Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 SONY или NIKON
Автор: stoikovv666   
Дата:   04-07-13 15:54

Така, един колега спомена за тази новина в друг форум и аз реших да я споделя. [smilie5]

HELLO SONY. GOODBYE NIKON. THE STORY OF WHY I AM SWITCHING FROM NIKON TO SONY.


Тук за подробностите


Оставам коментарите на вас, за да не ме изкарате фен на марка. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: kvakioh   
Дата:   04-07-13 15:56

Имаш пари- сменяш. Нямаш-стоиш с това, което може.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: tziko   
Дата:   04-07-13 16:00

Ще си купя Сони, веднага след като Никон пуснат в продажба първия си телевизор!

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: djfroggy   
Дата:   04-07-13 16:00

Бе истината е, че като можеш да снимаш - можеш с всичко. Шедьовър ще сътвориш с всеки апарат от високия клас. Аз имам А99 и кво-срам ме е дори една снимка да кача тук. Защото просто не струват. Този човек очевидно може да снима с всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: Duffer   
Дата:   04-07-13 16:16

Всъщност ако схващам правилно това е по-скоро история за преход от DSLR към безогледалка, а не оценка качествата на марките.

"Is the Sony NEX-7 WAY better than the my previous camera, the Nikon D800? No. Is it better enough to switch? Definitely."

Факт е, че за любителски цели везните все повече се накланят по посока на безогледалните модели - аз лично познавам поне петима души снимали дълги години с цифрово-огледални тела и сериозно обмислящи или тотален преход към безогледална система или поне покупка на второ компактно тяло.

Така, че не виждам драмата тук наистина...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: Digitalgab   
Дата:   04-07-13 16:24

Аз също снимам с каквото имам и каквото ми е под ръка. Не се притеснявавм да гоня последните модели. Иначе съм за СОНИ!

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: Duffer   
Дата:   04-07-13 16:26

Мдам, не помня кой от Големите беше казал:
"Най добрата камера е тази която имате под ръка"

Адски правилна мисъл...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: hotsnail   
Дата:   04-07-13 16:45

Yes, the NEX-7 is the best

ми аз това ви разправям от има няма 2 години ....

Нищо иде 2-ра серия. Там ще е жестоко - ако са пипнали малките кусури на сегашната 7-ца просто няма да има грам конкуренция. 24 мегапиксела, уникално управление, невероятен цвят и динамичен обхват...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: chefo1979   
Дата:   04-07-13 17:05

Айде, колегата се отнесе - човека е писал че за това което той прави, Некс е най-доброто и сам той е подчертал, че недостатъците за него са пренебрежими, ама за други може да са фатални.
Чети малко, човек!

Ти си ни говорил има-няма две години - ама ей на, на теб Сони не са се обадили да предложат безплатна техника, а на тоя човек. Явно твоите приказки и неговите се различават по нещо, ама по какво ли...? Обективност, anyone?

[beer]

Иначе не си казал, не сме намерили 100 ревюта, в които хората казват, че D800/D4/1Dх/5DmIII/A99 са върха... Но лошото е, че няма да си го говорил от има-няма николко години... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: mcnicko   
Дата:   04-07-13 17:23

Цитирам: "Yes, the NEX-7 is the best for my kind of photography. I’m using it exclusively now and will be in the immediate future until something better comes along. "

До тук... Щом го кефи да ползва, явно това е неговата камера. Няма лошо. Това, че някой е преминал от ДСЛР към безогледалка не може да е категоричното твърдение, че СОНИ НЕКС е най-добрата система. За човека Е, защото му приляга.

Охлюве, нима нямаш ти никонски фул фрейм? И защо ти е, след като 2 години повтаряш, че некса е най-доброто?

Поредната тема дето ше се пълни с глупости покрай една статия за една лична драма. Снимайте си с каквото ви е кеф и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: didesignbg   
Дата:   04-07-13 17:25

Michael Reichman доста време снима със Некс 7, накрая каза не става и мина на нещо по-добро. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: alphatier   
Дата:   04-07-13 17:27

Темата още не е станала интересна,ще отложа пуканките за малко по-късно вечерта,вие давайте [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: Duffer   
Дата:   04-07-13 17:39

"It's easy to be a critic. You just need to have an opinion and a soapbox to spout it from. But when I listen to or read someone's opinions I want to know what combination of knowledge and experience allows them to hold forth on a given topic."

От въпросния Michael Reichman..

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: kvakioh   
Дата:   04-07-13 17:49

Ако си плати във dpreview или елитно списание 10000евро за 1 страница написано защо примерно Сони няма да прокопсат, колко ще повярват?
Или се направят 100 страници в интернет на цена 100евро и там се пуска колко Никон е вреден за здравето? Колко ще повярват?
Статии из популярни издания и още повече из интернет хиляди, статистиката показва друго обаче. Парите са тези, които играят играта на човека, написал статията, той може да си позволи система за 5000евро, може и за 1000. В случая, и двете му вършат работа. Единици, даже май само 1-2 човека са тук, които биха се осмелили да го направят, но не би...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: arkturian   
Дата:   04-07-13 18:57

Тук, в случая, основното което пропускате е, че човек не е кой да е. 11 милиона последователи в гугъл плюс и фб трябва да ви говори нещо!

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: stoikovv666   
Дата:   04-07-13 19:11

Тук, в случая, основното което пропускате е, че човек не е кой да е. 11 милиона последователи в гугъл плюс и фб трябва да ви говори нещо!

arkturian, най вече това!

Но нали сме си с капаци, като видим надпис със Сони и антивирусната ни пропищява нищо, че е пиратска [smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: serjy   
Дата:   04-07-13 19:24

правилно беше отбелязано, че въпросът не е сони-никон, а безогледалка-дслр. бъдещето или настоящето е ясно, безогледалките стават все по-предпочитани поради ред причини [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: bOzo   
Дата:   04-07-13 20:04

Toва е като да смениш кон за кокошка. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: kvakioh   
Дата:   04-07-13 20:20

А колко от тези 11 милиона си признават, че са последвали неговата идея? Аз мога да си отворя сайт, който да покаже 1000000000 посещения за седмица, това дали ме прави някакъв "стандарт" или определящ за каквото правя?

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: arkturian   
Дата:   04-07-13 20:43

Не знам колко хора ще последват неговата идея. Дори в коментарите имаше хора, които мрънкаха че са опердашили по 8-10к долара за Никон и няма да си сменят системата.И са прави естествено. Не е в това въпроса обаче.
Въпроса е, че този Трей е един от, ако не и най-големия и известен фотограф в социалните мрежи. Един от хората, които ме запалиха по фотографията мене лично. Човек, който качва снимките си(и то не долнопробните) в пълен размер, за да могат хора да си свалят каквото искат за уолпейпър пък и за отпечатване дори. Човек, който съвсем безплатно организира и води фоторазходки, където дава обяснения както на напреднали, така и на пълни аматьори. В цял свят! Който има 6-7 апликации за различни операционни системи, които са били инсталирани над 5 милиона пъти. От хора от цял свят!!
Тия мащаби схващаш ли ги? Или нещо друго би определил като "стандарт"???

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: stoikovv666   
Дата:   04-07-13 21:41

arkturian, трудно ще ги схванем... пример виж kvakioh, нулите ги има за пуканки. Повечето от нас са световно известни и признати като таланти у фотото.

Та къде този да си мери матряла с нашия, най вече пък с Sony-то и то безоглидалка [smilie18][beer]



Публикацията е редактирана (04-07-13 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: pefoto01   
Дата:   04-07-13 21:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: hotsnail   
Дата:   04-07-13 21:57

@mcniko не виждам противоречие.

Никон имат най-достъпните фул фрейм ДСЛР-и с качествена оптика. За туй си ги взех.

Сони имат най-добрия безогледален и затуй си го взех.

Двете системи са супер близки. Дори NEX-6 подозирам, че Сони са лицензирали управлението на апарата от Никон, то е почти като Д7000/Д600 - все едно същите бутони са сложени на по-малко тяло.


Д600 пък има един от най-добрите фул фрейм сензори благодарение на Сони.

В общи линии са нещо като гей двойка, дето мнгоо добре се разбират ама крият от света какви ги вършат под чаршафите....

Пък аз тайничко си се надявам Никон да скочат на NEX системата и да пускат тела и обективи. Хем може и фул фрейм да започнат направо. От това всички ще спечелят. Никон и Сони ще са абсолютни лидери. Потребителите ще имаме богат избор от тела и обективи - кеф ти минолтенския тип ергономия на Сони, кеф ти Никонските мега менюта. Не знам защо тиквите в Никон и Сони не се заемат сериозно с този въпрос. Хем и за NEX има вече всякакви адаптери за обективи - с мотори с контрол на блендата с Автофокус....просто Никон да мръднат от нула до готова система е супер малко усилието - 2 обектива и едно тяло и са там. А ако се уговорят преди Сони да пуснат фул фрейм NEX ще направят и тонове пари.

Важното е че днес Metabones пуснаха speed booster за NEX към никон обективи с поддръжка на G обективи! Това не е никак зле :-) 450$ е скъпо де ама колкото един обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: stoikovv666   
Дата:   04-07-13 21:57

pefoto01, много добре си е анонсирана темата! Нему бери грижа! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY или NIKON
Автор: boni   
Дата:   04-07-13 22:01

Безогледалка/ДСЛР не са взаимозаменяеми. Всеки си има предимства, зависи за какво ще се изплозва. За бързо репортажно снимане и ловене на моменти ДСЛР-а с директно визиране в реално време през оптичен визьор е незаменим.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »