Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Повече от любопитно: нов Panasonic FZ с f2.8 и зум 20-1200!!!
Автор: OIM   
Дата:   19-07-13 20:45

Доста спокойни ръце трябват за това 1200 мм


Отговори на това съобщение
 Re: Повече от любопитно: нов Panasonic FZ с f2.8 и зум 20-1200!!!
Автор: Digitalgab   
Дата:   19-07-13 21:06

Чети бе човече преди да пишеш:

"Aiding the FZ70's image capturing capabilities is the company's POWER O.I.S image stabilization technology, which minimizes blur due to camera movement and vibration. Panasonic officials told us the image stabilization on the FZ70 offers twice the shake correction at 60x zoom than does the FZ60 at 24x. If accurate, that's an incredible feat, and we're eager to put it to the test in the real world when we post our full review."

Отговори на това съобщение
 Re: Повече от любопитно: нов Panasonic FZ с f2.8 и зум 20-1200!!!
Автор: pachok   
Дата:   20-07-13 00:54

Не ти трябват спокойни ръце. Не съм снимал с Панасоници, но имам 3 турбосапунерки Канон, последната от които 24-840мм. и никога не съм имал проблем със стабилизацията, много са добри в това отношение. Никакво размазване от ръка на 840мм, дори и при скорости под 1/100. С предишната ми подобна сапунерка имам една камара снимки на скорости от порядъка на 1/13 - 1/15 от ръка, които са си абсолютно читави, за разлика от тези с ДСЛР-а ми и праймове от сорта 50 и 85мм, които здраво се омазват когато падна под 1/100. Та при турбосапунерите скоростта компенсира ниското работно ИСО.

Отговори на това съобщение
 Re: Повече от любопитно: нов Panasonic FZ с f2.8 и зум 20-1200!!!
Автор: valen_tin   
Дата:   20-07-13 08:59

цвят лайка [smile]


http://www.bilkitebg.eu/wp-content/uploads/2011/09/%D0%9B%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B0-%D1%86%D0%B2%D1%8F



Отговори на това съобщение
 Re: Повече от любопитно: нов Panasonic FZ с f2.8 и зум 20-1200!!!
Автор: Jankoff   
Дата:   20-07-13 10:22

vga: "Хмм... Mec"

За "Mec". Хо-хо-хо, прочетох разказчето и се върнах 40+ години назад, когато бях на 16-18, когато имаше таквиз работи [smilie18] - и си спомням това време, сякаш беше вчера, мамка му. [smilie9] [smilie5]
Ама не виждам връзка между възможностите на Паната да снима надалеч и разказчето. Едното е, като да си пийваш биричка и да гледаш мач, а другото в сферата на етиката и морала. Прави впечатление, че човекът има очи и уши за реакциите и емоциите на другите, изобщо интересно е разказчето. Само дето съвет не може да се даде на автора. Може да се даде, ама няма никаква гаранция до какъв резултат ще доведе. Женската природа е непредвидима - и вероятно и заради това е очарователна (макар и далеч не на всички [smilie5]).

За суперархимегатурбозума. Прочетох привюто и установявам, че този Панасоник е многообещаващ. Трябва да си призная, че аз още от 2005 г. чакам точно, ама точно това нещо! Както казах, имам дядо FZ5, снимките от който от Венеция, Барселона и пр. и досега гледам с огрооомен кеф! Имам и опит с Канон турбозумове, които изобщо не ми допадат толкова колкото FZ5. Както е известно, досега Панасоник правеха най-добрите като картинка турбозумове, но нямаха long reach. Дойде времето и за това, аз съм изключително доволен. Вероятно ще му скоча. Леко неприятното е, че е тежичък. Сега, т.е. последните месеци, аз "работя" едновременно с три апарата: два Олимпуса Е-520 с 12-60 и 70-300 плюс Олимпус E-PM2 с Leica 25mm. Прибави ли се този Панасоник, ще трябва да се лишавам от един от другите три - четири ще станат множко. Ма може пък и да опитам, кво! [smilie18] [smilie5] [smilie18]

За "Лайка цветовете". Ааа, не е така, господа фотографи, има лайка цветове. Първо, аз съм го установил отдавна от FZ5, на който отпред пише Leica, второ, малко по-отскоро от Leica 25mm, трето, може да се прочете в ревютата на Leica 25mm, където се определя също и като colour wow-factor и подобни. Колкото и да не е ясно какво е това wow-factor. Аз нямам техническо образование, но твърдя, че доста разбирам от hi-fi и hi-end техника, включително кабели (работил съм part-time за международната дейност на вносител на такава техника), и мога да различавам sound в нюанси. Същото е и при цветовете. Трудно е да се дефинира с думи, но очите ти го дефинират - стига да имаш очи [smilie5]. Лайка цветовете са не просто естествени, а топлят очите и душата. За разлика от тях цветовете на Олимпус например са точни, но имат академичен и клиничен характер. При hi-fi и hi-end се говори за музикалност, което е аналогично. Никой досега не е дефинирал с думи що е то музикалност в hi-fi и hi-end техниката, но същевременно никой не отрича съществуването на това нещо.

Браво на Панасоник!
[smilie24] [thankyou] [shtrak] [cool] [beer]



Публикацията е редактирана (20-07-13 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Повече от любопитно: нов Panasonic FZ с f2.8 и зум 20-1200!!!
Автор: Star_dust   
Дата:   20-07-13 10:29

http://www.optyczne.pl/6013-nowo%C5%9B% ... 99cia.html

Отговори на това съобщение
 Re: Повече от любопитно: нов Panasonic FZ с f2.8 и зум 20-1200!!!
Автор: mitku   
Дата:   20-07-13 10:50

Факт е, че Панасоник правят най-яките сапунерки. И продължават и с това ново чудо. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Повече от любопитно: нов Panasonic FZ с f2.8 и зум 20-1200!!!
Автор: insofia.net   
Дата:   20-07-13 11:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Повече от любопитно: нов Panasonic FZ с f2.8 и зум 20-1200!!!
Автор: PeterPAN   
Дата:   20-07-13 12:15

ми май няма сапунерка дори 1200х зум която да се представя по по добре от кроп от ДСЛР с 200мм обектив, аз май поне не съм виждал [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »