Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Барикади в София
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-07-13 02:23

Следващият път ще взема проби от кръвта, за да не пискате, че е било боя. Лошото е, че в момента каквито и доказателства да се извадят, колкото и снимки и видео материали да има интернет, никой няма да поеме никаква отговорност и все едно нищо не е станало. Главния секретар се хвали - "Перфектно свършена работа", бабичките на пилоните пищят - "малко им беше"... не, много им беше, на всички много ни стана за тези 23 години. Гнус ме е да чета, как зомбирани агенти на ДС, преподаватели в университети, с титли, дадени им пожизнено от партията, техните деца и куп други получавали всякакви облаги преди 89-та са изгубили почва под краката си и всячески се опитват да защитят мъртвородения кабинет Орешарски.
Адмирирам позицията на фотфорум, като вече един месец на първа страница пускат предимно снимки от протестите. Колкото по-малко "погнусени" от тези снимки останат тук, толкова по-добре за останалите.
 Re: Барикади в София
Автор: mcnicko   
Дата:   25-07-13 02:48

Предлагам прекръстване от Фото Форум на Полит Форум... [smilie23]
 Re: Барикади в София
Автор: Dumbledore   
Дата:   25-07-13 03:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: OIM   
Дата:   25-07-13 07:46

Дъмбел , политика на друго място , тук е фотофорум

 Re: Барикади в София
Автор: don_kolev   
Дата:   25-07-13 08:27

metodiev_martin
Комунист сдава власт само с кръв и ревюлюция. 40 дни я нямаше и не знаеха какво да правят (мамини златни). Сега като я видяха веднага се окопаха във властИЧКАТА толкова милата им. Каквото и да си говорим тук дните им са преброени.

А бай дъ уей така не ми се е драйфало от нагли политици (от всички страни и най-вече отляво) не помня от колко години.

Иначе снимките са красноречиви и всеки да си ги тълкува както желае.

Ае наздраве от Тасос, че тук напича едно слънчице, а аз довършвам снощносто узаки на една веранда.[beer]
 Re: Барикади в София
Автор: hotsnail   
Дата:   25-07-13 08:33

Няма какво да го обсъждате. Бая хора бяха там. Аз бях до към 10 без 15 и беше още спокойно.

Смея да твърдя че всеки шеф на РПУ в София можеше да изведе депутатите и министрите без никакъв проблем по което и да е време преди сблъсъците. Примерно в 8:30 или 9 или 9:30. Просто нито хора бяха толкова много, нито полицайте толкова некадърни че да се стига до тия сцени....

Това с късното заседание на комисиите и автобуса беше супер нагла провокация от БСП и ДПС срещу демокрацият в България. Абсолютно подсъдна ако питате мен.

Дори прокурора Цацаров вчера си го каза в прав текст.

Сергей, Орешарски и Местан искаха да направят зулум и го направиха с помоща на марионетния вътрешен министър. Това беше организирана провокация. Според мен трябва да им поискат имунитета и да си лежат в пандела за дето изложиха на риск живота на депутати, полицай и нормални български граждани. г-н- Станишев отделно е виновен и за лъжите които изговори след събитието.
 Re: Барикади в София
Автор: krassimire   
Дата:   25-07-13 08:49

Автор: Dumbledore
Дата: 25-07-13 03:22

"Има ли мислещи и здравомислещи хора в този форум, които са интелектуално и морално подготвени да започнат дискусия за намиране на нови политически решения?"


Ами има, но са 1-2% и гласът мм не се чува. Както винаги е било, в крясъците и насилието разумът няма шанс.
 Re: Барикади в София
Автор: Jankoff   
Дата:   25-07-13 09:36

Ставате нагли в неспособността си да измислите каквото и да било разумно.
След 22 часа демонстрации са забранени. Всеки, който го прави, може и трябва да бъде санкциониран.
Не само това - имахте нахалството да хвърляте камъни и павета по автобус, пълен с хора, независимо какви са те! Дори да бяха серийни убийци, пак нямате право да хвърляте камъни и павета по тях! Полицията действаше абсолютно законосъобразно! Виновни за получените рани - чиято сериозност не бива да се преувеличава, са самите протестиращи и организиращи незаконен митинг след 22 часа, при който се стигна до хвърлени сто камъка и павета срещу автобус с хора!
Повтарям. Нямате право да организирате митинг след 22 часа, нямате право да държите като заложници хора - каквито и да са те, нямате право да хвърляте по тях камъни и павета!
Изключително нахално е сега да развявате глави с кръв и да крещите "дръжте крадеца"! Няма превишаване на правата на полицията!
Упражняването на права в правовата държава е сложен баланс на права и задължения. Вие нарушихте задължението си да спазвате реда и правата на другите, опитахте се да блокирате и да държите като заложници множество хора, включително такива, които нямат отношение към въпроса за евентуалната оставка на правителството!
Накрая, нямате право в случая да се позовавате на клаузата в Хартата на правата на човека, според която като последна мярка срещу тиранията човек има право на бунт. Тук няма никаква тирания! Може държавата да е всякаква, но тирания и липса на свобода няма. Даже има прекалено много свобода.
Налягайте си парцалите! Правете си митингите спокойно и съобразно със закона, опитайте се да направите партия и поискайте радикална промяна в изборния кодекс!
Всичко друго е незаконосъобразно и нагло накърняване на правата на други и съответно нагло погазване на принципите на демокрацията и правовия ред, за който плачете, че го няма! За да го има, трябва и вие да го спазвате!



Публикацията е редактирана (25-07-13 09:42)
 Re: Барикади в София
Автор: hotsnail   
Дата:   25-07-13 10:04

@Jankoff ти нормален ли си бе човеко?

Няакви нагли политици организират сблъсък с протестиращи хора. Съвсем нарочна порвокация си беше, а ти обвиняваш хората....

Да ти опиша ли ситуацията с пример да разбереш?

Представи си че ти продадат счупена плазма за 4 хиляди в Карфур. Не работи потрошена е, не става. Не щат да дойдат да я вземат за сервиз или да ти донесат друга. Ти взимаш на ръце огромния телвизор и отиваш в Карфур с автобус уж да го върнеш, щото може по закон примерно. Обаче там те правят на луд 40 дни т.е. всеки ден ходиш до там и обратно с автобуса мъкнейки 40" плазма. А в Карфур опашки пренасочване и т.н. мотаене. На края на 40-ия ден се е появил от някъде шефа на отдела дето трябва да ти смени телевизора или нещо такова. Ти си единствен човке в коридора пред кабинета му ама той се прави че те няма и не ти обръща внимание цял ден. Ти решаваш да го чакаш и вечерта си ивкаш тоя поне ще излезе сега д аму мерна очите...Хубаво ама въпросния наглец влиза в един хладилник и иска охраната да го изнесе....а ти седиш в коридора бесен...и докато минава хладилника ти пада пердето и биеш по хладилника крещиш от яд....охраната връща хладилника излиза с бухалки и те пребива като куче.

После един тъпак във форум казва - няма право да чака за жалби след работно време - карфур затваря в 9:00 а той е биел по хладилника в 9:15 - престъпник, трябваше да го смажат от бой, да му изтече мозъка на пода.

Това пирлича ли ти на ситуация, дето управителя е прав - той след работно време си е тръгнал в хладиилника, за да не се вижда с теб. А ти нагло си го причакал в извън работно време.



Публикацията е редактирана (25-07-13 10:10)
 Re: Барикади в София
Автор: kadans   
Дата:   25-07-13 10:05

Jankoff ти си неописуемо нагъл, злобен и арогантен тип.
"Налягайте си парцалите" ще викаш на приятеля си Станишев и компания, защото те са тези, които нарушиха всички правила и норми . Нямат право да изискват хората да ги галят с перце.
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-07-13 10:15

Jankoff, я покажи, според кой закон протести след 22.00 са забранени?
Или квот ви спуснат от партията майка...
Дай го сега тоя твоя закон за забрана на протест,да го видим
 Re: Барикади в София
Автор: ____StargazeR   
Дата:   25-07-13 10:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: Rhyan   
Дата:   25-07-13 10:38

Fast - според Закона за митингите, събранията и манифистациите - подобни мероприятия могат да се провеждат по всяко време, с изключение на времето между 22:00 и 6:00 часа.

Само че малката подробност, която се пропуска е, че това важи за организирани мероприятия. За да бъде счетен за организиран един протест, организатора трябва да депозира в съответната община уведомление за намерението си, като режима е уведомителен, а не разрешителен. Общината може да не се съгласи САМО с маршрута на шевствието ако има обявен такъв, но не може да откаже провеждането на мероприятието.

Малката подробност, която се пропуска в този случай, и която никой не желае да проумее, че този протест, колкото и невероятно да звучи няма организатор. А няма, защото хората там, или поне онези, които аз познавам и с които съм говорил, са с едно единствено убеждение, което ги е завело там - случващото се в парламента е добре скалъпена манипулация, облечена в закони, които го позволяват и го правят законно. Законно обаче не значи морално, а именно това е проблема - липсата на морал за пореден път.

В същия този закон пише, че огражденията на полицията могат да бъдат на минимум 5 и максимум 20м от съответния обект, който се охранява, като за всеки протест разстоянието се определя според случая. Ама ... нещо никой не споменава, че полицията е поставила ограждения на много над 20м. Още повече, че протест реално според закона няма.

Нещата пак стигнаха до това как дявола чете евангелието.
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 11:16

Jankoff да не би да е ник на В(б)олен във ФФ? Остава да вземе да запаше един пищак и една палка и да иде да оранява персонално Мая Манолова от народната любоффффф, а докато го прави, по смартфона да пуска жалби до институциите срещу незаконните протести [smilie18]

Но темата действително се изроди от показване на фотографии, през принципни спорове, до персонални нападки (като повечето всъщност), та може би не е зле да се приключи ...и май клубът наистина липсва...
 Re: Барикади в София
Автор: Dumbledore   
Дата:   25-07-13 11:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: Rhyan   
Дата:   25-07-13 11:37

Dumbledore - наистина ли задаваш този въпрос?
 Re: Барикади в София
Автор: J0R0   
Дата:   25-07-13 11:39

Вижте сега, много неща са забранени, но това не значи че не се правят.
Забранено и да си направиш купон вкъщи след 22 ч. или да паркираш без талон в синята зона...
Това не значи че ако направиш купон комшията трябва да нахлуе с пистолет и да ти застреля гостите, а ако паркираш в Синята зона трябва да ти запалят автомобила. Слагат ти скоба и плащаш 30 лева.
Реакцията трябва да е съответна на нарушението.

Същото е и с обществения договор.
При обществения договор обществото и властта се договарят да спазват някакви закони и правила.
И понеже властта притежава силата и отговорността да следи за спазването на правилата, затова тя в нормалните общества е разделена на три - изпълнителна, законодателна и съдебна.
Когато изпълнителната власт извършва закононарушения, а във всяка държава това се случва, законодателната власт освобождава изпълнителната и назначава нова.
Когато обаче законодателната власт си затваря очите за золумите на изпълнителната и не я освобождава, тогава трябва да се намеси третата съдебната власт, да възстанови справедливостта и обществения договор.
("Четвъртата власт", медиите, задължението и по всяко време е да информира обществото как работят другите три власти)

Случва се обаче трите власти да си плюят в устите и да почнат да работят съвместно против обществения договор. Изпълнителната прави золуми, законодателната набързо скалъпва някакви нормативни актове с които да оправдае золумите на изпълнителната, а съдебната си затваря очите, все едно че нищо няма.
Това обикновено се нарича мафия, диктатура, апартейд... има много термини, които описват сходни състояния - когато властта казва на хората "законите и правилата важат само за вас, а за нас - не".
Тогава на обществото не му остава нищо друго освен да започне някакви форми на неспазване на същия обществен договор (шествия, митинги, демонстрации, стачки и т.н.) с които да разруши това срастване на трите власти и да възстанови нормалното състояние на контрол между различните власти.

В България в момента се случва точно това. Прост пример е назначаването на хора със съдебно минало или без необходимата квалификация на отговорни в държавата постове. Това в закона е изрично упоменато че не може да става, но въпреки това правителството го прави. Законодателната власт за да замаже положението за една нощ променя закона за ДАНС. А съдебната си затваря очите за съдебното минало на областния управител на София, шефа на комисията по етика и един куп други...

При това положение да се говори че някакви хора, стоящи на площада нарушават обществения договор и смешно и цинично. Да се винят те и да се оправдават властите не е нищо повече от призиви към диктатура.
Нещо което е забранено също от законите на държавата и от правилата на този сайт.
 Re: Барикади в София
Автор: Dumbledore   
Дата:   25-07-13 11:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Барикади в София
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-07-13 11:48

" Остава да вземе да запаше един пищак и една палка.."

Едно малко пищовче и една тънка палчица[smilie18]
 Re: Барикади в София
Автор: chill   
Дата:   25-07-13 12:06

rhyan написа:

> Fast - според Закона за митингите,
> събранията и манифистациите -
> подобни мероприятия могат да се
> провеждат по всяко време, с
> изключение на времето между 22:00 и
> 6:00 часа.
>
> Само че малката подробност, която
> се пропуска е, че това важи за
> организирани мероприятия.


"Чл. 5. Събрания, митинги и манифестации могат да се провеждат по всяко време на денонощието освен в часовете от 22 до 6 часа."

Би ли посочил текста от закона, който поставя някакви допълнителни условия за действието и приложимостта на Чл.5 ?

> Законно обаче не
> значи морално, а именно това е
> проблема - липсата на морал за
> пореден път.

Много ти е гъвкав морала. И както винаги, се отнася за другите. Като закона. [smilie18]

> Нещата пак стигнаха до това как
> дявола чете евангелието.

Точно! Нали ти вчера ме убеждаваше, че хората не протестирали, а просто се разхождали?



Публикацията е редактирана (25-07-13 12:09)
 Re: Барикади в София
Автор: martinio   
Дата:   25-07-13 12:17

Извинявайте, че ви нарушавам екосредата, ама и на мен като на Jankoff (много добре ти се е получило мнението, сигурно Станишев доста пари ти е дал) ми плащат от БСП да пиша по форумите. Питах вече няколко "революционери" няколко неща , ама не ми отговарят смислено засега ето ви и въпроса:
Ако група хора се опитат да блокират Сената, Белия Дом или Райхстага, какво ще последва? Едва ли полицията ще ги щади!И не само че няма да ги щади , а ще ги вкара в затвора за доста годинки.

PP By the way Къде бяхте последните 3 години и половина, защото не вярвам че сте били на друга планета, ама тогава много ви харесваше ли?
 Re: Барикади в София
Автор: uri64   
Дата:   25-07-13 12:25

да, няма да ги щади...обаче във Вашингтон, и Берлин ако излезе информация за тъмно минало на някой от управляващите от него не остава и облаче прах - само се чува пуф и го няма....
Колкото до къде бяхте през последните години...ми по същите географски ширини,просто прагът на търпимост не е бил преминал...плюс това без да съм фен и защитник на Боко, въпросният даде оставка след "първа кръв"...чак и съпартийците си изненада с това...
 Re: Барикади в София
Автор: rhyan   
Дата:   25-07-13 12:26

@ chill - гъвкав ми е колкото и твоя. Именно за това вчера рипна кат ужилена госпожица, щото не ти е изгодно когато ти изопачават думите.
Емии и на мен не ми е угодно шикалкавенето и жонгльорството, ама и аз мога да го правя...

И ако ми кажеш как точно нарушавам аз закона, ще те призная



Публикацията е редактирана (25-07-13 13:28)
 Re: Барикади в София
Автор: krist   
Дата:   25-07-13 12:33

Последният пост на JORO изчерпва темата - при положение, че трите основни власти не спазват обществения договор, не може да се очаква и от редовите граждани да го спазват - въпрос на оцеляване е.. Колкото до повтаряния до безкрай нелеп въпрос в стил: "защо не протестирахте последните X години?" - ми много просто, бе - хората търпяха, търпяха, па взе да им писва. Именно, щото търпяха толкова много и нищо не се промени, сега протестират, така че такива въпроси са тотално сбъркани и симптом за преддементно състояние у питащия. На който паметта му се простира поне 6 месеца назад, ще си спомни, че имаше протести и срещу предишното правителство, което по същество не е по-различно от настоящото - все БКП (ДС) е на власт. Хората искат промяна на системата, а не връщане на някой от старите хрантутници.

 Re: Барикади в София
Автор: Dumbledore   
Дата:   25-07-13 12:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.