— Няма го — обади се жена му, — отиде на К.
— За какъв дявол отиде на К.?
— Може би до табака, да му занесе стоте лири.
— До Тосун бея? Той утре трябваше да иде, маскарата!... Как тъй тръгва, без да се обади!...
И чорбаджи Юрдан се запъти към писалището. Той го отвори бързо и разтършува бързо из чекмеджето и измежду тефтерите и книжата. Но група не намери. Вместо него измъкна изпод хартиите един великолепен револвер-лефуше.
— Отде е тоя пищов? Чий е тоя пищов? Кой бърника в масата ми? Аз търся груп— намирам револвер!
— Че кой бърка тук освен тебе и Пенчо? — обясни жена му.
— Ах, тоя магарски син! Ах, тоя вагабонтин! Няма да стане човек!... Ето го и той царски противник! Ето го бунтовник!... Не ще дума, той е турил малките сополковци да леят куршуми... Всичките на работа вече! Всичките си плетат въжето!... Та какъв е тоя маскарлък, джанъм! И котките ми варънджа ще станат бунтовници, ако тъй отива... Кириак дойде ли?
— Тука е, връзва денковете...
Юрдан се запъти тичешката към стаята, дето беше Стефчов.


Но всъщност ето от това изречение става ясно всичко

— Е, Кириак? — извика той още от вратата. — Както се види, аз и ти само остаяме тука верни хора на царя! В къщи и котетата варънджа станали са бунтовници, купуват револвери и леят куршуми.... Огън и пожар се готви, а ние сме седнали да готвим стока за панаира. Аз като съм болен, баре ти нали видиш и слушаш какво е, ами да тръшкаме толкова пари в стока, когато са настали такива хайдушки времена...
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 14:09

хахахах [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Барикади в София
Автор: 5co   
Дата:   25-07-13 14:11

Сорос е купил всички протестиращи, еврокомисари и чужди посланици. Той е купил САЩ, Европа, планът Ранътъ и целия свят са негови. Само KLETA MAJKA BALGARIQ му е едновременно трън в петата и греда в окото. Не предавайте идеалите, дръжте се другари.
Да живеят Местан-Доган и Сергей Дмитриевич! В тях е спасението на MJLA MAYKA BALGARYA.
 Re: Барикади в София
Автор: ____StargazeR   
Дата:   25-07-13 14:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: J0R0   
Дата:   25-07-13 14:18

Исках това да е тема за репортажна фотография, но тъй като темата тръгна в посока на политически кавги и неспазване на добрия тон, като неин автор я затварям.
 Re: Барикади в София
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-07-13 14:57

Каноне, смятах те за здравомислещ, но след демонстрираното дебелоочие, все повече се замислям, какво толкова ти е дала партията преди 89-та, та сега я браниш "полу-инкогнито" толкова ревностно.
Стига с тия цитати на закони. Като видяхте, че лансирането на тезата че протеста е платен, почнахте да лансирате, че е незаконен. Жоро прекрасно описа взаимовръзките между власт, медии и граждани. Оставете веднъж завинаги партийната принадлежност!!!! Свидетели сме на едно правителство, управляващо в сянка!
Не може министър-председателят да излезе пред целия народ и да каже:


- Не помня, кой точно ми предложи Пеевски за шеф на ДАНС

Какво като са експерти, на които им се диктува как да управляват???
Хората не искат такива хора. Те искат отговорните лица да използват целесъобразно и законно потенциала, интелекта и професионализма си за нормалното и устойчиво развитие на страната.
ПОЛИТИЦИТЕ ЗНАЯТ ВСИЧКО ТОВА! ЗНАЯТ ГО, ЗАЩОТО ТОВА ГАРАНТИРА НОРМАЛНОСТТА НА ДЪРЖАВАТА И НЕЙНИТЕ ИНСТИТУЦИИ!
Защо превърнаха Народното събрание в БОЛШОЙ ТЕАТЪР? Защо правят всичко на инат??? Защо заливат страната с гнусни, мазни компромати?
ЗАЩОТО ЗНАЯТ КОЛКО Е СЛАДКО ДА СЕ УПРАВЛЯВА В СПОКОЙНА ЕДНОПАРТИЙНА СРЕДА С НАЛОЖЕНА ЦЕНЗУРА И НЕПРЕКЪСНАТИ КОМПРОМАТИ!!!



„1984“ е политически роман написан от британския писател Джордж Оруел през 1948 г. като противопоставяне на тоталитаризма. Книгата е публикувана за първи път през 1949 г.

Книгата описва антиутопия, установена в далечната тогава 1984 г., в която държавата провежда всеобхватно проследяване, пропаганда, страх и безжалостни наказания. Истината за настоящето и за миналото е тотално подтисната. В „1984“ има следната мисъл: „Който владее миналото, той владее и бъдещето“. Там променят съдържанието на старите вестници, за да съответства на текущата идеология...


Изгледайте моля ви въпросния репортаж. Абстрахирайте се от 14 секундната реклама и медията гледайте репортажа след първата минута
http://btvnews.bg/video/news/protestirashti-posreshtnaha-deputatite.html

..........
Който каквото иска да вярва! Очевидно, че жените в униформи се броят на пръстите на едната ръка и хората ги запомнят и лесно разпознават, но какво остава за АНОНИМНИТЕ полицаи с маски, каски и щитове без номера, с липсващи "обозначителни" баджове? На тях никой не може да им държи сметка. Те бяха там за да свършат точно определена работа и я свършиха (именно затова им благодаря Орешарски, Станишев и главния прокурор)


Днес ще си празнувам кротко рождения си ден (до 22 часа, както е по закон), а от утре ще продължавам да снимам случващото около протеста, именно заради подобни "красиви лица", чиито трогателни истории лесно могат да бъдат оборени само и единствено с 1 снимка
 

 Авторът е затворил собствената си тема.