Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: batkoto   
Дата:   11-06-13 15:06

Здравейте,

Много изчетох и какви ли не ъпдейти сложих, но не ми отваря NEF-овете от D7000-то. Рекох като последен вариант да пробвам и тука да видя дали все пак някой не му е намерил цаката. Дава ми, че не може да отвори такъв документ. Писах на тези от Adobe, но с цялата им наглост ми препоръчаха да си поръчам най-новата им версия, с която нямало да имам проблеми. Някой все пак да е намерил решение?

 Re: Проблем с NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: iasen2   
Дата:   11-06-13 15:08

ми плъгина не поддържа апарата
 Re: Проблем с NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-06-13 15:09

NEF-ове от Никон D7000 посмъртно няма да се отворят с CS3. Независимо от ъпдейтите. Не съм много сигурен, но мисля, че е необходим поне CS5. Както се казва, това е положението.
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: compur   
Дата:   11-06-13 15:11

от адобе са ти казали правилно...

а иначе - дръпни си безплатния DNG конвертор от техния сайт, конвертирай NEF-а в DNG и "си в Джаза!"

друго решение е да си инсталираш безплатната програма ViewNX 2 от сайта на Nikon (има го и на български ;))) и с нея да си конвертиарш снимката в 16-битов TIFF, а после да я "бацаш" с Photoshop.

Та така![beer] [beer] [beer]
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: deandim   
Дата:   11-06-13 15:18

CS6 за Nikon d7000... с по-стара версия не работи...
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: pluha   
Дата:   11-06-13 15:23

CS5 ги отваря с подходящата версия на ACR.
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: dido1234569   
Дата:   11-06-13 15:36

Налягай в jpeg...[cool] [beer] [beer]
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: BOZO   
Дата:   11-06-13 16:05

Capture NX 2...
Няма друга програма, която да се разбира по-добре с никонските NEF-ове...
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: gushev   
Дата:   11-06-13 16:40

Аз имах същия проблем.Колегата imitev ми спаси живота като ми сложи PS 6.Друг вариант нямаш.
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: compur   
Дата:   11-06-13 16:45

жалко, че няма как някой "да сложи" и един 5D Mk III с новия 24-70 [smilie5]
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: bluebird81   
Дата:   11-06-13 20:50

Още един вариант: конвертираш в Lightroom (прави същите неща като ACR), и после обработваш във Photoshop.
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-06-13 21:14

Лично за мен Лайтрумът е доста по-удобен конкретно за обработка на RAW файлове. Фотошопът е после евентуално за други работи[smilie5]
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: batkoto   
Дата:   11-06-13 22:29

Общо взето е ясна картинката, така е направено всичко да върви ръка за ръка, пари за нова техника - пари за нов софтуер. А за хората, които не разбраха, защо се мъча с CS3 и така някак си с учудване може би ми писаха да си отварям файловете във PS CS6 или Lr, да кажа, че софтуера ми е легален и много държа на това всичко да ми е изрядно във всяко едно законово отношение. Иначе, и сам се сещам за новите версии. Но на този етап ще е конверт през разни програмки и довършителни работи във моя си фотошоп.

Благодаря за бързите отговори...



Публикацията е редактирана (11-06-13 22:29)
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: dilomski   
Дата:   11-06-13 22:41

CS5 с camera raw нова версия си отваря без проблем.
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: Stenlius   
Дата:   11-06-13 23:00

Adobe DNG converter е точно с тази цел - 1 програма, която поддържа всички апарати от новите версии на Camera RAW и се ъпдейтва заедно с него. Конвертираш с нея и после без проблем си обработваш DNGтата в CameraRAW в CS3. Ето я:

http://www.adobe.com/support/downloads/product.jsp?product=106&platform=Windows


 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: mitku   
Дата:   11-06-13 23:07

Мда... не може с CS3. Няма необходимите ъпдейти за неговия ACR. Най-доброто решение е Capture NX 2, съответната последна версия - струва към 390 лв... и после си дообработваш с твоя CS3. За разлика от Photoshop CS6, който отива над 1600лв. Иначе има и безплатни решения, но са далеч като качество и с много малко до почти никакъв контрол - включително и широкоразпространените вюъри като Irfan View, Picasa и т.н., а и няколко други софтуерчета, някои от които с повечко контроли и не чак толкоз лоши като качество. Разбира се и най-вече безплатният никонски View NX, който май пак си е най-доброто и между свободните (както Кепчъра, между платените). Но... въпрос на личен избор. [smilie7]
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: imitev   
Дата:   11-06-13 23:16


Баткото - не ти ли е малко гадно адоби да те цакат по този начин - със стария си платен шоп да не може да си конвертираш файлчета от новият си хапарат, само защото искат да ти продадат новата версия на конвертора барабар с новия шоп, който реално не ти трябва [smilie8]
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: Canon   
Дата:   12-06-13 00:57

Старите дедовци, да си рутят старите баби. За младите каки ще плащат още, образно казано.
[beer]
 Re: Проблем с отваряне на NEF в Camera RAW - Photoshop CS3
Автор: compur   
Дата:   12-06-13 10:15

СтаниШев обеща Adobe да бъдат наши до 2025, така че няма да имаме проблеми с "цакането" [beer] [beer] [beer]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.