Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как да различавам обективите
Автор: kankubrat   
Дата:   18-07-13 22:01

Как мога да разбера дали един обектив е китов, и кога не е. Има 18-55 Canon китов, но не ми харесва много, в базара иам обяви за такива, но как да разбера дали са китови, или не. Доколкото съм чел, китовите са с по-ниско качество(както пишеше в един пост - скъпа капачка за апарата). Обхвата който покрива такъв размер обектив ми е удобен за доста дейности (непретенциозни), но качеството наистина не ми харесва. Снимам един и същ обек с него и с два други обектива и дори аз забелязвам разликата. Някой да ми помогне да се ориентирам?
 Re: Как да различавам обективите
Автор: vga   
Дата:   18-07-13 22:05

Китов се нарича обектив, който идва в комплект с апарат. От английското "kit" [smilie5] Обикновено са масови евтини обективи, покриващо нуждите на повечето любители като дължина на увеличението и качество. 18-55 е точно такъв. Щом си с Канон следваща стъпка за теб би бил 17-55, макар и той да не е "връхта". Погледни там на каква цена скачаш... Има разни готини от други производители - Сигма, Тамрон и такива. Примерно 17-70 май беше, дето са с прилични цени и качества. Та така, всеки обектив, който върви в комплект с нов апарат е кит [smile] Понякога обаче 24-70 е китов на по-горния клас апарати [smilie3]
 Re: Как да различавам обективите
Автор: mmjm   
Дата:   18-07-13 22:08

Поснимайте още малко, ювиги кане, за да разберете какво точно не ви харесва, и какво искате. После изборът се стеснява (трябва да знаете какво ви харесва да снимате - пейзаж, портрет, сцена)[smile] .
 Re: Как да различавам обективите
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-07-13 22:09

Какво им е на "Китовите обективи"

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bwy1374174405c.JPG



[kit]
I. 1. (съдържанието на) войнишка раница/торба

2. екип (ировка), принадлежности, торба, чанта и пр. за принадлежности

3. комплект инструменти (и KIT of tools)

4. комплект, части за сглобяване (на уред, мебели и пр.)
Защо хората остават с впечатление, че китов е единствено 18-55
 Re: Как да различавам обективите
Автор: kankubrat   
Дата:   18-07-13 22:17

Наясно съм какво е "китов" обектив, въпроса ми е дали има признак (сигнатура, производител или друго) по което да разбера дали даден канонски обектив е "китов" или е самостоятелен продукт. Имам и EF 28-80 (знам, че трябва да умножа фокусните разстояния по кроп-фактора, в моя случай 1.6), но все пак 18-55 ми върши работа като ъгъл на снимане в различни ситуации. Снимам предимно в планината, но все пак не само там. Искам да си взема един 18-55 (IS) и въпроса ми е как да разбера дали обектива е залъгалка, или не е.
 Re: Как да различавам обективите
Автор: piknik   
Дата:   18-07-13 22:20

Приятелю, аз не разбирам много, но това е : УНИВЕРСАЛЕН (КИТОВ) ОБЕКТИВ. Т.е този който върви с апарата и е на много по-ниска цена заедно, отколкото да си го купиш отделно.
Нали отнякъде трябва да започнеш да снимаш.

За начинаещ като теб си е екстра. Поснимай и ще се ориентираш.

Твои думи:
"Снимам един и същ обек с него и с два други обектива и дори аз забелязвам разликата. Някой да ми помогне да се ориентирам?"

Кажи с какви 2 други обективи снимаш? Покажи снимки, ако искаш.

Не искам да те комплексирам, но виж с КИТАКА 18-55 един Гамен какво прави:

http://www.robertmekis.com/?kateg=photos
 Re: Как да различавам обективите
Автор: Mogila   
Дата:   18-07-13 22:21

По миризмата... китовите миришат малко кофти[smilie8]
 Re: Как да различавам обективите
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-07-13 22:23

Пак има някакви криворазбрани схващания. Всеки обектив може да бъде "КИТОВ", достатъчно е да се продава заедно, в една кутия с тялото.
Обикновено "китовете" се продават така:

Canon 650D + 18-55 IS KIT
Canon 7D + 15-85 IS KIT
Canon 5D MARK II + 24-105 IS KIT

Просто обектива се продава заедно с тялото. Това е китовия обектив.

Unboxing Canon EOS 5D Mark III - Kit Lens 24 -105

На този етап, единствено може да помислиш за стабилизиран 18-55 (този с IS)
 Re: Как да различавам обективите
Автор: kankubrat   
Дата:   18-07-13 22:29

Почти бях сигурен, че миризмата е един от признаците!!! Но един познат ми каза, че също е много важно, ако обектива е варио квадрата на сбора от двете крайни фокусни разстояния да се дели без остатък на сбора на любовниците на леля ми [cool]
Ако правилно съм разбрал сериозната секция - китовия обектив има абсолютно същото качество като обектив със същите параметри, който бих купил от магазин. Отговора на последния въпрос би ми помогнал значително.

P.S. Говоря за китовия обектив с Canon EOS 1000D...



Публикацията е редактирана (18-07-13 22:31)
 Re: Как да различавам обективите
Автор: cucicuc   
Дата:   18-07-13 22:31

Ако става дума за ЕДИН и СЪЩ обектив, да, така е.
 Re: Как да различавам обективите
Автор: piknik   
Дата:   18-07-13 22:32

Всички са ти отговорили сериозно.

http://www.robertmekis.com/


Той си Маже с Китака доста добре и не виждам да се притеснява... - дай Боже - Всеки му !!!!



Публикацията е редактирана (18-07-13 22:34)
 Re: Как да различавам обективите
Автор: vga   
Дата:   18-07-13 22:34

Китов е този, който върви в комплект с ново тяло! Този, който е в една кутия с него и е намален, защото е комплект. Промоция един вид, ако още не разбираш. Това може да е всеки един обектив! Производителя и търговеца избират кой обектив с кой апарат ще си върви и го слагат него в кутията [smilie3] От магазина можеш да си купиш всякакъв обектив, дори най-евтиния и разпространен "китов" 18-55. [smile]
 Re: Как да различавам обективите
Автор: kankubrat   
Дата:   18-07-13 22:35

Благодаря на cucicuc за отговора. Ако няма мнение, което оборва неговото - май ще приключвам темата [smilie8]
 Re: Как да различавам обективите
Автор: cucicuc   
Дата:   18-07-13 22:37

Няма да има.Стреляй смело.
 Re: Как да различавам обективите
Автор: mmjm   
Дата:   18-07-13 22:38

Затваряй я![shtrak] [beer]
 Re: Как да различавам обективите
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-07-13 22:40

[smilie18]
 Re: Как да различавам обективите
Автор: kankubrat   
Дата:   18-07-13 22:44

Благодаря на всички за отговорите, дори на тези, усъмнили се в способността ми да разбера защо някои неща са по-евтини в комплект[smilie25] Очевидно съм бил заблуден от мой познат за качеството на предлаганите с апаратите обективи. Много се радвам, че толкова много хора се отзоваха бързо на въпроса ми. Споменатия творец с китов обектив почти успя да ме комплексира, но понеже не се вземам насериозно - бързо ми мина.
Наистина - благодаря на всички! [beer]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.