Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: realnoncho   
Дата:   22-05-13 22:18

От време на време се появяват теми с искане за критика, което е добре защото наистина има нужда от повече полезни коментари. Дотук добре, обаче някои автори не само не приемат критика като коментар, но дори не се и опитват да кажат тяхната гледна точка относно коментара и директно блокират при опит за коментар различен от очарования. Случва ми се вече няколко пъти и то не при коментари, които могат да се счетат като заяждане по някакъв начин.
Последно писах една критика под снимка и после видях, че съм блокиран а снимката изтрита и то от автор, който има снимка в последните над 100Б.

Идеята ми е - като не искате коментари нали има ограничение като пускате снимките, или пишете че не приемате критика. Не мислех че някой си вдига самочувствието като вижда 50 безмислени коментара под снимката си, но явно има и такива автори.

Затова моля просто дайте някакъв сигнал да не се занимаваме с вас за да пишем на автори, които могат да сметнат всякаква критика за полезна.

 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: feliz   
Дата:   22-05-13 22:21

[smilie24]
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: mutriu   
Дата:   22-05-13 22:22

[smilie24] [smilie24]
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-05-13 22:25

Аз искам да ми коментират. Аман от плюсчета и удивителни
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: realnoncho   
Дата:   22-05-13 22:28

Аз също пиша такива коментари, понякога просто нещо ми харесва и го отбелязвам, друг път виждам нещо което според мен може да се подобри и го пиша. Но като се случи и отсреща без диалог те отсвирят е демотивиращо и затова явно остават само плюсчета накрая...
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: tuizzl   
Дата:   22-05-13 22:30

Аз си мислех, че форумите са създадени да се обсъждат дадени теми от който човек може да научи нещо полезно.
Но сега вече разбирам, че тук темите се създават за да се обижда, подиграва с едно надменно съмолчувствие без покритие от по-голямата част от съфорумците.
За първи път пиша такъв кометар, но това е супер безсмислена тема и е крайно време администраторите да започнат да отсяват темите. Трябва да има контрол.
А сега към автора пич кажи ми какъв е смисъла от твоята тема какво ще научиш ти лично. Какво ти пука кой каква тема пуща. Това не е твоя работа. Съжалявам за острия тон.
Успех, народе!
(y)
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: marchello   
Дата:   22-05-13 22:33

НАЙ-важното е коментарите да са лишени от злоба и жлъч ..... признавам, че и аз понякога пускам такива, след което ме блокират .... но много се старая да внимавам вече [smile]
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: feliz   
Дата:   22-05-13 22:34

tuizzl , я пак прочети и ПОМИСЛИ, преди да изригнеш отново!
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: RHCP   
Дата:   22-05-13 22:35

прав си, ама донякъде.
+ малко хора си влагат душата в снимките, така че не е нормално критиката да се приема като лична обида
+ тъпо е да блокираш възможността за коментари заради изказване на мнение... все пак нали идеята е друга
- не знам дали си забелязал колко често има под снимките и дразнеща неградивна критика.
- никой не би си написал в прав текст, че не приема критика, а и едва ли би забранил всякакви коментари под снимката
- изначално много малко хора приемат критика с отворени уши
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: feliz   
Дата:   22-05-13 22:35

Точно пък realnoncho винаги е коректен и градивен, даже прекалено. Не видях да е обидил някого нито тук, нито другаде.
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: realnoncho   
Дата:   22-05-13 22:38

tuizzl,
Ще ме извиняваш, но по темите които пускаш тук звучиш като някой който си е купил техника и иска сега, ако нещо не му е ясно да не си мръдне пръста да пробва някакви неща, а да пусне тема във форума някой да му смели материала евентуално... И не - никога не съм бил надменен към някой, който е питал по нормален начин за помощ.

ТИ с какво полезно помогна като коментар или полезна тема, че сега администрираш вече?

Явно не разбираш смисъла на темата ми, може да пропуснеш четенето натам.

П.П. Аз също съм писал някои коментари които не са много коректни, обикновено за неща които според мен не са за този сайт. Но те не са основна част от моите коментари.



Публикацията е редактирана (22-05-13 22:41)
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: tuizzl   
Дата:   22-05-13 22:39

feliz не мога искам като чета една тема да научавам нещо приключвам за днес с фотофорум. Писна ми от безсмислени теми. Чао, народе!
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: iliyanb   
Дата:   22-05-13 22:41

Май на tuizzl СЪМОЛЧУВСТВИЕТО му е в повече или просто е превъзбуден или просто нещо му липсва за да вникне в смисъла на темата.



Публикацията е редактирана (22-05-13 22:43)
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: mcnicko   
Дата:   22-05-13 22:47

Критиката е хубаво нещо и трябва да й се обръща внимание. Проблема е, че повечето хора не знаят как да я приемат и го приемат едва ли не за заяждане... Винаги е хубаво човек да получава обратна връзка от зрителите.

Дано темата събуди малко заспалия егоистичен мироглед на повечето публикуващи тук, но едва ли...
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: kvakioh   
Дата:   22-05-13 22:56

За снимките тук, оценявам и коментирам само тези, които наистина харесвам и виждам, че са правени с умисъл и желание. Другите не.
За темите тук, според мен може да се направят примерно 5-6, които да са важни и да са за отделните марки техника и там познавачи, незапознати, гледачи и забавляващи се да си пускат каквото искат.
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: Canon   
Дата:   22-05-13 22:57

Хем безплатно, хем градивно и полезно.
Що си мислите, че знанията и времето на хората можещи да критикуват на такова ниво, са безплатни и всеобхватни.

На масата по време на парти:
- Докторе може ли да ви споделя, боли ме тук долу вдясно, като си поема дъх, ....., какво ще ми препоръчате?
- Да ме посетите в приемното ми време в кабинета ми.
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: stoikovv666   
Дата:   22-05-13 23:02

Да преди година и аз очаквах критики след като започнах да качвам снимки но, така и не получих никога, освен заяждане за едно заглавие... е пак беше нещо [smilie18]

След време не ти пука вече нито за рейтинг, нито за критики. Дори започваш да се замисляш защо изобщо да ги качваш тук, като трябва да смазваш качеството.

Сайта е пълен с таланти и професионалисти, къде се бутаме ние останалите?! [beer]
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: mikedimit   
Дата:   22-05-13 23:12

Ами то нали си има чавка дали иска автора критика. Странно е да се трие мнение, поне за мен. Липса на възпитание IMHO.
[beer]
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: realnoncho   
Дата:   22-05-13 23:13

Canon,
ясно е че няма как всичко да е полезно, идеята ми е ако някой се престраши да остави смислен коментар да не се реже по начина който съм описал по-нагоре...
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: Canon   
Дата:   22-05-13 23:22

realnoncho
За това си много прав [smilie24]
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: ivjordan   
Дата:   22-05-13 23:29

Аз лично бих приел всякакви коментари и никога не бих изтрил каквото и да било, но пък не винаги бих могъл да отговарям на коментарите, защото не вися пред компа 24/7.
Все пак, предпочитам директна псувня или изразено по друг начин неодобрение, вместо три удивителни или усмивка, или палец надолу.
Но, едва ли тази тема ще реши проблемите на форума. На практика, никой не гласува в "Представяне", вероятно и никой не ги гледа, камо ли да се пишат коментари. Същевременно, в другите категории се промотират очевидно бездарни снимки, които събират стотици точки. Това е достатъчно да откаже всеки ентусиаст.
Лично аз съм си поставил за задача да гласувам поне за една снимка в "Представяне" на всяко влизане във форума, но едва ли някой друг го прави. Струва ми се, че рейтингът в представяне се формира от новорегистрирани юзъри основно, което е тъпо.
Абе, тъпа работа. Стотици бездарни мацаници получават неоправдано висок рейтинг за сметка на също така бездарните, но нуждаещи се от поощряване начинаещи.
Предложение: Всеки потребител при логване да трябва да гласува за две снимки в представяне, потребителите с "Б" рейтинг - за четири.
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: milen   
Дата:   22-05-13 23:56

в началото се взимах много навътре и коментирах обстойно и градивно. много бързо ми мина мерака :))
сега коментирам за да се забавлявам... и добре че го правя много рядко...
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: Splendente   
Дата:   23-05-13 00:57

Съгласна съм с автора на тази тема. Също така, забелязвам клика от определени потребители, които очевидно се познават и гласуват взаимно за снимките си без значение на какво ниво са. Има няма 10 дни и току се появи някой "шедьовър" на първа страница с километрични охкания и ахкания под кадъра с фамилиарен тон без нито един смислен коментар. Просто не разбирам, по какъв начин са полезни за себе си и за останалите.
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: milen   
Дата:   23-05-13 01:23

Аз мисля че този автор залужава възхищение!
https://photo-forum.net/photographer/DAN60
 Re: А искате ли всъщност полезни/градивни коментари?
Автор: marchello   
Дата:   23-05-13 01:33

не. мадона е виновна за всичко. костов също!
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.