Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: Frenchev   
Дата:   14-07-13 20:45

Аз лично постоянно уча нещо ново, било то за светлина, някаква техника на снимане, начин на обработка във фотошоп или каквото се сетиш още.

Иначе аз лично познавам хора на по 20 и по млади, които едно, че са по талантливи от мен, но и много по добре се справят с обработка и прочие, но аз нямам тези хора предвид.

Имам предвид тези, които не знаят какво е бленда, но са решили да стават професионалисти купувайки си професионален апарат и решавайки, че в него се крие ключа за всичко. И точно те почват да снимат сватби за по 100 лева, рекламна фотография за по 2 лева на продукт и прочие.

А относно темата, пак казвам не мисля че фотографите духат супата от към заплащане. Познавам много които си живеят добре от това в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: rujev   
Дата:   14-07-13 22:23

В момента в който се помислиш за профи вече не си профи.
/ един овчар имал най-хубавото стадо и го водел на паша на най-хубавата поляна .....всеки ден на тази поляна ,след време имал най-мършавото стадо /
Простете ми глупостите,които пиша....


Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: W_T   
Дата:   14-07-13 22:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: Canon   
Дата:   14-07-13 23:26

rujev
Оценката дали е профи или аматьор, се дава от клиентите, не от самия фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: rujev   
Дата:   14-07-13 23:39

г-н Canon,точно на вас се извиних за глупоста си....
и благородно Ви завиждам за техниката...

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: shadravana   
Дата:   14-07-13 23:50

Сложете един апарат на P и в 8-9 от 10 случая ще имаме нормално експонирана снимка. Така и 4 годишната ми племенница се справя безпроблемно с ДСЛР апарат, но това прави ли я фотограф.

Снимането и обработката е около 50% от ежедневието на професионалиня фотограф драги ми мислещи се за професионалисти, защото са се нучили за няколко седмици "Да виждат кадъра", което дори не е работа на фотографа , а на арт директора. Той тряба да е видял кадъра и да е определил визията, а не фотографа. Останалите 50% от ежедневието са маркетинг, работа с клиетни, работа със други контрагенти като гримьори фризьори. стилисти, хота от ,които зависи дадена локация примерно и безброй други неща свързани с бизнеса нарчен професионална фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: Canon   
Дата:   14-07-13 23:50

Техника се придобива, рутина също.
Обаче, креативността е друга бира ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: W_T   
Дата:   14-07-13 23:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: opepi   
Дата:   15-07-13 00:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: rujev   
Дата:   15-07-13 00:09

(Техника се придобива, рутина също.
Обаче, креативността е друга бира ...)



Тук нямаме спор....[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: rujev   
Дата:   15-07-13 00:11

И аз не го знаех,но питах Google

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: W_T   
Дата:   15-07-13 00:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: opepi   
Дата:   16-07-13 14:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: fit_ness   
Дата:   16-07-13 18:49

opepi, влязох в профила ти и видях, че си любител. Предполагам, че искаш да започнеш да си вадиш хляба с тази професия. Ако е така не се плаши. Първото което трябва да направиш е да се свържеш с добре работещ професионален фотограф на който имаш доверие и да следваш съветите му. Доста от разходите за които пишеш за начало са излишни (например новия автомобил). И на последно място трябва да избереш в какво точно ще се специализираш (сватби, сток, портрети и т.н.) Ако искаш да снимаш всичко средствата ще са големи. Това може, но в последствие. Като за начало си избери една категория и работи само това


Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: W_T   
Дата:   16-07-13 21:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: crazyshark   
Дата:   22-07-13 15:25

Ето още една обява за фотограф се появи, дори са се постарали да напишат за заплащането. Изчислете си го сами за колко се духа месечно, седмично или на час :)

http://www.jobs.bg/f1890816

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: opepi   
Дата:   22-07-13 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: ____StargazeR   
Дата:   23-07-13 00:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: J0R0   
Дата:   23-07-13 09:07

1 лев на снимка хич не е лоша цена.
Но ако става дума за снимане наведнъж на тези кадри. Най-много на два три пъти.
В рамките на 1 година е абсолютно малоумно, ако трябва незнайно колко пъти да прекосяваш града и да си губиш времето за по десетина снимки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »