Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Откраднати снимки
Автор: 798099   
Дата:   16-07-14 21:40


> Здравейте Колеги!
> Вече ми се случва за пети път. [smilie9]
>
> Снимки,които аз съм снимал и са
> публикувани в моя профил в 500пх са
> откраднати. Публикуват се в някои
> страници в фейсбук без мое
> разрешение. Изтрит е също подписа.
> Докладвам ги но няма файда. Какво
> мога да направя? Не искам без мое
> разрешение да се публикуват.

А Вас насила ли Ви накараха да си качвате снимките във facebook или където и да било, а? Преди да публикувате прочетохте ли условията на въпросния сайт? Както беше казано по-горе, всичко публикувано там е собственост на сайта. Е, няма как "секс с комшийката и душата в рая"!!!

Щом за Вас е по-важно да Ви "лайкват", отколкото да Ви оценяват, носете си последствията!

 Re: Откраднати снимки
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   16-07-14 22:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Откраднати снимки
Автор: mmjm   
Дата:   16-07-14 22:19

798099, http://500px.com/
не е точно facebook.

 Re: Откраднати снимки
Автор: Божидар58   
Дата:   16-07-14 22:24

Тук гледам някой качил една снимка на Викторио Георгиев. Това момче е жокей и то доста добър. Аз също снимах в този ден и имам много снимки на това момче. Тази, която е качена не е моя, но останалите в поредицата са мои. Аз ги изпратих на момчето и не съм искал нищо насреща. Не мога да разбера колегата какво има предвид с тази снимка. А по въпроса - щом една снимка е качена в интернет пространството и не е защитена с някакъв патент, то тя принадлежи на сайта, в който е качена. Радвайте се ако ваши снимки се копират от някой. Това значи, че сте добри.....

 Re: Откраднати снимки
Автор: 798099   
Дата:   16-07-14 22:33

Божо, те това ми беше мисЛАта!!! А дали е "сураттефтеря" или друг някой сайт--- ЧЕТЕТЕ бре, хора!!!

Аз нямам и няма да имам регистрация във facebook, не защото съм тъп и дърт, а защото не одобрявам идеологията на този "социална мрежа".

И още: защо уважаемият господин ikobek публикува снимки във въпросния сайт? Защото очаква нещо, или? Е, дочакал го е!

Това не е злоба, завист или заяждане. Просто опит за "приземяване". Или, както гласи поговорката: "който го е страх от мечки, да не ходи в гората!".



Публикацията е редактирана (16-07-14 22:46)
 Re: Откраднати снимки
Автор: ittv   
Дата:   16-07-14 23:21

ikobek: какви пък толкова "шедьоври" са ти откраднали, като ти гледам снимките, надали биха изкарали дори и пари от тях, не мога да разбера какво толкова се напрягаш.

Аз да питам с какво си обработваш снимките, предполагам я с Lightroom, я с Photoshop, та в този ред на мисли купил ли си лиценз или си откраднал? Ако е второто, не разбирам защо си толкова обиден след като и ти крадеш? [shtrak] [smilie21]



Публикацията е редактирана (16-07-14 23:22)
 Re: Откраднати снимки
Автор: Gravolez   
Дата:   16-07-14 23:27

Тая тема е отпреди повече от година, за бога.
Стегнете се малко.
 Re: Откраднати снимки
Автор: kioto   
Дата:   16-07-14 23:36

Сложи си воден знак!
Аз така си направих със някои снимки във Фейсбук!Не са професионални може би,но много хора ги харесваха и споделяха![smilie24]
 Re: Откраднати снимки
Автор: stown   
Дата:   16-07-14 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Откраднати снимки
Автор: Cyclon   
Дата:   17-07-14 00:51

stown, ако Ви копирам някоя снимка и после и лепна някакво послание от горе и(без ваше позволение), после е врътна в социалните мрежи и по блогове и сайтове, Вие по някаква случайност е видите и прочетете посланието, което въобще не е в тон със снимката, дали ще Ви хареса?(Риторичен въпрос)

На мен снимките не ми ги крадат, по простата причина, че не са с каквото и да било качество.

Мен лично ме дразни факта, че пляскат какви ли не надписи и послания по снимките, без да се замислят, че така ги опорочават.
Автора на снимката едва ли е искал точно това да каже с точно тази снимка.
Ето и отговора на въпросната страница, след, като бе запитана (официално).

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152570788564549&set=ms.c.eJwzNDA0NTI1NzC3sDA1sjQ1sdQzRBIxw...


Лека вечер, без лоши чувства и на който не му харесва темата и няма какво смислено да каже по темата, нека да не пише.

 Re: Откраднати снимки
Автор: stown   
Дата:   17-07-14 01:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Откраднати снимки
Автор: Cyclon   
Дата:   17-07-14 01:41

Да отворя нова тема, после ще излезне някой да каже, че виж сега тука има такива теми.
Няма нищо де, поне се разбрахме.
Пак казвам, няма лоши чувства. [smile]
 Re: Откраднати снимки
Автор: ecobo   
Дата:   17-07-14 01:56

1. Твърдението, че всичко, качено във Фейсбук било нечия друга собственост е тотално невярно.
2. Снимките са откраднати от 500пх, тоест няма нищо с условията на ФБ, които, както казах в т.1 не са баш такива, каквито си мислите.
3. Нямам случай да докладвам снимка както си требе и да не я свалят до 24 часа - ФБ са безкомпромисни по отношение на авторските права.
 Re: Откраднати снимки
Автор: stown   
Дата:   17-07-14 02:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Откраднати снимки
Автор: Gecata   
Дата:   17-07-14 10:05

Автор: ИВЕВЕ
Дата: 15-06-13 12:03

Трудно ми е да разбера защо всички се филмирате толкова при "кражба" на снимки.

-Ще разбереш, ако направата и продажбата на снимки е твоята работа (бизнес). Не говоря за този тип фотография който е свързан с това някой да те наеме да снимаш нещо по поръчка и да ти заплати. Говоря за онази фотография, която правиш по собствена преценка, и която в определен момент очакваш да продадеш.
За да се случи това трябва да се намериш адекватен начин да я поднесеш на публиката, а това няма как да стане без фотграфските форуми, фейсбук, собствен сайт за продажба или други. Тази фотография е свързана с инвестирането на немалък ресурс в техника, труд,време и нерядко екип който очаква да му заплатиш за това, че ти помага да покажеш нещата си. Нормално мислещият човек публикува във фотографските форуми, защото по презумпция те са сайтове за авторска фотография. Публикува и във фейсбук и си слага логото, което пък заостря вниманието на евентуалния клиент, че човекът отсреща държи на правата върху фотографията си и не е редно без допълнително уточняване на условията да ползва снимките му.
Трудно е да разбереш защо всички се филмират вероятно защото никога не си разчитал в края на месеца да си платиш сметките си и да нахраниш семейството си с парите спечелени от продажба на фотография, а това е повод да ти обърна внимание да коментираш внимателно нещата които не разбираш - без ирония и с уважение [smilie3]



Публикацията е редактирана (17-07-14 12:46)
 Re: Откраднати снимки
Автор: camelasign   
Дата:   17-07-14 20:39

На мен ми публикуваха няколко пъти репортажни снимки в медийни сайтове. Без да ме питат, без да пишат името на автора. Само един махна снимката след като се обадих.Другите се правят на 2 и половина. Включително и ФБ групи като ПМ, дето уж се борят за морал и тн.
 Re: Откраднати снимки
Автор: itcome   
Дата:   17-07-14 22:02

Никой не иска да ми открадне дори една снимчица :(
Поне една.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.