Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Защо си виждам снимките бозлевки във форума
Автор: DiyanaChar   
Дата:   15-07-13 13:09

Тези дни ми направи впечатление, като качих няколко снимки в темата на месеца във форума, че излизат с бозави цветове [smilie11] А като си отворя снимките в профила - там си изглеждат нормални. Що така?

Лека, весела и спорна седмица и който си няма работа ще се радвам да ми отговори. Приемам леко и захапвания - то без тях едва ли ще мине която и да е тема [beer]
 Re: Защо си виждам снимките бозлевки във форума
Автор: realnoncho   
Дата:   15-07-13 14:22

Като запазваш снимките трябва да са в sRGB цветово пространство, защото AdobeRGB не се разбира с браузърите и орязва цветовете. Най-лесния начин за това е да даваш Save for web вместо Save as за снимките които смяташ за качваш в интернет.
 Re: Защо си виждам снимките бозлевки във форума
Автор: DiyanaChar   
Дата:   15-07-13 17:08

По принцип не използвам AdobeRGB, но ще обърна внимание на начина на записване. Досега не ми се беше случвало. Благодарско[beer]
 Re: Защо си виждам снимките бозлевки във форума
Автор: didesignbg   
Дата:   15-07-13 17:16

Ползваш ProPhoto, което е малко по-лошо за конкретната ситуация [smilie3]
 Re: Защо си виждам снимките бозлевки във форума
Автор: DiyanaChar   
Дата:   15-07-13 18:12

Винаги съм записвала в sRGB, но пък може да съм пипнала нещо без да съм обърнала внимание и да съм променила настройките. Ще погледна довечера (емотиконка с почесващо се човече).[smile]
 Re: Защо си виждам снимките бозлевки във форума
Автор: ogogogo   
Дата:   15-07-13 19:48

Какаво трябва да значи това "бозлевки" ???
 Re: Защо си виждам снимките бозлевки във форума
Автор: Lycan   
Дата:   15-07-13 20:59

Нацепена батка с дънкени сандалетки. Ко прай? Бозлее, бозлее [cool]
 Re: Защо си виждам снимките бозлевки във форума
Автор: DiyanaChar   
Дата:   15-07-13 21:38

Ха - наистина съм била на ProPhoto????[smilie10]Не знам, кога съм го променила и кой знае, от кога записвам така. Благодаря ви още веднъж[beer]
 Re: Защо си виждам снимките бозлевки във форума
Автор: DiyanaChar   
Дата:   15-07-13 21:44

ogogogo, има думи, които човек запомня от мъничък и никога не се замисля за истинския им смисъл, а и за правопис подобни думи едва ли биха могли да претендират. Та бозлево, за мен е нещо като ... като такова, каквото са ми снимките тия дни, качени по сайтовете - морави, постни, бозави, блуткави цветове... все такива неща[smilie25]
HTML, твоя език вече наистина не мога да го разбера, явно ти имаш повече такива думички[beer]
Лека, спорна и ведра седмица и благодаря ви още веднъж[beer]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.