Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: imitev   
Дата:   08-07-13 23:07


Балъците били два вида - едните ти ги търсиш, другите сами те намират...

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: DeDomus   
Дата:   09-07-13 03:05

Kak си личат продавачите само...
Интересно защо в Амазон и И-Бей има коментари и рейтингова система? Сигурно там няма тарикати? Има, но точно така са им намерили цаката.
Поздрави на коректните търговци, от които съм пазарувал, и все още са тук![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: fotocolor   
Дата:   09-07-13 09:09

Та казвате за мошениците в базара.Какво правим в сследният случай-продавам преди месец апарат Киев 4+2 обектива на клиент.Пускам с Еконт с опция за проверка и тест.Стоката си пристига,тества се,пише ми се че всичко е ОК.Слвед 3 дни ми се пише следното:Вчера взех апарата и обективите-всичко беше коректно.Когато се прибрах реших да сменя обектива с 35 мм но без да исках отвих обектива от онази приставка която се върти.После се усетих и я поставих обратно на мястото и и отвих обектива от правилното място..Обаче сега не иска да фокусира-образът не мърда.

В телефонният разговор пича ми спомена че си мислел че апарата е на резба и се опитал да развие.Ное счупил чопа който зацепва байонета с телемера.Сега ме обвинява че едва ли не аз съм некоректен.
Какво правим в тоя случай?

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Lycan   
Дата:   09-07-13 09:29

Счупения Киев - пича ще си го ползва със здраве, много ясно.

Обаче какво правим ако го беше счупил още при прегледа и после да ти заяви, че разбираш ли онова там не мърда?

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: fotocolor   
Дата:   09-07-13 10:29

какво правим с случаите когот си пуснал пратка и човека който е поискал да му пратите стоката не отива да си я вземе 10-15 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: ogogogo   
Дата:   09-07-13 10:41

Ако си държиш на нещата които си му пратил,плащаш обратният път,псуваш го,ако можеш го биеш и си ползваш старата техника с кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: askaskask   
Дата:   09-07-13 16:05

Всичко казано до тук показва, че е добре да има рейтинг и за продавачи и за купувачи!

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: JoroHEI   
Дата:   09-07-13 19:18

не може да има рейтинг това все пак е фотографски сайт а не продавалник, секция базар е като малак битак за фото техника за улеснение на съфорумците, иначе съм купувал от базара но само след лична среща с продавача, ако е в друг град до който не мога да отида, просто не купувам колкото и да е изгодна цената, не ползвам куриери за стоки втора ръка.


Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: nikolayvarna   
Дата:   09-07-13 22:43

Не е точно тема за това, но ей такива сигурно излизат много на сметка - http://www.liveleak.com/view?i=c85_1373364082 .
Яка кражба на обектив :)

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Geil   
Дата:   09-07-13 23:05

Идеята е, че без коментар на обявите, цените се вдигат изкуствено. 2-3-ма души решават да пуснат 400д за 450лв и след това всеки, който тръгне да продава въпросното тяло търси същата цена с идеята, че няма той да е най-глупавия да пусне тялото за по-малко. Следват 1-2 месеца в които никой не се интересува от стоката и продавача се замисля, че е по-добре вместо да продава тялото на по-ниска цена просто да си го запази. Така продавача остава евентуално с второ тяло (което ползва рядко), което след време подарява на близък или дава за скромна сума на приятел, а евентуалните купувачи са принудени да се задоволят с по-нисък клас тяло също надценено. Аз лично ще посъветвам купувачите да игнорират обявите в базара и да не си хвърлят парите за стоки втора ръка на цена 80% от тази на нов продукт. Извинявам се, обаче няма как да приема примерно обектив никор 50/1.8д за 180лв. втора ръка, което с наложения платеж ще стане минимум 200лв без гаранция и възможност да се разбере колко е ползван обектива, при положение, че в магазина обектива е 220лв. Преди 1 година тези обективи с оставаща гаранция се продаваха между 130 и 150 а сега между 160 и 180. Сега продавача, който ми предложи обектива стои с новото тяло фул фрейм за няколко хиляди лева и ненужен обектив, просто защото няма да е той най-глупавия да го продаде за 20-30лв. по-малко от другите. Купувача естествено мисли, че ако ще дава толкова пари е по-добре да си купи нов с гаранция.

Аз бих предложил, цената на стоката да не може да се коригира в обявата та продавачите да не си правят циганските номера "Абе дай да го пусна с 20 кинта отгоре (2 кутии цигари и 2 бири в кварталния хоремаг)пък ако никой не го вземе ще смъкна цената. Идеята е да се дава крайна цена без коментар надолу-нагоре. Още по-добре ще е да не можеш да пускаш обява за една и съща стока в рамките на 3 месеца. Да видим тогава какви ще са цените ... ама истинските цени - с начислената амортизация и без добавената "сантиментална стойност" и стойност "тарикат". Продавачите да ме извиняват, обаче точно защото това не е пазар и сайт за търговия, целта не би трябвало да е мишкарска печалба от крупните суми 5-10-15лв. Аз, като купувач, повече не бих пазарувал от базара. По-изгодно излиза да купувам употребявана техника от павилиона и синтезиса. За пример мога да дам, че преди няколко месеца купих много добро тяло от един от магазините на 45к кадъра на цената на същото тяло от базара на 170к кадъра. Освен това нямах никакви транспортни разходи и разходи за наложен платеж и т.н. и имах предостатъчно време за тест и то не само с моите обективи, а и с такива от магазина. Айде поздрави на продавачите-тарикати.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: bozO   
Дата:   09-07-13 23:19

И аз съм на този принцип - ако е запазена стоката - цената -40-50% от тази в магазина. За 20-30% надолу е по-добре ново с гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: nevermess   
Дата:   09-07-13 23:48

Geil [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Seifi   
Дата:   10-07-13 09:44

Хора вие нямата акъл , базара не е основна дейност на страницата. Аз като продава4 имам следната слу4ка един фен иска да купи от мен едно тяло казвам му нормална цена той казва скъпо е не се разбрахме накрая, пък и на мен ми писна. 4 Месеца по късно същия 4овек продаде същото тяло в базара 70лв по къпо от това което аз исках.

Въпроса кой е тариката и кой е балъка е много тънък

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: david59   
Дата:   10-07-13 19:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Geil   
Дата:   10-07-13 20:03

Какво има да се мисли? Примерите са дадени за техника, която все още се произвежда или се продава нова с гаранция. За цените на стара и колекционерска техника може да се съди по цените от специализирани сайтове или сайтове за търговия. Считам обаче, че при този вид техника е по-трудно да се правят тарикатски номера, защото предполагаемите клиенти най-често са наясно с тенденциите и цените.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: kaschey   
Дата:   11-07-13 10:40

В базаро има 1Ds за 900 кинта и 1DS Mark 2 за 1700 кинта.Това са добри цени, погледнато отвсякъде.Дори в и-бей са по-скъпи.Всичко е до човека, някой хора си надценяват стоката, но цените на показаните пимери са изключителни.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: compur   
Дата:   11-07-13 14:27

всеки би искал да си купи топ-техника "йофтинко"... но "мошениците-продавачи" не ги дават на тея пари. гадове! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: qavkata   
Дата:   17-07-13 16:38

аз пък не рабирам, що за тъпи въпроси задават куповачите?!? "защо сега продаваш обектива/тялото? на колко кадъра е обектива? кво значение има? само предизвиквате да ви лъжат. Всеки родава само и единствено за пари, а на никой не му е работа да се интересува за какво ще бъдат изхарчени. Поръчвайте, гледайте и тествайте. това е. аз преди известно време поръчах един обектив,, който се оказа с проблем с фокосирането в широкия край. звъннах да попитам за проблема, а мацката ми обясни че бавно бил фокусирал. както и да е, отказах поръчката още докато съм в Е.онт и готово. За това трябва да се гледа внимателно.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   17-07-13 17:39

Пазара е направен за това - продавача сам да си определя цената на продавания предмет, а купувача - да си решава дали ще купува на тази цена или ще търси друг подобен предмет.
А, който има притеснения, че ще бъде излъган - да посети най-близкия магазин за фото-техника, където ще му се предостави и гаранция за закупения предмет.
Затова има опция при куриера - "преглед и тест на стоката до 15".

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Божидар58   
Дата:   17-07-13 19:17

Хората останаха без пари и продават техника на поразия. Следя обявите и гледам, че на ден се появяват страшно много обяви за продажба. Няма да е далече времето, когато няма да има такива, които търсят да купят, а ще има само обяви: продава се. При положение, че вече не се печели от фотографията така, както преди 4,5 години, доста скъпи неща ще бъдат продадени на безценица. Съветът ми към тези, които търсят да купуват, да изчакат малко и ще имат богат избор.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: kaschey   
Дата:   17-07-13 19:22

Няма ли някой мошенннннник да пусне един лунасикс със спот приставка по-йовтинко, че ми трябва?

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: nikolayvarna   
Дата:   17-07-13 22:43

Хората останаха без пари и продават техника на поразия. Следя обявите и гледам, че на ден се появяват страшно много обяви за продажба.........

Ако следиш и криминалните хроники ще видиш колко туристи по черноморието олекват с техниката си [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: k7   
Дата:   26-07-13 07:41

Аз не пиша за мошенник, но се ядосвам, че търся един обектив, виждам, кой го продава, пиша му, иии.....нищо. Виждам, че си влиза в проофила, пиша му пак, пиша му и e-mail, никакъв отговор и така от 2 седмици. Ами поне да каже, продадох го, не го продавам или каквото и да е!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: imitev   
Дата:   26-07-13 07:42

Телефон няма ли - звънни му!

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: k7   
Дата:   26-07-13 07:49

Няма в темата [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »