Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: opepi   
Дата:   10-07-13 10:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: n1x0n   
Дата:   11-07-13 12:10

Трябва и в БГ да се въведе агентският принцип. Агентът да търси клиенти, да преговаря за заплащането на фотографа и по този начин да му освободи главата за творческите задачи.

Ще се въведе, ама друг път...

Нито има квалифицирани агенти, нито достатъчен брой фотографи, нито хонорарите са такива, че да позволят развитие на агентският бизнес.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: mmjm   
Дата:   11-07-13 14:02

n1x0n [smilie24] [smilie24] [smilie24], същото за съжаление важи за всички области на изкуството с изключение на т.нар. попфолк иначе казано чалга.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: boni   
Дата:   11-07-13 14:20

Не духат, споко:) Не че са милионери, но пък могат да си позволят да нямат шеф, да нямат работно време, да живеят свободно, да се срещат с различни хора и да пътуват много.[beer] И за разлика от юристите, финансистите и т.н. да не се заравят в бумащина, да не седят на бюро и изобщо да живеят по-интересно:)



Публикацията е редактирана (11-07-13 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: opepi   
Дата:   12-07-13 14:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: Miro__Slav   
Дата:   13-07-13 07:12

boni [smilie24] Не че са милионери, но пък могат да си позволят да нямат шеф, да нямат работно време, да живеят свободно, да се срещат с различни хора и да пътуват много.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: shadravana   
Дата:   13-07-13 10:31

boni [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: Frenchev   
Дата:   13-07-13 12:06

boni най добре го е казал

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: uri64   
Дата:   13-07-13 13:00

Да, само че това, което е казал/написал Бони важи за ограничен малък брой фотографи. Останалите, така да се каже масата, извършват действието от заглавието на темата. И това е описано и обяснено добре в началните глави на книгата "Черният лебед".

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: J0R0   
Дата:   13-07-13 13:38

Малък, малък, колко да е малък. Аз познавам поне 50 човека, без да броя щатните по медиите, които се издържат и живеят не зле от фотография. На свободна практика. В малка България колко да са?

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: Frenchev   
Дата:   13-07-13 15:12

uri64 не съм чел въпросната книга, но нали се сещаш, че няма как да важи за всички. Мен не се броя за пример тъй като работя и живея в Германи и тук ситуацията е друга, макар и не много по различна от тази в България.

Имам много приятели фотографи в България. Всички работят на един пазар, но едни имат повече работа от други и живеят, по начина който е описал бони.

Защо едни имат повече работа от други е друг въпрос, но най вече е свързано с това кой как може да се продава и на каква цена успява да се продава. И това не винаги е свързано с качеството на фотограията му.


Та този ограничен малък брой фотографи не е чак толкова малък колкото ури64 го изкарва (освен ако не брои всички хора които са си купили ДСЛР и се правят на фотографи)

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: vikitovikito   
Дата:   13-07-13 22:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: emo99   
Дата:   14-07-13 14:02

Клиент започна да се пазари с мен за цената. Каза,че за 100 лева снимат вече цяла сватба( за София). За видео става въпрос. Проверих - казва истината.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: Frenchev   
Дата:   14-07-13 14:13

За 100 лева нали се сещаш какво ще получи. Във всеки един жанр и във всеки един бизнес има подобни ситуации.

Аз снимам панорами. В България има колеги, които снимат за 20 лева на панорама. Идея нямам как им излизат сметките, но те си знаят.

Но не мисля, че подобни хора ни крадат работата, даже обратното - убеден съм, че осигуряват повече работа за професионалистите за в бъдеще.

Факт е, че българина няма пари и винаги гледа да му излезе най-евтино, но поне според моето мнение, младото поколение макар и бавно започва да променя мисленето си и хората започват да наблягат повече на качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: stoikovv666   
Дата:   14-07-13 14:14

Има "фотографи" които снимат за удоволствие по сватби, други за 50,100,200...1000,2000...Важното е да имат избор клиентите, от цени и качество [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: shadravana   
Дата:   14-07-13 15:43

Колкото повече снимащи за без пари или за смешни пари, толкова по-малко ми се пазаят клиентие като им кажа цените си, защото вече са го яли. А ако цените ми не ги устройват и се опитват да ми дават примери със снимаши за малко пари, значи не са моя тип клиенти поради простата причина, че не првят разлика между евтиния и качествения продукт. Сегментация на пазара му се вика това. В ниския сегмент е най-ужесточена конкуренцията и най-много мръсни номера се правят и се водят ценови войни.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: Frenchev   
Дата:   14-07-13 16:20

именно

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: fit_ness   
Дата:   14-07-13 16:28

Не, не духат супата. Профитата не искат да проумеят, че фотографията сега не е като преди 30г. ВСЕКИ може да стане профи за няколко седмици стига да го пожелае! За това цените падат. Конкуренцията е голяма. Само не казвайте, че профитата "виждали" кадъра преди да го направят. Е, профита имам новина за Вас - не само вие виждате кадъра преди да го направите. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: Frenchev   
Дата:   14-07-13 17:22

фит–несс не се имам за профи, тъй като почнах преди три години като пълен аматьор и се уча още, но определно и преди това постоянно "виждах" кадри.

И евала на този който може да се научи за няколко седмици. Аз се уча от няколко години и имам чувството, че сега започвам!

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: burningice   
Дата:   14-07-13 17:43

Всеки, който си купи голям черен апарат, ако има късмет продавача да завърти настройката на "М" (майстор), а на на "А" (аматьор) -вече е не само притежател на фотоапарат, а и профи. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: fit_ness   
Дата:   14-07-13 17:48

Френчев, клишето за това, че човек се учи докато е жив малко ми прилича на клиширания въпрос - "Какви са недостатъците Ви?"
- Ами много съм доверчив(а) и хората винаги се възползват от това [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: fit_ness   
Дата:   14-07-13 18:12

burningice, кмета на едно село притежавал автомобил докато съселяните му имали каруци теглени от магарешки и конски впряг. Гледал с пренебрежение на по-нисшите от него защото не му били равни. Дошло време, когато автомобилите вече били достъпни за всички и хората един по един започнали да си купуват коли. На кмета естествено това не му харесвало, защото вече никой не го забелязвал. Една сутрин събрал цялото село на мегдана и им заявил "- Това, че имате автомобили не значи, че сте добри шофьори! Никога няма да се научите да натискате педалите и да въртите волана по-професионално от мен!!!" [smilie18]

Та исках да ти кажа, че ще се изненадаш колко много млади момчета и момичета могат да работят със съвременен фотоапарат....и имат виждането за кадъра...а и с фотообработващите програми са на завидно високо ниво... и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: burningice   
Дата:   14-07-13 18:22

fit_ness, млади и талантливи хора с добър усет към фотографията винаги е имало и ще ги има. Но достъпността на фототехниката не ги увеличава, защото те са константна величина.

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: fit_ness   
Дата:   14-07-13 18:25

Тук грешиш. Броят им се увеличава, но нека да не спамим повече в темата. Другите сигурно също имат какво да кажат[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Духат ли супата фотографите откъм заплащане?
Автор: mmjm   
Дата:   14-07-13 19:52

fit_ness, историята с автомобила е чудесна.[smilie24]
Не знам защо толкова много хора се взимат адски насериозно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »