Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: a4o90   
Дата:   02-07-13 14:59

И аз да си кажа, че съм доволен от Базара. До този момент (да чукна на дърво) съм случвал на коректни хора. За сметка на това напоследък от ибей хич не ми върви. Последните няколко дни се занимавам само с кейсове. Последният пример:
"Nice condition, no fungi on this lense
Olympus OM- System Zuiko 50mm Lense Auto S 1:1.8 MC Bayonet Lense"

..


https://photo-forum.net/static/forum/2013-07/somn8262.JPG


http://prikachi.com/images/576/6285576v.jpg


Мдааа.. и това от човек с 99,6% рейтинг. Извинявам се за офтопика.
Иначе всеки има право да продава каквото си иска на каквато си иска цена, стига да бъде честен за състоянието на това, което продава. Да, не е особено етично, но пък и сякаш хората са се научили, така че в крайна сметка всичко опира до търсене и предлагане. Лично аз не виждам лошо да има малка препратка към тема, чиято цел да е чисто информативна и да се следи за препирни. Дори съм виждал по някои сайтове нещо като автоматична система, която изкарва най-ниската, най-високата и средно аритметична цена спрямо тела, обективи итн. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: diduli   
Дата:   02-07-13 18:07

И какво стана накрая...пак от умрял писмо ще чакаме ![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Rusinov   
Дата:   03-07-13 09:57

Това дето го говорите вече два дни ми звучи като приказката за киселото грозде. Сега понеже винаги може да попаднем на идиот продавач/купувач, дай да не правим нищо. Ми що ядете като така или иначе после *ерете. Трябва да има рейтинг, трябва да има и коментар, който да се оставя заедно с рейтинга след приключване на сделката. Един от 10 измамника да се е затруднил или да е пропуснал "далаверка", пак е по-добре. Продължавам да гледам и днес базара - ми от както не могат да се оставят коментари е настанал пълен ЪпсурТ.


djfroggy написа:

> Много пъти това, което продаваш
> няма документи за прозиход, защото
> е втора или дори трета употреба.
> Това не те прави автоматично
> мошеник.


Така е, но като видиш, че човека има 80 продажби и от тях 100% дали положителна оценка някак си вътрешно си по-спокоен, че след като до сега никой не е изревал, малка е вероятността ти да си първия [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: enis   
Дата:   03-07-13 10:35

Рейтинг не знам дали ще е коректен и точен след като всеки ще може по лично усмотрение да дава положителен или отрицателен, но поне коментари да има в базара няма да е лошо. Също така и за некоректните купувачи няма да е лошо да се казва по нещо... Например такива, които уж много искат даден продукт и след една седмица стоене на рафта в еконт ти го връщат, че дори и не в същия му вид...

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Lycan   
Дата:   03-07-13 13:37

Що бе, ето един коректен


https://photo-forum.net/static/forum/2013-07/soat5524.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-07-13 14:04


> Така е, но като видиш, че човека има
> 80 продажби и от тях 100% дали
> положителна оценка някак си
> вътрешно си по-спокоен, че след
> като до сега никой не е изревал,
> малка е вероятността ти да си
> първия [smilie7]


Аз така или иначе съм за рейтинга, но защо ми се струва, че човек с 80 продажби на фото техника е по скоро за друг тип сайтове за търговия, отколкото за ФФ?! Аз бих бил по скептичен към такъв вид търговец, отколкото към обикновен фото любител с 10-12 продажби за 2-3 години продавам лична техника с цел смяната и, а не препродажба с цел печалба.... Замислете се малко!

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: GenaDP   
Дата:   03-07-13 19:06

"... а не препродажба с цел печалба..."

Явно най-вече ви трови мисълта, че някой може да спечели, като ви продава нещо. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: metodiev_martin   
Дата:   04-07-13 01:16

Трябва ли да си продавам техниката, само когато се налага "смяна"? Трябват ми пари - продавам най-малко използваемата вещ от раницата. Вкарвам си муха в главата, продавам половината неща за да си взема изгъзица, която продавам след 3 месеца, защото вече не ми е интересна и пак си взимам някой обектив. А за хората, които правят "пари" от продажбата на обективи, не мога да отпращам упреци. И с "ранопиле" и с "отворения" съм работил, не съм имал проблем - много точни, възпитани и коректни хора. Имат възможност - вкарват и продават

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Jankoff   
Дата:   04-07-13 09:11

enis: "Рейтинг не знам дали ще е коректен и точен след като всеки ще може по лично усмотрение да дава положителен или отрицателен"

Естествено, че по лично усмотрение. Как иначе? Да казва "Партията" кое е правилно и кое не, или как?
Ще дам пример с двата известни сайта за туристическа информация и резервации букинг.ком и трипадвайзър.ком.
Техните рейтинги, дадени от потребителите от цял свят на хотели и пр., са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ТОЧНИ!!!
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Установил съм това категорично! Ходил съм в поне 20 хотела и B&B и пр., следвайки рейтингите и мненията на потребителите в букинг.ком и трипадвайзър.ком, и те категорично ВИНАГИ са съвпадали с моите впечатления и оценка. [cool] Резервирам хотел или B&B въз основа ИЗКЛЮЧИТЕЛНО на рейтинга. Търся го най-висок и оставам много доволен - досега няма никаква грешка, 100% от случаите!
Хората в тези два сайта са НАПЪЛНО ДОБРОСЪВЕСТНИ! Те нямат изгода да дават добри или лоши оценки и просто дават оценките си "за общото благо", като отделят от времето си. Това е чудесно. Thank you, people!
[thankyou] [cool] [beer]
Подобно нещо се наблюдава и в амазон.ком и амазон.де. Повечето отзиви - чета ги много, особено за фототехника и компютърни компоненти, са много подробни и добросъвестни.

Трябва да има възможност за коментари и оценка в базара!

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: enis   
Дата:   04-07-13 10:05

Jankoff не мисля, че може да се сравнят сайтове за туристически услуги и резервации с базара, в който повечето продават техника втора употреба :)
Нека освен коментари да иам и рейтинг, но аз все пак си мисля, че трябва да се помисли доста добре, защото ако може всеки да дава оценка... Ами лицето Х иска да си купи нещо, ама няма пари и е хейтър и дава най-лошата оценка дори и да е нямал вземане даване с продавача! Тука поръчките не стават чрез някаква платформа за да може след това да се даде оценка, а стават чрез уговорки на съобщения, мейлове, скайпове и по телефона... не се вързват нещата за оценяване, но за коментарите съм твърдо ЗА [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Seifi   
Дата:   04-07-13 10:14

enis [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


и кой ще плати промените, някои хора дават само нeобмислени идеи. Базара не е основна дейност на страницата, базара си е добре в сегашния вид , една листа с измамниците в форума и всичко е наред.



Публикацията е редактирана (04-07-13 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Jankoff   
Дата:   04-07-13 10:22

enis: "лицето Х иска да си купи нещо, ама няма пари и е хейтър и дава най-лошата оценка дори и да е нямал вземане даване с продавача"

Тук стигаме до въпроса за ДОБРОСЪВЕСТНОСТТА, или по-точно казано, за НЕДОБРОСЪВЕСТНОСТТА на българина/българката.
И за мизерията - и материална, и духовна! [smilie23] [smilie23] [smilie23]
Заради някакъв обектив ще злобее, ще дава неверни оценки и ще върши гадости .... Съгласен съм, че това нещо не просто се среща в България, то е много, много разпространено!
[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: enis   
Дата:   04-07-13 10:30

Доста често под мои снимки се появяват "хейтърски" коментари за техниката с която снимам, та предполагам, че и с базара ще е така и оценките. Но все пак една секция с коментари към всяка обява би била добре ако може лесно да се напише кода за нея и да се добави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: kimi   
Дата:   04-07-13 12:47

абе каква секция с коментари, едва се отървахме от коментарите на стария базар и вие искате пак да се връщат [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: Seifi   
Дата:   04-07-13 12:58

kimi [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-07-13 21:48

До тук един мошеник не се спомена поименно (псевдонимно), а уж темата е за това... в същото време се дракаме за какво нещо е или трябва да е базара, без никой да ни е искал мнението [smilie3]

Време е да ги изброим/изобличим в темата, ако има такива... в другия случай излиза, че нямаме нужда от рейтинг и коментари, щом всички са точни и добросъвестни! [smilie21]

Аз лично няма от кой да се оплача, за сметка на това има кой да похваля, но май това ще е за друга тема...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: mmjm   
Дата:   08-07-13 15:06

Е как, снимкабг, който имаше още 2 или 3 ника, не помня томно какви бяха нещо от типа на м.харизанова дано не бъркам с последния.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: david59   
Дата:   08-07-13 20:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: lion4e   
Дата:   08-07-13 20:56

david59 [smilie24]

Те просто искат да направят ценови комитет, където да има пълен контрол над цените на обявите в базара, ще колят ще бесят, ще раздават справедливи народни цени, ще има ценова диктатура, ако не ти харесат цената ще ти пратят мутри, данъчна полиция, ще те делнат акаунта. Утре ще превземат и други сайтове, ще погнат и магазините за нова техника, ще направят световна ценова хегемония, ще трябва да им плащаме за оценка на техниката......

Абе я се гръмнете. ТОВА Е ПАЗАРНА ИКОНОМИКА, ВСЕКИ МОЖЕ ДА ПРОДАВА КАКВОТО СИ ИСКА НА КАКВАТО СИ ИСКА ЦЕНА. НАБИЙТЕ СИ ГО ТОВА В КУХИТЕ КОМУНИСТИЧЕСКИ ГЛАВИ. НАПРАВИХТЕ ФОРУМА ЗА СМЯХ,ЧЕ КОЙТО НЕ ПРОДАВА СПОРЕД МОИТЕ ВИЖДАНИЯ ЗА ЦЕНА НА ДАДЕН АРТИКУЛ Е МОШЕНИК, ПО ТАЯ ЛОГИКА 99% ОТ ОБЯВИТЕ В ФОРУМА СА ОТ МОШЕНИЦИ.

И аз искам 7Д за 700лв без забележки..тогава всички обяви в базара за 7Д над тая цена са от мошеници[smilie10]



Публикацията е редактирана (08-07-13 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: aldygreen   
Дата:   08-07-13 21:28

Мошеник е този, който мами, който лъже. Обявява нещо в базара с едно описание, състояние, комплектация, а в действителност изпраща стоката в друг вид, друго състояние, друга комплектация. Сама по себе си цена, която на някого се струва висока, не е причина да бъде обвиняван продавачът в мошеничество или измама. В този базар сделките стават при постигнато съгласие от двете страни. За да не ви мамят, изисквайте изпращане с опция за преглед и тест.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: david59   
Дата:   08-07-13 21:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: mmjm   
Дата:   08-07-13 21:47

david59, този за когото пиша нае техника от съфорумец, опита се да я препродаде чрез другата си регистрация, в крайна сметка с цената на доста нерви колегата си върна техниката, та по случая преди да пишеш провери за какво става дума!

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: david59   
Дата:   08-07-13 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: don_kolev   
Дата:   08-07-13 22:47

Що пък да чете между редовете? Нали това отличава базара във форума от продавалника. Голямо геройство да излъжеш някой...

Отговори на това съобщение
 Re: За мошениците в Базара !
Автор: mmjm   
Дата:   08-07-13 22:47

Първи снимки 15,09,1977г в двора на 120 у-ще. с Certo KN 35.
david59, не съм искал да те впечатлявам, искаха имена и никове писах, намерих и темата мога да пусна и препратка към нея. По принцип си прав, за да има тарикати, задължително трябва да има балами.[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »